Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

puhinka
13. sep 2012

@maata12 ,hej,mám CS5.ku 🙂
tie výrazy boli zo začiatku aj pre mňa španielská dedina,no po roku sa na to dívam už úplne inak 🙂

erique12
13. sep 2012

@briketa

krasna fotecka!! aky ze to mas fotacik a objektiv? a ta ostrost 🙂
ja mam 50mm f1.8. no ale niekedy je to tazke s hlbkou ostrosti... a este asi aj photoshop dobry kamarat?
mam elements 9, alezeby som to nejak velmi pouzivala...

super temicka, uz som ju dlho hladala tu🙂

briketa
autor
13. sep 2012

@erique12 pozera som dozadu, ze ktoru fotku si myslela 🙂. Ta bola fotena pevnym ohniskom Nikkor 85mm a fotak Nikon D800.
A ta fotografia nie je nijako editovana okrem zmensenia, cize sooc = ziadny postroces, ziadny photoshop. Preto som ju pridavala. Ciste len na manualne nastavenia fotaku a optimalne svetelne podmienky - vyborne svetlo vonku ale vnutro auta tak akurat odtienilo vonkajsie slnko.
Ten fotak je naozaj velmi kvalitny, teraz s nim hadam aj spavam 🙂

briketa
autor
13. sep 2012

@puhinka
Re: tie výrazy boli zo začiatku aj pre mňa španielská dedina,no po roku sa na to dívam už úplne inak

aj dokonale vidno aky pokrok si urobila vo fotkach. uplne super

puhinka
13. sep 2012

@briketa ,ďakujem,ale ešte stále nie som spokojná a stále bažím po spoznaní,dnes mi písal martinus,že mám na ceste ďalšiu knižku 🙂
no a teraz som aj menila telo,tak sa spoznávame , oťukávame a vychytávame svoje muchy 😀
800 je šupa 😎

briketa
autor
13. sep 2012

@puhinka moj "mentor" T.C. Reiner (www.tcreiner.com) zaryty filmovy fotograf, fotiaci patdesiattisicovym Hasselbladom si ide pozicat odo mna Nikon D800 teraz na jednu svadbu ;). Tak to fakt musi byt masina 😵

puhinka
13. sep 2012

@briketa ,nešlo mi rozkliknúť link

hej je,veď len minulý rok došiel na trh,aj ja som o ňom snívala,ale nemáme na taký,tak sa musím uspokojiť so 7000-ckou,ale 7000 je tiež minuloročná,ale len poloprofesionálna rada...nič to

briketa
autor
13. sep 2012

aili

briketa
autor
13. sep 2012

takto je lepsie, vsak?
to je len hra s Clarity krivkou

redangel32
13. sep 2012

Ahojte. Nakukla som do temy a idem k vam po radu. Som uplny amater co ma samsung 7MP. fotak. A chcela by som kupit nieco lepsie, aby tie fotky boli o niecom "inom" 😉. Chcela by som aby to nebolo LEN o foteni,ale aby to malo aj kameru. Premyslam nad: Nikon D3000 10.2MP Digital SLR Camera with 18-55mm Lens. Alebo Canon PowerShot SX150 14.1MP Camera. Ale ak je nieco lepsie o com neviem kludne mozte poradit.
Dakujem za kazdy vas nazor ;).

erique12
14. sep 2012

ahojte, tak pridam aj ja jednu 🙂-
tato je fotena ale objektivom sigma *18-75mm, f2.8 (tusim) celkom dobry objektiv je to inak.. taky sirokopouzitelny aj celkom dobru svetelnost ma...
vcera som zase vytiahla padesiatku, tak idem experimentovat 🙂
len neviem ako so svetlom, u nas v dome mame trochu menej svetla a najlepsie je bez blesku, nejake typy ako fotit v interiery? 🙂

mirunka33
15. sep 2012

@redangel32 z tych dvoch ktore si napisala by som brala urcite Nikon. Lebo Canon SX150 je kompakt, kdezto D3000 je zrkadlovka. Pokial si zaciatocnicka tak by som odporucila vyberat medzi: Nikon D3100 alebo Canon 1100D. Ja som si tym tiez nedavno presla a vybrala som Canon ...a maximalna spokojnost. 🙂

redangel32
15. sep 2012

@mirunka33 vdaka za nazor ;). Znamy mi odporucal tieto dva preto: canon je prakticky (maly) ked ideme na dovolenku. No a ten Nikon uz je nieco ine. Ja som teraz ako splasena :D lebo ideme na dovolenku a chcela som kupit. Ale asi este pockam lebo predsa ten Nikon je drahsi.
Dnes som este nasla toto: http://www.argos.ie/static/Product/partNumber/5...

