Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

nikonka
9. aug 2011

@nelicefo musis si identifikovat co chces fotit, ako chces fotit a kolko chces fotit... kolko casu a energie sa chystas dat do fotenia... ak chces fotit len "rekreacne" a este nemas skusenosti so zrkadlovkou, tak 5100 by bola pre teba idealna... ak planujes fotit vela, chces sa fotografii venovat, tak chod do 7000... a ak nieco medzi tym, tak 3100 je podla mna idealny stred....
su typy, ktore nefotia, ale kedze "na to maju", tak si kupia aj full frame a potom nevedia co s tym, nevytazia z toho, fotak sada prachom... ale hlavne ze ho maju.... ja by som zacala pekne postupne... ale sama si musis povedat co chces a podla toho vyberat... a ked uz budes vediet co a ako, tak potom hor sa na recenzie a studovat 🙂

zajo79
9. aug 2011

@nelicefo o nerozhodnosti mi nemusis hovorit..predala som svoju d90tku...a teraz neviem co kupit... tak si davam par tyzdnov na rozlezanie v hlave... ale nieco mam na muske, tak som zvedava ci to vyjde 🤐

zajo79
9. aug 2011

@nikonka toto ja premyslam...ci ist do ff, alebo ci nestaci "len" D7000 alebo D300s.... ked ja sa poznam, o rok budem chciet aj tak ff...tak z dlhodobeho hladiska je lepsie u mna ff...

i ked ako mam najmensieho syna na svete, nemam cas fotak ani drzat v ruke, nieto este fotit... som rada ze si tu sadnem, posondujem co novheo na ephote a na konovi.

nikonka
9. aug 2011

@zajo79 presne, clovek si musi sadnut a zvazit vsetky aspekty.... lebo nie su to lacne zalezitosti a iste je vacsina taka, ze nema peniaze na rozhadzovanie.... d7000 je podla mna super fotak... kamoska si ho teraz kupila a ja jej prudko zavidim 😀 ja mam "len" d90, ale nateraz staci, kym nenasetrim na ff... myslim, ze ja ten ff vyuzijem.... len kym nanho nasetrim... 😖 ale nevadi, aspon sa mam na co tesit a dovtedy na sebe este poriadne zamakam a zapracujem a potom aj ten ff poriadne vyuzijem...

qetinka
9. aug 2011

@nikonka suhlasím s tebou 🙂
baby ja ked som prechadzala na zrkadlovku z kompaktu tak som mala takú istu dilemu..jáááj dlho som sa rozhodovala...nakoniec som zobrala 7000...a som absolutne spokojná 😎 myslím že my dlho bude stačiť...ff zatím nemám v pláne..no ale možno sa to raz zmení...
7000 je fakt skvelá..a točí výborne video..ja som ju kupovala samoska kôli foteniu.ale su situacie..ako napr. dcera mala koncoročné vystupko z tanečnej..no hodila sa 7000covka 😀 😀 🙂 😉 na taketo príležitoti..

kosta123
9. aug 2011

Pár fotiek s CZ Valašské múzeum v prírode 🙂

kosta123
9. aug 2011
nelicefo
9. aug 2011

Ahojte kočky,ďakujem všetkým za rady,dali sme my s tou 7000 hrobáka do hlavy 😝 No uvidím,lebo to nie je najlacnejšia investícia,presne ako píšete treba si to dať uležať v hlave 😉

mirica4
9. aug 2011

ahojte..dobre takže dáme sa na protisvetlo, uvidíme čo všetky vykúzlime hehe, ani ja sama neviem ako to dopadne 😅 ...ale snáď sa nebudeme báť 😉

a pekné fotočky ste dali..idem si popozerať tie vaše nikony o kt. píšete....ale ja mám canon 550ku ta čo už 🙂

mirica4
9. aug 2011

@mirica4 a na akú dobu du? 2týždňovka alebo mesačná, či dle toho ako nás omrzí 😝

maruskak13
9. aug 2011

ahojte,
davno som vas necitala.. nestiham.. ale postrehla som v poslednych par prispevkoch ze sa bavite o fotakoch
a padol aj NIKON 7000 🙂
priklanam sa k odporucaniam 🙂 naozaj vrelo odporucam 🙂 ja na neho nedam dopustit..

