Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

krasavico
27. okt 2012

Moje obľúbené... čo je tam zle? Rada sa niečo naučím od skúsenejších....

bambola
27. okt 2012

@krasavico ja sa za skusenejsiu neradim teda 😅 len nerozumiem co si chcela fotit na tej prvej. to nemas ale zrkadlovku, ci?

krasavico
27. okt 2012

@bambola 😀 😀 😀 sama neviem, len ma tam zaujala tá červená hojdačka... mám zrkadlovku, ale ako vravím, niekedy som fak mimo... ☹

briketa
autor
27. okt 2012

@bambola samozrejme ze ti poslem. ma mail to neprejde ale viem ti to dat do uschovne. musis mi vsak povedat titul ktory zhanas, ja mam tych knih velmi vela ( mam celu kniznicu len s fototematikou)

bambola
27. okt 2012

@krasavico a mas nastavenu? lebo vobec nevidno rovinu ostrosti. a teda nechcem nejako hodnotit ale cela ta fotka nema ziadnu kompoziciu 😅 ak ti slo o hojdacku mala si zaostrit na nu a zrejme ju aj fotit z ineho uhla. trosku pozerat nielen na hlavny predmet ale teda na okolie.........

bambola
27. okt 2012

@briketa skusim to polistovat par stran dozadu, ze co to bola za kniha. my mame doma celkom dost knih ale taka vsebecna je len mistrovstvi s dslr. ostatne som este nestudovala lebo tam sa konkretne uz zameriavaju na veci (portrety, deti.... )

krasavico
27. okt 2012

@bambola No to máš pravdu, ona mi fakt na prd ostrí, no som z toho zmätená. Toľko som šťukala, že som ju asi celú prestavila a asi odstavila. Musím poštudovať. Mám doma jednu knihu, ale to sú len také všeobecné blá blá, nič k veci...

moonlightka
27. okt 2012

ahojte baby, funguje este nieco podobne ako bol piknic.com pre upravu fotiek? neviem ci je uplne zruseny,alebo je nieco podobne. dakujem za info.

carrie84
27. okt 2012

@bambola - tie knihy - joe mcnally myslis?

bambola
28. okt 2012

@carrie84 moooze byt, mysslim, ze tebe to briketa posielala a este niekomu. vcera som hladala ale neviem to najst 🙄

carrie84
28. okt 2012

@bambola - mne to nepreslo vtedy. Ale zohnala som ich 🙂 Poslem? 😉

bambola
28. okt 2012

@carrie84 jeeej, super 🙂 hodim ti mail do IP

mirunka33
28. okt 2012

baby prave sa mi dostala do ruk kniha Mistrovstvi prace s DSLR.... ale je to len 3.aktualizovane vydanie z roku 2008. No na zaklady mi to staci, vsak? Nemusim mat najnovsie vydanie. Mozem sa do toho s vervou pustit?? 😀

lucqa
28. okt 2012

@briketa nezmensujem, pokial mi to prejde. Myslim, ze najvacsiu mi to zobralo 11MB.

@krasavico ta prva foto je chaos, ta druha fajn

@mirunka33 nemusis, kludne sa do toho pusti 🙂

kacallito
28. okt 2012

@luciferova Ahoj...prosim ta.. zasli mi na mail blizsie informacie o fotaku a nejake fotky 🙂 mozno sa dohodneme..dakujem, pekny den

briketa
autor
28. okt 2012

@mirunka33 to je to iste ako nove. v novom je zopar stranok navyse, ale obsah je uplne ten isty, takze super je co mas!

mirunka33
28. okt 2012

@briketa @lucqa tak jo diky idem na to 🙂

janulabj
29. okt 2012

ahojte 🙂
baby čitam Vas dlho, pozeram fotky, aj som sa skor pytala aky fotak pre amatera a...
take prekvapko včera na narodky som dostala nikon D5100 18-105...... a že ma muž nepočuva o čom snivam :D
no ešte na neho pozeram s obdivom a rešpektom , na fotak myslim 🙂 ale prvý dojem že aky tažky....

no a teraz šup začat študovat že?

carrie84
29. okt 2012

@janulabj - zacni manualom 🙂 A gratulujem - k narodeninam, darceku aj manzelovi 😀

janulabj
29. okt 2012

@carrie84 dakujem, hej hej jasne manual... 🙂
momentalny moj pocit že kokos to sa nenaučim....

