Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

briketa
autor
7. jan 2012

@moonlightka - no toto je skvely priklad kedy by bolo skvele fotit do formatu RAW tam by si to krasne cele vedela opravit.
Mas tu foto v albume? Tazko sa poradi ked nic nevidime.

lucqa
7. jan 2012

@moonlightka opravit to mozes v Adobe photoshope, spravis si kopiu vrstvy pozadia a na nej zmenis rezim prekrytia na Zavoj, to Ti celu fotku zosvetli, ak chces zachovat niektore casti povodne, tak tie na kopii vygumujes.
A dalsie fotenie snehu skus do RAW a tam uz sa da aj so zlou fotkou urobit zazrak 🙂

@briketa hod to foto a zhodnotime, ja som mala jednu tiez taku nahatu starsieho, mal sice vsetko prekryte a velmi sa mi tam hodil napis Stop tyraniu deti, ale vraj to bolo az moc vyzyvave pre uchylakov 😒

moonlightka
7. jan 2012

@lucqa dakujem...ked budu krajsie pridam aj sem 😉

briketa
autor
8. jan 2012

baby, tak cenzura, alebo nie?

briketa
autor
8. jan 2012

@lucqa zabudla som ta ohlasit na cenzuru

zzuzana82
8. jan 2012

@briketa pre mna uplne v pohode 😉 zlaty chrustik 🙂

nelicefo
8. jan 2012

Ahojte tak tu je zatiaľ iba pár foto
https://picasaweb.google.com/112164701173330249...

Ďakujem za zastavenie a čakám kritiku. 🙂

nelicefo
8. jan 2012

@briketa aj pre mňa úplne ok 😉 zlatučký je 😉

lucqa
8. jan 2012

@briketatiez myslim, ze uplne v pohode 🙂

@moonlightka este ma napadlo, ze ak by si fotila vela sneh a aj piesocnu plaz, tak sa to da vyriesit sedym filtrom

moonlightka
8. jan 2012

baby neviete poradit ako sa da orezat fotka ale neznicit rozmer?

brisilda
8. jan 2012

@moonlightka pri oreze fotky si das ozezart na rozmer 10 x 15 alebo aky rozmer pozadujes potom to uz len prisposobis tomu ako to chces mat orezane 😉

brisilda
8. jan 2012

@moonlightka ja som fotila von bez blesku a sneh je celkom v pohode .....teda aspon mne to nevadi no tiez som len amater co ej aj vidiet 😀

olienka12
9. jan 2012

@brisilda no sneh v pohode nie je 🙂 je sivy a ma byt biely 😉

brisilda
9. jan 2012

@olienka12 to je robene skor tym, ze nam bytovka robila tien maly stal od nej asi meter v pozadi vidno, ze je sneh biely ale tak mne to nevadi mozno kebyze je maly hore na chodniku tak je to ine ale idem to hodit do bieleho ci to bude prirodzenejsie 😉

slovakia13
9. jan 2012

ahoj 🙂
tak som hodila moje prvotiny na kritiku 🙂 http://flog.pravda.sk/jednoducho-zivot.flog

lucqa
9. jan 2012

ahojte, dnes som objavila fotografku, pri ktorej mi dosli slova... uzasne foto a napady, mozno ju niektora poznate, ale ak nie, tak stoji za to pozriet: http://elenakalisphoto.com/#home

briketa
autor
10. jan 2012

@brisilda
@moonlightka
@lucqa
@slovakia13
@olienka12
Spravna expozicia so snehom, by mala mat takuto farbu, vytvorenu postupmi, co som spominala vyssie:

briketa
autor
10. jan 2012

Dievcata, ja som doma "vysla s kozou na trh" s planom kupy Nikona D800 ktory ma vyjst tento rok (februar?)
http://nikonrumors.com/2012/01/06/nikon-d800-in...
v kombinacii s Nikkorom 24-70 f/2.8G.
Uvidime.... muz sice neskocil na mna s horucimi bozkami 😀 ale ani ma nezamietol. To je dobre znamenie.
Ale budem musiet predat Nikon D300s s Tokinou 50-135mm f2.8

briketa
autor
10. jan 2012

@lucqa
reagujem na: ephoto asi nie, tam ak fotis deti, tak sa malokedy dockas hodnotenia, lebo deti nie su IN

Maloktore fotky s detmi su urobene tak, ze zaujmu viac ako rodinna fotka do albumu. Ono je tazko nafotit s detmi cosi nezvycajne, co tu este nebolo. Vacsinou fotky maju emotivnu hodnotu pre rodicov a znamych.
Na tom nie je samozrejme nic zle a tak to ma byt, deti su zlatucke, milenucke.
Tazko najdes cosi "umelecke: na detskom portrete s bezchybnou tvarickou, kde je dieta a ostatne bokeh.
Dufam, ze som sa dobre vyjadrila. Detske fotky fotis pre seba a znamych. Na sirokoverejnu kritiku by to malo byt cosi nezvycajnejsie.
Preto sa robia umelecke portrety s oblubou prave s nametom starych vraskavych ludi, ludi silne pehatych, alebo zjazvenych, ludi oslahanych vetrom, ludi so silnym porastom tvare... atd. Tam Ta cosi hned uputa.

