Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

ajdika
23. dec 2013

@jarinosk ďakujem za info. Mám tento program stiahnutý, len som ho nepoužívala, vlastne žiadny, tak som chcela vedieť, či sa vyrovná iným programom, alebo sa mám radšej pooobzerať po inom, ktorý by som sa naučila.

kika7
18. jan 2014

ahojte, baby chcem sa spýtať, odoberáte niektorá časopis Československá fotografie?? len by ma zaujímalo, či sa dá kúpiť aj u nás alebo len v ČR alebo len objednať na nete...ďakujem 🙂

sejbry
23. jan 2014

@anjelik27 ja pouzivam sl.clonu stále 🙂

rainee
26. jan 2014

ahojte, su tu baby co fotia aj canonmi? zvazujem kupu nejakej zrkadlovky canon, tak do 500e by som sa rada zmestila. k tomu nejaky univerzalny zoomovaci objektiv.... teraz mam nikon D5100 a objektiv setak 18-55 + pevnu 50ku f1,8, takze nieco podobne len s vacsim zoomom a znacku canon. diky za rady....

a este by som sa chcela spytat ci nepoznate nejaky program ktory mi sikovne prefiltruje fotky, nieco na styl tejto mojej fotky. zatial som najspokojnesia s picassa a photoshopom (tam som ale len zaciatocnik a je to pre mna pri tom kvante fotiek co fotim velmi pracne). dakujem 🙂

janaf4
28. jan 2014

Ahojte baby, tiez som zaciatocnik a pri dvoch detoch samozrejme casu malo, ale natrafila som na genialnu webku www.photovia.sk Online fotokurzy, ked mam cas, sadnem za comp a "studujem" 🙂 Vrele odporucam.

kofoluska
28. jan 2014

@rainee Preco xces prejst na Canon? 🙂
Inak ja na upravu fotiek uz roky pouzivam Zoner Photo Studio. Obcas, kedze mam Nikon, pouzivam aj Capture, ale Zoner vedie. Je to cesky program, takze sa ho aj velmi jednoducho naucis ovladat. V PRO verzii je aj moznost upravy RAW formatu. Mne Photoshop vylozene nevyhovoval, bol na moj vkus prilis komplikovany, vzdy som mala asi po hodine prace chut vyhodit komp z okna. :D

ivinka77
28. jan 2014

baby prosim vas ak viete niekto poradit nieco jednoduchsie ako photoshop... doteraz som pouzivala picasu, ale mam pocit, ze uz mi na upravu nestaci :( a mam obavu, ze photosop je nad moje sily... :( dakujem krasne za tipy...

rainee
29. jan 2014

@kofoluska no podobne 😉 mna zaujimaju hlavne filtre, retus si viem spravit aj v PS.
preto canon kvoli lepsej dostupnosti servisu. potrebujem spravit zarucny sevis na nikon + cistenie a som sa dozvedela ze to treba posielat az do CR, co je na mesiac minimalne a vraj tam nieco opravia nieco pokazia. tu nemaju normalny servis aby mi to spravili na pockanie alebo do par dni 😝 inak som ale s nikonom ako takym samozrejme spokojna, len ma uz kozmeticku vadu - sa mi zacal trosku rozpadavat na nom ten gumeny grip 😒

rainee
29. jan 2014

@ivinka77 ja sa chystam vyskusat zoner photostudio a gimp co tu spominali baby, uvidime. zatial som tiez robila v picasa a photoshope, na mna je tiez dost komplikovany. teda nebol by keby ti ukazal nejaky grafik par rychlych fint ako co spravit,ale ked sa s tym moris sama a skusas je to niekedy na nervy. ja tiez na to nemam hodiny casu a efekt aj tak nie je aky by som chcela, na to uz musis mat grif co ako rychlo spravit na akych hodnotach.

kofoluska
29. jan 2014

@rainee Ja som cistenie absolvovala tu v Bratislave. Nikam sa to neposielalo. 🙂 Nexces ist radsej do Nikon D7100ky? Ako, Canon zas tak moc dobre nepoznam, ale co som si vsimla u kamosky, tak ked xce poriadne skla, musi kupovat Lkovu radu (Luxury) a ta je sialene draha. Inak fotis len plastkami - ekvivalent k Tvojmu objektivu 18-55mm.
Inak ja som pri zrkadlovke filtre prestala pouzivat, az na polarizak a ND1000. 🙂 Mam tu aj prechodaky, ale jak som ich kupila, pouzila som ich tusim raz v Zurichu a aj to som s vysledkom spokojna nebola. :D

kofoluska
29. jan 2014

@rainee Juj to sa Ti Zoner bude pacit. Ma rychle upravy na liste vlavo - len na to kliknes a zobrazia sa ti moznosti upravy, tak z hlavy poviem expozicia, kontrast, zretelnost, vyvazenie bielej, krivka histogramu....Ma aj rychle filtre, to je celkom zabavka 🙂 A v podstate vsetko to, co pouzivam najcastejsie je v rychlej volbe, nemusim to hladat v menu. 🙂

