Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

briketa
autor
9. apr 2012

@estherka73 to by mohlo vysvetlovat aj to zle ostrenie,ak kontakt s objektivom nie je uplny. Alebo uz teraz aj ostri? to by bolo uplne naj

glee
10. apr 2012

Ahojte, chcela by som vas poprosit o kritiku na tuto moju fotku 🙂 dakujem

michalag
10. apr 2012

@glee Ahoj, a nechces sa k nam pridat na flickr.com ? je nas tam z tadeto uz dost a tiez tu nie je moc dobra kvalita fotiek

glee
10. apr 2012

@michalag dobry napad, skusim 🙂

michalag
10. apr 2012

@glee da sa tam prihlasit aj cez FB alebo google.com ak tam mas ucet ... potom daj vediet, nech ti niekto posle pozvanku do skupiny kedze skupina je uzavreta

glee
10. apr 2012

@michalag no uz som tam ako glee.sk, uploadla som tam tu fotku, len este s tym flickrom vobec neviem robit 🙂 tak snad mi tu fotku niektora z vas okomentujete, budem vdacna 🙂

tatrankalucka
11. apr 2012

ahojte baby, zvazujem kupu nikonu D7000, lebo moja D90 sa pokazila. Vraj nevhodna kombinacia s 18-105. Len teraz mam dilemu nad vyberom objektivu. Co by ste mi odporucili? 16-85 alebo 18-200? Casom urcite chcem pevne sklo ale chcela by som aj nieco univerzalnejsie. A este jedna otazocka. Ako ste spokojne s videom na D7000? Urcite ste tuto temu uz niekolkokrat tu riesili, tak vam budem vdacna ak odpisete este raz 🙂 Diky 🙂

zzuzana82
11. apr 2012

@tatrankalucka pokial viem, drviva vacsina bab tu ma nikon D3100, ale konkretne tento ma @estherka73 , nedavno to tu spominala, skus sa obratit priamo na nu 😉

tatrankalucka
11. apr 2012

@zzuzana82 dakujem za infosku 🙂

renataolcakova
15. apr 2012

Baby potrebujem poradiť.Chceme fotiť digitálny foťak na fotenie malého ale kedže je dobrý vetroplach potrebujem ho fotiť hlavne v pohybe.Neviem aký je rozdiel medzi kmpakto a zrkadlovkou a čo je to zoom a aké parametre mám hľadať.Mala som automatický canon na fotofilm.Poradíte niektorá?Páči sa mi nikon alebo canon čo som pozerala ale v primeranej cene poprosím tak do tých 200 €.Dakujem voprred všetkým za rady 🙂

renataolcakova
15. apr 2012

@renataolcakova som ja ale trúbka v tej rýchlosti si nekontrolujem text.Chceme kúpiť digitálny foťák 🙂

lucqa
16. apr 2012

@renataolcakova ak chces do 200 €, tak kompakt a ktory je dobry, to ti veru neporadim, ale skus si precitat recenzie, aj zahranicne a kvalitu fotiek si mozes pozriet na nete, uz sa daju pozriet fotky z konkretnych fotoaparatov, napr. tu: http://www.pbase.com/cameras

renataolcakova
16. apr 2012

@lucqa dakujem za info idem na to 🙂 🙂 🙂

krista
18. apr 2012

@renataolcakova zkus mrknout i sem: http://www.megapixel.cz/ (jsou tam skvělé recenze skoro na všechny foťáky 😉 )

chrumka
20. apr 2012

@tatrankalucka ahoj 🙂 my mame doma Nikon D7000 a k nemu objektiv 18-200 a ak pevnu 35-ku. Teraz vyuzivame hlavne tu 35-ku 🙂 Ale 18-200 je tiez super 🙂 No a co sa tyka videa, tak my sme spokojny. Nie je to zaostrovanie take ako pri klasickej kamere, ale nam to staci ked maleho natacame. Zaujimave to bude ked zacne behat, lebo to video nevie tak samo zaostrit ked sa zmeni vzdialenost od povodneho zaostreneho bodu. Ale kvalita je pekna, vsak je do HD 🙂

chrumka
20. apr 2012

@michalag a ja by som sa chcela pridat k vam na flickr 🙂

katuska26
20. apr 2012

@chrumka no tak šup zaregistrovať na flickry a poď k nám, s takou výbavou by bola škoda fotky schovávať 😉 potom tam napíš Zuzana-V a pošle ti pozvánku, len treba tam byť aj aktívnou 😉

lucqa
20. apr 2012

baby, ak niektora chcete este na Flickr medzi nas, tak staci napisat 😉

tatrankalucka
21. apr 2012

@chrumka dakujem za infosky, prave vcera som sa po dlhociznom zvazovani rozhodla presne pre D7000 + 18-200 🙂 Ja by som casom chcela pevnu 50 na portrety, ale budem rada ked do porodu kupime telo s tou 18-200 nech mam uz konecne zasa poriadny fotak 🙂 S tym videom neplanujem robit ziadne extra videjka, staci zopar malich shotov, aby sme videli ako nasa bambulka rastie 🙂 este raz dakujem 🙂

chrumka
21. apr 2012

@tatrankalucka no nemas zac 🙂 My sme tiez rozmyslali ci 35-ku alebo 50-ku, a po dlhom citani na forach a tak podobne sme sa rozhodli pre 35-ku nakolko vsade pisali, ze je univerzalnejsia, hlavne do interieru, lebo ma vacsi zaber ako 50-ka. Svagrina ma 50-ku a v takom mensom byte je problem nieco s tym odfotit, tak sme zobrali radsej 35-ku 🙂

katuska26
21. apr 2012

@tatrankalucka
@chrumka áno aj ja mám pevnú 35ťku a v pohode sa s ňou zmestím v byte čo s 50tkou by bolo horšie, čiže vrelo odporúčam

livika1978
30. apr 2012

Ahojte, viete mi poradiť, kde by som mala kúpiť "neviem, ako sa to správne volá" popruh na zavesenie foťáku okolo krku? Značka Nikon 1

barbarka
3. máj 2012

ahojte babule, veeelmi dlho som sa tu neukazala, pozeram ze to tu pekne zije 😵 ja som mala dlhsiu fotopauzu, prve mesiace tehu mi byvalo velmi zle, teraz to neni idealne ale predsa len trochu lepsie tak znovu cvakam.
vitam vsetky nove tvare a zaroven pozdravujem tie stare 😉 😀

nemate niekto skusenost s cinskym odpalovacom blesku z ebay? akosi mi nefunguje 😅

lucqa
4. máj 2012

@livika1978 ahoj, napr. aj tu: http://www.photonet.sk/shop/foto-prislusenstvo-...

@barbarka ahoj, ja som z tych novych 🙂 prestahovali sme sa na Flickr, tam davame aj DU, takze ak tam mas nick, tak sa prihlas 😉

olienka12
4. máj 2012

@barbarka pridam ta do skupiny na flickri 😉

olienka12
4. máj 2012

@barbarka ktory odpalovac mas?

barbarka
4. máj 2012

@olienka12 http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt... toto, ale vyzera ze tam bude daka chyba lebo ten receiver ani nesvieti

olienka12
4. máj 2012

@barbarka aha a na blesku sa neprepina nieco aby to komunikovalo? ja mam sb 24 a su tam rezimy

barbarka
4. máj 2012

@olienka12 no to som vsetko nastavila 😅

livika1978
4. máj 2012

@lucqa Vďaka, už som aj objednala - bude to myslím viac praktické.