Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

dosa
30. apr 2011

@majulcek - ty mas 18-55, ako si spokojna? vo fotolabe ho maju teraz s 550D v sete v akcii. ale o tomto objektive som nejak neuvazovala, tak neviem. najradsej by som kupila len telo a nejaky univerzalnejsi objektiv. aby som nemusela von s detmi brat viac ako jeden 😅

majulcek
30. apr 2011

@dosa no tak spokojna som asi tak ze je to zakladny ale mne ako zaciatocnikovi stacil,je pravda ze v exterieri pri slabom svetle fotky nic moc, vonku v poho... cena ti sama napovie co mozes od neho ocakavat 😵 ale teraz s odstupom casu, kedy fotim ludi minimalne a vlastne len nejake kopce atd zistujem ze s nim moc nenafotim,ze to chce nieco lepsie...skus pokukat nejake recenzie na tieto zakladne setaky a vyber si podla toho co ti bude najviac vyhovovat...ja ti v odbornych veciach moc neporadim...

maruskak13
30. apr 2011

@majulcek urcite by som na tvojom mieste brala radsej ten pevny lebo ten setovy nebude moc dobry..
a urcite externy blesk potrebujes lebo 500 nema moc priestoru pracovat s ISOm
s 50tkou objektivom sa nabehas potom pri zoomovani 🙂
a s 85 zase nebudes musiet tak liezt do ksichtu s objektivom ..

majulcek
30. apr 2011

@dosa a ked chces fotit detusiky nerozmyslala si nad pevnym objektivom? 😕

majulcek
30. apr 2011

@maruskak13 no nist skusim pozicat este raz tu 50tku a uvidim co vycarujem 😀

lili_a_mimi
1. máj 2011

@dosa ja by som na tvojom mieste urcite na zaciatok zobrala nejaky ten setovy objektiv, ale s vacsim rozsahom - minimalne 18-105ku alebo nieco podobne. Sice na fotenie v interieri ma troska nizku svetelnost, ale aspon mozes zistit, co ta najviac bavi fotit (deti, priroda, predmety atd...) a zoom sa ti na zaciatok urcite zijde 😉 A potom si kupuj az pevne sklo, ked uz budes mat uuuplne jasno, na ake fotenie sa chces sustredit, lebo pevne skla nie su lacna zalezitost 😅

olienka12
1. máj 2011

@dosa jednoznacne chod do 50tky trosku sa potrapis a ked zvyknes uvidis ten rozdiel vo foto

olienka12
1. máj 2011

@maruskak13 kde na vychode ste?

olienka12
1. máj 2011

@dosa este taka vec do bytu 35 mne je 50tka tesna lebo nebyvam na zamku 🙂))) takze 35 skor ked interier ale 50tka vedie ma nadhernu kresbu 85 nepoznam,no casom aj to bude

olienka12
1. máj 2011

@majulcek pokial nevies fotit 50tkou tak si radsej nechaj 18-55 ktory ovladas, okamihy na svadbe sa neopakuju aby si potom nelutovala, no mozes si sem tam nasadit 50tku a skusat inak externy blesk jednoznacne

olienka12
1. máj 2011

@dosa ked kupujes novy poohliadni sa skor po 18-105 je univerzalnejsi ako 18-55

maruskak13
1. máj 2011

@olienka12 sme pri Kosiciach.. vela casu v Kosiciach a dnes ideme na navstevu za Riskovou krstnou
do Bardejova.. 🙂

olienka12
1. máj 2011

@maruskak13 a pri KE konkretne? ci nechces prezradit?

maruskak13
1. máj 2011

@olienka12 v Malej Ide 🙂 u rodicov..
byvas niekde blizko?

hajanka
1. máj 2011

ja nemozem na 50-tku doputit, zatial moj najoblubenejsi obj. Nafotis s nim vsetko! Akurat ako @olienka12 pise, do bytu sa s nim moc nezmestis, ale vonku je fajn, ibaze zoomujes nohami 🙂 tak ci tak, ja by som sla len do pevneho skla, so ziadnym zoomom nedosiahnes taku krasnu kresbu ako s pevnym sklom.

