Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

misiaksl
21. nov 2012

@brisilda Ďakujem, vyskúšam 🙂

myska2233
22. nov 2012

@bublinkajasminka ahojky,....potrebovala by som radu....chcela by som si kúpiť nejakú zrkadlovečku no neviem akú...som úplny amatér aj čo sa fotenia týka atď...môžeš mi prosím príp. odporučiť nejaké stránky alebo niečo kde by som si o fotení mohla niečo naštudovať? fotiť chcem len pre potreby rodiny (nech máme nejaké krásne spomienky) za akékoľvek rady, typy vopred moc ďakujem

bublinkajasminka
22. nov 2012

Hmm so zrkadlovkou ti poradit viem, ak to chces len pre rodinne ucely skus Nikon - ma aj lacnejsie zrkadlovky ale akby si chcela robit rozostrene pozadie teda pekne portretne fotky potrebujes objektiv napr. Nikor 50/1.4 alebo 50/1.8...a co sa tyka uprav nikde som nic nestudovala, moj muz fotil asi pat rokov predo mnou - uplne vsetkodo najmensich detailov ma naucil on...ak mam neaky problem idem za nim - takze to je moja literatura 🙂
@myska2233

myska2233
22. nov 2012

@bublinkajasminka ďakujem....tak to máš super výhodu keď máš pri sebe takú chodiacu knižnicu 😀 ...ja budem musieť naštudovať sama:( a tiež mi lepšie padne aj páli ak mi to niekto raz ukáže a vysvetlí ako keď mám čítať postup ako na to...

bublinkajasminka
22. nov 2012

@myska2233 moc drzim palceky a zelam same krasne fotografie

dosa
22. nov 2012

@myska2233 dobra fotskola je na www.fotoroman.cz, zacala by som expoziciou: http://www.fotoroman.cz/techniques3/expozice1_z...

kvietocek7
22. nov 2012

@dosa ahoj ta web mi nejde otvorit, je to pisane tak ako svieti?dik

erique12
23. nov 2012

@ifkael
vyzera ako anjelik s aurou 🙂

erique12
23. nov 2012

@briketa
opisat som ti chcela 🙂
ja mam ephoto na FB, tak sa mi ukazuju len pekne fotky odtial 🙂
inak presne ako bolo napisane, komentare necitam, mna bavi fotit, ale na druhej strane mam pocit, ze je to taky buziness teraz, dali tomu seriozne technicke pravidla, ked nezapadas technikou, dovidenia. akokeby fotka bola len o dokonalej technickej kvalite!!!!

erique12
23. nov 2012
dosa
23. nov 2012

@kvietocek7 nejde ti? skusila som a mne idu oba, staci mi kliknut na link. skusila si aj skopirovat a dat do vyhladavaca? neviem to inak sem dat...

skus si vyhladat v google stranku fotoroman a ked sa na nu dostanes, dole su odkazy na konkretne lekcie 😉

brisilda
23. nov 2012

@misiaksl skus tesim sa na vysledok 😉
@myska2233 ak yb si mala zaujem ja predavam nikon D 3100 samotne telo ale vedela by som predat aj objektiv 18-105 😉 IP

lidaslim
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domyyy
24. nov 2012

ahojte kočky 🙂 poradte mi prosím vás aký blesk na nikon d90 🙂 pozerala som nikon SB-700 čo naň vravíte? máte skúsenosti? 🙂 dakujeem

mirunka33
24. nov 2012

No dievcata, tak doslo uz aj na mna 🙂 blizia vianoce a tak rozmyslam aky objektiv by bol pre mna najpraktickejsi. Teraz mam Canon 1100D + 18-55 f/3,5–5,6 IS a moj problem je v tom ze ked fotim vnutri pri osvetleni tak mam fotky tmave a zrnite. Ked som cez leto fotila vonku boli pekne a dalo sa s nimi pracovat ale vnutri je vsetko zrnite. Myslite ze pevna 50 so svetelnostou 1,8 by bola dobra volba ale nemam teraz riesit a radsej dosetrit na 1,4 mozno 1,2?

jamgurmi
24. nov 2012

aj ked nie som kocka 🙂 hodim sem jeden link, skus pozriet. myslim ze ak nefotis profesionalne staci uplne iny vyrobca, ako napr. metz.- je spolahlivy a dokonca vykonejsi ako ten nikon so vsetkymi funkciami ako ma nikon. ja osobne mam sice canon, ale... ako druhy blesk pouzivam ala... ebay yongnuo a funguje paradne za zlomok ceny 🙂 a doprava zadara...

http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product...
http://www.ebay.com/itm/YONGNUO-YN-565EX-TTL-Fl...

