Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zajo79
26. sep 2010

ze kostol...pod lesenim. skoro som odpadla.

zajo79
26. sep 2010

aspon par..zatial. vecer sa s tym musim pohrat, niektore teda nic moc.

asi mi musel padnut trochu hrebienok 😅

ale ako atmosfera v kostole, ked tam bolo to lesenie..zaujimave, tam by sa oplatilo vratit s fotakom este raz.

zajo79
26. sep 2010

v skratke... po dnesnom dni si pripadam ako total zaciatocnik.

par fotiek teda mam... ale nieje to to co by som chcela. sa zahrabem pod ciernu zem.

kuko7
26. sep 2010

@zajo79 Nic si z toho nerob moja, niekedy nemame proste len svoj den a nie vzdy to musi byt take super ako by sme chceli,,,urcite to nie je az take zle ako si myslis 🙂

zajo79
26. sep 2010

blesk som vypla, lebo vsetko snim svetle az moc.

ako liali vodu na maleho to som nestihla, resp. stihla, ale ostra je ta voda v dzbaniku sklenenom a nie maly.. ostatne sa da...

a asi fakt zlaty objektiv 18-105 ... ako som stala blizsie pri nich a chcela som ich odfotit...tak som musela cuvat - a to uz nebolo vobec vobec ono.

briketa
autor
26. sep 2010

@zajo79 pevna 24-ka ;). akurat som s nou vcera fotila na narodeninovej oslave, kym mi mala dovolila. na nezaplatenie.
ak to mas v RAW, da sa este mnoho s tym pohrat. nebud frustrovana.

briketa
autor
26. sep 2010

@mia1111
poslala som ti SS. staru verziu kompletne odinstaluj.
ak mas dostatocne vykonny pocitac, musi ti to ist.

zajo79
26. sep 2010

@briketa alebo o dovod viac poponahlat s 24-70... uz som to oznamila muzovi, ze prve co sa kupuje... tak mi povedal, ze ked si nasetrim nech si kupim co chcem.

mia1111
26. sep 2010

@briketa - dík, aj ja som ti poslala IP 😉 . Ja som mala predtým staršiu verziu 2.0.0...

bibi1711
26. sep 2010

Ahojte kocky, pridam vam sem opat par foto, ak sa niekomu bude chciet, budem rada, ak sa vyjadri🙂
dakujem vam velmi🙂

bibi1711
26. sep 2010

a tuto je druhe fotenie🙂

alesia
26. sep 2010

@zajo79 poznám tieto pocity ale určite to nebude také zlé. Beriem si z teba ponaučenie, o týždeň ma čaká to isté, takže 50-ku asi rovno nechám doma a budem to istiť zoomom. A asi tam pojdem o pol hodku skôr aby som nastavila blesk .. 😝

cruela
26. sep 2010

ja zas nedam na 50tku dopustit... som minuly tyzden fotila jednu akciu, mala som zoom a aj 50tku... a neporovnatelne lepsie fotky mi vysli s 50tkou, hlavne preto, ze s jej svetelnostou som nemusela pouzit blesk

alesia
26. sep 2010

@cruela ja tiež odkedy ju mám, takmer ju nedávam dole z tela, ale pri krste si nejak netrúfam. Ide to hrozne rýchlo a asi si budem so zoomom istejšia. A neviem či by v tmavom kostole predsa len nebolo treba blesk. Uvidíme.

zajo79
26. sep 2010

ak je zoom, aj ten co mam setovy doma, tak z bleskom pohoda lesna.

50tka nehrozi.. do clon nad 8 som ani nesla - i ked som to teda mohla vyskusat, ale nepotrebovala som mat na snimke lesenie v kostole 😠

@bibi1711 z prveho fotenia sa mi paci ta ciernobiela a pod tym snimka medzi kvetinkami

a paci sa mi ta snimka dievcatko pri nohach rodicov, len tie nohy nemuseli byt useknute.

vela krat sa neda inak odfotit, clovek je rad, ze sa podari co sa podari.. ale niekedy sa to vybrat a "nastelovat" da... ale to sa aspon ja ucim na vlastnych chybach.

kamilecka
26. sep 2010

@bibi1711 mne sa pacia tvoje fotky....najviac z toho druheho ta prepalena 4 fotka a ta pod nou, na odrazadle ta ma nezaujala.....jedine co ( ale to len mne sa osobne nepaci) to fotenie do kriva... inak pekne zabery

bambi2
26. sep 2010

@zajo79 ja som zvedava na moje ako to dopadne s cudzimi detmi... 😉 ja si ale rozkazem, co detom obliect aby na fotke deti vynikli, inak to nema zmysel... uz mi pisali dalse len sa mi nechce za nimi tak daleko trepat. az budu ochotne prist ku mne, ok. ak nie, tak to nechame tak... ☹

idris
26. sep 2010

@bibi1711 pekne fotecky :D mne sa paci z prvej sertie druha 😉 😉 😉
@zajo79 tak to sa muselo zaujimavo fotit aby boli pekne fotecky 😀 😀 😀

briketa
autor
27. sep 2010

uzivam si nedelneho vecera a tehotenstva 😀
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/50284...

pevna 85-ka
uprava je krivky, gradualny Gaussian Blur a kontrast

monika0001
27. sep 2010

ahojte 🙂

mne bolo včera strašne... vôbec som si neužívala nedeľu ☹ mala som strašnú migrénu...

