Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

briketa
autor
14. okt 2012

@dosa to su moravske svadobne kolaciky, nie? mne je uplne jedno v akej forme su, koli nim by som aj letenku na Moravu kupila 😀
Normalne muffiny ja rada nemam ale nezmiatla si ma, kolaciky vonaju az sem ..

dosa
14. okt 2012

@briketa no je to kysnute cesto a tvarohova plnka - takze skoro ako moravske kolace 🙂 ale malo to byt v tvare takej ruzicky... kruh sa narezal na tri diely, do stredu sa dala plnka a tie "listy" sa mali tak okolo zatvorit... no mne to nedrzalo 😒 ale chutili aj v tomto prevedeni, akurat sme ich zjedli na ranajky 🙂

za tvoje foto rady by si si zasluzila, hned by som ti poslala balik 😵

mirca
14. okt 2012

@briketa ne, ne ja chcem urcite fotit ... len zvazujem ci kupime uz aj s videom, alebo nam na video postaci stary kompakt

erique12
14. okt 2012

@dosa
@briketa
ahojte, nestacil by aj obycajny sivy papier? ta karta stoji 10 Eur, papier asi 20centov :D

briketa
autor
14. okt 2012

@mirca tak v tom pripade sa ti lepsie oplati zrkadlovka s videom, nakolko nebudes stale a vsade trepat so sebou oboje. a z praxe - je pohotovejsie v urcitej situacii rychlo prepnut na video ako hladat kde mam kompakt...
nove fotaky ako Nikon D7000 spajaju skvely fotak s HD videom

briketa
autor
14. okt 2012

@erique12 fotokarta je presne 18% seda s matnostou ktora je idealna pre metering system. Drogeriovy papier je uplne cosi ine.Nie je presne neutralny odtien, cize ked nastavis podla toho, nebudes mat vyvazenie bielej akuratne.

Rozmyslam nad prirovnanim - pecies s olivovvym olejom a nemozes tam dat motorovy aj ked je to tak isto olej.

V pohotovostnom pripade si radsej zameraj na svoju ruku - telovu farbu a nechaj fotak zmerat podla toho.

dosa
14. okt 2012

@erique12 no presne, ze ta karta je nakalilbrovana na 18 % sedej, preto je asi aj taka cena za nu... pri inom odtieni sivej by si uz zase mala problem so spravnym vyvazenim farieb

briketa
autor
16. okt 2012

Dievcata ved mi sem hodte nejake farebne jesenne nech sa pokocham. U nas je este leto v plnom prude

mirunka33
16. okt 2012

@briketa @dosa a ked si kupim tu kartu tak to treba vyvazovat stale, pri kazdom novom foteni alebo len raz? Urcite sa chystam ju kupit lebo mam vnutri v baraku oranzove fotky, naposledy vsetky co som nafotila - nepouzitelne :(

lucqa
17. okt 2012

@mirunka33 vyvazovat musis zakazdym, preto sa Ti ta karta oplati. Pouziva sa stale, pretoze kazda zmena osvetlenia potrebuje ine vyvazenie bielej.

@briketa tak ja Ti jednu jesennu hodim 🙂 zatial len dospelacku, a casom aj detsku... hned ako vyschne park sa chystam na detske 🙂

delideli
17. okt 2012

ahojte baby, poprosim o radu ohladne hlavy na stativ velbon sherpa 600R.som zaciatocnik, fotim vacsinou v exterieri, obcas doma, najma pohybujuce sa objekty (psi 🙂), casom, ak nam bude dopriate by som chela fotit deticky, obcas fotim v prirode makro..zatial sa mi podla zistenych info viac pozdavaju gulove hlavy, najma kvoli rychlosti prace s nimi, ale neviem si vybrat..uvazovala som nad niektorou gulovou hlavou od manfrotta, a aj ked som citala,ze rozne znacky byvaju kompatibilne, nie som si ista,ci s tym nebude problem (ci nebude treba este nieco dokupovat, zostelovavat a podobne)..dakujem za akukolvek radu alebo skusenost 🙂

briketa
autor
17. okt 2012

@lucqa vdaka, krasne. tesim sa na dalsie!

briketa
autor
17. okt 2012

@delideli jedna vec s gulovou hlavou. Pokazi sa Ti jedna skrutka a mas po celom stative.

