Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

mirica4
1. mar 2012

divčatá nejde mi na flickr pridať fotky a je nový mesiac s novým miestom, neviete v čom je chyba? vám ide?
@michalag tak si vyskúšaj ešte raz a rozhodneš sa čo ti bude lepšie 🙂

olienka12
1. mar 2012

@mirica4 vcera vecer bol flickr strasne spomaleny mozno nieco prerabaju

mirica4
1. mar 2012

@olienka12 dik za info... 🙂

adus123
1. mar 2012

@zzuzana82 ...prosim pridaj aj mna....dakujeeeem.... 🙂

lucqa
1. mar 2012

@michalag ja myslim, ze su na rovnakej urovni a uz ide ozaj len o to, aby sa Ti s nou dobre robilo

@mirica4 @olienka12 mne ide dobre, aj vcera v pohode

@adus123 ake meno mas na Flickri?

adus123
1. mar 2012

@lucqa ..IP.... 🙂

annika11
1. mar 2012

normálne ma dnes zarazilo, že mi stopli album....za to, že som mala vodoznak na fotke....vraj si to mám odstrániť, no jasné, aby mi potom niekto kradol fotky 😠 😖 😖 😖 to radšej nebudem mať tam nič...zaujímavé, že v predošlom albume im vodoznak nevadil,a le ked dá človek trocha krajšie fotky, hned ta niekto nahlási 😠 😠 😠 zaujímalo by ma, ktorej ,,dobrej duši,, to vadilo

michalag
1. mar 2012

baby ešte by som chcela vediet aky je rozdiel medzi CMOS a CCD snimacom

adus123
1. mar 2012

@michalag ...Typ senzoru
V dnešních DSLR se používají v zásadě dva druhy senzorů a sice CMOS nebo CCD. Princip obou je tentýž - každý pixel senzoru sbírá fotony na něj dopadajícího světla a tím měří intenzitu světla. Takto shromážděný náboj je potom ve formě elektrického napětí zesílen zesilovačem a převeden A/D převodníkem na digitální číslo k dalšímu zpracování. CMOS a CCD senzory se neliší principem práce ale technologií výroby a způsobem sbírání informací z jednotlivých pixelů. I když se na internetu vedou bouřlivé diskuze zda je lepší CMOS či CCD tak faktem zůstává, že obě technologie jsou zhruba stejně rozšířené. Pokud se dva fotoaparáty liší svým podáním obrazu, z drtivé většiny je to způsobeno odlišnostmi v následném elektronickém zpracování obrazu a ne typem senzoru.

adus123
1. mar 2012

@michalag ... to som prekopirovala z netu... 🙂

michalag
1. mar 2012

ak som to dobre pochopila, tak je jedno ktorý snimač má

adus123
1. mar 2012

@michalag ... ja sa tiez do toho velmi nevyznam, preto som sem dala len skopirovany text....ale podla toho textu to vyzera tak, ze by to malo byt jedno 🙂

adus123
1. mar 2012

@michalag ... vidim, ze sa Ti konecne crta vysnivany fotacik....tak drzim palce, nech Ti to vyjde.... 🙂

carrie84
1. mar 2012

@michalag = hlasujem za nikon 😀 😀 😀
Ja muza spracovavam na d90 😝 Povedal, ze ak na nu zarobim do 2mesiacov, tak si ju mozem kupit .... haha .... ratal s tym, ze som na materskej. Zabudol ale, ze po porode dostanem kocikovne od statu 😀 😀 😀 😀 Ale tak, teraz je dost vela inych vydavkov, tak asi skor nie. Ale aspon blesk bude 🙂

katuska26
1. mar 2012

Baby ktoré ste chceli tie odrazové dosky pre 3 už mám tak mi dajte adresy do IP 😉 môžem poslať zajtra dobierkou 😉

michalag
2. mar 2012

už ste sa všetky prešupli na flickr že je tu tak pusto 😕 😕 😕

lucqa
2. mar 2012

@michalag ja sem chodim kukat, ale nic nepribuda 😕

michalag
2. mar 2012

@lucqa možno nie je čas, alebo žeby fakt ten flickr 😕 😅 😕 😅

lucqa
2. mar 2012

@michalag aj ten Flickr spravil svoje, a ty tam preco nie si?

michalag
2. mar 2012

@lucqa ja sa v tom nejako nevyznam

lucqa
3. mar 2012

@michalag tak sa zaregistruj zvysok Ti vysvetlime, ja som sa ani neregistrovala, prihlasujem sa cez google a da sa aj cez FB 🙂 oplati sa Ti to 😉

estherka73
3. mar 2012

Takže maminky, profíčky, čo poviete na toto pevné sklo:
Nikon Nikkro 50mm f1,8D

Prosím plusy a hlavne mínusy.

sonica
3. mar 2012

@estherka73 moj narodeninovy darcek http://objektivy.heureka.sk/nikon-50mm-f-1-8d-af/ 😅 😅 😅 uz sa tesim 😵
mas tu aj recenzie a poradnu 😉

michalag
3. mar 2012

@lucqa večer vyskusam

estherka73
3. mar 2012

Vidno, že som to písala po polnoci,

takže správna otázka, čo hovoríte na
objetív Nikon Nikkor AF-S 50mm F1,8G?

janefonda
3. mar 2012

ahojte,

@sonica super narodeninovy darcek 😉

Baby ak fotim v byte a nechcem malej stale bliskat do tvare, no napriek tomu by som mala rada ostre fotky, ake nastavenia mi odporucate? Mam nikon d7000...

zzuzana82
3. mar 2012

@estherka73 ahoj , ja som sice canonacka, takze sa velmi nevyznam, ale tak co to precitam a pokial viem tak G je novsia verzia a urcite aj lepsia (samozrejme aj drahsia) vacsina ludi meni tieto D objektivy za G , ale tak hadam bude niekto vediet vysvetlit aj lepsie , kto ma Nikon 🙂

annika11
3. mar 2012

@estherka73 nakoľko je to pevné sklo, tak si budeš musieť zoomovať nohami 🙂 ale okrem toho je super na portréty, ja fotím skoro všetko 50tkou 😉 ale ked som v menšej miestnosti, nepodarí sa zabrať celú postavu, už bolo tak, že som si kvôli tomu vyliezla do okna 😀 práve preto ti baby odporučia 35mm....ale inak robí krásne fotky bez použitia blesku, ostré, bokeh je pekný...ja som moooc spokojná, pridávam zopár foto, neviem, aká bude kvalita, ale je to fotené 50tkou. Môj názor je, že je to vyslovene portrétový objektív.

annika11
3. mar 2012

a teraz pozerám, že D a G???? 😅 😅 😅 tak toto neviem, v čom je rozdiel, až tak technicky zdatná nie som... ja mám Nikon AF-S FX Nikkor 50mm f/1.8G ...

estherka73
3. mar 2012

@annika11
Tak to máš ten lepší, aj mňa nahovárajú na tú 35-tku a v čom je vlastne rozdiel medzi 50-tkou a 35-tkou?