Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

maruskak13
13. máj 2011

@barbarka ja mam tu 80cm a v pohode mi staci..
ked pofukuje vetrik tak je to celkom umenie udrzat v jednej ruke fotak a v druhej odrazku 🙂 ale ked nefuka tak sa to da 🙂
skusala som to aj v pozicii modela..
vies nou aj oslepit aj nie 🙂 zalezi ako nasvietis..
ked nou svietim riskovi tak sa nestazuje myslim ze je to len jemne svetlo a uteka mi za nou 🙂
mozes pozriet fotku v albume Svetlo vo fotografii tam som ju prave skusala doma sme chytali slniecko 🙂
ale to je moc nasvieteny..kusok sme to prehnali a nevadilo mu to 🙂

barbarka
13. máj 2011

@maruskak13 vdaka 😉 fakt sa mi to pozdava, ja rozmyslam nad tou 110 ale neviem ci to nebude hebedo velke 😅 no uvidime, sa mi paci ta funkcia co si pisala ze zabranit ostremu slnku

maruskak13
13. máj 2011

@barbarka funguje to len musis mat niekoho kto ti ju bude drzat nad modelom 🙂 a ty by si mohla potom foteneho este dosvietit odrazkou a budes mat uzasnu fotku aj na prave poludnie 🙂

ivka000
13. máj 2011

@michalag jéééj skoro také isté fotečky púpavky v protisvetle pri zapadajúcom slniečku mám aj ja dnes som fotila 🙂

olienka12
14. máj 2011

@barbarka oslepuje dost no treba vediet ako svietit 🙂

hajanka
14. máj 2011

@barbarka Viac ako 100cm priemer v ruke sama pri foteni uz neudrzis (osobna skusenost + referencie), to uz je treba asistenta. Ja mam Kenro 5in1 http://www.1photographer.co.uk/products/index.p..., len teraz nepamatam ci 32" (cca 80cm) alebo 42" (cca 100cm) asi tu vacsiu, kupovala som uz davnejsie a pouzila ju asi raz, dva krat (na dve fotenia). Ale aj tak som mala asistentku 🙂 lebo to proste nejde fotit z jedneho uhla a aj odrazat svetlo, ked to je potrebne odrazit z ineho uhla.... ja ju velmi nevyuzivam.
Potom sa k tomu uz opati kupit stand http://www.morrisphoto.co.uk/ProductDetails~man...

monika1
14. máj 2011

Ahojte,
zase som tu asi tyzden nebola,akosi nebolo casu 😅 ked mam cas tak len sedim nad pc nad fotkami 😅

pisete o odrazke, tiez mam s priemerom 60cm, chcela som 80cm ale vtedy bola vypredana ale nevadi, mam 5v1 a staci mi, zlozi sa na maly kruh a nezavadzia mi potom a tieto fotky som s nou fotila, vacsina v protisvetle lebo malemu strasne prekazalo slniecko ked ho mal oproti 🙂

monika1
14. máj 2011
barbarka
14. máj 2011

@hajanka
@maruskak13
@olienka12
@monika1 vdaka za komenty k odrazke. no mne sa to celkom pozdava, ja pouzivam tu clonu do auta ale to sa fakt neda drzat v ruke, jedine ze si to drzi model, no a svieti to do oci dost hrozne. skusim sa opytat jedneho znameho ci nema ze by mi pozical na skusku, nech viem ci to kupit alebo setrit na objektiv 😒 a to ta jedna odrazka - sa da pouzit aj naraz ako softbox aj ako odrazka ci to tam len nejak nalepujem tie farby?

olienka12
14. máj 2011

@barbarka neda sa to naraz pouzit mas tu priesvitnu ktora sa sklada a na to nazipsovavas taky potah z jednej strany je strieborno cierny a z druhej zlato biely tusim

majulcek
14. máj 2011

cafte baby ,
tak konecne vas ideme precitat,cely tyzden som nemala na nic cas... 😝 trochen som okomentovala DU,ale dost amatersky 😀 😀 😀 ale fotky super co ste pridali 😎

lili_a_mimi
15. máj 2011

Ahojte baby 🙂 Dnes je 15teho a konci sa 2tyzdnova DU. Tak, aka bude nova tema? 😕 Ma niektora z vas nejaky navrh? 😎 A kto si podla vas zasluzi za temu "Svetlo vo fotografii" velikaaaansku pochvalu? Cakam hodnotenia, resp. vase navrhy 😀 😉 🙂 A uz sa tesim na novu temu!

