Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

adus123
1. júl 2010

No ja som v podstate tiez zaciatocnik, co sa programov na upravu fotiek tyka...takze neviem, ci ti nejako odborne poradim.... 🙂 ....neviem, ci som spravne pochopila tomu principu, ale mne sa zda, ze najprv kliknes na to miesto, ktore chces retusovat, potom druhym klikom na miesto, odkial chces zobrat farbu.....teda napr. kliknem na nejake znamienko na tvari a nasledne klinem cca o 0,5 cm dalej, teda kde je farba pleti podobna farbe pleti, kde chcem retusovat. Napr. ak retusujem bradu, tak sa snazim vyhladat na druhy klik nejake pekne ciste miesto na brade...malokedy rerusujem tak, ze napriklad miesto na brade retusnem miestom na cele..predsa je tam ina koza a tak.... 🙂

adus123
1. júl 2010

@zajo79 ...ja som na tom presne ako Ty.....strasne by som sa tomu chcela venovat..len akosi tiez nemam kedy pri mojich drobcoch...a vecer sa mi uz moc studovat nechce.... 🙂

adus123
1. júl 2010

Inak baby, ked tu citam tie vase znalosti z oblasti fotakov...tak fakt klobuk dole.....

zajo79
1. júl 2010

doteraz som retusovanie moc nepotrebovala, ale mam jednu fotku, celkom vydarenu, a dana osoba nemala na sebe makeup, ma take tmavsie trochu pigmentove fliacky, takze je to vidiet ...tak som skusala ake by to bolo vyretusovane, skusim zajtra .... ked syn mladsi bude spat...vlastne nie, to mam varit a piect..... tak snad vecer 😀

zajo79
1. júl 2010

ja mam fotky na fb - ivana labošová...kto chce kuk...je tam fotene vsetko nakopu.

nostek
1. júl 2010

@zajo79 ivka, ja mam PS uz davno, niekto mi ho nainstaloval. je to super program, ale strasne vela je tam toho a tiez nemam cas studovat.

siska76
2. júl 2010

no ja mám tiež PS a tiež málo času 🙂, ale keď niečo treba, tak použijem klonovacie razítko alebo štetec...lupou si zväčším postihnuté miesto, kliknem myšou so stisnutým Altom naberiem potrebnú farbu(v pruhu volieb nastaviť hustotu a krytie), presuniem na dané miesto,pustím...to je len na drobnú vadu- znamienko, škvrna, opar...na celé zjemnenie tváre už potom používam viac vrstiev....bohužiaľ to neviem dosť dobre opísať, lepšie by to bolo ukázať 🙂 ...

zajo79
2. júl 2010

pridem na skolenie 😀

na jesen mam narodky...tak rozmyslam zeby som kupila neaky ps...ked aj lightroom... i ked tie prachy.... a k tomu bude aj prirucka, sa naucim.

kocky co mate pevnu 50tku.ako casto s nou fotite? bohuzial nemozem kupit skla naraz, tak neviem ktory od radosti skor 😅

bambi2
2. júl 2010

vitam sa v klube 🙂 mate tu niekto canon eos 7d??

zajo79
2. júl 2010

ja nie, ja mam nikon

petot
2. júl 2010

@bambi2: Ajaj, niekto mieri hodne vysoko 😉
http://www.ephoto.sk/foto-technika/recenzie/can...

zajo79
2. júl 2010

da sa aj vyssie :D

bambi2
2. júl 2010

@petot diky za tip na stranku 😉
moja stara 350tka to uz nezvladala... a tak som zostala aj nadalej verna canonu... zatial mi to staci na fotenie mojej dcery a mojich ruzi v zahrade... 🙂

bambi2
2. júl 2010

@zajo79 dalo by sa... ale na zaciatok je dobra aj tato 🙂

zajo79
2. júl 2010

ved aj v mojom pripade by sa dalo ist vyssie.... no ale vsetko ma svoj cas... uvidime co bude neskor.

ale full framovu zrkadlovku planujem... ale kedy netusiiiiiiiiiiiim. hlavne ked nebudem na materskej, lebo takto je to "o hubu" niekedy...

bambi2
2. júl 2010

@zajo79 taka canonka 5d mark by tiez nebola zla... 😉 full frame bude raz tiez ale netusim kedy... predpokladam ale, ze to bude nastupca po 7d 🙂

zajo79
2. júl 2010

http://ivanalabosova.blogspot.com/ dala som par fotiek... zaciname blogovat.

:D

je tu niekto kto by zacal s projektom 365?

nostek
3. júl 2010

ahojte. ako? ja som taka nastartovana, dnesne fotky su uplne naprd... a take krasne momenty to boli.
ozaj, aj vy sa neznasate na fotkach. ja by sa najradsej vymazala z nich. 😀

jarinosk
3. júl 2010

ja som malokedy na foto, kedze fotak okrem mna nevie nik obsluhovat
este starsia dcera sa chyta, tak uvidime
inak sa mozem na foto vidiet

zajo79
3. júl 2010

nostek, preto fotim...ze nemam rada svoje fotky. asi mam moc kriticke oko na seba.....

zajo79
3. júl 2010

teda nie ze preto fotim doslova...ale neako sa to tak vyvinulo...a ked moja fotka prejde cenzurov, tak to uz musi byt

nostek
3. júl 2010

xixixixi.. to aj u mna...

nostek
5. júl 2010

ahojte. tak som sa registrovala na flickr.com a poprosim vas o konstruktivnu kritiku. dakujem

http://www.flickr.com/photos/lucikanb/

zajo79
5. júl 2010

ahoj...niesom odbornik, ale skusim aky mam z toho dojem

samuel - kraaasna fotky, milujem take upravy.
simi - taka klasika do albumu, mohlo by sa dievcatko pozerat do objektivu - ja viem, je to tazke - snazim sa tiez fotit nase deti. A ked sa fotia deti, treba byt na ich urovni - cize zaber z nizsieho uhlu a viacej zazoomovat. fotit na prioritu clony, zaostrit na oci..

family - pekna, len to slnko - to som sa poucila aj ja, ze treba dat nato pozor. slnko a tiene na jednej fotke - fotka potom nevie co od dobroty. a automaticky pritiahne pohlad tam kde je slnko - cize dojem z fotky je taky rozpacity.

voda, peknaaaa.

nozka- nieco mi natom vadi, neviem co

ako dietatko kuse do postielky - fotit zo z predu a zospodu.. by bolo asi lepsie.

prepac, dufam ze si sa neurazila, to bol len moj dojem. ja som raz hodila prve fotky na baby-cafe.cz - kde su skusene fotografky, ach jaj, moje ego dostalo inak zabrat 😀
je tam este projekt365 - ako na fotky, tam su baby co zacinaju vacsinou, tak sa clovek dost nauci. ked neprispieva, tak aspon si precita a nieco sa dozvie..

bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarinosk
5. júl 2010

jedna foto odo mna

zajo79
5. júl 2010

tu travu by som orezala pokial ide. 🤐

zajo79
5. júl 2010

som hnusna? 😅

bambi2
5. júl 2010

@zajo79 ja by som ti bola tiez vdacna za konstruktivnu kritiku 🙂 http://www.flickr.com/photos/51734016@N03/