Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

maruskak13
1. máj 2011

@hajanka velmi pekna fotka..
ja som tiez len na flickri..
daj vediet ked budes mat dalsie foto na flickri.. rada si pozriem..

monika1
1. máj 2011

@barbarka tiez mi to pride zvlastne, iso 200 je uplne normalne, nemala by si mat zasumene fotky 😕

barbarka
1. máj 2011

@cruela dam ale az v priebehu tyzdna, som cele dva dni behala po ba, nachodila kopec kilakov, tak som tie fotky len tak mrkla este uvidim co to urobi ked to vytiahnez z rawu , to som kukla len zbezne jpgcko, ale mozno to to skreslilo, dam vediet potom 😉
@cruela aky je dalsi navrh temy, ja som to dajak nenasla 😅

cruela
1. máj 2011

ok, tak ako samozvana kralovna 😀 zadavam aktualne temy:
1.-15.5. Svetlo vo fotografii - zakaz pouzivat blesky (interne ci externe), zableskove ci ine svetla, pracujeme len s prirodzenym svetlom a najlepsie s malou davkou svetla, cize za zhorsenych svetelnych podmienok (pocas zapadu, vychodu slnka, fotenie v interieri a pod.)
1.-31.5. Celok a detail - jedna fotka obsahuje dva zabery, na jednom bude celok, na druhom detail (dosiahneme samozrejme postprocesom)

saskarisko
1. máj 2011

@barbarka - ja som mala raz zasumene pri iso 200, pri starom fotaku, a pri pevnej 50/tke. ale inak nie

cruela
1. máj 2011

no a pre tie, ktore sa k nam pridaju (comu sa samozrejme tesime!) a nie su este zorientovane, takze navod na obsluhu:
zadavame dve temy, jedna polmesacna, jedna celomesacna, albumy najdete tu: https://picasaweb.google.com/101464930584620627461
fotky sa nahravaju pomocou emailu, napisete prazdny email na adresu: 101464930584620627461.upload@picasaweb.com do textu spravy nedate nic, len prilozite fotky, ktore chcete nahrat, do predmetu spravy dajte svoj nick, nech vieme identifikovat.... tieto fotky pridu do schranky, ale ja to priebezne kontrolujem a rozdelujem do spravnych albumov... nemusite mat konto na picase aby ste sa zapojili do uloh, ale ak budete chciet komentovat, tak uz musite byt prihlasene, takze je to na vas, ci si konto na picase sparvite alebo nie
ak by ste mali nejake otazky, kludne sa pytajte 🙂

silvia.t
1. máj 2011

@maruskak13
@monika1 baby tak to mozeme dat nejake stretko potom,ja od buduceho meciaca budem tiez kosicanka 😀

Dnesna svadobna vystava bola otrasna nemam ani jednu foto 😒 hlava na hlave,smrad jak v kozinci a tie nevesty mali asi 14rokov a zenichovia 13 😝 uplne otrasne to bolo,ziadna uroven,konalo sa to v telocvicni a ani ju nijako nezamaskovali,isla som riadne sklamana odtial...este aj chlap nadaval ze naco som ho tahala 20km 😅

@cruela super temy tesim sa 😵
@hajanka krasna foto,ked bude dokoncena tak ju hod na picasa 😉

adenka
1. máj 2011

tak som konecne doupravovala... pridavam a cakam kritiky 🙂

cruela
1. máj 2011

@adenka uz som aj na FB kukala - zlata je bambulka 🙂 kuuurna, musim uz aj ja konecne poriesit to pozadie, bo aj dnes som jedno dievcatko fotila a bez toho pozadia to je naprd... cim svietis? mas aj svetla? mne sa fotky pacia, tam na tej farebnej mi chyba rucicka, ale pri detoch to je tazke, ja viem... aj upravy sa super hodia, mne sa to paci 🙂

adenka
1. máj 2011

@cruela dakujem...
svietila som si len externym bleskom do stropu, musela som retusovat tiene, lebo striga mala sa stale lepila dozadu na pozadie a nevedela som ju dostat dalej od neho 😀
ta chybajuca rucicka je tam, len v koseli... ta kosela je manzelova, za XXL tak mala v nej bola doslova utopena 😝

cruela
1. máj 2011

@adenka no, to chapem, ze je v takej velkej koseli utopena 😀 ale ked kuknes na tu fotku, tak to vyzera jak keby mala tu rucku useknutu...