@bibi1711 - tie fotky sú peknučké. Veľmi sa mi páčia...

@bambi2 - teším na foto.. 🙂
Ja idem v stredu fotiť tú tehulku tak sa dnes musím pustiť do toho papiera... no som zvedavá...

bibi1711
27. sep 2010

dakujem vam babule...

@zajo79 , mas pravdu, tie nohy by lepsie vyzerali cele...skoda, do kelu🙂
a to fotenie nasikmo, nemozem si pomoct, ked mne sa to paci, ale asi to budem musietobmedzit...
dakujem este raz

zajo79
27. sep 2010

aj mne sa to paci fotenie na sikmo. hned to lepsie vyzera 😵

csikike
27. sep 2010

ahojte, ja tiez fotim na sikmo, aj ked sa snazim davat si bacha a hlavne co mi vycita moj drahy, ze stale odsekavam vrch hlavy... no, ale ked nevlezie do toho co chcem fotit, tak co mam robit 😀
teraz sa snazim otvorit fotku vo PS v nef-ku (nikon-raw) a nejde mi to, nasla som si navody na upravy vo PS ale vypisuje mi, ze "pozadavek nelze dokoncit, protoze to neni spravy typ dokumentu" a pritom som vybrala typ souburu camera raw 😔

csikike
27. sep 2010

a mam ps 8.0

adenka
27. sep 2010

ahojte,

@bibi1711 velmi pekne fotky, mne sa najviac pacia 2 a 4

viete mi niekto poradit ohladom fotenia v efektom HiKey? dnes som to skusala, ale vsetky fotky som mala strasne rozmazane...pritom fotak na zemi, cize netriasol sa.. v com je problem? slabe svetlo? pohyb?
par sa podarilo, ale su tiez neostre 😒

briketa
autor
27. sep 2010

@adenka mne to vyzera akoby si nedodrzovala mininalny odstup na danu ohniskovu vzdialenost .
a na High Key to nemas dost osvetlene.
V strede by mala stat mala, ZA nou a pred pozadim z kazdej strany svetlo s lubovolnym difuzerom (mozes pouzit aj odrazove dazdniky), obidve svetla maju byt nastavne 1 f-stop menej ako klucove svetlo
a PRED nou z jednej strany klucove svetlo s difuzerom ( v 45-stupnovom uhle, asi dva metre od objektu) das cca na f-16 pri mensom priestore a zadne na f-11
Tym dosiahnes, ze pozadie budes mat makke a plynuly prechod nan.
Z druhej strany mas vyplnujuce svetlo (blesk) na vyplnenie tienov, ktore vytvara klucove svetlo. Ale musis davat pozor v nastaveni aby sa vyplnovaci blesk nestal hlavnym bleskom.

Inak si si vybrala dobru techniku, High Key je dobre pokrocile fotenie. Skus si doma pomahat lampami a difuzery vyrobis z papiera , silu svetla si zregulujes silou ziarovky)

adenka
27. sep 2010

@briketa no nic z toho co pises som nemala... ja som len natiahla plachtu z baru a posadila tam mladu... chcela som len vidiet ci a co to nafoti... externy blesk zatial nemam, ale ani ten klasicky mi pri tomto rezime neslo zapnut...
cize svetlo je problem ze vsetko bolo rozmazane? akoze uuuplne rozmazane akoby som ju fotila pri skakani na fitlopte...

briketa
autor
27. sep 2010

@adenka ked budes fotit, zapni si fotak tak, aby si priamo videla histogram.
v postrocese si potom este povytahujes Output krivky aby si mala tony len jedna az styri (len svetle a stredne). Normalne exponovana fotografia ma jedna az osem.
takto ma vyzerat histogram a takto budes vytahovat krivku

briketa
autor
27. sep 2010

@adenka High Key fotografia je O NASVIETENI

kaciatko81
27. sep 2010

ahojte, chcem sa len spytat, mam fotku vo formate raw, pozadie je fajn, postava je tmava. ako to najlepsie dorovnat? musim vybrat postavu lasom a zosvetlit alebo existuje nejaky jednoduchsi sposob? dakujem!