Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

majulcek
11. apr 2011

@ninnaricci no ja som pocula ze cakali od tej zrkadlovky viac, sama sa musis rozhodnut co ti najviac vyhovuje, pripadne recenzie ti napomozu 😵

@adenka, @zuzu80 , @cruela palec hore, aj ja steeeeem tak pekne fotit 😵

cruela
11. apr 2011

@adenka ozaj, tebe som sa zabudla k fotkam vyjadrit 😉 uuuzasne, najma tie kolajnicove sa mi pacia a spinkajuca sipova ruzenka hlavne v ciernobielom (ci sepiovom?) prevedeni 😉
ozaj, si bola vcera na kurze, nie? ako bolo?

@kasami kati, zajtra sa vidime?

silvia.t
11. apr 2011

@adenka fotky krasne vsetky 😵
@olienka12 sucitim s tebou my mame take iste pocasie ☹ sice dnes rano trocha vyslo slnko ale nie na dlho ☹

olienka12
11. apr 2011

@silvia.t mno ved sme kusok od seba 🙂) tak pocasie to iste v podstate

ivka000
11. apr 2011

@olienka12 wáááw to sú úúúúúžasné fotky 😵 tekéto sa mi strašne páčia ...

@adenka krásne len neviem si pomôcť ale mne sa tie detičky akosi ku kolajniciam nehodia nie len na tvojich fotkách ale celkovo príde mi to také nebezpečné aj ked viem že určite si každý pri tom fotení dáva pozor alebo fotí tam kde vláčik nechodí ale stále ked sa na takú foto pozriem tak čakám že sa vyrúti vlak asi som šiši 😀 😝 😅

a počasie u nás ... tiež to nie je ktohovie aké nádherné už som sa tešila ako bolo teplúčko a zasa ale ja tie zimné bundy nevytiahnem 😠 ani keby mrzlo 😠 😀

@cruela repka je super aj ja čakám a už som našla aj pár rozkvitnutých stromčekov tak ked bude čas pôjdem do akcie 🙂

ivka000
11. apr 2011

tá opršaná lienka vyzerá ako s nejakou kožnou chorobou ako nejaké pluzgiere 😀

adenka
12. apr 2011

ahojte,

babulky dakujem 🙂
@ivka000 toto su odstavene kolaje, dokonca ma na jednom fore zdrbal chlapik ze zle foto, lebo tam vidiet branu a kolaje su hrdzave a vlak tam teda nechodi, ze by to chcelo adrenalin.. no chcela by som vidiet ako by on svoje deti posadil na hlavnu trasu medzi KE a BA... ale no comment... kolko ludi, tolko chuti 😀
@cruela bolo super, mne to splnilo ocakvania a navnadilo na nove kurzy... chcela by som ist na portret II, co je exterier, a aj lightroom, ale ten je dnes, a mm sa netvaril ze by mi to chcel zaplatit, tak musim naskreckovat, alebo si dam potom kurz u kasami a u teba 😀

tatrankalucka
12. apr 2011

Ahojte,

som nova na tomto fore 🙂 zacinam s fotenim, nejake tie zakladne vedomosti mam len mi este chybaju skusenosti, takze musim len fotit, fotit a fotit 🙂 ale mam na vas otazku a verim ze mi budete vediet poradit....mam Nikon D90 a prvy krat som fotila do RAW a tam nastal problem, lebo mi tie fotky ani nechcelo stiahnut do PC...skusali sme to na inom PC, tam sli stiahnut ale uz nesli otvorit. Neviete mi poradit co s tym robit abe som dokazala otvorit fotky vo formate NEF? Skusali sme to aj cez nikonacky Capture, ale ani cez ten to neslo ☹ Dakujem

michalag
12. apr 2011

Ahojte

@tatrankalucka s tymto ti ja neporadim ale mozno skusenejsie fotografky ano 😉

pridavam svoj vcerajsi pokus o kvapky 😅

hajanka
12. apr 2011

@tatrankalucka na stiahnutie RAW do pc nepotrebujes ziadny specialny program, stiahnut by ti mali ist automaticky. K otvoreniu vsak potrebujes mat program na editovanie, napr. Photoshop (v baliku uz mas aj Camera RAW). V nom si krasne RAW-ka otvoris a editujes. Alebo potom Lightroom, alebo ine.. je ich vela.