slovakia13
24. nov 2012

@domyyy ja ho mam doma asi 2 tyzdne 🙂 zatial neodskusany ,lebo fotak uz 3tyzden v servise ☹

jamgurmi
24. nov 2012

@mirunka33 no tam by to chcelo vediet ako mas nastaveny fotak a pod. co sa objektivov tyka, myslim ze ta 1,8 v cene nieco nad 100 je fajn volba pre hobby, uz 1,4 je si myslim dost /+-350,-/ a 1,2? tak na to neviem co povedat pokial nie si naozaj profi. ja neviem, ale ten boom so zrkadlovkami len stazuje zivot obycajnym fotografom. uplne super fotak v cene okolo 400 je panasonic LX5 a mas take foto jak lusk. osobne ho mam a mozem povedat ze nafotis s tym vsetko. kamos presiel od velkonocnych ostrovov po japonsko len s tymto a dokonca robil vystavu 🙂)

dosa
24. nov 2012

@mirunka33 asi mas vysoke iso ked mas zrnite foto. ja pouzivam 50 f/1.8 a uplne mi staci aj na doma... za tie prachy je to super objektiv. uz vyse roka ho mam ako jediny, snad uz toho roku sa jezisko pochlapi 😵

lumarque
24. nov 2012

Ahojte, mohli by ste mi poradit. Mam panasonic DMC FZ18. Daju sa aj s nim robit take rozostrene fotky, kde je vypichnuty len 1 objekt ( predtym som mala klasicku zrkadlovku, kde som si krutila objektivom, ale tu sa nejak neorientujem..)? alebo by som potrebovala nejaky filter. Blizia sa vianoce, tak rozmyslam o co poziadat Jeziska a kedze velmi nerada pouzivam blesk, rozmyslala som nad odrazovymi doskami. Aky rozmer by ste mi odporucali. Je lepsia vacsia, ktora by sa dala pouzit aj ako pozadie alebo mensia lepsie ovladatelna. Aky tvar je dobry? kruh alebo oval? dakujem.

dosa
24. nov 2012

@lumarque pri dobrych svetelnych podmienkach mne rozostrie pozadie aj kompakt, takze tovja masina by to mohla zvladnt tiez - postup je ten isty ako pri zrkadlovke - nizka clona a vysoke ohnisko

ifkael
24. nov 2012

@lumarque ked nieje dobre svetlo, len odrazova doska Ti nepomoze...

A ked si uz mala zrkadlovku- to si len "krutila objektivom"? Clona, cas, iso- nastavovanie rovnake

briketa
autor
25. nov 2012

@myska2233 ked s fotenim len zacinas a aj v buducnosti mas plany len na rodinne akcie a vylety , odporucam nejaky skvely kompakt pred zrkadlovkou. Mas ho omnoho lahsi spratnejsi a uzivatelsky priatelskejsi. Uz som to spominala - bud Sony RX100, Nikon J1 alebo Olympus z PEN serie. Zrkadlovka by som volila az v bode ked Ti kompakt nebude postacovat. A kompakty co som pisala robia kvalitu fotiek na urovni zrkadloviek, vratane manualnych nastaveni.

briketa
autor
25. nov 2012

@lumarque ked si tam das maximalnu clonu co mas f4,1 a ohnisko nastavis zoomom na 200mm, pozadie budes mat odclonene. Pri odrazke potrebujes asistenta ktory ti ju bude prestavovat a to aj v pripade ak mas stojan. Odrazka je leskla, pozadie musi byt matne z materialu kt. svetlo pohlcuje , takze tam ti to na dvojity ucel dobre neposluzi. Ked si budes od Jezka ziadat pozadia, ziadaj si hotovy kit, lebo s pozadim musis nasvecovat. Potrebujes ku tomu svetla, zablesky a softboxy. To sa ti ale neoplati s kompaktom. Svoju staru zrkadlovku este mas?

domyyy
25. nov 2012

@jamgurmi
@slovakia13 dakujem za reakcie 😵 😉 najradšej by som bola keby ten blesk neni až tak drahý, pretože potrebujem toho veľa 😅 a nefotím profi 🙂 pozriem ten metz teda 🙂 🙂

lumarque
25. nov 2012

@dosa ja mam najmensiu clonu 2,8. Dnes mi manzel robil trosku demonstraciu manualneho rezimu fotaku, ale nejak sa mi nepodarilo, co som si predstavovala.
@ifkael mala som stary revueflex, tam bola najmensia clona 1,8. Jedno kolečko bolo na ostrenie, druhe na clonu, tretie na cas..a packa ako expozimeter. doteraz si pamatam, ako mi tato tehlicka spadla na nohu 😀

lumarque
25. nov 2012

@briketa no az taky stedry Jezisko zase nebude.:D Lacne pozadie som si uz vymyslela..mulcovacia tkanina. Tie odrazove plochy som myslel na von alebo, ze by som v nasom tmavom byte trosku odrazila svetlo od okien, ked fotim deti ( uz som to skusal zrkadlom a to celkom slo). diky za tip, vyskusam aj to

ifkael
25. nov 2012

ja mam pozadie cierny zamat, ale zas nemam svetla - takze ked mozem fotit, tak pod oknom, ked je aspon ake take denne svetlo a aj to nieje ono... :/ mala by som nieco poriesit...

mishelik1986
28. nov 2012

Ahojte chcela by som sa opytat ci by mi niekto nevedel pomoct s upravou vianocnej fotografie, chcem dat urobit pohladnice.....mam zonerphotostio program na upravu ako by som vylepsila tuto fotografiu ?....dakujem velmi by ste mi pomohli..

ifkael
28. nov 2012

@mishelik1986 nedalo by sa to odfotit este raz?