Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

ivka000
4. apr 2011

ahojte tak ja pridávam s toho krstu kapely ... nie som s nimi spokojná 😒 asi by to bolo lepšie s nejakým lepším objektívom no ale čo už ....

majulcek
4. apr 2011

@zajo79 aka pjekna kacka 😎

jaaaj tolko super fotiek ste tu popridavali, ja som fotak nedrzala uz tt v ruke dako mi to nevychodi,ale za to dnes som sa bola pokochat na objektivoch..som pozerala za vykladom ako male decko na hracku...teraz budalar prazdny ale raz...ked vyrastiem...kupim si 😀

michalag
4. apr 2011

@dosa ja tiez rozmyslam, mam zavazok ze do konca roka chcem mat zrkadlovku .... co sa mna tyka tak planujem bud Nikon D3100 alebo Canom (novinka) 1100D, kedze neplanujem mat nejaky atelier ale len pre svoje potreby, tak nad drahsim ani neuvazujem .... no vela zalezi kolko si ochotna do zrkadlovky dat euracov a ci to bude len pre tvoju potrebu alebo sa planujes foteniu venovat profesionalne .... to je ale len moj nazor

adus123
4. apr 2011

@cruela ...dakujem za hodnotenie. Si zlata 🙂 Dala som na Tvoje rady 😉

cruela
4. apr 2011

@ivka000 fotila si s bleskom alebo to tam bolo tolko svetla? nevidno tie fotky sice moc, ale nie su rozmazane, ani tmave, takze z tohto pohladu su fajn... tu prvu foto by som mozno trochu viac orezala, je tam za tou spevackou vela veci, tak by som sa snazila to orezom eliminovat, do pasa by podla mna stacila ta fotecka... paci sa mi ta momentka troch panov, ta je zlata 🙂

@adus123 a hned tie kvetinky lepsie vyzeraju ako ked ich cvaknes len zhora, vsak? 😉

ja som dnes objavila super ulicu, pred kazdym domom tam maju iny strom a kazdy krasne rozkvitnuty.... musim tam utekat na zatah 😉

dosa
4. apr 2011

@michalag - no ja som ju uz planovala vlani, ale nejak sa nam nedarilo, tak na fotak nezbylo 😒 bola by som kupila aj canon 1000D a k nemu setovy objektiv 18-135, ale ako tak vyckavam a motam sa na roznych forach, tak uz o tom nie som nejak presvedcena a netusim este, pri com skoncim... som velmi nerozhodna, hlavne ked mam kupit nieco tak drahe... zo zaciatku som aj chcela len tak pre seba, ale ako sa mi tak blizi nastup do prace, tak neviem neviem... uvazujem nad tym rekvalifikacnym kurzom a potom sa uvidi... ani som nevedela ze je novinka canon, no mam zase nad cim rozmyslat...

ivka000
4. apr 2011

@cruela speváčka a traja páni ( oni krsili to cd 🙂 ) boli z bleskom .... a tie dalšie bez ...svetla bolo striedavo oblačno väčšinou prítmie ale trochu som ich musela niektoré zosvetliť... 😒
ešte by ma zaujímalo ked som fotila bez blesku a niekto sa pohol tak bol rozmazaný ako tomu zabrániť ... hádzalo mi to dosť dlhé časy ☹

ivka000
4. apr 2011

jáááj a ten bordel za speváčkou ... mala som čo robiť aby som tam zachytila to čo som chcela teda len to čo som chcela 😅 to bolo skôr také dedinské a mali tam povešané bundy , stôl pri ktorom sedeli ,.... mikrofony a kadečo jedno cez druhé... a svetlo nebolo zrovna nejaké koncertoné ...

cruela
4. apr 2011

@ivka000 predpokladam, ze si fotila na automatike bez blesku.... no,ked fotis bez blesku a mas malo svetlo, tak pokial nezvysis Iso a nezmensis clonu, tak logicky musis mat dlhy cas,,,, takze treba ist do vyssich iso, clonu na minimum a potom uz len dufat, ze sa ti podari nastavit vhodny cas 😉 pri pohybujucich sa predmetoch/ludoch by som nesla pod cas 1/100, ak sa jedna o prudsie pohyby ako napriklad rockyvy gitarista, tak cas aspon 1/160... ale napriklad takeho basgitaristu by si mohla cvaknut mozno aj s casom 1/50 a nebol by rozmazany 😀

saskarisko
4. apr 2011

ahojte,
krasne fotecky ste popridavali. 😵 ja teraz nefotim, lebo mi v sobotu padlo do oka asi kusok pavuciny, a aj ked sa mi to nejako podarilo dat prec, tak oko mam este stale total cervene a zakrvavene. tak tajne dufam, ze do stredy uz bude ok, lebo mi pride novy fotacik 😉 . baby, a dali ste si niekde poistovat techniku proti padu ?, .... resp. napr. nikonistky u nikonu ? lebo prvy som mala poisteny (platila som cca 49 eur ako dozivotne poistenie), a teraz neviem, kde a ako