manzel mi zaobstaral stativ tak som skusala posledne s tym mojim drobcom ze reku nech mam
aj nejake spolocne foto.
no to ste mali vediet. Risko mal z toho ohromnu srandu.. ako som sa ho snazila zaujat nech mi neujde aby som zaostrila spustila samospust a potom este sa nasackovala s nemu 🙂 medzitym mi usiel.. mozem ja ostrit 🙂 teda poviem vam ja som bola spotena uz pri prvom zabere.. 🙂
par poslednych foto so stativom http://www.flickr.com/photos/58299914@N08/

qetinka
10. aug 2011

@silvia.t krásne fotky máš na fb🙂)) fakt sa my páčia 😉
pekny den prajem baby...

mirica4
10. aug 2011

@maruskak13 pekné fotkyyyyyyyyyyyyyy fakt a @silvia.t tiež kráááááása.....a ja chcem tak vedieť

silvia.t
10. aug 2011

@qetinka
@mirica4 dakujem baby 😀 s tym projektom som sa fajne rozbehla,fotim teraz o 106 😀 😀 😀

qetinka
10. aug 2011

Asi aj ja sa pustím do projektu🙂 🙂

silvia.t
10. aug 2011

@qetinka no ja odporucam :D

mirica4
10. aug 2011

ja som nad ním uvažovala, len neviem ktorým dňom začať 😀

silvia.t
10. aug 2011

@mirica4 najepsie hned zajtra :D ja som zacinala myslim 27ho 😅
baby chcem sa opytat ci nemate nejaky typ na rychle retusovanie alebo zjemnenie tvare,akrat upravujem tie babatovske foto a na niektore fotky by sa mi to zislo ale zas nechce sa mi 40min.babrat s jednov foto 😒

nelicefo
11. aug 2011

@maruskak13 @silvia.t krásne fotoooooo 🙂

nelicefo
11. aug 2011

A toť môj "podarok" 😝 (síce to s protisvetlom nemá nič spoločné) 😀

silvia.t
11. aug 2011

@nelicefo troska by som upravila farby ,a bude paradna krasny bokeh je na tej foto ja milujem tie svetielka vzadu 😀

qetinka
11. aug 2011

AAAAAAAAAAAAhojte🙂

nelicefo
11. aug 2011

@silvia.t ďakujem,a tie farby ako myslíš? (dúfam že teraz nevyzerám ako najväčší debil 😀) ísť do bw alebo? 😅 😝 😀

nelicefo
11. aug 2011

@qetinka krásne 😵

nelicefo
11. aug 2011

@silvia.t Jáj a ešte som sa chcela spýtať že aký to projekt spomínate? 😅

prsky
11. aug 2011

@nelicefo projekt 365 - kazdy den jedna fotka 🙂 http://content.photojojo.com/tutorials/project-...

nelicefo
11. aug 2011

@prsky Ďakujem,no zaujímavé to je 🙂

silvia.t
11. aug 2011

@nelicefo neviem ako vyzera original tu na mk to predsa len skresluje ale skus trosinku stiahnut zltu

nelicefo
11. aug 2011

@silvia.t Uff,niečo skúsim,ale mám iba PhotoScape a Picasu,takže uvidím čo sa mi s tým podarí výkuzliť 😅 🙂 ale ďakujem krásne za radu 😉

annika11
11. aug 2011

@prsky mňa veľmi zaujal ten projekt, takže vlastne nie je predurčené, čo majú tie fotky obsahovať, ani ako majú byť upravené....proste len jedna fotka každý deň?....ja sa priznám, že som to spätne už čítala a aj som na niečom takom začala robiť, tak neviem, skúste hodiť očkom 🙂 beriem dobré rady 🙂
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21140...