Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

kvietocek7
15. nov 2012

@lucqa chcem sa spytat ako sa odborne vola ta plachta v pozadi ci co to zvykne byt pri foteni.Kde sa to da kupit, pripadne da sa to nejak domacky zostrojit? Dakujem

dosa
15. nov 2012

@kvietocek7 myslis fotopozadie??? http://www.fotovideoshop.sk/shop/cid/123/catego...

su rozne - papierove, latkove, prenosne. a su na ne rozne stojany

kvietocek7
15. nov 2012

@dosa ano, dik, myslim hlavne ked sa fotia deti ci osoby aby bolo ciste 🙂

lucqa
16. nov 2012

@kvietocek7 ako napisala @dosa 🙂 a ja ju este doplnim o polypropylenove a vinylove, rozmery a farby mas rozne.

bublinkajasminka
16. nov 2012

ja mam fotenie ako pracu a ako zabavku takze ak nieco potrebujete kludne poradim ak budem vediet 😉

dosa
16. nov 2012

@lucqa nevedela som si spomenut ako sa volaju, obdivovala som ich u denisa fueca - poznas? ja sa k nemu na FB chodim kochat a normalne uvazujem, ze jedno pozadie u neho kupim - no neda sa mi vybrat, vsetky su krasne, ale teda aj stoja 😉

https://www.facebook.com/denis.fueco.photograph...

lucqa
16. nov 2012

@dosa nepoznala som, aj vies presnu cenu? Ja som kupovala cez Lia images, vinylove, len skoda, ze su take drahe, bodli by aj 2-3
http://www.facebook.com/pages/Rekvizity-Lia-ima...

dosa
16. nov 2012

@lucqa ano, pisala som mu, ceny mi napisal taketo:
130x170cm – 2.000Kc
130x190cm – 2.250Kc
130x220cm – 2.700Kc
Ceny neobsahuji postovne a balne. Material je vinylovy, omyvatelny a skladny.

to postovne to pocitam ze bude len vramci ceska. tie na tvojom linku su tiez zaujimave, hned ukladam, vies aj ceny?

lucqa
16. nov 2012

@dosa Teri, ja som dala 57,50 za podlahu 130x170 cm uz aj s postovnym. A ona ma aj kombinovane pozadia s podlahou, tie ale neviem co stoja. Material je tiez vinyl, je to lahucke, dobre skladne, da sa ich mat doma viac a menit podla potreby.
A s tou babou sa velmi dobre jedna, ochotne odpovie na vsetko, uplne super. Uz som u nej objednavala 2x a vzdy super 🙂

silvia.t
16. nov 2012

Ahojte baby mam na predaj fotak ,ak by ste mala niektora zaujem http://foto.bazos.sk/inzerat/20034048/Nikon-D90...
tu je moja stranka s fotkami ako foti (fotky su len take amaterske) vseto fotene tymto fotakom a tymi dvoma objektivmi
http://www.flickr.com/photos/53821160@N04/sets/

fotak je v 100% stave,teraz vobec nefotim lebo nemam ziaden cas a asi tak skoro ani nebudem,a zbytocne mi stoji v skrini

dosa
16. nov 2012

@lucqa jej, tak to je potom velmi dobra cena... inak, blba otazka - tie podlahy, to je tiez ako pozadie? len sa to da na zem, ano? aj tam by som si vedela vybrat. no snad by sa jezisko mohol pochlapit

inak, ja som zacala pracovat a teda na fotenie uz mi neostava vela casu. mala som ponuku fotit babatko kamaratke, ale cez tyzden ked je pekne svetlo, ja som v praci a cez vikend bude ako na just zamracene :-/ a nevraviac, ze som mala nachystane rekvizity pre moje deti na haloweenske fotenie a nebolo nakoniec ani kedy... zlaty zivot na materskej 😉

lucqa
16. nov 2012

@dosa ved to, ze je to zatial najlepsia cena, aku som nasla. Pozadia su ten isty rozmer, ta ista cena, ale mali by mat nejake kovove kruzky v rohoch na uchytenie. Ale to je jediny rozdiel.
A ja napriek tomu, ze som na materskej, tak nestiham, kus casu zoberie fotenie a nasledna editacia do noci, potom na druhy den spim s otvorenymi ocami, energia ziadna, kazdy bacil sa na mna nalepi a mensi nie a nie sa odstavit od MM. Fuuu, co bude po materskej... radsej ani nemysliet 😉

briketa
autor
17. nov 2012

@kristina14 Do styristo EUR by som neprechadzala do zrkadlovky. Tento rok vysli uzasne hracky Sony RX100, Nikon J1 alebo Olympus Pen serie. Kvalita fotiek je fantasticka, vies s tym fotit ako so zrkadlovkou a mas zlomok hmotnosti a objemu. Zober si, ze mne fotak bez gripu s objektivom vazi dvaapol kila.

briketa
autor
17. nov 2012

@adus123 Nikon Coolpix 5200 je ale kompakt nie zrkadlovka. Myslis Nikon 5100? Ten motorcek nema. Musis mat objektivy s oznacenim AF-S. Inak ti budu ostrit len manualne.

briketa
autor
17. nov 2012

Baby mrkneteobcas na ephoto? Fotky sa tam daju najst paradne ale to forum to je zato dobry komix. Pripada mi to ako zopar starych mladencov s roznym druhom komplexu tam chodia masturbovat nad aktami a potom maju pocit ze mozu urazat kazdu osobu zenskeho pohlavia. Velmi ma to zarazilo v jednom clanku co pisal jeden takehoto druhu... aj som so zaujmom zacala citat ked bolo napisane pred odstavcom s technickymi parametrami
- zeny a deti mozu preskocit... ci tak nejako.Akoze ubohost najvyssieho kalibru.

