Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

barbarka
6. jún 2011

@adus123 ten prispevok predtym bol pre teba 😉

mirica4
6. jún 2011

@cruela dakujem 🙂

hajanka
6. jún 2011

@barbarka krasna fotka cervena do temy! Mne sa moc paci ta s upravenou pletou, je to jemne, nenasilne a neposobi neprirodzene.

prsky
6. jún 2011

baby a musia to byt cerstve fotky?

cruela
6. jún 2011

@prsky nebazirujeme na tom, aby to boli aktualne fotky, ale preferujeme aktualne fotky 🙂 ked mas vsak taku, co sa hodi a je aj starsieho data, nevadi, daj ju...

prsky
6. jún 2011

@cruela oki, ja som si spomenula na 1, co som odfotila v 2008, ale samo, ze sa pokusim aj nieco cerstvo odfotit...trochu pouvazujem...a na fotaku tiez asi nezalezi, ze (myslim kompakt ci zrkadlovka)? ja sa k zrkadlovke tak skoro nedopracujem ☹

cruela
6. jún 2011

@prsky su tu aj baby, ktore fotia kompaktom, takze v poho 😉

barbarka
6. jún 2011

@hajanka vdaka, ja uz neviem ktora sa mi viac paci 😅 uz som sa s nou zjavne prilis vela hrala - mam z nej aspon 10verzii 😀

mirica4
6. jún 2011

žienky mám otázku, ten program LR otvára aj jpeg? lebo mi nešlo

terrs
6. jún 2011

Baby, poradte zaciatocnicke prosim 😀 Nejake rady, tipy a nieco coho sa vyvarovat? Odrezane ruky a podobne?

saskarisko
6. jún 2011

ahojte,
@hajanka, @cruela, @silvia.t - kocky, hodte sem prosim vas nejake dobre linky - ako na ostrenie, moze byt aj video. dakujem

adus123
6. jún 2011

@michalag ...dakujem aj Tebe za tip...vidis, celkom dobra cena...tych 20 euro sa mi pozdava.... 🙂 Skoda, ze to nevidim nazivo..takto sa mi tazko rozhoduje..asi budem musiet pobehat viac obchodov..nielen Datart...tam stali najlacnejsie okkolo 45 euro.... ☹

adus123
6. jún 2011

Babky fotografky, prosim vas o jednu radu...ked nafotim fotky do RAW, a hodim ich do pocitaca, tak maju za bodkou skratku NEF. Ked ich otvaram, tak sa mi najprv objavi na monitore ttoto...neotvori sa mi hned PS....a tam naspodku su tri moznosti a to ze - otevŕít obraz......zavrit.......hotovo. Ked kliknem na Otevrit obraz, tak mi vyhodi tuto druhu tabulku

adus123
6. jún 2011
adus123
6. jún 2011

Nie je to dobre vidno....ale tam hore je napisane...Profil barev vlozeny do dokumentu DSC 001....NEF nesouhlasi s platnym pracovnym prostorem RGB. A potom sa pyta Co chcete udelat...no a su tam tieto tri moznosti
POuzit voleny profil (misto pracovniho prostoru)
Prevest barvy dokumentu do pracovniho prostoru
Vypustit vlozeny profil (bez spravy barev)

Ktoru moznost si mam vybrat?
Dakujem.

adus123
6. jún 2011

NO neviem, ci som to zrozumitelne popisala tymi tabulkami...tak skusim este raz..ked otvaram tu foto, tak najprv sa mi zobrazi na monitore to, kde je ta foto (ten prvy obrazok, co som vlozila) a tam napravo dole su tie tri moznosti ...otevrit obraz....zavrit...hotovo. A ked vyberiem otevrit obraz, tak mi nahodi na monitor to, co je na tom druhom obrazku (ta tabulka) s moznostami, co som popisala Dnes o 20:50.... 🙂

barbarka
6. jún 2011

@adus123 tak tu fotecku vytiahnes z rawu, mas tam super moznosti uprav- nastav vyvazenie bielej, expoziciu, proste vsetko, potom daj otevrit obraz a otvori to v ps normalne

barbarka
6. jún 2011

@adus123 jaj ci tebe to v tedy hadze dalsiu tabulku, no to neviem presne, asi by som to vyskusala

hajanka
6. jún 2011

@adus123 ta prva fotka je ACR (Adobe Camera Raw) kde si upravujes RAWka. Ak mas hotovo, tak sa ta dole pyta, ci chces otvorit dalej v PS, alebo ulozit, alebo zruzit.
Ak das otvorit a vyhodi ti tie tri moznosti, tak jednoducho tvoj farebny profil v ktorom je fotka nafotena nesuhlasi s tym prednastavenym RGB.
Je mozne ze fotis do ineho profilu ako RGB. Ten pouziva vacsina monitorov a labov. AdobeRGB je naopak sirsi farebny priestor a dokaze zachytit viac farebnych odtienov, vyuziva sa najma pri velkoformatovej tlaci, ale aj klasickej, no treba mat kvalitny monitor a najst lab kde tlacia v tomto priestore.
Je mozne ze fotis do AdobeRGB, v tom pripade mozem po upravach prekonvertovat do RGB, ale budes tam mat roziel vo farbach.

hajanka
6. jún 2011

@adus123 ale ak fotis do RAW tak je jedno do akeho farebneho profilu, lebo ten si vyberies presne pri tom konvertovani ktore ti to ponuka, ci chces ostat v rovnakom rezime, alebo zmenit na povodny.

adus123
6. jún 2011

@hajanka ...aha, skusim sa zajtra na to este raz pozriet, co mam ponastavovane vo fotaku. Dnes vecer som to nestihla, nakolko maly ma 39°C horucky, tak behame s manzelom len okolo neho....chudiatko moje...
Dufam, ze sa tam nieco bude dat prestavit, lebo sa mi zda, ze ked vyberiem z tych troch moznosti, a otvori mi to nasledne tu fotku v PS, tak tie farby su ine, ako na original fotke...

michalag
6. jún 2011

@adus123 aj v nay by mohli mat

michalag
6. jún 2011

baby poradte, viem ze vacsina ma z vas uz zrkadlovku ale myslim ze viacere ste presli kompaktom. Zajtra ma maly v skolke "den rodiny" , bude to vo vnutri, no lenze vobec netusim ako mam maleho fotit. Povacsine mam vzdy fotky zasumene ☹ Poradte nejaky tip ako sa tomu vyhnut a doma zbadat na monitore ze z fotiek vlastne nic nie je

hajanka
7. jún 2011

@michalag s kompaktom toho vela uz asi nenarobis. V takomto prostredi potrebujes fotit na vyssom ISO a to kompakt velmi nezvlada. Skus ale trochu preexponovat korigovanim EV do + hodnoty (ak mas manual setting na nom), alebo fot s bleskom. Inak neviem poradit.

silvia.t
7. jún 2011

ale ak moze byt aj video tak asi myslis doostrovanie... 😝
a to najlepsie ti poradi cruela,ja doostrujem momentalne v LR a vidi sa mi lepsi ako CS

https://www.youtube.com/watch?v=E9SBnjKJ2hI
michalag
7. jún 2011

@hajanka dakujem, no vyskusam. Ano da sa mi robit aj +/- EV (+/-3)

mirica4
7. jún 2011

ja mám túto brašňu, len v modrom prevedení
http://ishop.nay.sk/image/1038270_popis_550x550...