Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

bibi1711
15. okt 2010

@cruela , jasne 😉

kasami
15. okt 2010

@zuzu80 no ja by som mala rada take fotecky 🙂
uvidme co sa mne podari nafotit o par tyzdnov 😅

Dnes som chcela ist pozriet nejake foto knizky do Panta rhei a nestihla som 😅 nejako som to zle naplanovala 😝

brisilda
15. okt 2010

kocky a ja som toto fotila svojou starou sunkou 😀 😀 😀 trosku som to poupravoala svojim obycajnym upravovakom 😔 zatial s tym len zacinam manzel uz obkukava vase niconacke zrkadlovky 😉 no zatial nemame vybrate adeptov je vela a tazko sa rozhoduje ja by som najradsej brala vsetke 😀 😀 😀

kasami
16. okt 2010

Ahoj 🙂
tak moja prva fotka a nasledujuce s novym objedktivom .... nic som neupravovala

cruela
16. okt 2010

@kasami pekne 😉 na akom rezime fotis?

cruela
16. okt 2010

chystam vianocne temy....

kasami
16. okt 2010

@cruela dakujem 😉 fotila som na portrete a pohybe 🙂
ta tvoja vianocna fotka je uplne nadherna 🙂 aj ten/ta model/ka uplne dokonale 🙂

cruela
16. okt 2010

jooooj, bola som dnes na koncerte a celkom fajn fotky sa zadarili, aj ked svetelne podmienky su na koncertoch na fotenie nie moc dobre.... kvalita na MK je nanic, ale mozno daco uvidite a zhodnotite

bibi1711
16. okt 2010

@cruela , tie fotky su pekne...maju atmosferu..🙂mne sa velmi pacia.

brisilda
17. okt 2010

kocky co hovorite na nikon d 5000? 😕 alebo nikon 3100?

nelynka
17. okt 2010

@brisilda ja mam nikon d5000 a som s nim nadmieru spokojna.. jedna jedina nevyhoda, ze nema menu v slovenskom ani v ceskom jazyku ale to je detail.. krasne sa s nim pracuje, nie je ani tak tazky a co ma uplne nadchyna, ten odotcny displej, to je bomba.. a ma aj tocenie videa.. a hlavne, je za rozumnu cenu pre ludi ktory nemaju desat tisice na zrkadlovky.. 🙂

brisilda
17. okt 2010

@nelynka ja zvazujem uz aj tento canon eos 550 D ma ho sesternica no objektiv nanho je drahy 😠

nelynka
17. okt 2010

@brisilda ja som tiez premyslala nad canonom ale zvitazil nikon...co som sa bavila s profi fotografmi tak mi kazdy jeden tvrdil, ze to je vecny boj medzi znackami ale kazdy si musi najst to prave pre seba.. a vraj nikon ide hodne dopredu co sa objektivov a optiky celkovo tyka..takze je len na tebe 🙂

zajo79
17. okt 2010

@cruela pekne...a na koncerte to menej svetla je lepsie. mala si aj blesk?

cruela
17. okt 2010

@nelynka suhlasim s tvojim nazorom 🙂

@zajo79 nie, fotila som bez blesku a ISO len 200

cruela
17. okt 2010

babulky, ktora mi viete poradit ako co najlepsie vymenit pozadie? konkretne podlahu.... robila som jeden experiment a celkom sa mi vysledo paci, len by som chcela odstranit tu drevenu podlahu a dat tam biele.... uz som skusala tisic veci, ale nic sa mi nepaci, nie je to prirodzene.... neviete poradit?
http://www.flickr.com/photos/lulina13/5090434115/

zuzu80
18. okt 2010

@cruela velmi pekne koncertne fotky, maju nadhernu atmosferu a farby. Mna by zaujimalo s akym si fotila objektivom 😉
S vymenou pozadia ja neporadim, to som este neskusala

kasami
18. okt 2010

@cruela krasne foto 🙂
kolko rokov si este pockam aspon z polovice na taku dobru foto 😅
s tou podlahou netusim ... ani nahodou som neni tak daleko ☹

mishusha
18. okt 2010

@cruela mna jedine napadlo, skusit to nejako oznacit lasom a nahradit....alebo ako.... ja som nie macher, ale urcite ti niekto poradi 🙂

csikike
18. okt 2010

@cruela ja to robievam ako baby napisali, oznacim a vylejem bielou, alebo pripadne po oznaceni, dam nahradit farbu a vtedy mi vymeni tu farbu iba v oznacenom poli 😅, je to sice zdlhave, ale ucinne

cruela
18. okt 2010

@mishusha @csikike to som uz robila, pracne som si to oznacovala, aby som urobila co najpresnejsi vyber ale to nasledne odfarbovanie bolo priserne umele, nepomohlo ani nahhradzanie farby, ani odfarbovanie, plechovka uz vobec nie... som z toho zufala....