silvia.t
1. máj 2011

Ahojte baby ja mam len pevnu 50ku a fotim s nou vsetko aj ked nie vzdy sa da 😒 momentalne nemam prostriedky na novy objektiv ale urcite by som chcela este 85ku a nejaky telezoom aj makrac by sa zisiel 😀 ale v prvom rade musim poriesit novy notebook az tak dalsie veci. Tak o tyzden sa uz konecne stahujeme do ke tak dufam ze dame kosicanky nejake fotorande 😀

majulcek
1. máj 2011

@olienka12 no presne ze to zoomovanie je super a na tej pevnej si neviem nejak zvyknut na to chodenie hore dolu len aby bol zaber podla mojich predstav 😀 ale fotky su viditelne krajsie ako so setakom 😝

zajo79
1. máj 2011

@lili_a_mimi nepisem to preto ze 18-105tku mam, ale ked si pozries recenzie a testy, tak 18-105tka vychadza prekvapivo dobre.
uz aby clovek kupil zoom aby bol viditelny rozdiel, tak by musel kupit zoom s f2,8

cruela
1. máj 2011

jeeeeezis, tak ja na jedno popoludnie odidem a vy tu litanie popisete 😀

@lili_a_mimi no, asi neuveris, alena hokeji som fotila ozaj len mobilom.... mojho nikonka by som tam neprepasovala, velke kontroly sa na stadione robili... takze fotoz len mobilove co su na FB

@dosa tak daj potom vediet, ako sa ti lubilo na kurzoch

@barbarka mala si zasumene fotky pri ISO 200? to sa mi nezda.... jedine ze by si v postprocese moc orezala fotky a teda zobrala pixely, vtedy by to mohlo byt zasumene....

@majulcek ja som vcera fotila na kamoskinej svadbe, v kostole len pevnou 50tkou, v sale vacsinou pevnou 35tkou, ale dalo by sa aj 50tkou... takze myslim, ze pevna 50tka ti bude uplne stacit... a prosim bez vstavaneho blesku! 😉 ja som fotila uplne bez blesku... iso som mala myslim 1600.. idem pokukat fotky, tak potom mozno daco nahodim

ozaj, mam namet na buducu (vlastne uz terajsiu) temu..... sice som nenafotila ani jednu foto do protikladov ☹ takze ak nebudete suhlasit, mozete dat temu vy.... mne sa inak z protikladov pacila Barbarkina fotka, takze mozno by ona mohla navrhnut dalsiu temu.... no, v kazdom pripade mne by sa pozdavala teme "Farby" ... v akomkolvek ponati... vlastne to suvisi aj s prirodou a prirodne temy nam celkom idu, nie? 🙂 takze by to mohlo ist a hadam by mala vacsi uspech ako protklady... cakam aj na vase navrhy

majulcek
1. máj 2011

@cruela nemala si ani externy? 😕 no hod nieco,nech sa inspirujem,ale ako pisem ja nejdem fotit ako ty, to su fotky fakt len pre mna akurat ze chcem si teda vyskusat aj toto,ved svadba neni kazdy den 😀 vlastne budem bezny svadobcan s fotakom 😀 😀 😀

cruela
1. máj 2011

@zajo79 teda, nechcem nejak protirecit, ale ja pozeram recenzie hlavne na http://www.kenrockwell.com/ a tam 18-105 nevychadza az tak dobre.... http://www.kenrockwell.com/nikon/18-105mm.htm