briketa
autor
10. jan 2012

Sorry dievcata, ze tu mam take monology, ale ja som s devathodinovym casovym posunom a ked vy mate den my spime a naopak. Tak ja to po kusoch citam a potom hromadne odpovedam. 🙂

lucqa
10. jan 2012

@briketa drzim teda palce na tu D800, nech uz je doma 🙂

s tym ephotom je to tazke, ja som tam mala aj dost pozitivne hodnotene fotky deti, ale aj take, ze ma okamzite zniesli pod ciernu zem, pripadne nereagovali. Ale hlavny dovod, preco som zacala davat fotky na ephoto bola kritika, slo mi hlavne o hodnotenia TK a kompozicie, aby som sa vedela posunut dalej. Nakoniec som zacala davat na pravdu a tam maju fotky uplne iny ohlas, lebo tam su skor obycajni ludia, ktorym sa foto bud paci alebo nie.
Urcite maju vacsi imakt ludia, ktory maju nieco za sebou, ako nevinne babatka, ale tie su take milunke 🙂
A velmi pomaha fotkam uprava, cim dramatickejsi vzhlad, tym su hodnotenejsie 🙂

Toto je jedna z mojich dobre hodnotenych na ephote

zzuzana82
10. jan 2012

@lucqa krasne fotky, ja mam tiez rada take podvodne ,moja oblubena je sarah lee ,ta foti ale hlavne surferov atd 😉 a toto som objavila minule ,ak chces kuk http://blog.kevinbeasley.com/underwater-materni...
musim s Tebou suhlasit, ze ak chce clovek kritiku tak fotky na eophoto, ale tam je to dost tazke, lebo pri takych ,,obycajnych'' fotkach sa proste kritiky nedockas, proste uz to musi nieco mat, ale ked uz dostanes kritiku tak sa musis pripravit na najhorsie 😀 tam uz su ludia co sa tomu venuju (samo nie vsetci) a zhodnotia vsetko tak ako ma byt ,pri com pravdaflog je skor taka , tam Ti neposudia kvalitu fotky,ale len ci sa paci alebo nepaci, je jedno ze je neostra,TK riadne zaostava,aj tak ma super hodnotenia 😅 co podla mna nie je dobre 😕 o nieco lepsie ako pravda je asi fotkysme 🙂 aspon podla mna 😀

zzuzana82
10. jan 2012

@briketa @briketa takze 4 moznost uplne zamietnuta,takeho manzela musis na rukach nosit 😀 tak tfuj tfuj tfuj nech to vyjde 😉

lucqa
10. jan 2012

@zzuzana82 zuzi, tie tehulkovske podvodne som uz tiez videla, ale nejak ma neoslovili, ale Sarah Lee je super, tie sa mi pacia 🙂
ja by som asi zalozila nieco ako ephoto, ale "baby ephoto", kde by boli temy cisto len deti a tehulky, by sa to oddelilo od krajiniek a umeleckych fotiek a hodnotilo by sa tak isto ako na ephoto... mozno to skusim navrhnut na 😀
A suhlasim, ze hodnotenia typu "paci sa mi" su o nicom, lebo ta nikde neposunu, preto by bodlo to "baby ephoto" 😝

zzuzana82
10. jan 2012

@lucqa a boli by tam iba mamicky 😀 😀 😀 😀
ono je to fajn na tom flogu,ze aspon vies ze sa tvoje fotky pacia, a ma to daky zmysel 🙂

lucqa
10. jan 2012

@zzuzana82 😀 😀 😀 asi ano

michalag
10. jan 2012

Ahojte
Tak predbezne mam vybraty Nikon D3100+18-105 ktorí asi aj kupim, ale teraz som nasla v tej istej predajni aj Canon 1100D +18-55 + 75-300 a je tam rozdiel 15€. Je ten druhy objektiv zbytocny?

dosa
10. jan 2012

@michalag ten druhy objektov ti z casti vykryva ohnisko, ktore ti chyba do toho nikonackeho... ak nechces nosit so sebou dva objektivy a podchvilou ich menit, tak volba s objektivom 18-105 je pre teba idealna, mozes ho vyuzivat ako zakladny "cestovny" a neskor si dokupit pevne objektivy 😉

katuska26
10. jan 2012

@michalag ahoj ja mám nikon 3100D so základným objektívom 18-105 a dokúpila som si ešte pevné sklo 35 f1,8 😉 spokojnosť veľká na začiatok 🙂

zajo79
10. jan 2012

@briketa ktovie co je na tom pravdy... ono uz mal vyjst asi pred rokom...a nic... vysla d4.

ale tiez ocakavam ze kedy to uz bude.. a setrim. s kozou na trh som vysla aj ja... ze ak vyjde d800, tak na jesen k narodeninam, spolu s vianocami a neviem cim vsetkym... ze by som ju chcela. mm tiez nepovedal nie, ze je to na mne.. tak nemooozem uz kupovat kraviny