Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

barbarka
28. sep 2011

@nikonka no moj je lahucky, kratke objektivy a bez blesku 😀

krista
28. sep 2011

@domyyy teď jsem koukala na ten obchod co jsem ti psala, že jsem tam kupovala foťák a už vylítla cena zase na 18590,- takže o 2tis. výš, to se ti nevyplatí... 😖

@barbarka jaký máš vlastně foťáček? Promiň jestli jsem se tě už někdy ptala, příp. jestli jsi mi to psala 😅 kvůli by mě by si to musel asi každý napsat do profilu 😅

I když u @nikonka se mi to hezky pamatuje 😀 😀 😀

barbarka
28. sep 2011

@krista D60 😉

krista
28. sep 2011

@barbarka aha takže taky Nikoňačka 🙂

barbarka
28. sep 2011

@krista hej nikonaci tu tusim vedu 😀

krista
28. sep 2011

@barbarka no je vidět, že je to dobrá značka 😀 😵 doufám, že mi ta D90 bude už šlapat 😅

maruskak13
28. sep 2011

@olienka12 1,4 je urcite lepsi objektiv.. otazka je ze ci 10% kvality stoji za 50% ceny.
myslim ze 80% uzivatelov tejto diskusie nevyuzije tych 10% kvality navyse a radsej tie peniaze investuje do dalsej vybavy. napriklad ja osobne som radsej za tych 100EUR kupila polovicu z 35mm objektivu.

to mas tak ako ked skoncis autoskolu kde si jazdila na FABII a potom si ides kupit FERARRI lebo to lepsie zrychluje. potom sadnes za volant a nevies co s tym..
treba pozerat pri tych recenziach a vybere kto radi recenzuje a pre koho je recenzia urcena..

maruskak13
28. sep 2011

@mirica4 ja pouzivam nikon a o canon sa az tak nezaujimam..
ked chces pevny objektiv tak canon ma urcite super objektivy a ked chces zoomovy tak existuje jeden Tamron
17-50 ktory stoji za zvazenie hlavne kvoli pomeru cena / vykon.
Co sa tyka kvality canon ma super objektivy akurat za horsiu cenu.

leanela
28. sep 2011

Baby kde najdem tie DU?? rada by som sa zapojila dakujem

ivka000
28. sep 2011

ahojte babule potrebovala by som radu ... neviete niekto poradiť ako sa robia tie foto na cd ... myslím vytlačená na papieri a nalepená na cd prípadne nejaký text neviem či rozumiete čo vôbec myslím 😀 je na to nejaký špecialny lepiaci papier na cd na ktorý sa tlačí fotka ? alebo ?

nikonka
28. sep 2011

@ivka000 je to vytlacene priamo na CD

brisilda
28. sep 2011

@ivka000 musis mat na to tlaciaren 😉 ja ju mam doma no este som to neskusala 😒 ale planujem vyskusat 🙂

ivka000
28. sep 2011

dik baby 😉

leanela
29. sep 2011

a nieje na to aj papier co sa potom len nalepi na CD?

nikonka
29. sep 2011

@leanela no, mozes vyskusat aj nalepky, ale to sa moze casom odlepit a podla mna to nevyzera dobre... ale pokial viem, tak nalepky na celu potlac CD (teda presne kolecko) nie je, leda ze by ste si spravili vlastne...

maruskak13
29. sep 2011

@leanela ano existuju aj presne etikety na cd len potom sa ti moze stat ze v niektorych mechanikach-prehravacoch ti nepojde cd lebo tou etiketou CD zhrubne...
potlac priamo na CD je lepsia ale to musis mat speci tlaciaren a aj speci CD na ktore sa da tlacit..

