Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

puhinka
15. jan 2012

@lenka3007 ,foť ho vtedy,keď o tom nevie 🙂
@annika11 ,tvoju prácu poznám,mám tvoj fotoblog vo svojich obľúbených,nádhera
ja som dnes bola fotiť svojho krstného syna,má 5 dní 🙂 fotila som len so seťákom,ale celkom pekné niektoré zábery,mám ich v mojom fotoblogu 🙂
@katuska26 ,píše úžasne 🙂 ja ju hltám ako nič a krásne fotí 🙂 má vicej,ale v tejto sa zgrupuje väčšina jeho kníh do jednej,veď má 400 strán 🙂

puhinka
15. jan 2012

@katuska26 ,tú knihu si jednoznačne kúpim,ale mm ma teraz stopol,že až vo februári

lenka3007
15. jan 2012

@puhinka jaj, ale ked on ma vidi stale, aj teraz vysaval, tak som schmatla fotak a hned zacal hukat, aby som ho nefotila... a to som sa schovavala za pocitacom ako paparazzi ☹ asi musi mat na to naladu, asi nezdiela moje nadsenie...

puhinka
15. jan 2012

@lenka3007 ,by ma kleplo 😀

katuska26
15. jan 2012

@lenka3007 no to je škoda baba by sa ti hodila, moja staršia tá sama sa pýta na fotenie 😀 alebo kamoškám detičky a tak 😉

annika11
15. jan 2012

@puhinka idem sa hned aj pozrieť 😉

@katuska26
@lenka3007 ja mám asi 2 knihy stiahnuté od petersona, ale neviem sa donútiť čítať to v pc 😀 priznávam len som to tak ,,prelistovala,, rýchlo a rozhodla som sa, že si ich postupne kúpim 😀 nie je nič lepšie ako si s knihou sadnúť večer do gauča a čítať 😉 to mi pc nenahradí 😀

katuska26
15. jan 2012

@annika11 presne preto chcem knižky aby som mohla ľahnúť a čítať a aj na chatu vziať a tam nemám net tak tam bude času, kým budú deti spať 😅

puhinka
15. jan 2012

@annika11 ,teším sa 🙂

puhinka
15. jan 2012

ja som uvažovala aj nad fotokurzom,ale jednodňový stojí aj 100 euro,to si radšej kúpim 6 kníh a môžem sa vrátiť k veciam,ktoré zabudnem...no čas nedokážem vrátiť,keď si niečo nezapamätám z kurzu...vy čo si o tom myslíte?

annika11
15. jan 2012

@puhinka ja na kurz nemám peniažky 😉 ale inak si myslím, že je dôležité mať vkus, dobré fotografické oko a fotiť stále a všade a stále sa zdokonaľovať 😉 možno niekedy v budúcnosti investujem do kurzu, ale zatiaľ nad tým neuvažujem, radšej vložím peniažky do nového objektívu alebo knihy 😀

zzuzana82
15. jan 2012

@puhinka troskuku sa Vam votriem 😀 ja som tiez uvazovala nad kurzom, ale ja tu mamv ponuke len 2dnovy za nejakych 70 libier aj to od 10-16.00, nevravim ,urcite by si sa z toho kurzu naucila nejake grify, ale aj tak sa mi to zda malo, za take peniaze, neviem, to skor nejaka fotoskola na dlhsie,ale na to zase nie je cas 🙄 zase na druhej strane ked citam ako si ludia chvalia workshopy asi to nie je na skodu, keby to nestalo take prachy,ale viac menej suhlasim s Tebou 😉

michalag
15. jan 2012

@puhinka a si spokojna s objektivom 70-300?

puhinka
15. jan 2012

@annika11
@zzuzana82 ,aj ja radšej investujem do objektívu alebo do knihy 🙂
tiež si myslím,že krásne fotky sú v hlave a nie v drahom foťáku...admin na ephoto.sk je podľa mňa zaťažený proti amatérskym zrkadlovkám...len profi profi,ja si však myslím,že s dobrým objektívom ,kreativitou a dobrou kompozíciou dosiahnem tak isto skvelé výsledky...len cvičiť a stáááále dookola fotiť...každý boži deň 🙂