@zuzu80 tiez sa vytesujem, ze tie fotky z koncertu mi celkom dobre vysli 🙂 fotila som najma mojou milovanou 50tkou, ta to zvladla aj pri ISO 200, co som bola aj sama prekvapena a niektore foto som robila aj zoomom 16-85, ten objektiv uz nie je taky svetelny, tak som musela ist aj na ISO 1600 a tam uz vidno zrno, ale fotky su aj tak fajn

@kasami dakujem 😉 ty tiez budes co chvila davat skvosty, neboj 😉 staci len fotit a fotit a studovat

kasami
18. okt 2010

@cruela kiez by si mala pravdu 🙂
studovat som uz zacala .... znova citam manual k fotaku 😀 ale kupila som si dve knizky co ste tu odporucali ... tak uz nimi listujem 🙂 a tesim sa co vytvorim 🙂

cruela
18. okt 2010

@kasami mam ju 😉

som sa hrala dnes aj ja trochu s texturami, chcela som ich pouzit ako vymenu pozadia k tomu certovi a anjelovi, ale nejak sa mi nedarilo, furt to bolo umele.... ale ja na to pridem.... a dakujem dose za radu 😉

tak som to aspon aplikovala na inu foto, tu je vysledok na spripomienkovanie http://www.flickr.com/photos/lulina13/5094194693/

brisilda
18. okt 2010

@cruela perfektna fotka ta sadra nema chybu 😀 😀 😀 kocky aj ja chcem tak krasne fotit 🙂 uz mame vytaza manzel sa rozhodol ze na zaciatok mi uplne staci nikon 3100 😉 co nato hovorite?nase financne moznosti su do 500 € na splatky nekupujeme ☹

cruela
18. okt 2010

@brisilda som povedala, ze ju budem fotit az ked bude bez sadry, ale co uz, sak aj take veci sa detom stavaju 🙂
ja som nikonacka, zacinala som s d40 a bola som s nou spokojna, naucila som sa na nej, takze ja ti len odsuhlasim volbu znacky a aj ta 3100 je podla mna fajn

cruela
18. okt 2010

mam este jednu kde dobre vidno sadru http://www.flickr.com/photos/lulina13/5094928362/

a zase som sa hrala s dakymi vianocnymi motivmi....

zuzu80
19. okt 2010

@cruela waw, ze 50-kou. Ja som ti uz zacinala zavidiet ci nemas nejaku 70-200 2,8f 😅 A ostatne fotky krasne ako vzdy. Aj anjelik, neposedny na PN 😉 Mne sa fotky s texturami velmi pacia, aj ja sa na ne chystam, len ked toho casu je tak malo. Potrebovala by som pridat este aspon 4 hodiny k dnu.
@brisilda aj ja schvalujem, ved asi vacsina zacinala so slabsimi masinkami 😉

kasami
19. okt 2010

@cruela 😉
ten anjelik je nadherny 🙂 uplne dokonaly 🙂 a ta sadra tam vobec ale vobec nevadi 😉
mozem sa spytat ? ty mas atelier ? alebo kde fotis ? a v akom programe upravujes foto ? ja mam v notebooku Photoshop 7.0 CE, ale mam taky plny komp ... ze mi uz nejde ani otvorit ... musim to tu nejao vycistit 😅
@brisilda na ja sa vo fotakoch vobec nevyznam .... preto neradim 😉

brisilda
19. okt 2010

@cruela uplne uzasne ten asnjel ma smrnc 😉 aj mala modelka je perfektna 🙂 dufam ze aj moji 2 fesaci mi budu takto pozovat 😀 no co sa tyka programu to som sa aj ja chcela opytat mam stiahnutu najnovsiu verziu fotoshopu ale je strasne zlozity teda premna naviem na nom nic upravit ☹ tak by si mohla poradit co mas ty ja planujem j kupu nejakeho programu no najlahsi je asi picaso 😀 😀 😀 ale aj strasne slabucky ☹ takze mohla by si hodit infosku co mas ty 🙂 ja osobne sa mam co ucit uz mam aj knihu o foteni no planujem kupu celej sady 🙂

zuzu80
19. okt 2010

Baby ps, sa da zvladnut 😉 Ja ho tiez neovladam dokonale, ale tie zakladne upravy zvladnem. Ja ked som sa zacinala trapit s ps, tak mi velmi pomohla tato stranka http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten... alebo knizky, skuste zabehnut do kniznice, mozno aj tam nieco najdete alebo na youtube su tiez navody 🙂