@michalag - ja som teraz predavala nikon d3000, objektiv 18-55 za 320 eur (a ta cena by bola nizsia, ale fotak aj objektiv mali poistenie)

ivka000
4. apr 2011

nie fotila som pri iso 1600 väčšinou a priorita clony "A" nanajmenšiom a stále tie časy boli 1/30s , 1/10s, dokonca 1/5s ... 😒 clona väčšinou 5,6 f takže predpokladám že by pomohol len svetlejší objektýv alebo sa to ešte dá nejako zachrániť... potom som už fotila tých čo sa dosť hýbali s bleskom aby s toho aspoň čosi bolo aj ked tá atmoška tam zasa chýbala ... ☹

cruela
4. apr 2011

@ivka000 no, zachranit by sa to dalo jedine tak,. ze fotit na plnom manuale, teda nenechat fotak nastavovat cas a fotit do raw a potom to softwarovo upravit... lebo clona 5.6 veru v malo osvetlenych miestnostiach nie je buhvico... ale treba sa naucit vytiahnut z techniky co najviac... ja som dlho fotila so setakom a vlastne aj stale fotim, aj ked to obcas prekladam 50tkou 😉

ivka000
4. apr 2011

no ved preto sa pýta lebo ja budem asi ešte dlho fotiť seťákom 😀 tak aby som s toho čosi mala

ivka000
4. apr 2011

baby ja som na sťahovanie tých akcí totál antitalent neviete mi dať nejaký presný návod aby som to pochpila 😅 dakujem za linky ale ešte som nič nestiahla 😝

barbarka
4. apr 2011

@ivka000 na to ze su bez blesku su fajn, je vidno co tam je a vyzeraju ostro, ono by to chcelo ext. blesk odrazom pripadne svetelnejsi objektiv, ja mam podobne fotky s interierov - oslavy a pod a je to bieda, horsie ako fotene kompaktom 😅

barbarka
4. apr 2011

@ivka000 aj ja 😉 aspon sa naucime naozaj vytrieskat z techniky co sa da 😉 ako pise @cruela

ivka000
4. apr 2011

tak konečne som čosi stiahla 😝 ale ešte nie to to by som chcela ...

lili_a_mimi
5. apr 2011

ahojte! zajtra ideme s malou na vychod k nasim, takze DU asi nestiham ☹ 😠 budeme tam do konca bud.tyzdna, tak dufam, ze aspon nafotim nejake pekne fotecky... Notas neberiem, takze upravovat a pridavat na net budem az potom doma. Sem tam sa ale tu kuknem, nebojte sa 😉

silvia.t
5. apr 2011

ahojte baby..ja som uz 2dni nemala zapnuty fotak 😝 nestihačka...ale dufam ze dnes ked maly zaspi nieco nafotim do dú...ale este ani netusim co,mam nejaky fotograficky utlm 😕

qetinka
5. apr 2011

@lili_a_mimi si to užite a šťastnu cestu 🙂
Dnešne foto.... 🙂

majulcek
5. apr 2011

@qetinka ta druha fotocka je kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasna 😎 😵

majulcek
5. apr 2011

pupava v riflovom 😅

cruela
5. apr 2011

@majulcek skusaj nedavat hlavne predmety priamo do stredu fotografie, skus to posuvat miere do stran od stredy (precitaj si o pravidlach tretin vo fotografii 😉 ) a skoda totho kusku v pravom hornom rohu, treba si davat pozor na taketo detaily 😉 inak moooc zaumijavy napad 😉

cruela
5. apr 2011

@qetinka uuuuuuchvatneeeeee!!!!

adenka
5. apr 2011

ahojte babulky,

prosim prosim nemate niekto navod na tvrobu vodoznaku? robim si stranku na FB, teda stranku uz mam davno, len fotky v nej nie su a chcem ich konecne nahrat, ale bez vodoznaku nie... nieco easy take blbovzdorne pre mna prosiiim 😅

majulcek
5. apr 2011

@cruela jaaaj to ma aj kamarat upozornil ze nech nesvacam vsetko dostredu... 😝 no ako si ma upozornila tak mi tam ten roh fakt vadiiii 😀 polepsim sa 😵 a napr som si vsimla ze cez ocnicu to vidim inak orezane ako to je v skutocnosti... 😕

cruela
5. apr 2011

@adenka ja som si urobila v PS brush a to je podla mna najvariabilnejsie, bo si vies zmenit farbu, velkost, opacity, bachnes to kde len chces.... ak by si mala zaujem o navod na vyrobu brush, daj vediet 😉

adenka
5. apr 2011

@cruela ano prosim ak mozes posli to... dakujem 🙂

cruela
5. apr 2011

@majulcek no vidis, aspon vidno, ze si to nevymyslam a nemudrujem len 😉 ale tak sa clovek uci - ked budes pocuj jednu vec viackrat, uz si to zapamatas a budes do budcnosti vediet 😉

adenka
5. apr 2011

@cruela ja som uvazovala nieco take priehladne, aby to fotku nerusilo, ale aby to tam bolo 😀