Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

cruela
4. sep 2010

@klara_klara tak s tymto ti neporadim, ja som photoshopak...

klara_klara
4. sep 2010

@cruela no a v zapati ako som to napisala som to aj nasla 😉

cruela
4. sep 2010

@klara_klara co z toho vyplyva? ak chces rychlo nieco najst, musis poprosit o pomoc 😀 u mna to teda plati 😎

klara_klara
4. sep 2010

@cruela u mna 100 percent toto plati...nasla som len nechapem jedno sice som to orezala ale rozmer uz nemam taky ako povodne a neviem co s tym...nuz aj v upreve som zaciatocnik...juj este musi prejst vela vela casu az ja budem rychla a kvalitna 😀

cruela
4. sep 2010

@klara_klara iste tam mas niekde pri tom nastroji orezania aj ponuku, ze v akej velkosti to ma byt orezena, ze sa ma zachovat pomer stran... skus to pokukat, ono vsetky tie programy na upravu su podobne, takze to tam iste bude

klara_klara
4. sep 2010

@cruela kukam kukam som tu jak alenka v risi divu 😀 😀 😀

cruela
4. sep 2010

@klara_klara http://zoner.sk/reklama3-tutorial.html teba z toho clanku bude zaujimat hlavne toto:

1. Vyberte nástroj Orezať.

2. V rozbaľovacom menu vyberte požadovaný orezový pomer, v našom prípade Pevný pomer.

cize je tam nieco ako pevny pomer, to znamena, ze ked orezes fotku, tak orez bude mat rovnaky pomer stran ako povodna fotka.... skus ci to pojde, ak nie, este ti nieco vygooglim 🙂

klara_klara
4. sep 2010

@cruela nejde to zmenilo to pomer stran...asi zacnem fakt robit vo photoshope 😝

cruela
4. sep 2010

jasne, pod do photoshopu a tam ti mozem radit 😉
inak, vo photoshope plati, ze ak chces zachovat pomer stran, tak treba stlacit shift a tak zvacsovat alebo zmensovat (myskou tahas roh fotky)... skus, ci to neplati aj v zoneri

zajo79
4. sep 2010

jeeej baby,same dobre linky...kedy sa to stihnem vsetko naucit a vyskusat a nastudovat?????

zajo79
4. sep 2010

@amunet rodis? nerodis?

cruela
4. sep 2010

@zajo79 casom 🙂
a tiez dajte dake linky ak mate, ja studujem vsetko.... len nejak nestiham fotit 😒

klara_klara
4. sep 2010

@cruela crueli diky zajtra vecer zacnem vo photoshope tu z tohto uz nevladzem a oci ma bolia teda riadne...idem si oddychnut a zavriet ich na par hodin 😉 prajem dobru noc 😉

ivkab
4. sep 2010

Ahojte babulky,
chcem Vas poprosit o radu mame zrkadlovku canon uz asi 3 roky (vytuzeny svadobny dar) ale nejako si neviem najst cas na to aby som zacala robit take krasne fotecky ako vy. Viete mi poradit nejaku knihu kde by to bolo zhrnute ako fotit so zrkadlovkou? Dakujem za rady.

cruela
4. sep 2010

@ivkab ako prvu radu dam poriadne prestudovat manual, ak si tak este nespravila 🙂 to je zaklad vsetkeho
ak ti staci literatura na nete, vrelo odporucam tu: http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-sk... tato stranka je pre mna alfa a omega

jarinosk
5. sep 2010

@klara_klara orez a nastavenie pomeru stran v zoner photo studiu

amunet
5. sep 2010

@zajo79 ahoj, nieee, este nerodim, ale uz by som tusim aj mohla 😅 uz sa ledva vleciem, bolieva ma brucho, stale tvrdne, tlaci ma to do rebier a boli ma aj lonova kost 🙄 takze nif-mof,pekne ze si si spomenula 🙂 dakujem 😵

mishusha
5. sep 2010

pekne popoludnie prajem 🙂 prisla som si po radu, bo som ostala v pomykove, ked som citala manual.... 😝 (az teraz, lebo nieto casu 😀 stale som v praci zavreta), ze dostat dokupit rozne typy ocnic k zrkadlovkam, konkretne k nasmu olympusu az 7 druhov...co nechapem je, ci mi treba nejaky iny, kedze som silne kratkozraka???? bo tu pise, ze aj nejake dioptricke...ci co...a aj nejaka zvacsovacia...ta by sa mi fest zisla 😀 😀 😀
tak vas prosim o nazor...ci to fakt treba, ked som slepa jak patron 🙂

mishusha
5. sep 2010

@briketa inak krasne fotky mas 🙂 mala je ako anjelik, ale vyzera, ze s nou vsetci certi siju, nevtrepala sa ti do vody na tej tretej foto? 🙂

jarinosk
5. sep 2010

@mishusha aky mas olympus?
Bo moj ma dioptricku korekciu ci ako sa to vola. Pri ocnici na boku je take malinke kolecko a tym si nastavis dioptrie. Aspon na mojom E-520.

zajo79
5. sep 2010

@mishusha ocnic?? myslis objektivov?

zajo79
5. sep 2010

@mishusha jaj, dioptrickych...hmm.. tak v tomto ja neporadim.

lili_a_mimi
5. sep 2010

@mishusha ahoj! ja som to pochopila tak, ze ak sa pozeras len na display, tak nepotrebujes dioptricku korekciu (mas nasadene okuliare alebo sosovky) ale ak sa pozeras cez ocnicu - "kukatko" a nemas okuliare, tak ti tie dioptrie chybaju a musis si to nastavit na tej ocnici (ale tam sa daju nastavit len +-2 alebo 3 dioptrie), takze ak nosis vacsie dioptrie, tak si ich musis dokupit... to vsetko vsakneplati, ak nosis sosovky 😉 vtedy sa ta ta dioptricka korekcia vobec netyka 🙂

mishusha
5. sep 2010

@jarinosk hehe ze my mame rovnaky fotak 😀
viem, ze je tam to kolecko je, ale to akoby mi niekedy nestacilo a nosim pri tom sosovky...dioptrie mam dost silne, skoro 7, ale cocky len 5, mozno je to tym 😝 (patrilo by sa mi asi zajst k ocnemu)

petot
5. sep 2010

@ivkab: Napríklad Bryan Peterson: Naučte se fotografovat digitálně. Zoner Press.

zajo79
5. sep 2010

@ivkab prve knizky co som si kupila, boli Digitalna fotografia od Kellbyho, vsetky tri casti a nelutujem. A doteraz v nich najviacej citam.

mishusha
5. sep 2010

@zajo79 uz viem co budem chciet od jeziska... celu seriu 🙂 vela ludi ich chvali... nie su nahodou aj v elektronickej podobe??? to by mi moc pomohlo...

zajo79
5. sep 2010

precitaj par stranok dozadu, davala som link, nieco tam bolo aj stiahnute...

mishusha
5. sep 2010

@zajo79 juhuuu parada dakujem mooooc 😵