silvia.t
12. apr 2011

@tatrankalucka ja pouzivam zoner ale taky najjednoduchsi je picasa stiahnes zadara z netu..ale ten pracuje tak ze ak chces previest z raw do jpg musis fotku nejako upravit /ale ma len uplne zakladne upravy/ a ked ju das ulozit na disk automaticky ti zapise ako .jpg

tatrankalucka
12. apr 2011

@hajanka dakujem, ale ja som mala problem uz aj so stiahnutim fotiek do PC, JEPG mi stiahnut islo. Photoshop mam CS2, ale niekde som sa docitala ze nepodporuje otvorenie NEF formatu z D90 ☹

olienka12
12. apr 2011

@tatrankalucka nikon capture podporuje nef asi mas nieco zle nainstalovane tahas cez kabel alebo citas kartu v pc?

hajanka
12. apr 2011

@tatrankalucka netusim, lebo so stiahnutim do PC by problem naozaj nemal byt. Citam presne to co ty, ze CS2 nepodporuje RAW z D90. Sama mam D90 ale pracujem v CS5. Ako jedina moznost pre otvorenie na nete sa pise prekonvertovanie cez DNG http://www.adobe.com/support/downloads/detail.j...
Predtym som robila v Element6 a nemala som s otvorenim RAW problem. Rovnakym sposobom ako v CS5, v rovnakom programe.
Myslim, ze novy ACR 4.6 (update) podporuje D90 RAW subory, ale nie je spatne kompatibilny s CS2, pre otvorenie suborov ich budes musiet previest cez ten konvertor (DGN).

lili_a_mimi
12. apr 2011

@tatrankalucka skus si stiahnut Zoner Photostudio 12 alebo 13, oni by uz mali bez problemov konvertovat a stahovat aj raw formaty 😉 skus na www.zoner.sk , tam mas aj skusobnu verziu na 30 dni 😎

michalag
12. apr 2011

@tatrankalucka ja ma Zoner 12 a tam nie je, ale co som mala od nich Zoner 13 na 30 dni tak tam sa dalo pracovat aj s RAW-om

olienka12
12. apr 2011

@michalag somarina aj zoneri 12tke je raw kym som nemala 13 rawko som v tom spracovavala

michalag
12. apr 2011

@olienka12 no ja ho tam nemam 😅 😝

olienka12
12. apr 2011
olienka12
12. apr 2011

mno prd vidno 🙂)) ale to posledne hore sa vola raw 🙂)

michalag
12. apr 2011

@olienka12 no ja to tam fakt nemam 😝

olienka12
12. apr 2011

moje posledne jarne

andzi
12. apr 2011

ahojte, po nejakom čase ma zase prepadla myšlienka kúpy digitálnej zrkadlovky, už som sa rozhodla pre Nikon, ale zvažujem či nikon d5000 alebo d7000, poraďte prosím 🙂

olienka12
12. apr 2011

@andzi d7000 jednoznacne d5000 nema motorcek

andzi
12. apr 2011

@olienka12 a nedá sa to vyriešiť objektívom AF-S, k nemu sa dá kúpiť setový objektív AF-S DX VR 18-55 mm alebo AF-S DX VR 55-200 mm

olienka12
12. apr 2011

@andzi da ale o pol roka budes chciet pevnu 50tku a budes chciet menit fotak 🙂 lebo 50tka nema motorcek v tele

andzi
12. apr 2011

@olienka12 a to je aký objektív? nejaký lepší? v čom je jeho výhoda? blbo sa možno pýtam, ale vôbec nemám ani šajnu

qetinka
12. apr 2011

@andzi D7000bez debaty 🙂 😀

cruela
12. apr 2011

@adenka no, tak sa zda, ze mm zaplatil 😉 nice to meet you 😉 a @kasami detto 😉 tesim na stvrtok, snad ostaneme aj do konca 😀