Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

brisilda
3. jún 2011

@ivka000 ides sa dat na cestu profesionala? 😉 drzim palce ... co sa tyka ceny tak nas kocka s PB fotila za 10 € su to moje tehu foto co mam v albume na FB no teraz uz pyta viac nakolko ma vlastny atelier a original osvetlenie 🙂
@michalag vidis to ja mam strasne vela fotiek na kritiku tak asi sa tam zaregistrujem ak mozem 😀

ivka000
3. jún 2011

@brisilda 😀 od profesionála mám ešte strááááášne daleko 😀 neviem či niekedy bude so mňa profesionál 😕 na to sa treba narodiť 😵 ale chcela by som vedieť fotiť tak aby som bola spokojná s fotkami a nemusela som sa za ne hambiť a ak ktosi bude chcieť tak pofotím ale živiť sa tým určite tak skoro nebudem 😀 aj ked priznám sa že svadbu by som si šla rada skúsiť ( na jeseň budeme mať v rodine tak možno 🙂 ) ale jasné museli by mať aj profesionálneho fotografa ... a chcem sa spýtať tie čo máte externé blesky využívate ich ? lebo ja fotím s bleskom fakt už minimálne a keby si kúpim dyfúzor nestačilo by to? 😨 viem že to nebude to isté ... ale ked som fotila na tej byrmovke fotila som seťákom a nefotila som z bleskom zatiaľ čo fotograf fotil z bleskom externým a mal na ňom aj dyfúzor ale ked som pozerala tie jeho fotky tak mal všetkých v prvej rade riadne presvetlených druhá rada ok a daľší za nimi už zasa tmavý 😔 vtedy sa mi zdal ten blesk zbytočný a fotky to len pokazilo ☹

majulcek
3. jún 2011

baby no co polmesacna/mesacna? 😒
ja by som navrhla aby temu vymyslela @ivka000 za tie jej kvapky,tie boli super 😵
a @cruela by mohla mesacnu? 😨

barbarka
3. jún 2011

@olienka12 jeeej to je pekna stranka a to ako funguje? tam maju tiez domace ulohy 🙂

ivka000
3. jún 2011

@majulcek uff ja neviem tak boli tu návrhy na farby, emócie, brány a vráta ,... ale napado ma aj napríklad BW fotografie nie všetkému "pristane" takáto farebná úprava a ja sa priznám mám s tým problém tak možno by mi to trochu pomohlo 🙂 tak hlasujte ...

ivka000
3. jún 2011

alebo pol mesiaca BW a pol farby 😀

cruela
3. jún 2011

jestli se nepletu, tak farby sme uz raz chceli dat... a kedze som dostala pravo vybrat mesacnu temu, tak navrhujem temu farby, ale s tym, ze kazdy tyzden sa farby budu menit... co poviete?

michalag
4. jún 2011

@cruela ja suhlasim 😉

cruela
4. jún 2011

ok, zaciname cervenou, plati do piatku

majulcek
4. jún 2011

baby a tu polmesacnu ivka navrhla aj emocie,dame tie teda?

@cruela kedze cervena,znamena to?vsetko cervene ci ako? aby som nefotila nejaku hovadinu 😀

cruela
4. jún 2011

@majulcek cervena v akomkolvek ponati... fantazii a kreativite sa medze nekladu 😉

majulcek
4. jún 2011

@cruela oki taak hadam volaco vymysliiiiim 😵

barbarka
4. jún 2011

@cruela zaujimavy napad podla farieb, super, tesim sa , idem kupit ruzove okuliare 😀 ci skor cervene

barbarka
4. jún 2011

@cruela tak fotky co som dala na kritiku som mohla dat rovno do novej temy 😀

barbarka
4. jún 2011

@cruela http://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/editacia-... ty si chcela navod na ten lensbaby efekt ze? tak tu je

michalag
4. jún 2011

Ahojte, tak mne sa vcera nechcelo hrat s fotkami tak som len tak skusala na onych fotkach co dokaze gimp 🙂

