Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zzuzana82
15. jan 2012

@annika11 😀 😀 😀

lenka3007
15. jan 2012

@katuska26 no my tu na okoli nemame ziadne ine deti, len mojho a susedovic chlapca... ved volaco ja vymyslim, chcem sa spytat ucitelky, ci by som nemohla prist maleho do skoly odfotit. tak pocas hrania v druzine a tak...
@annika11 no len mne je tazke dorucit knihu, lebo neviem, koho by som tym poverila, naposledy mi posielali dokumenty zo slovenska a kym sa rozkyvali (konkretne svokra) tak sme uz boli na ceste na slovensko, tak nudzovo mi to je aj v pocitaci dobre... 😉

slovakia13
15. jan 2012

@lenka3007 martinus posiela aj do zahranicia 😉

slovakia13
15. jan 2012

som vas docitala 🙂 vidim ,ze nie som jedina co koli foteniu zanedbava domacnost 😀 ja som si objednala tieto :Digitalni fotografie( neni na sklade ,tak cakam),Fotografujeme deti ,Naucte sa fotografovat dobre -tiez momentalne nie je na sklade 😝 ,ze ich pre mna objednali u distributora vsetko z martinusu 🙂 sa neviem dockat...
teraz sa uz iba modlit nech mala je zdrava az mozem zarabat prachy ,lebo som financne zrujnovana 😀 😀 😀

brisilda
15. jan 2012

kocky vy ste tu inak ukecane 😀 nestiham vas citat tak asi az zajtra 😉 ja mam tiez D 3100-ku ale planujem setrit na nieco lepsie .... tak hadam do vienoc nasetrim 😅
@slovakia13 ja nejake knihy mam no fotografujeme deti si idem tiez objednat alebo kupit u nas v obchode ....uz sa tesim co zaujimave sa tam docitam 😉

lucqa
15. jan 2012

ahojte, tak dnes som mala problem docitat vas 😀
knizky skuste kuknut aj od Scotta Kelbyho.

Niekde som tu citala o kurzoch, ja som chcela tiez na nejaky ist, ale nakoniec som zistila, ze by som ich chcela asi 5 a to by sa mi skor oplatilo spravit celu vecernu skolu, ale aj tak to vychadza na prilis vela penazi a ani casu nemam tolko 😅

a co sa tyka ephota, tak fotky deti nemaju moc uspech... ako pisala par stran dozadu briketa, tak pre nas ako mamy su fotky deti krasne, ale pre ostatnych je to len pekny obrazok dietata 😝

lenka3007
16. jan 2012

@slovakia13 to som si nevsimla... no dnes to čeknem, dakujem za radu 😉

dosa
16. jan 2012

@puhinka @lucqa baby, ja som bola na kurzoch, lebo sice na nete sa da dozvediet vsetko, ale ja som taky tip, ze mne treba povedat a ukazat 😀 bola som zatial na zrkadlovke 1, 2, 3 - maju take akcie, ze ked si zaplatite uceleny kurz, tak je tam zlava... dalo mi to vela, ta jednotka nebola pre mna nic noveho, uz som mala nastudovane tie uplne prve zaklady, ale dvojka a trojka uz ano... tiez by som rada tento rok isla este na nejake, je to taky moj relax, vypadnut z domu na vikend a mat konecne cas na svoje hobby 😎 zaujimal by ma kurz o foteni s detmi, o foteni s bleskom, o.... nooooo, ved vsetky maju cosi do seba... a medzi riadkami sa tam daju dozvediet zaujimave veci
@puhinka a nemusis sa bat, ze by si zabudla, ono to tam funguje tak, ze pol dna je teoria a potom sa foti vonku... teda ja mam popisany cely zosit, a ked potrebujem, tak sa mozem k tomu vratit...

dosa
16. jan 2012

inak, velmi dobre sa citaju aj knizky od scotta kelbyho, digitalni fotografie 1, 2, 3... mam ich doma, rada si ich prelistujem, a halvne rada pozeram fotky a exify 🙂

teraz mam zrovna dilemu, aky program na upravu... zatial pouzivam len picassa, tak pre seba, ale rozmyslam nad niecim lepsim - zoner alebo lightroom... mate s nimi skusenosti?

domyyy
16. jan 2012

@annika11 to D3000kou si urobila tak krásne fotky? 🙂 super úžasné 🙂

babulky vy ste také šikovné, až mám pocit, že ja sa fotiť nenaučím nikdy... nie to ešte upravovať fotky 🙄

aj ja chcem nejaké knižky kúpiť, zatiaľ čítam len veci na nete a teraz moc času na fotenie a čítanie ani neni, mám toho veľa v škole a v robote taktiež....

puhinka
16. jan 2012

@dosa ,no ja zatiaľ ostanem pri knižkách,na kurz nemám prašule,to si radšej objektív kúpim 🙂

puhinka
16. jan 2012

@dosa a ja nečítam len na nete,ale kupujem si aj knihy...to je niečo úplne odlišné 🙂
tiež si vediem poznámkový zošit a zaznačujem,čomu nerozumiem 🙂

puhinka
16. jan 2012

@slovakia13 ,aj ja objednávam len z martinusu,som spokojná 🙂
@lucqa ,hej,ich deti neberú a preto tam mám možno tri fotky malého a zvyšok prírodu a pod
@dosa ,ja mám zoner

zzuzana82
16. jan 2012

@dosa ja upravujem vo photoshope 😉 uplne mi vyhovuje, naucila som sa s nim uz robit ,tak by som nemenila.
ale nikdy som nemala zoner ani LR ,tak nemozem porovnat 🙂

