Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

maruskak13
15. júl 2011

@majulcek ja sa tiez nechcem hadat.. len v dobrom som to myslela ze to ci zmazes alebo naformatujes na kvalitu karty nevplyva..
a kazdy tak ako je zvyknuty alebo ako mu je lepsie..
tam nejde skor o tu velkost karty ako o rychlost akou dokaze zapisovat aby si mohla rychlo cvakat..
a necakat kym sa foto zapise na kartu a mozes zase cvaknut ale robit jednu foto za druhou 🙂 hlavne pri mojom drobcovi velmi ocenujem tuto funkciu mojej karty 🙂

nikonka
15. júl 2011

@maruskak13 nie je to skor zalezitost fotaku? ked mas napriklad nikon d60 tak ti moze byt suma fuk aku mas kartu, zapis bude pomaly... ja sa teda tomu moc po technickej stranke nerozumiem, len rychlost karty je u mna spojena s rychlostou citania a nie zapisovania... a aj logicky mi to skor pride, ze zapis na kartu je ovplyvnene fotakom a jeho vlastnostami...

kamilecka
15. júl 2011

@maruskak13 @nikonka jednoznacne formatovat a NIE mazat!!!

maruskak13
15. júl 2011

@nikonka ee nie je to celkom tak.. rychlost zapisovania karty bola u mna na prvom mieste ked som si vyberala kartu..
je ale pravda ze niektore tie starsie fotaky nedokazu vyuzivat tie nove rychlejsie karty..
potrebujes aby mala karta aspon 10MB/sekundu kontinualny zapis.. ja mam 30MB/sekunda
ak fotis len do do jpg nepotrebujes taky rychli zapis..ale do nefov potrebujes rychli zapis lebo to su velke subory vela dat sa naraz zapisuje..

nikonka
15. júl 2011

@kamilecka ja len formatujem a len vo fotaku

@maruskak13 predpokladam, ze myslis fotenie do rawu 🙂 nef je format spracovaia/poemnovania rawu pre Nikon, ak by si povedala Canonakovi o nefe tak by asi len divil, ze co to je... ja fotim len do rawu a nastastie aj fotak a aj kamera stihaju zapis....

maruskak13
15. júl 2011

@nikonka viem ja som nef pisala zamerne lebo tiez mas nikon 🙂

brisilda
15. júl 2011

dievcata nemate link s navodom ako si spravit logo?

dosa
15. júl 2011

ak ste z okolia BA a rozmyslate nad kurzom photoshopu, alebo zoner photo studia, zrovna bezi super zlava na kurzy: http://cenynadne.sk/zlavy/kurz-upravy-digitalny...

nikonka
15. júl 2011

@brisilda ja by som odporucila spravit si logo ako peciatku a vies to potom buchat na rozne miesta, davat rozne farby... ale nevyhoda je, ze to mozes mat jednofarebne... ak by si chcela mat to logo farebne, tak si to sprav ako novy obrazok vo formate png a ten budes davat ako druhu vrstvu na finalnu fotku... navod iste niekde je, ale ja nie som moc typ na navody, radsej si skusam veci podla seba 😀 ak by si nahodou nic nenasla a chcela by si nejaky postup odo mna, daj vediet, rada poradim 🙂

maruskak13
15. júl 2011

@dosa ahoj teba som davno nevidela..
na druhej strane je pravda ze som tu davno nebola..

chcela som sa opytat ako ti ide fotenie a ci u teba vyhral nikom alebo canon ? 🙂

brisilda
15. júl 2011

@nikonka super radsej by som to chcela pouzivat ako vrstvu cize si idem stiahnut nejake pismenka :D

dosa
15. júl 2011

@maruskak13 ahoj, dakujem, bola som na tom trojdnovom kurze, som mooooc spokojna, akurat nefotim, lebo mam fotak a nemam objektiv... kupila som len telo canon 550 a vybrala som si k nemu svetelnejsi objektiv, tak este dosetrujem 😀 ale uz by mi mal kazdu chvilu ist manzel preneho... sice mam aj kompakt, ale ani s nim vela toho teraz nenafotim, lebo som vacsinou sama na dve deti a ked sa mi rozlezu kazdy na inu stranu, tak mam co robit, nestiham kolkorazy ani kompakt zapnut... hlavne mladsi mi stale niekam uteka... ja sem nechodim, len mi prisli tieto zlavy do mailu, tak som vam ich sem hodila, mozno sa niekomu hodia. ja uz som sa prihlasila 🙂

kamilecka
15. júl 2011

Je tu niektora z Vas co sa dobre vyzna vo facebooku a nastavovani???? IP pleaaaseeee

dadush
18. júl 2011

ahojte, chcem sa Vas spytat na nazor. mam fotak nikon d90 kupeny s obj.18-105 ale chcela by som nejaky objektiv na portret. mam male dieta , kt. milujem fotit a chcem aby tie fotky boli skutocne pekne. pri foteni s objektivom 18-105 su fotky prostredia pekne ale ked fotim maleho tak ta tvar a oci su take neostre. az tak sa v tom nevyznam ale rozmyslam nad nikkor 50mm 1,8 len presne neviem kt. typ , viete mi poradit?