a možem sa opytat teda , dobry fotak vybral? j aosm o 3100 vravela predtym...

ako je mi jasne že su ovela ovela lepšie, zas to chcem koli nam- rodinke len na take fotečky.

carrie84
29. okt 2012

@janulabj - dokonca kupil lepsi ako je d3100 😉 Sak kukni recenzie. Ak mozem poradit - pozri si nejake zaklady na nete (napr. ephoto.sk - tam je fotoskola) a co sa tyka knih - ja mam rada pihana, bryan peterson, scott kelby atd ... ved do toho sa dostanes 🙂

zuzao
29. okt 2012

ahojte, som ďalšia z tých, ktoré sa budú snažiť zneužiť túto diskusiu 😀 a tiež vyžobrať užitočnú radu 😀 od tých, ktoré sa tomu rozumejú @briketa @dosa
netúžim po zkradlovke, fotenie mojej rodiny nechám radšej na profesionála, ale v rámci digitálnych kompaktov som skončila pri tomto, čoby najlepšej voľbe
http://recenzie.hladacik.sk/sk/test/digitalne-f...

privítam rady v zmysle či má nejaký závažný nedostatok pre ktorý by si ho amatér kupovať radšej nemal alebo či nepoznáte približne v tejto hladine (cenovo i kvalitatívne) niečo, povedzme, lepšie 🙂
urobíte mi pekný deň, ak sa budete unúvať s odpoveďami ... vopred ďakujem 😉

slovakia13
29. okt 2012

@luciferova ja som az teraz kukla ,ze mame rovnako stare deticky 🙂 asi zostanem pri normalnom pc, este mam 3 tyzdne na rozhodovanie 🙂 asi to nie take jednoduche menit komplet vsetko....

ale dnes mi prisiel blesk ,tak sa tesiiiiim .uz iba nastudovat ako s nim fotit

briketa
autor
29. okt 2012

@slovakia13 Mac ma masinky "all in one" takze kupis len jednu vec a vsetko mas vymenene.A tlaciarne pasuju vsetky rovnako.
Gratulujem k blesku! Akurat prisiel na zimny cas a kratke dni. Spica!

briketa
autor
29. okt 2012

@zuzao skvely je pozerala som ho. Vyborna masinka. Na full frame Sony RX 1 ste nepozerali? Akurat sme sa

S jednou kockou v inej teme zhodli ze by sme ho hned brali 😀 To je prvy kompakt v plnoformate no uzas! Cena je niekde inde ale to len tak pre zaujimavost. Ten vas fotacik je tiez skvost a je vyborna volba.

zuzao
29. okt 2012

@briketa
díky za odpoveď. Tak mi ostalo ľahšie na duši, že si ho odobrila, idem ho hneď aj objednať. A čo sa týka tej RX1, veď to už prešvihlo aj 3 tisícky 😅 Je síce pravda, že "za peníze i v Praze dum", ale toľko toho reálne hoden asi nie je. I keď chválospevy sa naňho aj na francúzskych stránkach priam hrnú... Tá RX 100večka zatiaľ postačí... 😉 Ešte raz díky a nech ti to aj naďalej dobre fotí 😉

kvietocek7
29. okt 2012

no babenky moje ja stale s tou zrkadlovkou maturujem a tu som supla mojho najmensieho do listia, no trosku ma skritizujte,ze co to este ako nastavit lepsejsie. Ze keby ste mi lopaticky vysvetlili co to rovina ostrosti tedaze je... dakujem

iviatko
29. okt 2012

@kvietocek7 si fotila s bleskom,ze?

lucqa
30. okt 2012

@kvietocek7 ma cervene ocka, vonku je teraz super svetlo na fotenie, takze sa treba len popozerat okolo seba a pohladat miesto, kde urcite netreba blesk. Ja osobne by som toto fotila zo zeme a trosku zlava, aby nemal ten strom za hlavou.

kvietocek7
30. okt 2012

@iviatko myslim,ze ano
@lucqa luci, ja som pozabudla napisat, ze uz bolo navecer cize denne svetlo odchadzalo, ale zdalo sa mi ze este ok, tak zrejme preto sa mi aj ten blesk sam zapol. Ale dnes vyzera krasne slnecno tak vyrazime do jesenneho pocasia. Ale dobra podotazocka,k tym cervenym ociam,ze hoci mam zapnute,zeby nerobilo cervene ocka predsa to urobi -Preco to tak je? je to vzdialenostou alebo poziciou?