dosa
1. máj 2011

dievcata, dakujem vam za postrehy... ja som nad tou 18-55 ani sprvu nerozmyslala - len ju maju teraz v sete s 550, preto ma zaujimalo, ze ci by nestacila. skor som mala vo vyhlade od canonu 18-135, ten ma svetelnost 3,5 co by asi bolo malo pri horsom svetle, ale asi na von by bol... potom ma mata este tamron 17-70, ten ma svetelnost 2,8 ale aj cenu dost vysoku... pevnu 50 urcite kupim, ta mi pride cenovo celkom prijatelna... fotak mam vybraty canon 550 D, tam uz sa da pracovat s ISO vyse 12000, len neviem co to este obnasa, lebo s takym vysokym iso som sa doteraz nestretla... po kurze budem mudrejsia 😵

ja prave potrebujem byt trocha dalej od mojich deti, lebo ked zbadaju ze ich fotim, struhaju neprirodzene grimasy... starsia ta uz ma nacvicene take holywoodske usmevy ze sa na to neda pozerat a mladsi ked zbada fotak, tak prizmuri oci a pokrci nos 😀 😀 😀

hmmmm, tak teraz sa rozhodujem, ci by stacilo kupit k telu len 50 a neskor sa uvidi, alebo zacat so zoomom a ked do toho dojdem, potom prejst na pevne...

cruela
1. máj 2011

@majulcek externy blesk som mala, ale pouzila som ho asi 10krat.... a si nemysli, ja som tam nebola za fotografa, ja som bola riadny host, len som popri tom aj fotila 🙂 cize presen ako ty 🙂 len sme sa s druhou kamoskou dohodli, ze nas svadobny dar budu fotky, kedze nemali fotografa... ale ponali sme to velmi komorne 😀

majulcek
1. máj 2011

@cruela no super,takze si ma este viac potesila s tym bleskom,nakoniec nebudem asi ani ten tahat a hotovo 😀 no mam na to nejake tri tyzdne tak ak mi znamy este raz pozicia tu pevnu tak ju riadne okukam,pofotim s nou a na svadbu budem ako tak vediet co s nou a zoberiem aj ten setak

silvia.t
1. máj 2011

pozeram ze rozoberate svadby dnes je vo svidniku svadobna vystava tak chceme ist pozriet,ale je to v sportovej hale 😒 stara komunisticka budova tak som zvedava ako to tam chcu zrobit..beriem aj fotak dufam ze sa nieco zadari

majulcek
1. máj 2011

@silvia.t silvi urcite to bude patricne vyzdobeneeee 😀 a ked sa im podari mozno aj svadobne 😀 😀 😀 ved pred MS to vyzeralo tiez vselijako a vidis stihli "vyzdobit" 😀 😀 😀

@cruela spominas tu hokej,si bola na nasich?aka bola atmosfera,bo priznam sa celkom som fanusikom aj (v dobrom) zavidela 😵

cruela
1. máj 2011

@majulcek nemusis zavidiet 🙂 na hokeji som bola, ale nie na nasich,... bola som na uvodnom zapase Nemecko-Rusko, slovenske zapasy sa mne neusli, malo sa pcham vedeniu do zadku 😀 ale som rada, ze som vobec bola a okusila som atmosferu.... ja som obrovsky hokejovy fanda!!! teraz scem ist strasne na zapas Rusko-Slovensko, si asi kupim listok na ciernom trhu za velke prachy, ale za hokej to dam....

lili_a_mimi
1. máj 2011

@zajo79 ale ved aj ja mam 18-105-ku (aj ja som s nim nadieru spokojna), len ona rozmyslala nad 18-55-kou 😉 tak asi som to napisala moc komplikovane a sme sa nerozumeli 😅 no co uz... pisem asi moc rychle a odoslem to skor, nez si to precitam, ci je to zrozumitelne... 😖 😅 😀

lili_a_mimi
1. máj 2011

@cruela tie farby by mohli byt ako celomesacna tema a nejaku inu temu mozme dat do 15teho. hmmm? 😉

cruela
1. máj 2011

@lili_a_mimi ja som za... len treba vymysliet este tu polmesacnu temu... nejaky napad?