Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zajo79
1. sep 2011

ale zase nove telo, je nove telo...

tak takto ja vyberam, vyberam.. a nic neviem vybrat

zajo79
1. sep 2011

http://www.ephoto.sk/forum/12/6366/d7000-vs-d300/

a viac megapixelov- to uz je pre bezne fotenie nepodstatne

kazdopadne ci jeden, alebo druhy, jedine s poriadnym sklom..

olienka12
1. sep 2011

@zajo79 celkovy vystup obrazovy z d7000 by podla recenzii mal byt lepsi,takze o tom sa da dost diskutovat..

zajo79
1. sep 2011

praveze samotne recenzie sa rozchadzaju..asi moc citam,potom mam z toho gulas

zajo79
1. sep 2011

ja chcem dat nato 24-70,cize obrazovy vystup bude paradny..no musim pockat do druhej polky septembra,co za novinky ohlasi nikon. Ale asi novsi model bude lepsi

zajo79
1. sep 2011

z poradni o fotakoch:

pokud jde o kvalitu fotek, je na tom lépe D7000. Výhodou D300s je v podstatě stejné ovládání s D700, stejná konstrukce (a odolnost) těla, lepší rychlost. Chybu neuděláte ani s jedním, já bych asi bral raději D300s.

Kdyby mi šlo o kvalitu konstrukce a odolnost, byl by to určitě D300s, ale když půjde o obrazovou kvalitu a rozlišení, tak je o trochu lepší D7000.

Dobrý den, na focení sportu určitě D300s, pokud jde ale o maximální rozlišení a obrazovou kvalitu, je lepší 5D MkII.
Upřímně d7000 je pořád jen nová d90 i když je v některých parametrech určitě lepší než d300s.Z d300s mám mnohem lepší pocit i se mi lépe drží

atd atd atd...

a ked sa docitam, ze uzavierka na d7000 "kope"... no neviem neviem....

rainee
1. sep 2011

dakujem za kritiky.
@zajo79 mam nikon d5100 ale ja este len zacinam so zrkadlovkou. prislusenstvo nemam k tomu zatial ziadne len zakladny objektiv. chcela by som si este casom dokupit nejaky dobry na zoom, dost fotim do dialky, pripadne na makro alebo portrety. s fotakom som celkom spokojna az na vyssie uvedene "problemy". totiz nech fotim v akomkolvek rezime, tie farby proste nie vzdy su ok a z rozmazania ma ide slak trafit.....

rainee
1. sep 2011

@janefonda s fotakom ti sice neporadim, ale na upravu fotiek ja pouzivam photoshop a picassa.

rainee
1. sep 2011

@zajo79 este som ti chcela napisat ze pri foteni objektov to nie je problem, ale ked fotim moju malu tak kym ja zaostrim ona uz je davno fuc 😉 tiez fotim niekedy bez blesku kvoli ociam a potom jasne ze nie su fotky take kvalitne (sum) a ostre, asi aj to bude problem.

zajo79
1. sep 2011

@rainee to by vyriesil objektiv. A rozmazanie- ako neostre? To potom zle ostris alebo mas dlhy cas. Na akom rezime fotis?

rainee
1. sep 2011

@zajo79 auto a manual najviac, pripadne nejake efekty z ponuky. s clonou a zavierkou este moc robit neviem to sa priznam. ako hovorim. len zacinam so zrkadlovkou.

zajo79
1. sep 2011

dcerku ked chces fotit kup si 50tku aj 1,8. Setak mozes preda.

zajo79
1. sep 2011

@rainee stiahni si z uloz.to od kellbyho knizky - digitalni fotografie 1,2,3 tam mas zaklad, jednoducho napisane- konkretny problem, konkretna rada. ziadne dlhe nudne clanky plne technickych terminov

tak ked zacinas, zacni fotit na priorite clony - A. men si clonu - najmensie cislo, znamena ze budes mat ostre len nieco co si vyberies a vsetko za tym bude rozostrene tzv. bokeh. a postupne si odsleduj, ako sa bude fotka menit, ked budes zvysovat clonu.

zmen si vo fotaku vyber ostriaceho bodu na jeden a aby si si ho mohla menit. - to mas v navode.

zajo79
1. sep 2011

ja teda..nechcem sa robit mudra...fotak mam len rok a pol... ale vzdy ked som nieco chcela kupit, ci rozmyslala len, tak do noci sliedila som za netom, ze co by bolo najlepsie.. nieco mam poskusane na vlastnej kozi a moc citam. a uz sa neviem dockat, ked budem zase len fotit,to nebudem mat na citanie tolko casu 😀

len ti chcem poradit, ako najlepsie zacat...

rainee
1. sep 2011

@zajo79 dakujem za rady 😉

zuzka0212
1. sep 2011

@dadush Ahoj, ja mam skusenosti len s 50mm 1.4, a vrelo odporúčam. ale podľa mňa všetky 3 spomenuté su kvalitné, už to naozaj záleží len od finanicií. A máš nejaké vzorky fotiek? daj link🙂.

mirica4
1. sep 2011

@rainee zuzka dobre píše ja by som sa tak nevedela vyjadriť 😅

olienka12
1. sep 2011

@zajo79 nekope 🙂

dadush
1. sep 2011

ahojte, tak tu prispievam s mojimi fotkami na ukazku. , chyba mi na nich nieco neviem ci je to tym objektivom (18-105) na tej fotke psa tiez vidno ze tie oci su take nevyrazne

rainee
1. sep 2011

@dadush tazko fotku posudit kedze kvalita na mk je slaba. kvetinka a psik sa mi pacia, mozno ked to doostris v nejakom programe resp. pridas kontrast tak to bude lepsie. ja mam ten isty problem s ostrostou, som to tu uz pisala.

dadush
1. sep 2011

@rainee ved s tym sa trapim aj ja 😒 ked pridam kontrast uz sa mi to zda velmi syte take neprirodzene. akym fotakom fotis ty ?? nejako som to prehliadla

zajo79
1. sep 2011

a ako zaostrujete? kolko mate ostriacich bodov?

silvia.t
1. sep 2011

Ahojte baby tak co aka je dalsia DÚ ??? 😀
@dadush fotky sa mi pacia krajinky -krasne farby(mala si aj polarizak?),kvetinka tak isto a psik-skus trocha kontrat,mozno presvetlit oci a pridat jemnulinku vinetaciu 😉

rainee
1. sep 2011

@zajo79 11 bodov.
@dadush nikon d5100.

zajo79
1. sep 2011

@rainee ako mozes mat ostre co chces, ked ti tych 11 bodov ostri kadetade? prepni si to na jeden a vyskusaj. 😉

rainee
1. sep 2011

@zajo79 jasnacka, ved ja si vzdy prepnem ktore z tych 11 bodov chcem zaostrit 😉

mirica4
1. sep 2011

mňa ešte stále nenapadá du 😒 som vygumovaná 😝 čakám návrhy
a čo je s @adus123 ? už tu dlho nebola

mirica4
1. sep 2011

inak aj ja sa musím pohrať viac s ostrením 😅

zajo79
1. sep 2011

@rainee ja som to pochopila ze mas 11 bodov naraz.

ked tak si urob ten test, ci ti to ostri ako ma... ci to nemas posunute.