silvia.t
15. máj 2011

@lili_a_mimi jaaj dnes je 15ho idem este okomentovat fotky 😀 aj ja sa tesim na dalsiu Du

cruela
15. máj 2011

@lili_a_mimi no, podla mna veeeeelikansku pochvalu si zasluzis ty za ten parfem, @barbarka za cukraren... ale bolo tam ozaj viac dobrych fotiek tentokrat.... silviin maly s klobukom, zuzkina vila, saskarisko tiez teraz nahodila krasne kusky, majkine hry s odrazkou, ivkin most a v neposlednom rade moj most apollo 😀 😀 😎
a veru, treba nam novu temu.... minule sa spominala tema farby, mala celkom pozitivne ohlasy, takze ja navrhujem tuto temu a cakam na vase navrhy

silvia.t
15. máj 2011

tak moje hodnotenie 😀 😀 😀
@lili_a_mimi vonavka sa mi paci najviac,potom @zuzu80 ta trava a slko a aj
@barbarka chlapcek v cukrarni
tak baby vyberajte dalsiu du 😉

cruela
15. máj 2011

a ja zas nikde ☹ 😔 😢 😀 😝 😎

lili_a_mimi
15. máj 2011

@cruela Mne sa tema farby paci, ale ja by som to chcela ako dalsiu celomesacnu ulohu, nech sa s nou vieme poriadne zabavit 😉 co ty na to??? 😕 😵

cruela
15. máj 2011

inak baby, neviem uz zas ktora je okrem kasami canonacka, ale ak sa tu taka najde, tak jeden znamy predava vybavu
najradsej by to samozrejme predal ako komplet, ale nebrani sa ani predaju "na suciastky"

Telo
EOS-1Ds Mark III

Príslušenstvo
Timer Remote Controller TC-80N3

Batérie
LP-E4 Rechargeable Lithium-Ion Battery (3 ks)

Blesky a svetlá
580EX II Speedlite TTL Shoe Mount Flash

Memory Card
8GB Extreme IV UDMA CompactFlash Card (4 ks)
4GB Extreme III Secure Digital (SDHC) Card (2 ks)

Objektívy
EF 16-35mm f/2.8L II USM
EF 24-70mm f/2.8L USM
TS-E 24 mm f/3,5L
EF 70-200mm f/2.8L IS USM
Extender EF 2x II

Príslušenstvo k objektívom
77mm Haze UV-1 Glass Filter (3 ks)
72mm Haze UV-1 Glass Filter
58mm Haze UV-1 Glass Filter
77mm Circular Polarizer Glass Filter
72mm Circular Polarizer Glass Filter
58mm Circular Polarizer Glass Filter

Tripod & Case
5587 Expedition 7x Backpack (Black)
Bogen / Manfrotto 055MF3 Carbon Tripod with Compact Geared Head
Bogen / Manfrotto 322RC2 Action Ballhead
Bogen / Manfrotto MBAG90P 35" Tripod Bag
Bogen / Manfrotto 681B Compact Monopod
Peli Case Black 1610

cruela
15. máj 2011

@lili_a_mimi ja na to ze OK, ale nedala si namet na polmesacnu ulohu 🙂 tak sem s nou 😉

lili_a_mimi
15. máj 2011

@cruela fuuuha, neviem... ja teraz asi moc nenavrhnem ziadnu temu, lebo nie som si ista, ze sa jej zucastnim 😒 ono totizto my sa teraz budeme stahovat a az do konca mesiaca (a mozno aj dlhsie) budeme byvat v poriadnom chaose 😒 🙄

olienka12
15. máj 2011

co tak tema mravce 😀 😀

barbarka
15. máj 2011

@cruela
@silvia.t dakujem kocenky

odo mna pochvala -
@lili_a_mimi vonavka - uplne ako z casaku
@cruela a @ivka000 za tie mosty, to sa mi ratalo asi najviac ale naozaj vsetky fotecky maju nieco do seba 😵

barbarka
15. máj 2011

@olienka12 zaujimava tema, co sa vam nastahovali do kuchyne? 😀

barbarka
15. máj 2011

a co tak nieco ako vlcie maky alebo repka - aj ked ta uz asi odkvitla, no a este ma napadol dazd ci voda ako tak kukam z okna 😅

olienka12
15. máj 2011

@barbarka nie teraz som videla jednu fotku uplne brutalnu ;)

olienka12
15. máj 2011

@barbarka voda napadla aj mna 🙂

silvia.t
15. máj 2011

@cruela ale sak to by si bola vitaz kadzy pol mesiac 😀 a za tu kvetinu s vysokym iso a pri zapade mas 1*****************
@lili_a_mimi aj my sa stahujeme 😀

barbarka
15. máj 2011

@olienka12 no tie mravce su dost male potvorky, tak z mojim objektivom iba zdialky 😅 ale inak v pohode, pridavam fotku do tejto temy 😀 😀 😀

cruela
15. máj 2011

no, ja nemam objektivy na mravce, takze neviem, ako by som to vymyslela... ale voda sa mi paci 🙂
a samozrejme som si robila srandu s tym, ze som nebola medzi ocenenymi 😀