andrea12737
16. jan 2012

Ahojte kočky,
na chvíľočku vám sem vleziem. Pred nejakým časom som vás začala čítať, ale nepodarilo sa mi vás dočítať, povinnosti nepustia 😝 😉 Po zrkadlovke túžim, dlllllllllllllllllllllllho, tento rok si chcem tento svoj sen splniť. Zaujímalo by ma však či sa oplatí investovať do vyššej triedy ale z druhej ruky, alebo radšej investovať do niečoho nového. Teraz fotím s kompaktom (resp. už som dofotila, lebo mi odišiel). 😝 fotím veľa. Krajina, portréty.. Vedeli by ste mi tiež dať nejaké tipy? 🙂

michalag
16. jan 2012

@andrea12737 ja osobne pokial sa do techniky moc nevyznam by som z ruky nekupovala 😝 , racsej novu kde mam istotu ze ma zaruku 🙂

dosa
16. jan 2012

@andrea12737 zavierka ma svoju zivotnost... od fotografa ktory denne foti by som fotak nekupila, onedlho by si musela robit drahy servis... to uz radsej dosetrit na novu... alebo ak by sa vyskytla naozaj taka kupa, ze nevhodny darcek, alebo malo pouzivana - da sa to zistit, kolko ma fotak nacvakane...

dosa
16. jan 2012

@puhinka - to s tymi zapiskami som myslela ako odpoved na tvoj koment: "no čas nedokážem vrátiť,keď si niečo nezapamätám z kurzu" - ze urcite to nie je zbytocne, lebo tomas zapisane a nemusis sa vracat v case...

dosa
16. jan 2012

@zzuzana82 photoshop ovladam, ale je priserne drahy, mam len stiahnutu verziu, ktora mi nefunguje tak ako by mala... preto uvazujem, ze si kupim nieco "lacnejsie", ale vhodne na upravu foto... neviem sa rozhodnut medzi zonerom a lightroomom, kazdy si chvali to co pouziva, neviem ani ja porovnat...

michalag
16. jan 2012

@dosa ja ich mam vyskusanych uz dost vacsinou same 30 dnove verzie a teraz mam Zoner 12 + Photoshop 30 dnovy, aj ked je najlepsi ja som z neho jelen 😅 a zo Zonerom sa mi robi dobre 🙂

bihan
16. jan 2012

@dosa ja som zoner mala len v testovacej verzii, ale je to katastrofa 😅 pre mňa. Z lacnejších je super Corel paint shop Pro, na amazone naň mali akciu na 44€, pracuje s vrstavi, X4-ka je veľmi dobrá.
Lightroom je super program na rýchle úpravy, všetko na jednom mieste a ja mám do neho posťahovaných kopec presetov, ktoré veľmi uľahčujú prácu.

@andrea12737 ja by som radšej vyššiu triedu v dobrom stave ako nový ale entry level ;) Z tých vyšších amatérskych do cca 8-10tis klikov.

lucqa
16. jan 2012

@dosa a kde si chodila na kurzy? ja som sa nevedela rozhodnut medzi AKF a Photo academy... a ja som mala vybrate kurzy Portret v prirodzenom svetle, Portret v atelieri a Fotime deti a jasne, ze by sa mi to zislo vsetko, ale to by som musela asi zacat kradnut 😉

lucqa
16. jan 2012

@puhinka idem si ta pridat do priatelov na ephote, ja som tam ako Lu 🙂 ja tam mam len deti, pretoze sa chcem tomu venovat profesionalne a potrebujem rady skusenejsich 🙂

dosa
16. jan 2012

@michalag ja som mala minuly mesiac stiahnuty zoner - naucila som sa co to podla knizky a dnes mi prisla kniha na lightroom, tak vecer stiahnem a tento mesiac budem testovat ten 😀 potom sa snad rozodnem

michalag
16. jan 2012

@lucqa možem si ta pridat na ephoto aj ja?

dosa
16. jan 2012

@lucqa chodila som do AKF, mne sa tam pacilo, ak by som isla, tak zase tam... raz za cas, ked mi vystanu peniaze, tak si doprajem, niekto potrebuje 20 topanok, ja sa uskromnim 😀 a bola som aj na kurze photoshopu v macrosofte...

michalag
16. jan 2012

@bihan ano Corel je tiez super s tym sa mi robilo hadam najlepsie 🙂 , zoner je lahsi, ja ked nieco potrebujem s vrstvami robim v Gimpe 😅

dosa
16. jan 2012

@bihan tie presety - to je nieco ako akcie florabella a pod. do photoshopu? takze funguje take cosi aj v lightroome? to by bolo fajn...

lucqa
16. jan 2012

@michalag jasne 🙂

@dosa AKF sa mi najviac paci z tych skol, teraz tam maju dokonca doobednu skolu a dieta si mozem zobrat so sebou, len trva 18 tyzdnov, a stoji cez 500 a to momentalne nemam, takze ak by sa to udrzalo, tak buduci rok by som do toho asi sla 🙂 a ja tiez radsej minam na knizky o foteni a doplnky k fotaku + nejake dekoracie do atelieru 🙂 topanky stacia aj jedny a namiesto kabelky mam fotoruksak 😀 😀 😀

ja robim so Zonerom a som spokojna 🙂

dosa
16. jan 2012

@lucqa no mne tento rok konci materska a ak ma nevezmu naspat do prace, tiez som uvazovala nad tou fotoskolou... z odstupneho by sa to snad dalo 😀 😀 😀 jeeeej, a dieta so sebou? to este nepoznaju moje dieta... v tom atelieri je toooooolko zaujimavych veci pre neho 😀 😀 😀