a dnes som sa trosku, co vy nato? nakoniec som z toho spravila kolaz

michalag
4. jún 2011

to druhe je kolaz len to nejako blbo hodilo
tu to je lepsie vidiet http://photosblog-mishka.blogspot.com/

ivka000
4. jún 2011

neviem či budú všetky stíhať takto po týždni meniť farby ... ja sa občas aj týždeň poriadne k tomu nedostanem ☹ ... asi by bolo lepšie nechať to na celý mesiac rovnako napr. teda farby ( farebné veci, miesta, ... ? nie? 😕 alebo potom nebola by len polnesačná ale týždenná a 4 týždne a každý zameraný na jednu farbu neviem či chápete vysvetlujem ako hotentot 😀 😔 čo vy na to? že celý mesiac venovaný len farbám 🙂

michalag
4. jún 2011

a este jednu som zabudla

michalag
4. jún 2011

a kebyze striedame farby 1x za 2 tyzdne a mali by sme + nejaku mesacnu temu??? Lebo takto sa nam tie farby zunuju

barbarka
4. jún 2011

dajme kazdy tyzden jednu farbu - to bude mesiac - proste 4 farby dokopy , viac uz netreba, to by bolo asi moc 😉

barbarka
4. jún 2011

@michalag mne sa pacia len tie farebne , tie kde su zadne cierne mi pridu ako pokazene

adus123
4. jún 2011

Ahojte kocky, no musim sa pochvalit...manzel mi vcera kupil tuto sadu
http://www.mall.sk/zrkadlovky-nikon-d90/nikon-d...
tak pomaly sa zacinam ucit. NO poviem Vam, manual to ma riadny. Ked vidim tie vase krasne fotky, ktore so zrkadlovkou dokazete, tak neviem neviem, ci ja niekedy take nieco nafotim.
Chcela by som sa spytat do akeho formatu fotite fotky. Do RAWu alebo JPG?
Ked ste si kupili novy fotak, nastavovali ste tam nieco? Myslim farby alebo tak....
V akom rezime je najlepsie zacat fotit? A,S, P, M?
A este by som sa chcela spytat, ako si mam nastavit velkost obrazu. Na aku velkost fotite vy?
Dakujem.

domyyy
4. jún 2011

@adus123 gratulujem 😵 😵 😀 júúj to musí byť radosti 😉 🙂 🙂

adus123
4. jún 2011

@domyyy ...dakujeeeem .....no je, som to studovala do polnoci, tak sa z neho tesim... 🙂 🙂 🙂 Len teraz by sa mi hodilo ist na matersku, aby som si zabezpecila vhodny "model".....kedze moje dve ratolesti mi dnes zapozovali na dvoch fotkach a aj tom som im musela naslubovat hory doly.... 🙂

barbarka
4. jún 2011

@adus123 supeer gratulujem, tusim ma toto forum dake vianocne obdobie - my s ivkou nove objektivy , ty a olienka fotaky 😵
ja fotim do rawu - ale je s tym potom robotka kedze tie fotky treba upravovat, zalezi asi od toho co fotis, ved skusaj a uvidis, teraz fotim na manuale, ale predtym som frcala dost dlho na automatike

cruela
4. jún 2011

ja by som rada nechala tu mesacnu temu tak ako je, teda kazdy tyzden striedat farby... ja chodim do roboty, popritom fotim, som sama na dve decka a zvladam... ked niekto chce fotit, tak fotit bude, ved zas urobit jeden cvak za tyzden nie je tak vela, no nie? 🙂 prosim, nepustite sa do mna co so mnou nesuhlasite, alebo mate pocit, ze som niekoho urazila... len hovorim svoj nazor a postoj... kto nebude stihat, tak fotku neda, kto bude stihat, fotku da....

barbarka
4. jún 2011

@cruela suhlas 😉

barbarka
4. jún 2011

inak mozno by teraz teda celomesacna ani nemusela byt, myslim ze tema farby je dost siroka, tak to staci na realizovanie sa v kazdej oblasti no a na konci tyzdna sa vyberie dalsia farba, co poviete?