rainee
29. jan 2014

@kofoluska kde si to dala cistit, v prolaike? urobili ti to na pockanie resp.do par dni? lebo mne povedali ze to posielaju do CR a minimalne mesiac budem bez fotaku. ty mas ktory nikon? akoze telo by som nemenila, mne to staci, len ho musim dat do poriadku. ak by som zostala pri nikone tak potom by som si chcela dokupit este nejaky zoom objektiv 70-200 ale asi tamron kvoli cene, aj tak musim na to nasetrit. lebo dat 1500e za objektiv je u mna nerealne a ta D7100 je tiez dost draha 😝 filtre tiez neplanujem z materskej kupovat, porieism cez program 😉 skusim zoner a gimp, uvidime,dik za tip.
neviem ake su ceny pri canone, ale ak by som presla na canon musela by som si kupit len nejaky univerzalny objektiv, netusim ako by to fotilo.

kofoluska
29. jan 2014

@rainee Ano v Prolaike. Doniesla som ho tam jeden den na obed a druhy den som si isla pon. Bolo to vlani v lete, nejak tesne pred porodom (zdochynala som od tepla :D ).
Ak sa rozhodnes ostat pri Nikone, tak skus pozhanat niekde na bazaroch 80-200mm f2.8 - uz sa nevyraba, ale je to legendarne Nikonacke sklo. Ja som ju od kamosa kupila za sedem stoviek vo vyrobnom stave a som s nou maximalne spokojna. Mala som aj tokinu, tamron - ale neda sa to porovnat s original Nikkor objektivmi. Jaska, ze su drahsie, ale kresba, ostrost, bokeh.....Ja som magor, ja uz ked, tak na 100% vsetko :D. Aby si mala predstavu, tak tato fotka je fotena s 80-200mm http://www.squeek-rat.info/gallery/main.php?g2_... .
Tie plastaky od Canonu nie su bohvieco, je to low end rovnako ako setove objektivy u Nikonu. Ako ano, spravia Ti rozhodne krajsie fotky ako kompakt, ale ked to porovnas napriklad s tym, co dostanes z 50mm f1.8 ktoru spominas - tak ten rozdiel je markantny. Ja mam 50mm f1.4D (bez motorceka, D7000ka ma vstavany motorcek) a na tuto fotku som obzvlast hrda http://www.squeek-rat.info/gallery/main.php?g2_... . Uz ju tu mam vo formate 90x60cm na fotoplatne a cez vikend nam ocino pride navrtat diery, aby sme ju mohli zavesit. 🙂

rainee
29. jan 2014

@kofoluska pekne. tiez si myslim ze nikon je lepsi ako canon, no uvidime co poriesime. jasne original objektivy nikkory sa nedaju porovnat s nicim a mat tak peniazky si isto kupim 70-200 f 1,4 alebo nieco podobne ako spominas. tu 50ku si neviem vynachvalit, fotim uz skoro len tym (kedze ine okrem setaku nemam) len zistujem ze som mala asi predsa len zobrat 35ku aby som tam viac vocpala do obrazu. ten tamron ci celkom chvalia a cena je skoro smiesna, len sa obavam ci to bude dobre ostrit v pohybe. s tym mam stale problem, totiz fotim casto bez blesku (deti pes kvoli ociam) a tym padom je casto fotka rozmazana. este s tym nie som uplne kamoska, neviem ako uplne dobre docielit lepsie zaostrenie v pohybe aj ked si dam vysoke hodnoty f a cas pri A,S P😝

kofoluska
29. jan 2014

@rainee Idealne by bolo vyskusat si ten objektiv pred kupou. Aj ked to sa nie vzdy da, ja viem. Inak fotenie v pohybe je panning - na nete okolo toho najdes urcite kopec info. Ja som sa to aj snazila nejako naucit, ale nempodarilo sa :D. Tiez fotim bez blesku - kvoli ociam maleho. A prevazne pouzivam 50mm f1.4D, kvoli svetelnosti. Aj ta fotka, co som pisala, ze som ju dala vyltacit na fotoplatno bola bez blesku - a ani neviem ako sa mi podarilo zaostrit presne len tam, kde som xcela - na tvare mojich chlapcov. :D
Inak, naco xces teleobjektiv? Ja ho sice mam, ale vacsinou mi tu zapada prachom. Fotila som nim najma v ZOO, obcas aj doma, lebo ma uzasny bokeh, ale viac vyuzivam 50mm.
Juj, ale vlastne Tebe 80-200mm na tom D5100 tele nebude dobre fungovat. To som si neuvedomila. Je bez motorceka, aj telo mas bez motorceka.