qetinka
19. júl 2011

@dadush podla mna maš velmi dobrý vyber,ja sa chystám tento objektv si zadovažit..zatial som s nim fotila len s pozičaným...

nikonka
19. júl 2011

@dadush hmm, ak mas tvar a oci neostre a vsetko ostatne ostre, tak potom asi zle ostris... poznam kopec bab, co fotia s tymto objektivom a maju krasne ostre fotky.... alebo sa moze stat, ze mas zly objektiv, mam na mysli kazovy... skus si to dat kdesi preskusat... ak mas vo svojom okoli niekoho s nikonom kto tiez foti, skus mu dat tvoj objektiv, ze nech ti ho preskusa... ja som tiez takto skusala kamoske fotak, stazovala sa, ze jej neostri, ale nakoniec sme zistili, ze problem bol v nej ako v objektive ci fotaku.. treba to len cvik... kludne sa ti moze stat, ze kym si ty zaostris, dieta sa ti pohne a ked ty cvaknes, uz mas fotku neostru... radsej to skus este s tym objektivom co mas, lebo ked zacnes fotit s pevnym sklom a na malej clone, tak s tym budes mat este vacsi problem... nie vsetko vyriesi objektiv... fotak mas dobry, objektiv tiez nie je z tych najhorsich... treba len skusat a ucit sa
ked sa rozhodnes pre pevne sklo, 50tka je velmi dobry vyber

saskarisko
19. júl 2011

ahojte,
dufam, ze najneskor zajtra uz pridem na dlhsie
@dadush - ja suhlasim s nikonkou, co sa tyka ostrenia. pravdepodobne zaostrujes na pozadie, a tym padom mas popredie rozostrete. ak mozes, daj sem nejaku foto, ak mozeme pozrieme. btw ja by som isla uz do pevnej 85.

prsky
19. júl 2011

@brisilda v knihe od scotta kelbyho je navod na tu peciatku /da sa stiahnut na ulozto/

olienka12
19. júl 2011

@dadush ked mas d90 staci af oznacenie objektivu http://www.megafoto.sk/Nikon/50mm-f/1.8D-AF-Nikkor
mne troska trvalo kym som prisla na to,kde robim s 18-105chybu ono je tam ten otacajuci sa clen ked ostris automaticky davaj pozor aby si nim nepohla ani trosicku lebo hned je foto neostre.
s 18-105 som fotila toto a myslim,ze je to dost ostre aj ked je foto upravovana nasledne

monika1
19. júl 2011

@dadush ja predavam nikkor 50mm 1,8 D mam ho tiez s d90 tak ak by si mala zaujem napis do IP 😉 je super, ale kedze fotim dost aj cudzich ludi tak idem do lepsej 1,4 🙂

zajo79
19. júl 2011

@dadush skus si prepnut manualny vyber ostriaceho bodu. tiez mi to ostrilo na cokolvek ine ako som potrebovala, ked som to mala na automatiku. 😠 😅

@saskarisko tiez rozmyslam nad tou 85tkou...

zajo79
19. júl 2011

http://www.fotovideoshop.sk/shop.xhtml maju vypredaj...co to sa da kupit

dosa
19. júl 2011

zaujimave citanie pre majitelky setovych objektivov: http://www.ephoto.sk/ephoto/redakcny-blog/vyzmy...

dadush
19. júl 2011

@qetinka a ty mas aky fotak?? ja by som si tiez chcela najskor skusit aspon nejakych par foto nafotit, ale tu na okoli nepoznam nikoho kto by sa venoval fotografovaniu

dadush
19. júl 2011

@olienka12 a toto foto co si sem pridala je fotene s 18-105? je velmi pekna

dadush
19. júl 2011

@zajo79 ano to je pravda ze vacsinou fotim len na automatickom zaostrovani a manualne som pouzila len raz aj to len na zaciatku ked som si fotak kupovala , to bolo pred pol rokom.

nikonka
19. júl 2011

@dadush mam pocit, ze zajo nemyslela manualne ostrenie, ale manualny vyber ostriaceho bodu, to nie je to iste... to znamena, ze si sama volis, na co ostris a fotak doostri uz automaticky....

dadush
19. júl 2011

@nikonka no to je dost mozne , ale ja sa viacmenej este dost ucim co sa tyka fotografovania. strasne vela zalezi aj od svetla a z akeho uhla fotim, skusim nieco nove nafotit a pridam foto

kosta123
19. júl 2011

Niečo staršie ale neva 🙂

kosta123
19. júl 2011