Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

olienka12
20. júl 2010

@sisa2 neni koleno je to biela latka na kt.sedela toto nebolo orezavane

sisa2
20. júl 2010

aha. skoda jej. a ak este mozem podotknut 😅 pozor na useknute ruky, mas ju dost natesno.

olienka12
20. júl 2010

@sisa2 jj dik za nazor 🙂

sisa2
20. júl 2010

@olienka12 - nechcem, aby to zle vyznelo, vsak ja sama mam co robit a vela vela sa ucit. to len ked som ju uvidela. lebo tu latku vyretusujes, tam nie je problem. to si fotila doma? ci mas atelier?

olienka12
20. júl 2010

@sisa2 doma,doma 🙂) ja som vdacna za kazdy nazor na velkej fotke je jasne,ze je to latka az tak mi netahalo oci,skor to,ze som jej sekla z hlavy vpravo 🙂)

olienka12
20. júl 2010

@sisa2 nazor k tejto?

sisa2
20. júl 2010

na tej prvej ma hlavu natesno, ale to mi tam az tak nevadilo. i ked samoska by bolo lepsie, keby bol ca. rovnaky priestor, ako ma aj nad hlavou 😉 lahko sa hovori druhym, tazsie je to odfotit 😀

pri tejto druhej .... nieco mi nesedi. mozno vela rekvizit? hmmmm. asi aj tie seknute hodiny vlavo a ze jej je vidno len jednu ruku. fakt neviem. asi by som zobrala macika, dala ju viac na stred alebo ju otocila zprava dolava, ako je aj ta prva fotka. a ze by oboma rukami drzala tie hodiny.

zajo79
20. júl 2010

@olienka12 ked mozem ja... no ja neviem...nieco mi natom nesedi..ani portret, ani mi ta fotka ako celok nic nehovori..take nevyrazne

zajo79
20. júl 2010

@olienka12 a to v tej parochni...by som to mozno fotila na dlzku, nech su vidiet ruky, hlavne ta ktorou sa podopiera.

hodnotit fotky je vysoko subjektivny nazor...co sa paci mne, nemusi druhemu.. a vyjadrovat sa k technickym zalezitostiam, nato si netrufnem..

sisa2
20. júl 2010

@zajo79 - tusim mame na to rovnaky nazor 🙂
ale fotka je vzdy o nazore, kazdemu sa paci nieco ine, mne napr. nejako extremne nevadia tiene v tvari a pritom vela ludi mi to kritizuje ... ja mam prave rada tu hru slnka a tiena 😀

napr. tu ... i ked na tej fotke su aj ine veci zle ☹ 😀

sisa2
20. júl 2010

babule prcham domov, zajtra si vas precitam, ak este budete mat cas pisat. pekny vecer!

bambi2
20. júl 2010

@olienka12 nie som tiez odbornik ale mne tam tiez vadia tie odseknute hodiny a ten macko... a tiez tie nohy...nejako nema to foto ani hlavu ani pätu...

bambi2
20. júl 2010

@zajo79 ja idem buduci tyzden este po tu 85 🙂 a ked sa vratime z dovolenky tak bude blesk, stativ a este po com tuzim su odrazne dosky... knizky este stoja na colnici, skoro ma j... dnes ked mi povedali, ze im chyba rechnung... ☹

olienka12
20. júl 2010

hej este aj odrazove dosky mam a filter,na to som akosi pozabudla 🙂
baby dakujem za nazor 🙂

bambi2
20. júl 2010

@olienka12 ake mas odrazove dosky??

bambi2
20. júl 2010

@olienka12 ja planujem tiez kupit a ale neviem este ci 5 v 1 alebo iba bielo- striebornu a diffusor...

olienka12
20. júl 2010

strieborna,biela,zlata a cierna vsetko v jednom

kkiki
20. júl 2010

ahoje baby nakukla som vam do temy ... no ja sa par rokov fotkou zivim, ale od narodenia olivera sa mi nechce moc fotit 🙂 normalne si potrebujem od toho odpocinut ... ale raz za cas ho odfotim 🙂 a satci to 🙂 ja som canon5D , ateleierova fotka ma moc nebavi, fotim najradsej uplne ako tomu vravim na koleno, svetlo clona, cas ... ziadne filtre, stativy a podobne ... potom to uz len hodim do macu a doladim vo Ps ... paci sa mi aku mate energiu do fotenia 🙂 tak sa drzte a vela cvakajte . ja teraz vsetko fotim na iphone ... deti mi budu dakovat 🙂 ale ako sa vravi suster chodi bosi ... album neviem ci sa mi tu zobrazuje, ale musela som vymazat kradli mi fotky ...

briketa
autor
20. júl 2010

ahojte, fotila som siluety v zapade slnka, ako sa Aili hrala s meduzou pri vode.
Bambi, ked uz kupujes odrazku, kup si 5 v1. Na odrazku budes potrebovat aj stojan, alebo niekoho kto Ti ju bude vzdy drzat.

bambi2
20. júl 2010

@briketa ahoj, super foto!!! 🙂 a nepoprhlila ju???
to viem, o tom stojane som tiez rozmyslala... len u nas je jedna firma, oni maju trosku kvalitnejsie tie dosky, len je ich iba zvlast dostat... a ten difuser by som chcela trosku väcsi asi ako tie ostatne. neviem, porozmyslam este, ved to neponahla zatial...

briketa
autor
20. júl 2010

malicke meduzky neprhlia.
cim lepsie a kvalitnejsie prislusenstvo si kupis, tym viac si navzdy vybavena

zajo79
20. júl 2010

no..ved to, radsej pockat a kupit kvalitne, to vydrzi ...

pozeram uv filter.. rozhodujem sa medzi hoya a hama... rozdiel asi 50eur. fuuuha, to je dost, nie? alebo mam kupit len polarizacny? kupit uv filter na ochranu objektivu... no neviem.

zajo79
20. júl 2010

viem ze by sa zisiel, ale tolko mi toho chyba, ze neviem co skor kupovat 😅 😝

bambi2
20. júl 2010

@zajo79 ja mam hamu, ja som spokojna... 🙂

bambi2
20. júl 2010

@zajo79 ani nehovor... aj ja toho potrebujem este ajajaaaaaaaaaj... 😉

bambi2
21. júl 2010

@zajo79 no ako si sa rozhodla s tymi filtrami?? 🙂

zajo79
21. júl 2010

poslali mi mail, ze objektiv zas o tyzden... ze ich zabudli poslat. 😠 takze aj filter som odlozila... i ked stale uvazujem nad tym, ci sa oplati dat o 50 eur viacej len za uv filter na ochranu objektivu...neurobi taku istu sluzbu lacnejsi???? 😕

sisa2
21. júl 2010

@zajo79 - UV by som nejako specialne neriesila, je podla mna len na ochranu skla. skor by som investovala do polarizaku.
btw, s tym objektivom by ma asi svihlo na tvojom mieste 😔

zajo79
21. júl 2010

uz to neako neriesim... hadam sa raz dockam. 😀

bambi2
21. júl 2010

@zajo79 to je vzdy tak, ked clovek caka a caka tak sa vsetko pos... jak ja na tie knizky cakam, tak nechoda a nechoda... ale hadam sa ich ja tiez raz dockam ☹