mirunka33
17. okt 2012

@lucqa jasne uz rozumiem, dakujem 🙂 tak vzhladom na to ze ju budem pouzivat stale to zase neni velka investicia..... zaobstarame si 😀

delideli
17. okt 2012

@briketa : hmm...tak uz ozaj neviem,hrabem sa v tom cely den a uz mam toho plne zuby..vyber som v priebehu dna zuzila na manfrotto 324 RC2 a 498 RC2 ale obe su gulove..:( nechcem do toho investovat nejake sialene peniaze,ale zase vyhodit ich za nejaku blbost sa mi nechce :(

briketa
autor
20. okt 2012

@delideli ale ved ked vies co chces, tak si to kup. Tebe moze vyhovovat cosi uplne ine ako niekomu inemu (mne)
Z mojho pohladu - gulova hlava - fotak ti beha vsetkymi smermi a zakazdym ho precizne treba nastavit na urcitu polohu, co zabera najma s malymi detmi omnoho viac casu ako ja som schopna obetovat. Dovtedy mi ujde patdesiat zaberov, z ktorych mohol jeden byt prave ten super naj.
Ja som mala gulovy monopod a darovala som ho bratovi... 😝

bea1907
20. okt 2012

baby prosim poradte kupila som si fotak canon 1100D a vobec neviem s nim fotit som uplne mimo volaco som tam este aj postlacala a teraz mi ten gombik vobec nezaostruje viete mi prosim poradit ? aspon take zaklady ?

iviatko
21. okt 2012

Sadni si a citaj manual. Asi si si vypla Af automaricje ostrenie,ale to bude na objektive.@bea1907

ifkael
21. okt 2012

@bea1907 kup si nejaku knizku - ci uz mistrovska prace s dslr od Pihana, alebo digitalni fotografie 1-3 od kellbyho

A citaj manual..fot zatial len na prioritu casu alebo clony,"skusaj co to robi " ked nastavis clonu alebo cas.. ISO

Pozri si ostrenie, nastavenie a skus si precitat forum strany dozadu..takato otazka je tu dost casto a nechapem trochu, ze si nikto neda namahu sa naucit nieco sam ale chce aby ho to niekto hned naucil.....

ifkael
21. okt 2012

Ale jasne ze poradime ked vieme, ale citaj, co sa da..

ifkael
21. okt 2012

@lucqa pekna jesenna foto..to je tohtorocna? My este tu nemame zlte liste..

carrie84
21. okt 2012

@bea1907 - pozri si manual, skus zresetovat fotat na tovarenske nastavenia + pozri na objektive a tele, ze ci si neprepla na manualne zaostrovanie - malo by to byt na AF nastavene. Nepoviem presne, mam nikon. Plus - fakt si precitaj manual a kup/pozicaj si nejaku knizku o foteni (pihan je super, ale kusok technickejsi, tak pre zaciatok mozno nieco jednoduchsie) alebo aj na nete je toho celkom dost. Pozri ephoto.sk - je tam fotoskola a su tam celkom fajn vysvetlene zaklady.
Ak absolutne netusis, ze co robis, ked ten fotak drzis v ruke, tak skus tuto knizku http://www.martinus.sk/?uItem=65257 😉 Keby nieco, urcite sa najde niekto, kto ti poradi aj tu 😉 🙂

mirunka33
21. okt 2012

@bea1907 presne tak ako ti uz poradili, musis zacat manualom. Postupne citaj vsetko co sa ti dostane pod ruky a hned si to aj skusaj. 🙂 drzim palce

bea1907
21. okt 2012

@carrie84 dakujem pekne uz mi to ide lepsie :Dvcera to bolo horsie :DDDD vsetko bolo rozmazane :DDD mala som na objektive zle prepnute 🙂) noo skusim najprv nieco jednoduchsie citat lebo predsa len nikdy som takyto lepsi fotak nemala :D

romaroma
23. okt 2012

ahojte, mozno mi tu budete vediet poradit. mame pomerne novy dig. fotoaparat fuji. uz par tyzdnov nam vsak hapruje - ked ho zapneme, trva mu aj tri minuty, kym sa nastavi na fotenie. potom normalne funguje, az kym ho zase nevypnem a potom zase sa dlho startuje. neviete, kde by mohol byt problem? zaruku ani neviem ci mame, mozno tak v bratislave, no sme v kosiciach momentalne a neviem ani, kam ho mozem dat opravit.

briketa
autor
24. okt 2012

skuska rozlisenia fotografie

briketa
autor
24. okt 2012

sa mi to serinka

briketa
autor
24. okt 2012

ine nastavenie

briketa
autor
24. okt 2012

@lucqa @dosa
na aku velkost a rozlisenie sem exportujete fotky prosim vas?
ta fotka je zilektovo ostra, jasna a vyrazna v originaly (Lightroom 4)

slovakia13
24. okt 2012

dievcata pouzivate na ediciu fotiek iMac? viem ,ze rada intel dokaze pracovat aj s windows, co by som uvitala ,lebo celkom som si zvykla na photoshop. nadisiel cas na nove pc a silno zvazujem toto
http://www.currys.co.uk/gbuk/apple-imac-mc812-2...
alebo mam radsej ist do monitora nec pripadne eizo? len tam sa mi nepaci dozajn :( teda ked uz mam vyvalit velke prachy nech sa mi to paci aj po vizualnej stranke :D
som pisala aj na flicker 🙂
@briketa co myslis?ty si odbornik