tanija133
15. sep 2012

Zienky , chcem sa spytat, aky je schopny digitalny fotacik? mam zrkadlovku Nikon 3100, ale chcela by som aj nieco spratnejsie.....Vraj Canony digitalne su fajn...a ktory z nich by ste doporucili?

dosa
15. sep 2012

@tanija133 ja mam popri zrkadlovke canon powershot a720 IS. mam ho uz davno, su uz novsie modely. som s nim spokojna, daju sa nastavit namualne programy, foti pekne... ale len vonku, vnutri je to bieda, tam uz su na vysokom iso velmi zasumene fotky, ale teda co by sme chceli na takom snimaci?

briketa
autor
15. sep 2012

@erique12 musis vytiahnut vyssie ISO a to ti potom dovoli kratsi cas tym padom nepotrebujes blesk.

kvietocek7
15. sep 2012

@redangel32 ahoj,pozeram tvoju vyhliadku a moja skusenost zo samsungami absolutne fed up 😠 _muz kupil pred rokom taky maly s dobrymi hodnoteniami a stoji za velky prd -sorry, faktze tie canony su dobre tiez mame len taky maly Digital Isux 70 a super, sikovny vreckovy a vela na funkcie pofoti.Ale ked chces s dobrym zoom a megapixel tak aj Nikon maju dobry vyber tusim 16x zoom a 18mp tusim tak nejak a canon kuk sem
http://www.wexphotographic.com/buy-canon-powers...
Ja som najskor pokukovala po tomto potom ze nieco lepsie no a lucqa tu z tejto temy ma nastrbila na zrkadlovku 😀 😀 tak s nou teraz zacinam - spoznavam

briketa
autor
16. sep 2012

baby, o toto sa musim podelit. ked su u nas horuce dni, na dalsi den sa urobi nad oceanom opar (ktory sa po dvoch-troch hodinach rozpusti) a potom to vyzera, ze zijeme v oblakoch.
takto krasne to vidim od nas z domu

dosa
16. sep 2012

@briketa to je neskutocny vyhlad, whaw, parada 😉

briketa
autor
16. sep 2012

@dosa mam super novinku (este teraz v noci, tu je 23.40) musim sa podelit, lebo to nemam komu povedat a ide mi bok vyrazit! 😀 Ak vsetko dobre pojde, tak zajtra by mal byt Nikkor 24-70 f2,8. Idem pren do Los Angeles. Tesiiiiiiiiim sa viac ako na Vianoce 🙂 . A potom uz fakt natvrdo zacat makat smerom k zarobkovemu foteniu.

michalag
16. sep 2012

@briketa jeeej parada 🙂 ... ten vyhlad je neskutocné krasny 😵 mozeme len zavidiet 🙂

kvietocek7
16. sep 2012

@briketa ja oooodpaaadneeem to je kraaaasneee 😅 ja ze aka pohladnicaaa

erique12
16. sep 2012

@briketa
ano pouzivam vo vnutri vyssie iso. len som myslela nejake typy s osvetlenim a tak.

dosa
16. sep 2012

@briketa juj, tak nech uz je rano 🙂 tesime sa na prvu skusobnu fotecku, urcite bude krasna...

dosa
16. sep 2012

@erique12 tipy s osvetlenim - vyskusaj odrazovu dosku. v byte skor najdes miesto, kde ju opriet, podopriet, zavesit, tak ako potrebujes a nebudes potrebovat dalsieho cloveka na drzanie 😉

redangel32
16. sep 2012

@kvietocek7 vdaka za tvoj nazor ;). No prave,ze ja tiez premyslam nad zrkadlovkou. Ked uz kupit tak nieco poriadne no nie? Lenze to pod 300ecok nekupim. Moj muz ten ma odhovara lebo vraj zrkadlovku NACO? staci nabity 16megapixlovy fotak a budu ok fotky. Ale podla mna je to blud.
Mozno casom sa aj mne podari nieco taketo ;).

olienka12
16. sep 2012

@redangel32 v letaku je aktualne za 259eur

redangel32
16. sep 2012

@olienka12 dakujem za typ 🙂,ja zijem v Irsku. Trosku by to bolo komplikovanejsie.

bihan
16. sep 2012

@briketa tak už dozrel čas začať si fotkami aj trošku zarábať? 🙂 držím palec ;)

Ja vôbec nie som na krajinky, nejako ich neviem zachytiť, nezvládam fotenie pri východe slnka a tak, ale včera som a vracala domov a náhodou som mala po ruke foťák.