puhinka
15. jan 2012

@michalag ,tento čo má ja je síce Nikkor,ale je to stará šunka od kamošky,ktorá dostala od brata F55,čo ešte fičalo na film,no a objektívy pasujú,tak s nimi fotím,aj keď sú manuálne...
či som spokojná?lepšie ako žiaden 🙂 s teleobjektívom sa dajú urobiť nádherné snímky a je to pre mňa dobrá škola,pretože zaostrujem sama...kúpila som si aj statív tento mesiac,aby som mala menej rozklepané fotky 🙂 bo ten teleobjektív,keď dám veľký zoom,tak je vidno na fotke,že sa mi klepú ruky 😀

zzuzana82
15. jan 2012

@puhinka no aj by som tiez teraz chcela investovat do objektivu, ale uz trosku idem vysoko a kym nasporiiim jaaaj 🙄 budem stara 😀 😀 😀 mas pravdu, super fotak z Teba nespravi profesionala 😠 niekedy ma mrzi , ze aj takí dobrí fotografi , hlavne na kadejakych forach, amaterov kritizuju dost agresivnym, az urazlivym sposobom, smutne je, ze zabudaju , ze sami raz boli amatery 😒

michalag
15. jan 2012

@puhinka podla mna je ephoto super stranka a chodim tam denne 🙂 , citam kritiku k fotkam atd a aj tak sa da vela naucit, ale mam rovnaky nazor na admina, je zatazeny na DLRS a pokial ju nemas tak ... Ale podla mna aj s kompaktom spravis pekny zaber, hoci kvalita je kvalita 🙂

annika11
15. jan 2012

@michalag
@puhinka baby aj ja chodím na ephoto a presne toto som si minule aj ja povedala 😀

puhinka
15. jan 2012

@zzuzana82 ,presne,jeden ma tam zdrbal,keď som sa ho pýtala na clonu,ýe môj manuál by uvítal,kebyže ho aspoň chytím do ruky...debil!!! ja som ten manuál prečítala celý ,hneď ako mi mm kúpil foťák...len som nepochopila,že to tlačítko mám celý čas držať a pritom točiť koliečkom...lebo ja som stlačila tlačítko clony,ale pustila a až potom som točila s voliteľným kolečkom...no vysvetľujem ako maďar,ale podstatu si možno pochopila 🙂 že to je namyslený debil 😀

puhinka
15. jan 2012

@michalag ,aj ja si myslím,že tá stránka je super ,som tam ako Gazica,kebyže ma tam chceš nájsť...no on je trošku divný...to je pravda 🙂

michalag
15. jan 2012

@puhinka mna tam tiez dobreze nezakopali ked som si pytala radu od skusenejsich, ale tak co uz

puhinka
15. jan 2012

@michalag
@annika11 ,keď chcete,tak sa tam môžme pridať do priateľov,ja som Gazica

michalag
15. jan 2012

@puhinka jasne kludne napis do IP 🙂

puhinka
15. jan 2012

v stredu idem na Bratislavu 🙂 berem statív,sesterku a ideme 🙂

annika11
15. jan 2012

@puhinka ja som si ťa pridala, som nympha11 😉 ja sa tam chodím skôr len porozhliadať 😀 ale asik tam už aj niečo nahodím 😀 ked si nájdem čas

zzuzana82
15. jan 2012

@puhinka jasne, pochopila 😀 ved to, ked Ti pod fotku budu pisat len to je zla, ale nenapisu co je zle, tak to je na figu. 😒 😠

puhinka
15. jan 2012

@annika11 ,ja tam mám len pár vecí,ale už som dlho nič nenahodila,lebo som lenivá zmenšovať fotky na 500 kb 😀 ...ale dám dám tam niečo 🙂 no nie dnes už 🙂
@zzuzana82 ,on ma vo fóre zdrbkal,fotky si ani nepozrel pre istotu :/

annika11
15. jan 2012

@puhinka no presne toto, mne sa nechce zmenšovať fotky, preto sa tomu vyhýbam 😀

zzuzana82
15. jan 2012

@puhinka
@annika11 tak som si Vas aj ja pridala 😉 hadam budem aj ja aktivnejsia a zacnem aj viac pridavat 😀

annika11
15. jan 2012

@zzuzana82 😀 idem zmenšovať dajaké fotky 😀 😀 😀

puhinka
15. jan 2012

@zzuzana82
@annika11 ,som rada,že som vás navnadila kočky 😀