rainee
29. jan 2014

@kofoluska chyba mi zoom na dialku - hlavne ked fotim deti a psa pobehujuce "kilometer" odomna, alebo zvery kone atd., chcem fotit tak aby o tom nevedeli, vtedy su naj fotky a mala sa tiez celkovo nerada foti 😀 mam 50kou urobene super fotky, sice kukam kam to ostri ale najlepsie su tie fotky typu "ani neviem ako sa to podarilo" hihi. ja mam motorcek tak by to hadam slo. ano treba vyskusat alebo sa poradit v prolaike, bez toho nic nebudem kupovat.

kofoluska
29. jan 2014

@rainee No to nas krpec, ten je hotovy model. Kolko razy by som ho rada odfotila tak, ze o tom nevie, ale on jak zmerci, ze mama ma v ruke fotak, uz sa zacne stylizovat, usmievat a cely stastny je, ze ho fotia 🙂)))) Strasne je podareny.

rainee
29. jan 2014

@kofoluska tak to si este uzivaj kym ho to nahodou neprejde 😉 moja sa tiez kedysi rada fotila, aj sama chcela fotit tak sme kupiil detsky fotak, ale teraz uz moc nie, skor jej to ide na nervy 😝

lucinka133
2. feb 2014

Ahojte,,, Prosím Vás, veľmi nekritizijte 🙂, je to moja prvá práca v úprave fotografií. Prosím vás nejaké názory, čo mám vylepšiť, čo ubrať. DAKUJEM KRASNE. Fotím Nikon 5100. Viem, že veľký kontrast asi je, ale ja milujem farby (2 fotky)

kofoluska
3. feb 2014

@lucinka133 Ta prva u mna absolutne nie - ale to je len moj subjektivny pocit. Nesedi mi kompozicia. Farebne upravy su OK, to ma nerusi. 🙂Ta druha je velmi pekna, zaostrene len na dievcatko, stromcek a vsetko ostatne je neostre. To je fajn. Mozno toto ma rusi na tej prvej fotke - ten stromcek. Je tam toho prilis vela, fotka je "preplacana".

rainee
6. feb 2014

@lucinka133 suhlasim s kofoluskou, prva nie (si to aj nejak divne orezala, bud by som sa sustredila len na detail alebo ked tak nech je tam dcerka aj lampasik cely), druha sa mi paci.

bublinkajasminka
12. feb 2014

pri prvej velky pozor na odtatu ruku a nohu na chodidle - co su zasadne chyby ....urcite nerobim fotky s tym efektom hmly na okrajoch to nie...druha kompozicne ok aj ked dietatko sa pozera dolu a je fotene zboku neviem aspon keby sa diva do fotky.....a farebne je to nedobra uprava....tiahne to velmi do zelena....ale zase ak sa to paci tebe nic proti tomu...

domincek
13. feb 2014

Ahoj baby,

ako vidim siahodlha je uz tato tema, ale tak skusim, kedze nema moc casu na citanie tohto tu... 🙂 manzel mi chce nieco kupit na narodeniny a ja som si vybrala, ze by som chcela fotak... no nevyznam sa v tom a budem len amater, no chcela by som nieco lepsie a za celkom dobru cenu do 300 ee, take su moznosti. Co by ste poradili? Zrkadlovku, ci kompakt? A nejaku literaturu o foteni, ktoru mate precitanu?

Dakujem.. 🙂

ifkael
14. feb 2014

@domincek chces mat len pekne rodinne fotky - zobrat fotak do ruky a cvakat alebo sa vyhrat s nastaveni? Pripadne investovat casom aj viacej?

domincek
14. feb 2014

@ifkael ja by som chcela nieco, co robi celkom kvalitne zabery a kde by sa dalo "vyhrat", co by sa dalo aj na rodinne foto... nieco co by som ako laik zaciatocnik zvladla na uvod a potom, co sa troska dostanem k veci, tak aj trocha investovala... 🙂 snad som to nenapisala jak tatar.. 😀

tanitta
14. feb 2014

@domincek ja ako uplny amater som zvolila panasonic tz30 za dobru cenu a asi co hladas ze sa naucis na nom aj nastavovanie 😉

lauraa
22. feb 2014

kto poradi??? zrkadlovku alebo systemovu kameru....

llela
25. feb 2014

Ahojte dievčatá ak by mal niekto záujem predávam takmer novú zrkadlovku Nikon D3100 aj s objektívom 18-55 a kompletným príslušenstvom. Fotoaparát je v záruke do marca 2015! Bol to darček a keďže mám ešte druhý "kabelkový," zrkadlovku som takmer nevyužila 🙂

ajdika
10. mar 2014

ahojte, viete mi niekto v skratke povedať, čo všetko dokáže Zoner? ďakujem.

jarinosk
13. mar 2014

@ajdika osobne ho nepouzivam,tak velmi neporadim
skus precitat par recenzii http://www.digimanie.cz/recenze-zoner-photo-stu...
aktualne je tusim verzia 16