Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

cruela
19. máj 2011

@barbarka myslis zobrazenie? ked si develope mode tak vlavo hore je take ze Navigator... tam si volis pomer zobrazenia, je tam aj rozbalovacie tlacidlo tam si najdes aky pomer chces

barbarka
19. máj 2011

@cruela vdaka, este sa opytam blbu otazku 1:1 je 100% ze? 😕 😅

cruela
19. máj 2011

@barbarka hej, presne, 1:1 je 100% a ked chces pozret 50% tak je to 1:2

barbarka
19. máj 2011

@cruela tak som to spravne pochopila 😅

majulcek
19. máj 2011

@barbarka tesim,tesim na fotky s novyyym zazrakom 😵 mas pravdu,darcek sa neodmieta 😀 😀 😀

barbarka
19. máj 2011

@majulcek 😵

barbarka
19. máj 2011

@cruela mam problem - oznacila som si vsetko co som upravila tymi hviezdickami potom som ale vymazala folder z LR aby som ho tam mohla znova nahrat lebo som tam nemala vsetky foto - no a ked som to vymazala zmizli mi aj tie hviezdickove a ked som znova nahrala tak to tam nemam 😠 kde som urobila chybu? da sa k tomu vratit?

cruela
19. máj 2011

@barbarka vymazala si folder z LR? hmm, neviem, ci sa zachoval katalog, asi aj nie.... a vyexportovala si si fotky predtym? hmmm, myslim, ze si o tie upravy prisla.... nikdy nevymazavaj folder z LR, ona sa da vzdy doplnit ked ti tam nieco chyba, program si "pamata" co uz importoval a co nie, takze aj keby si dala importovat nejake veci, nedalo by sa importovat to co tam uz je.... idem skusit kuknut, ci by sa dal zachranit nejak katalog a dam ti vediet... ale nateraz podla mna si o to prisla ☹

barbarka
19. máj 2011

@cruela tiez mam taky pocit 😒 no nic, to, ked ono mi to pridalo hned fotky do jednoho catalogu ci ako sa to vola no a nie vsetky islo zobrazit tak som ich asi dvadsat upravila no a potom som ten folder vymazala.

cruela
19. máj 2011

@barbarka skus toto: v menu mas ze open catalog, to si daj a najdi si na disku ten catalog, defaultne je to v my documents, my pictures a tam folder lightroom... najdi si a daj si otvorit ten katalog, ci to pomoze....

cruela
19. máj 2011

@barbarka a este tam je ze import z katalogu.... skus a daj vediet 🙂

barbarka
19. máj 2011

@cruela nejde 😒 ja som to asi nadobro odstranila, momentalne mi uz zamrzol cely LR, ale moc dakujem za ochotu 😉

olienka12
19. máj 2011

@cruela to nove foto co mas na fb mas na nich akcie od fl.bel.?

cruela
20. máj 2011

@olienka12 ak myslis tu fotku kde je Matko s Dominikou, tak na tej je florabelka, tam kde je len sama Dominika, to je robene len v LR

barbarka
20. máj 2011

@cruela aj ja chcem vidiet nove fotky 😉

ivka000
20. máj 2011

pridávam pár foto zo včera 🙂

brisilda
20. máj 2011

tak dnes som skusila fotit a tu je prva foto 😝 mam sa este co ucit 😀 idem skusit nafotit vodu 😵 som zvedava ako to dopadne 😔

ivka000
20. máj 2011

@brisilda no je tam dosť rušívé pozadie ... a kompozične na stred ... ale chce to len cvik 🙂

inak baby chcem sa vás opýtať koľko asi tak beriete za fotenie detičiek a koľko tak asi fotiek nafotíte... 🙂

a k tým objektívom ... teraz mám dilemu či radšej nezoberiem 35 pevnú ked sa s tou 50 nezmestím doma 😒 a zasa vo vnútri by bol lepší ten svetelnejší objektív ... vonku sa dá fotiť aj seťákom celkom dobre len doma ... no neviem čo mám spraviť ☹

cruela
20. máj 2011

@ivka000 s ocami tej malej co bola na picase som nic nerobila.... to, ze som sem raz dala fotku, kde som prehnane upravila oci (len aby som demonstrovala, ze aj toto LR zvlada, lebo je bezna praktika specialne v detskej fotografii venovat zvysenu pozornost ociam a catchlightom) a jedna odbornicka to skritizovala, neznamena, ze to robim na kazdej fotke... su tu isti odporcovia kurzov, ale keby sli na kurz o detskej fotografii, tak by zistili, ze neprirodzene rozjasnovanie detskych ociek je u niektorych fotografoch bezna praktika.... ale mne osobne sa to tiez moc nepaci a preto to nerobim

brisilda
20. máj 2011

@ivka000 dik 😉 ucim sa tak som vdacna za kazdu kritiku 😀

ivka000
20. máj 2011

@cruela no teda tak to má krásne modré očičká 😵

ivka000
20. máj 2011

@cruela kde je ??? som sa chcela ešte pozrieť ☹

ivka000
20. máj 2011

inak ked už sme pri očkách tak ako upravovať a zvýrazňovať v ps?

maruskak13
20. máj 2011

@cruela mne sa ta fotka pacila velmi..
mozes prosim vymazat moje foto zo sukromneho na kritiku 🙂 dik..

hajanka
20. máj 2011

@cruela Mozem ta o nieco poprosit? Neoznacuj ma za odbornicku, ok? 😉 vobec ma nepoznas 🙂 .
A na to aby som vedela ako niektori fotografi umelkuju detske ocka na fotkach nemusim ist na kurz 😉 🙂 staci mi oci otvorit a porozhliadnut sa.
Len som vyslovila svoj nazor na vec a kritika nebola vobec urazajuca. Nereagovala som len konkretne na oci, ale celkovo na ten sposob upravy. Je mi luto ak sa ta to dotklo.

olienka12
21. máj 2011

a mne sa rozjasnene oci pacia a pacia sa aj 98 percentam ludi keby ludia chceli fadne foto urobia ho mobilom...

barbarka
21. máj 2011

@ivka000 ja mam skusenost ze so setakom len na slnku sa dalo fotit normalne alebo ked bolo pod takym svetlym mrakom, inak na tieni vsetko tmave a moj fotak nezvlada zvysene iso tak som vacsinou fotila na slnku. no ja by som vzala 50tku ale je pravda ze vo vnutri sa asi skor uplatni 35ka zalezi co konkretne chces fotit 😉

barbarka
21. máj 2011

a som tiez trosku sklamana - dala som jednu foto na ephoto a toto je komentar: Fotka je celá oničom. Od svetla, kompozície až po softwarovú úpravu.
Tech. kvalita: 1 | Kompozícia: 1 | Impakt: 1 | Priemer: 1.00

ako ja beriem kazdeho nazor. ale da sa to napisat aj inak 😒

barbarka
21. máj 2011

a pridavam par foteciek z novej 50tkyyyy 😵 😵

ivka000
21. máj 2011

jéééj máš cvičeného motýľa? 🙂