krista
29. sep 2011

Ahojky, tak už mám doma foťáček, musím pročíst pořádně návod, ale zkouším a už se těším, dneska vyrazíme ven s dětmi na foceníčko když jsou poslední hezké dny 😵
Tak všem přeji příjemné focení 😀

mirica4
29. sep 2011

@maruskak13 dík...včera mi doniesol mm už tú 50ku, tak zatiaľ som len v byte skúšala..časom ako našetrím tak kúpim lepšie, nedá sa naraz..

a ešte by som sa opýtala ako riešite osvetlenie v interiéri, tak aby som pokiaľ je možné nemusela použiť blesk, viem si síce jeho intenzitu stiahnuť, ale bola by som rada keby som nemusela použiť..
momentálen som tu asi len jedna canonka 😅 😀 zatiaľ som fotila seťákom 18-135 tak môžte kuk http://www.facebook.com/#!/pages/Miriamima-Phot...
potom až nahodím s 50kou tak pozriete..

@krista viem si predstaviť radosť aj ja som včera tak, až som kričala jupiii jupiii 😀
@leanela neviem či ťa najprv netreba tam akosi potvrdiť aby si mohla kuk na du, a aby si mala účet na googli al. qmail..tak nejako..

nelicefo
29. sep 2011

@krista Super. Gratulka a hlavne veľa dobrého svetla. 🙂

Kočky ja už som sa doma nudila,bambuľa je už na tom oveľa lepšie...........tak také "homemade" fotečky 😝 😅

https://picasaweb.google.com/112164701173330249...

olienka12
29. sep 2011

@maruskak13 sorry ale co si napisala je somarina...

maruskak13
29. sep 2011

@olienka12 len tak pre zaujimavost ty si si kupila spickovy fotak k tomu spickovemu objektivu? lebo fotaky z tej top triedy D3X, D3S su urcite super..

nikonka
29. sep 2011

@maruskak13 mna by len zaujimalo, ako si dosla na tych 10% kvality....

maruskak13
29. sep 2011

@nikonka citam recenzie na svetovych serveroch od profesionalnych fotografov ktory to vedia urcite posudit lepsie ako ja.

olienka12
29. sep 2011

@maruskak13 keby som mala na d3 tak som stastna ako blcha na 50 1,4 som naskrabala doslova a stalo to obede lebo som chcela kvalitny objektiv viem o com hovorim,ked ti napisem,ze blbost lebo mame doma aj 1.4 aj 1.8 a je to dost rozdiel nie len 10percent...

nikonka
29. sep 2011

@maruskak13 to som chcela pocut.... a kde citas recenzie?

olienka12
29. sep 2011

@maruskak13 jo a to som nepovedala ze 1.8 je zly objektiv je dobry ale 1.4 je vyssia trieda

veronka
29. sep 2011

ahojte, potrebujem poradiť nejaký dobrý foťák, radšej kompakt, s veľkým zoomom, chcem hlavne na fotenie synčeka a do lesa na zvierata (priateľ je polovnik), a nie moc drahy. S ktorými máte skusenosti a ako ste spokojné? Ďakujem za odpovede

bihan
29. sep 2011

10% kvality by som rozhodne nenazvala objektív, ktorý má takmer 2x takú svetelnosť ako 1.8
Je niekedy fakt nechápem, aké debaty tu máte... povedať niekomu, že ak chce fotiť profi, tak má zabudnúť napr. na D3100 a kúpiť si D90..sory, ale ani jeden foťák nie je profi, oba patria do amatérskej triedy, aj keď jeden vyššie ako druhý.

Druhá vec, že keby mal niekto na profi FF, tak asi neuvažuje medzi 1.8 či 1.4 ale rovno siahne po 1.2-ke.. tak pre 50-ku ako napr. pre 85-ku.

@mirica4 najlacnejším riešením je asi odrazná doska...ak ti to má kto držať, tak 80cm a viac, ak to chceš držať sama, tak radšej 60.

maruskak13
29. sep 2011

@bihan svetelnost nie je jedina vlastnost objektivu, ide aj o ine parametre..
ale sak kazdy nech si kupi co mu vyhovuje..