Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

nattaly8
6. dec 2012

@carrie84 ja som pozerala aj tie cudne cinske znacky. Ale nikon je nikon.Asi kupim najprv objektiv a potom podla potreby mozno aj ten blesk. A bojim sa kupovat z bazaru 😝

nattaly8
6. dec 2012

@carrie84 a myslis 35/ 1,4 alebo 1,8? Lebo tam je rozdiel v cene dost 😅 😝

carrie84
6. dec 2012

@nattaly8 - v tomto smere mam aj ja uchylku, ze na nikon patri nikon.... aj ked viem, ze ine znacky su tiez dobre 😀 Ale tym objektivom rozhodne nic nepokazis - co sa tyka ostatnych znaciek -treba len precitat recenzie. Ak sa trosku vyznas alebo poznas niekoho, kto by ti mohol pomoct, tak objektiv by som sa vobec nebala kupovat cez bazar. Sak osobny odber a vyskusat 😉

carrie84
6. dec 2012

@nattaly8 -jasne, ze 1.8 .... 1.4 by asi nebola az taka vyhodna kupa 😀 Teda bola - ale cenovo je to fakt niekde inde 😉

briketa
autor
7. dec 2012

objektiv je doma. viac som nestihla fotit ako "dusk" ked zapada slnko a dviha sa opar z oceanu. uplne "typicke" fotit s tele krajinu, ale na ine nezostalo svetlo ... 😝

ifkael
7. dec 2012

Idealne sklo na portrety je od cca 75mm

35mm s prepoctom na crop faktor mas cca 50- zalezi od fotaku. ...50mm je na crope cca 75.... ani jeden ale nema take pekne rozostrenie ako 85tka..i ked doma s tym moc clovek neodfoti, nezmesti sa do beznej domacnosti, 85tka na von. S 35 nevyzeraju portrety tak pekne- estecela postava, reportazne foto...

http://www.ephoto.sk/forum/1/3103/nikkor-35mm-f...

@nattaly8 ved setak mas,nie? Daj si ohnisko na 35,daj si na 50mm a porovnaj.

Posledny rok fotim len 35 🙂 🙂 🙂 ale uz sa neviem dockat 85

ifkael
7. dec 2012

@briketa gratulko k novemu milacikovi 🙂 🙂 🙂 a tesim na foto

dosa
7. dec 2012

@nattaly8 presne ako pise @ifkael, 35 nie je portretny objektiv. na portrety na crop faktore aspon tu 50-tku... sirsie ohnisko deformuje... 35 je vhodna do malych priestorov, na reportaze... radsej by som kupila 50 - ak mas izby dlhe aspon 4 metre, zmestis sa s nim aj v byte

rainee
7. dec 2012

Ahojte, chcela by som sa spytat aky objektiv by ste mi odporucili na nikon d5100, mam len ten zakladny 18-55. Rozmyslam nad pevnou 35/50 f 1,8 (neviem ktory by bol lepsi) a potom zoomovaci do dialky 28-300 f 3,5.. Fotim vlastne vsetko, hlavne malu doma ci vonku (portrety zblizka) ale dost by som vyuzila aj ten zoom. samozrejme mam tiez cenovy limit, objektivy za 1500e su pre mna nerealne kedze nejdem fotit profesionalne. dakujem.

ifkael
7. dec 2012

@rainee 18-300? Ee. Nebude Ti stihat ostrit na dlhsom ohnisku a deti uz vobec nie

Ked chces lepsi zoom - 18-200.. Pripadne drahsie Ti uz nebudem rozpisovat

A o portretnych sklach sme sa bavili par riadkov vyssie... ;)

rainee
7. dec 2012

@ifkael hej citala som to, len sa neviem rozhodnut ci bude lepsia ta 35 alebo 50ka, nemam predstavu ako sa s tym foti. a co sa tyka interieru co ste tu spominali, tak nasa detska ma 3x2m, ostatne izby max 4x4m, svetelnost slaba....

briketa
autor
7. dec 2012

@rainee mas 18-55 tak si ho nastav na ohnisko 35, pobehaj doma a sleduj co sa ti ako zmest. to iste pri ohnisku 50. podla toho sa rozhod i.

ifkael
7. dec 2012

@rainee precitaj si dve strany dozadu, pisali sme o tom

briketa
autor
8. dec 2012

mam tu fotku, len neviem ako dopadne konikovske zmensovanie.... tak so zatatymi pastami pridavam

janulabj
8. dec 2012

@briketa to je aktualna foto ? pozerám, slintam, tu je humus zasnežený studený :P foto neskutočná, ako všetky :D

ifkael
8. dec 2012

@briketa neskutocne deti mate 😵 😵
spokojna s novym sklickom ?

