Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

briketa
autor
4. jan 2012

A zabudla som na Nikon D4 ako odpoved na Canon 5D III.

lucqa
4. jan 2012

@briketa ja som vyberala medzi D700 a 5D mkii a dlho som vahala ktory, ideal by asi bol mat oba, lebo oba su vynikajuce, len to by som musela asi zacat kradnut 🙂

briketa
autor
4. jan 2012

@lucqa ja vzdy zvazujem:
1. rupnut banku
2. predat ladvinu
3. drogove dealerstvo
4. vydrazit manzela na e-bay

😀

slovakia13
4. jan 2012

baby viete poradit nejake fotoforum kde mozem aj ja maxi amater zaciatocnik dat nejake foto na kritiku ,ktoru potrebujem aby som sa trosku posunula 🙂

ja mam rada papierove knihy 🙂 mozem citat iba v noci v posteli ked mala herecka spi .cely den som v praci a ked si nahodou ukradnem chvilku na pc ,tak sa snazim vyuzit inak 😉 a s tym svetlom tu v uk hlavne vo walese je to dost biedne 😢 takze uz 3 tyzdne cakam na nejaky pekny den a konecne poskusat co to aj vonku 😝

janula
4. jan 2012

@briketa - ježííš, super zážitok !! a to sa ti ako podarilo ? teda myslím to asistovanie pri fotení takej kapacite ?😲 ale teda myslím, že by si tiež nevybral len-tak hocikoho 😉

briketa
autor
4. jan 2012

@janula Manzo vybavil. On sa s nim pozna. TC zije v NewYourku ale bol u nas tak manzo hned zautocil 🙂
Najlepsie je ze ja este stale dost casto kojim a nepumpujem. Fotili sme sest a pol hodiny a ked som odchadzala, myslela som, ze uz explodujem....

janula
4. jan 2012

@briketa 😀 😀 takže tým by sme mohli vylúčiť bod č.4 - vydražiť manžela na e-bay 😀 😀 zlatýý !

briketa
autor
4. jan 2012

@slovakia13
www.ephoto.sk
pozri si UK stranky, tam je tych fotiacich ludi omnoho viac. Uk ma aj najlepsie fotocasopisy.

A ked mas tmu, treba ist fotit s bleskom ;)

janula
4. jan 2012

aj tu sa dá počítať, niečo je síce staršieho dáta, ale termíny sa nemenia, veď pokukaj http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm

zzuzana82
4. jan 2012

@slovakia13 jee Ty si tiez v UK? tak tu cakat na dobre svetlo to je ako cakat na spasenie 😀 ja tiez uz dlho spekulujem nad bleskom, ale treba nasetrit, pfu a to potrva 😠 inak velmi dobry casopis je digital camera,aspon mne sa najviac paci z tych foto casopis tu v uk, skus kuknut 😉

michalag
4. jan 2012

@briketa ale urcite si si musela od neho aj vela odniest 🙂 😵 🙂
... a dakujeme za porovnaniami medzi Nikonom a Canonom. Ja tuzim po Nikone D3100 uz ako vysla a dostala sa na SK, ale normalne mam obavu ci vobec bude na skladoch ohladom toho co pisala tusim @rabiva

bihan
4. jan 2012

@briketa waaaaw, to musel byť zážitok 😵 Tíško závidím. Ja som sa chcela dať fotiť k našej miestnej skvelej fotografke, ale keď mi poslala cenník, skoro mi padla sánka a to ani nie je najlepšia v štátoch a nepýta desaťtisíc za sedenie 😀

slovakia13
4. jan 2012

@zzuzana82 uz par rokov 🙂 ja este neviem poriadne fotit normalne ,tak nad bleskom neuvazujem ,ale mozno neskor 🙂 zatial sa ucim fotit kompaktom mam canon a som sa don zalubila. zvazovala som zrkadlovku,ale potom som sa rozhodla pre kompakt a ked ma to naozaj bude stale drzat ,tak by som chcela aj zrkadlovku 🙂 fotenie ma vzdy fascinovalo ,ale bud neboli peniaze ,alebo nebol cas

lucqa
4. jan 2012

@briketa zlaty manzel 🙂 ja mam tiez takeho, maximalne ma aj so svokrou podporuju co sa fotenia tyka 🙂

@slovakia13 ephoto asi nie, tam ak fotis deti, tak sa malokedy dockas hodnotenia, lebo deti nie su IN 😉 ale skus tu: http://flog.pravda.sk/ a aj SME ma: http://fotky.sme.sk/ , tak vyskusaj

@zzuzana82 ved pouzivaj aj zabudovany, len si na to sprav nejaky difuzer alebo kup napr. Lumiquest Soft Screen, stoji okolo 16 Eur 😉 ja som to riesila aj kuskom servitky a vysledky boli ovela lepsie, aj na kompaktoch zvyknem prekryvat blesk 🙂