dosa
17. nov 2012

@briketa ja tam chodim, ale len citat o technike a novnkach, fotky tam nedavam, vlastne ja nedavam nikde... a sem tam ked chcem nieco kupit, tak si precitam nejake tipy z fora, ale tam mi to pripada, ze ziadny objektiv nie je dobry, okrem L-kovych skiel 😀 ked potrebujem recenziu na nejaky objektiv, vyberiem si co sa mi hodi, alebo si precitam radsej inde 😅 ked uz som tam, pozriem si nejake foto na recenzie, ale vacsinou natrafim na take "prilis" upravene a to nie je moja salka kavy...

adus123
17. nov 2012

@briketa ahoj....nie, nie kompakt, myslim zrkadlovku Nikon D5200..je to teraz novinka.....nastupca 5100..citala som o tom aj na ephote, ale o tom motorceku som sa nedocitala....
Ale niekde som tusim zazrela, ze asi tiez nema, podobne ako 5100 .. 🙂 Len som si nie ista, ci som to dobre vyrozumela z texu...
citala som diskusiu na e photo k 5200 a presne ako pisete s Dosou vyssie...diskusie su na veeelmi vysokej urovni.....takze na margo motorceka v D5200 tam jeden "odbornik" napisal...citujem..."dufam, ze mu nespadol nahodou motorcek do tela"...no vtipni su ti chlapci.....ale ja niekedy tomu ich humoru nerozumiem, preto sa radsej opytam Vas....vy vzdy odpoviete normalne aj pre nas laikov.....

mia1111
17. nov 2012

@adus123 - Nikon D5200 nemá motorček. Automatické zaostrovanie je možné s objektívmi AF-S a AF-I.

carrie84
17. nov 2012

@briketa - ephoto je humorna stranka 😀 Stara garda sa tam tlapka navzajom po pleci a kazdy akt ma sancu byt fotkou dna. A ak ma nahodou niekto trosku lepsiu vybavu a pouziva ju len pre svoje potreby, tak koniec sveta. Ak ma kompakt, tiez zle .... Ale niektore debaty su vyslovene vtipne - vyzera to tam, ze sa virtualne hraju, ze kto dalej docura 😀 😀 😀 😀

Nemas tip na nejaky dobry photoportal? Nemusi byt slovensky 😉 Ja celkom rada citam o novych hrackach a technike - dokonca aj tie stlpceky, ktore maju zeny a deti zakazane 😝 😀

ifkael
17. nov 2012

@carrie84 no... Ved chlapci slovenski :D uz aj idem kuk co tam noveho 🙂)

kristina14
19. nov 2012

@briketa som to pozerala ale sony stojí aj 700e, nie?

briketa
autor
19. nov 2012

@kristina14 ja som v Statoch, tu stoji novy 640 USD, co je asi 500 Eur. Preto som Ti to napisala. Nevedela som, ze u nas je to o tolko drahsie ☹. Nemas niekoho v Anglicku, alebo nechodite nahodou do Rakuska? Urcite sa da zohnat za menej.

briketa
autor
19. nov 2012

@kristina14 ak by si mala niekoho v Anglicku: kupis za 449 britskych libier, dostanes 50 libier naspat cashback (to pride vacsinou do 60 dni, ale naozaj je to bez problemov) cize konecnu cenu mas 399 libier, co je nejakych 490 EUR
http://www.ukdigital.co.uk/sony-cyber-shot-dsc-...

ja keby som bola financie uplne bez otazok, tak ho beriem (mam ale rozvinutu uz velku "fotoaparaturu" a vrazam vsetko tam, lebo to ide na tisice). kamaratka ma ten fotak, osobne som s nim fotila a len tak do kabelky je to to najlepsie co momentalne je.

tanija133
20. nov 2012

ahojte, ja trosku o veci..viem ze tu preberate vacsinou zrkalovky...ale nahodou neviete poradit dobry digitalny fotak okolo 100 E...od Panasonic Lumix? mala som uz 2 , a bola som spokojna...len prvy sa mi rozbil a druhy odisiel... 😉 zrkadlovku mam, len chcem nieco male nie drahe do vacku....

kvietocek7
20. nov 2012

@dosa pozeram tu tvoju fb stranku no ale fakt z tych foteciek ide nieco pekne 🙂 na fb sice nechodim ale mrknem si to tam aj inokedy 🙂

zienky, hodte do tychto pismenok nejake ozivujuce fotecky - co mate nove 🙂

ifkael
20. nov 2012

@kvietocek7 chystam sa deti cvaknut trosku vianocne, pozerala som, co mam doma- synovi som dala suknu zimnu vlockovu 😀 da ma zato do starobinca..

Len mozem fotit doobeda a max. do tretej hodiny pokym je svetlo... bez blesku a svetiel- nehrozi...

Tak som si aspon pozadie nachystala😀 i ked fotene iphonom- prve co bolo po ruke, maly mal naladu len par sekund, nestihla som zobrat zrkadlovku

misiaksl
20. nov 2012

Ahojte. Chcela som sa vás opýtať aké pozadie používate pri vianočných fotkách. Nemáte niektorá grif na lacné, pekné a jemné vianočné pozadie? 🙂

brisilda
21. nov 2012

@misiaksl neviem ake pozadie myslis ale skus stranku minimax.sk oni maju lacne pozadia ,klasika jednofarebne ...snehove vlocky a podobne veci si musis pri uprave fotky dorobit uz sama alebo hodit na fotku texturu .......na FB jedna kocka objednava pozadia z USA su krasne .........neviem kolko chces investovat a ci sa ti cisto vianocne pozadie vobec oplati objednavat

misiaksl
21. nov 2012

@brisilda dakujem, pozriem sa tam. A náhodou ako sa robia aspoň tie snehové vločky?