@janulabj jasne, foto aktualna, briketa si uziva ine podnebie ake mame my tu. 😎

briketa
autor
9. dec 2012

jedna z mojich oblubenych

briketa
autor
9. dec 2012

Dievcata prihodte aj vy nieco, nech to netapetujem sama. Potesim sa snehovym, to tu zatial len snivat mozem... Dnes som si rano privstala a striehla na kolibriky (teda privstala.... chodim sa s Liamom hravat do auta, aby nezobudil cely dom... 😀 on "soferuje" a ja zatial pobehujem okolo)

janka_fr
9. dec 2012

Ahojte, rada by som sa k vam pridala a hned na zaciatku by som vas chcela poprosit o radu pri vybere stativu. Nieco som si uz o tom nastudovala z netu,ale potrebovala by som nejake prakticke rady. Uvazujem nad Velbon sherpa 750 r, alebo 250 r.
@briketa mas nadherne deticky, foto malej princeznej ma nadherne farby

space1
9. dec 2012

@briketa nádherné fotky 🙂 prosím ťa , aký foťák máš ty ? som rozhodnutá pre zrkadlovku som amatér a rozhodujem sa medzi nikonom 3100 si myslím , že teraz za super cenu http://www.electroworld.sk/product/fotoaparaty-... alebo 5100 , 3200 resp. canon 600 vieš mi poradiť ?vdaka

briketa
autor
9. dec 2012

@space1 medzi tymi dvoma (canony zrkadlovky neviem ohodnotit, prepac) si zvol Nikon D5100.
Ja by som na Tvojom mieste pozerala po bazarovom, pouzitom Nikon D7000.
Ja fotim plnoformatom Nikon D800.

briketa
autor
9. dec 2012

@janka_fr to bolo fotene pred zapadom slnka, v zlatej hodinke, preto tie farby. So stativom - aky mas fotoaparat a objektivy? Podla toho sa vybera stativ (hmotnost akou to zavazis).

space1
9. dec 2012

@briketa vdaka 🙂 už som zvažovala tú 3100 kvôli cene a tým dvom objektívom 🙂

janka_fr
9. dec 2012

Ja mam canon 500 D a manzelovi som kupila canon 50 D, zatial mame len setak a 50 mm, ale na Vianoce chcem mm kupit sklo 85 mm, postupne si chceme rozsirit vybavu, mame doma dva stativy, ale je to hroza a preto by som chcela nieco lepsie, ale zatial by som do toho chcela investovat tak okolo 100 eur, kedze neviem aky nam bude vyhovovat. Ten Velbon 750 r sa da pouzit aj na macro, preto nad nim rozmyslam, lebo zaciatkom leta by som chcela 100 mm macro L.
Neviem na co sa mam zamerat pri vybere. Dakujem

bambola
10. dec 2012

@briketa ja by som aj pridala nejake snezne fotky, ale som momentalne od fotaka , bude az na vianoce 🙄

kiki30
10. dec 2012

Odporucite mi nejaky obchod kde sa da kupit kvalitne biele fotopozadie?

dosa
10. dec 2012

@kiki30 skus tu, maju tu celkom fajn studiovu vybavu. neviem ake potrebujes. papierove? ci textilne?

http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product...

http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product...

kiki30
10. dec 2012

@dosa asi skor textilne, papierove by sa asi mohlo lahko roztrhnut a znicit.
diki, idem si pozriet tie stranky.

dosa
10. dec 2012

@kiki30 ja tiez uvazujem nad pozadim, ale vobec netusim, ake to textilne je, ako sa to vobec skladuje, ci tam po zlozeni neostanu "puky", alebo to treba mat v rolke? inak, to umyvatelne, to asi nebude klasicky papier, asi to bude take nieco pevnejsie...

mate niekto skusenost?

a uvazujem aj na vinylovym (neviem kde je ake i/y 😉 ) len si neviem vybrat https://www.facebook.com/pages/Rekvizity-Lia-im...

kiki30
10. dec 2012

@dosa pekne pozadia, velky vyber, vedela by som nakupit 🙂 tiez som rozmyslala nad tymi umyvatelnymi ze to bude nieco kvalitnejsie.