adenka
1. máj 2011

@cruela ano, aj ja som mala ten pocit... ale ta foto sa mi pacila, tak som ju pridala k oblubenym 🙂

cruela
1. máj 2011

@adenka ale sak jasneeeee 🙂 je super 🙂 a v mojej zbierke je tiez kopec fotiek technicky nedokonalych, ale predsa srdcu blizkych 🙂

adenka
1. máj 2011

@cruela tak tak.... ved fotenie je hlavne radost 🙂
inak dnes sa mi prvykrat stalo ze som urobila asi 20 zaberov a z toho zmazala iba 3... ostatne sa mi pacia a su aj ostre... akurat kompozicia je zla, lebo mi utiekla, alebo tak... alebo moc podobne 🙂

cruela
1. máj 2011

@adenka ja som vcera urobila 1300 fotiek a uz som vymazala asi 50 😀 kokooooos, kym sa tym preluskam aj zosediviem.... este viac jak z dnesneho hokeja 😀

ivka000
1. máj 2011

@adenka s klobúčikom a sediaca na kufri sú pre mňa naj 😵 ale jasné všetky sú super 🙂 asi blbá otázka ako retušujete tiene 😅 a témy zdajú sa dosť ťažké ale dúfam že sa čosi nalepí 😀 a k celomesačnej už som si to dávnejšie chcela vyskúšať tak budem mať dôvod ale poprosím jednoduchý návod v ps 😀 😝 inak už som sa tešila na farby tak potom by mohla byť daľšia téme to 😉

adenka
1. máj 2011

@cruela ajajaaaaaj tolko som ja mala z 2 tyzdnovej dovolenky 😀 😀

cruela
1. máj 2011

@ivka000 jeeeej, na tie farby som aj zabudla 🙂 dame to od 16.5., okis? idem hned na to urobit aj album aby som nezabudla 🙂

@adenka no, sak to z tej svadby...

olienka12
1. máj 2011

@cruela odrazka je povolena?

adenka
1. máj 2011

@ivka000 ja som to robila klonovacim razitkom... nastastie to pozadie vyznieva take akoby batikovanie, nie celkom biele, tak to tam nevidiet 😀 .. a dakujem

@cruela noo svadby su svadby... ja mam z nasej 1000 foto... myslim ze som ich vsetky nevidela ani raz 😅

cruela
1. máj 2011

@olienka12 ja s odrazkou problem nemam, pokial pracuje s prirodzenym svetlom 🙂

@adenka sak 1300 je len surovych, ked ich cele prejdem, iste ich zredukujem na 800 a ked skonci postproces, tak ich bude 500 😀

olienka12
1. máj 2011

moje dnesne testovacie co sa mi najviac pacia

adenka
1. máj 2011

@cruela aj to je celkom dost 😀 .. ale tak svadba...

cruela
1. máj 2011

@olienka12 testovacie? co si testovala? tie svetla? ja som velky fanusik HK, takze u mna mas za tuto seriu vsetky palce hore 🙂

ja idem akurat uz nahrat jednu foto do novej DU... tu minulu som zanedbala, tak teraz budem aktivnejsia...

majulcek
1. máj 2011

@adenka , @hajanka krasne fotky,sikulky... 😎 😵
baby jaaa ale neviiim ako to urobit v tom postprocese, teda ten detail a celok na jednej fotke? 😕

cruela
1. máj 2011

@adenka nooo, ale 100 bude takych kde im len gratuluju, bo chceli mat odfotenych vsetkych...

majulcek
1. máj 2011

@olienka12 ze ta prva je naaaadhernaaa...tie okale su uzasneeee 😵

olienka12
1. máj 2011

@cruela jo svetla mam sa co ucit od...ala som par peknych zaberov ked som pohla stojanom 🙂 a mam malu obyvacku heh

adenka
1. máj 2011

@cruela ved ano... len hovorim ze ako je moja skusenost, pozru si to 1 - max 2x a potom uz budu ficat len na nejakom vybere max do 50 fotiek 🙂

olienka12
1. máj 2011

@majulcek dik 🙂 uz teraz na tie oci bali 🙂))