@michalag co som len tak zbezne kukla, tak s d3100 by nemal byt nejaky problem zohnat a uz opadlo aj predvianocne sialenstvo 😉

lucqa
4. jan 2012

a chcela som sa spytat, mate niektora atelier - myslim maly, domaci?

zzuzana82
5. jan 2012

@lucqa ahoj, ja mam aj difuser 😉 ale ja blesk celkovo nemusim, ja som skor na prirodzene svetlo, a blesku sa vyhybam ako mozem, a predsa len to je ine ak mam externy a odrazam aspon do stropu ako stavany,to sa neda porovnavat, a skor ako blesk setrim radsej na nove sklo 😀
a myslis atelier vseho vsudy aj so svetlami? ;-D ja som dostala od jeziska iba stojan a pozadia, ale aj to staci na zaciatok, nemam ani taky velky dom aby sme to mali kde popratat ;-D

nikonka
5. jan 2012

no, ja blesk tiez casto nemusim a snazim sa fotit bez neho, ale teraz nedavno som upravovala jednu svadbu a jedny krstiny a dala som si predsavzate zacat pouzivat viac blesk a naucit sa ho pouzivat poriadne.... lebo niekedy je to absolutna nevyhnutnost....

lucqa
5. jan 2012

@zzuzana82 je to len o zvyku, ja blesk zasa vyuzivam dost, aj vonku ked je zamracene, tak ho nasmerujem na zlatu odrazku a ako keby slniecko svietilo 🙂
a atelier myslim taky so svetlami a vsetkym, ja mam jedno pozadie + 4 svetla, 2 dazdniky a 2 softboxy + k svetlam pouzivam este aj externy blesk a niekedy som z toho na nervy 😅

@nikonka myslim, ze ked sa clovek nauci spravne ho pouzivat, tak dost pomoze 🙂

olienka12
5. jan 2012

@lucqa mas nejaku stranku?

lucqa
5. jan 2012
michalag
5. jan 2012

Baby tie čo ste kupovali zrkadlovku cize takmer vacsina z vás 😀 tak sa chcem spytat čo všetko budem potrebovať to najdôležitejšie okrem DLRS, s čím mám ratať.

briketa
autor
5. jan 2012

@michalag po fotaku s objektivom by som prve investovala do externeho blesku a difuzeru nan (to je taka mala ciapocka co das na blesk) a stativu. Bez tychto veci sa neda. Vsetko ostatne si vies zimprovizovat doma.

briketa
autor
5. jan 2012

@zzuzana82
@nikonka
@lucqa
praveze blesk castokrat zachranuje fotku aby mala prirodzene svetlo, nie? mam myslim tu v albume jeden zaber zo skolky z interieru, kde by som bez blesku vobec nepochodila. robila som odraz o strop a vyslo to fajn.
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/briketa/albu...

michalag
5. jan 2012

@briketa ja som skor myslela na zaciatok, okrem brasne a pamatovej karty a este aku je asi najlepsie kupit? Ja stahujem foto kazdy den teda ked fotim

briketa
autor
5. jan 2012

@michalag kartu si kup 4 alebo 8 Giga. A seriozne na zaciatok namiesto brasne kup radsej stativ, ten potrebujes akonahle je menej svetla, pretoze dlshi cas zavierky neudrzis ostry z ruky, potrebujes stativ. Vo vnutri v zime je svetlenost jednoznacne na stativ.
A ten externy blesk tiez hned zacni nan setrit. To su naozaj najpotrebnejsie veci na dobre fotky.

olienka12
5. jan 2012

@michalag ja som za 8gb kartu hlavne ked troska pokrocis a budes fotit do rawka

michalag
5. jan 2012

@briketa stativ mam 🙂

@olienka12 8GB kartu som planovala len som nevedela ci nebudem potrebovat este viac, ale to sa asi ukaze az casom

lucqa
5. jan 2012

@briketa u mna v albume je vacsina fotiek fotena s bleskom 🙂

slovakia13
5. jan 2012

baby ma vyznam aby som fotila aj na raw ? teda mam vo fotaku aj tuto moznost 🙂 mam to kde otvorit
este technicka otazka: na akom ise fotite,snazite sa dodrzat co najnizsie? teda vzdy som si myslela ,ze cim menej svetla musi byt vysie iso ,ale vcera som kukala na foto na nete a nasla som krasne nocne fotky pri ise 80 😝 tak teraz neviem ....asi bol dlhsi ex...cas atd. uz aby dosli tie knihy o foteni 😉

nikonka
5. jan 2012

@briketa no jo, ja viem ze blesk je fajn, ved ho aj pouzivam, ale napriklad v kostole ho nevytahujem... blesk v kostole nema ziaden vyznam - o strop neodblysnem a napriamo to uplne zabije atmosferu...