Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zajo79
21. feb 2011

a ver, ze to ide aj bez uplne super skla... niekedy mam pocit, ze som sa vela naucila ked som mala len 18-105... clovek vela veci skusal... a aj teraz ju mam rada.

17-55 som odlozila... dieta na ceste, kopec veci treba...
´
a pevnu 85tku mam slubenu. po tomto vikende... tata hadam prekvapi a bude co najskor. zasluzim si. 😝

zajo79
21. feb 2011

@l.e.n.u.s a co fotis najcastejsie?

michalag
21. feb 2011

tak troskus a to tu rozhybalo 🙂

olienka12
21. feb 2011

@l.e.n.u.s ale ide to aj so setakom, ked nevies fotit ani super tuper sklo to nespravi, treba zaklady pochytit 😉

l.e.n.u.s
21. feb 2011

@zajo79 seťák 18-55mm f/3.5-5.6 😒 . momentálne som vo fáze, že sa snažím fotiť všetko, skúšam a skúšam

@olienka12 snažím sa učiť a "nabrať" zručnosť, ale ja som netrpezlivá a chcem hneď všetko ☹

zuzu80
22. feb 2011

@l.e.n.u.s ja som sa tiez vela naucila so setakovym objektivom, a dodnes ho este dost casto vyuzivam a ako ti uz baby pisali 50-ka je skvely objektiv na portrety 😉
Vela sa pytaj, vela citaj a skusaj a skusaj 😉

zajo79
22. feb 2011

s kazdym novym objektivom som mala pocit, ze sa vraciam na zaciatok fotenia 😅 😀

skratka, kazdy je iny.. musela som si zvyknut.

asi by som isla do 50tky na @l.e.n.u.s Tvojom mieste.

zuzu80
22. feb 2011

@zajo79 a 85mm kupujes Nikkora?

zajo79
22. feb 2011

@zuzu80 mam ho ako dalsi co chcem kupit.. len.. neako sa neda vsetko hned. 🙄

zuzu80
22. feb 2011

@zajo79 ved toto ja stale cakam na ten blesk, ale vzdy sa najde nieco dolezitejsie, co je treba kupit 😒
A na ake sklo mas este zalusk?

zajo79
22. feb 2011

a potom 17-55.
a sirokac tokina 11-16

a na makro od nikonu 60tku, alebo 105tku.

poradie neviem.. zalezi od prachov.

zuzu80
22. feb 2011

@zajo79 17-55 waw 😉 ja uz sirokoulac mam, ja mam teraz prioritu blesk a potom este jedno pevne sklo, ale to je este daleko
a teraz mimo temu, kocik si uz vybrala?

zajo79
22. feb 2011

@zuzu80 vybrala.. mohla som mat objektiv fajnovy 😀

zajo79
22. feb 2011

@zuzu80 aky sirokac si kupila? vyuzivas? spokojnost?

zuzu80
22. feb 2011

@zajo79 a aky kocik si nakoniec vybrala?
sirokac mam sigmu 10-20mm, som spokojna. My sme taka cestovatelska rodina, takze u nas ma celkom velke vyuzitie a na jar a v lete mu nedame vydychnut 😀

zajo79
22. feb 2011

pri troch detoch.. najblizsi rok nehrozi, aby som sirokac vyuzila 😅 mm stale prec...

aky kocik? hlboky s pp.. a hartan racer gt.

do auta bude bee+ alebo maclaren quest..maju prist oba kazdym dnom, tak ktory sa mi bude viacej pacit, ten necham.

zuzu80
22. feb 2011

@zajo79 pri 3 detickach, budes mega macher na portrety a reportaznu fotografiu 🙂 😉
Bee a maclaren sa mi velmi pacia. Takze budes doma testovat? Dobry postup 😉 😉 😉

zajo79
22. feb 2011

@zuzu80
no..uvidime ci budem mat energiu vobec drzat fotak v ruke 😀

vobec neviem ktory nechat doma, oba... neviem, to mi pride zbytocne. a na to nase vozenie... raz za dva tyzdne.. staci aj maclaren.
no..vahava vaha... po hube by som si mala dat.

zajo79
22. feb 2011

a najlepsie..predat bee+... a hned zato kupit pevnu 85tku 😀

zuzu80
22. feb 2011

@zajo79 na fotenie energiu budes mat 😉 Ja mam na fotenie vzdy, len na domace prace mi jej uz potom vela nezostava 😀 😀
a mas doriesene 😀 😀 😀 Ty si vaha? A vies aka som vahava ja a to som rak? 😀 😀

michalag
22. feb 2011

hodte nejake foto nech sa pokochame 🙂

zuzu80
22. feb 2011

@michalag moja oblubena

zajo79
22. feb 2011

ako som bola fotit svadbu teraz v sobotu, tak v kostole ked sa podpisovala nevesta zo zenichom a svedkovia na konci obradu, som sa zohla nad oltar, mala som pevnu 50tku, aby som nemusela mat blesk, tak som odtiahla sa dozadu, lebo sirokouhlejsie by to bolo treba... a skoro sa mi chytili vlasy od sviecky. len zasmradlo...zadymelo... 😅 😀

zuzu80
22. feb 2011

@zajo79 😀 😀 😀 😀 sory ale ked som si to predstavila, ako su vsetci vazni a dojati a ty dotvaras uces nad svatou svieckou 😀 😀

zajo79
22. feb 2011

@zuzu80 😀 😀 vsimli si to len nevestiny rodicia a ti mali inu prdel z toho 😀

zuzu80
22. feb 2011

@zajo79 😀 😀 tak uz len dufat, ze ta nezachytil aj kameraman a o par rokov sa budes vidiet v relacii "najvtipnejsie" videa 😅

idris
23. feb 2011

ahojte ja by som sa chcela spýtať či je toto dobré myslím clony a objektív som ako úplný začiatočník Ďakujem

Objektiv Tamron 17-50mm f2.8 v excelentnom stave + clona + Sigma DG 67mm UV filter + HOYA PRO1 PL 67mm polarizacny filter + HOYA PRO1 NDx8 filter

amunet
24. feb 2011

@idris tamron je super clona 2,8 po celom rozsahu, filtre urcite vyuzijes

@zajo79 ty chodis vykecavat sem! 😉

jankaku
25. feb 2011

Ahojte babky no tato diskusia je naozaj vyborna. Kopec veci som tu pochopila. Chcem sa ale spytat na jednu vec. Som uplny zaciatocnik, mam uz par fotiek aj bez automatiky, ale podla mna nic moc ved fotim par tyzdnov. Snazim sa fotit tak ze nastavujem ISO a clonu, no problem mam s farebnostou fotiek. Viem ze dolezite je aj vyvazenie bielej, no ja stale neviem ako na to. Neexistuje nejaky tahak podla ktoreho sa to da jednoducho naucit. Dakujem za rady.

zajo79
25. feb 2011

@jankaku skus fotit do rawu a si to potom v pocitaci upravis - tam nato prides. co mas aku masinku? pochval sa

😉
ja iso nechavam vacsinou na najmensom cisle... vacsinou fotim cez den a na svetle. az ked mam pomaly cas, tak skusam zvysovat iso. Neviem teda ci to robim spravne...

a nadstavujem clonu... sem tam aj priorita casu uz.. a uz coraz castejsie aj manual...ale to nie vzdy som spokojna.