Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

bambi2
14. aug 2010

mate ho niekto Corel Draw X5 versiu??

lili.nicol
14. aug 2010

@bambi2 sa mi zda ze monika ma corel ....

michalag
14. aug 2010

Ahojte 🙂

@bambi2 ja mam Corel ale Shop Pro X2

bambi2
14. aug 2010

@michalag ten mam aj ja ale corel "draw" je extra pre grafiku...

linnetka
14. aug 2010

@bambi2 k tomu logu, ja to robim v photoshope. cierne pozadie vymazes tak, ze si vyberies objekt bez pozadia a skopcis ho ako novu vrstvu do noveho suboru, kde si navolis priesvitne pozadie (take stvorcekove ho zobrazuje) a potom ulozis ako .png subor. dufam, ze sa to da pochopit

bambi2
14. aug 2010

@linnetka uz som z toho jelen... ☹ je to aj v coreli draw, ale tie odborne nazvy v nemcine... a to este bez knihy... no neviem ci z toho volaco bude... dam to asi niekomu inemu urobit...

bambi2
14. aug 2010

komplikovane to je, uz to mam ale nejde mi to naniest na fotku... ☹

linnetka
14. aug 2010

@bambi2 a robis to v tom coreli, ci v PS? ved ak chces, tak ti to mozem urobit 😉 je to za chvilu. a o ake logo vlastne ide? podpis na fotku? este sa to da potom tak, ze mozes zmenit vlastnost tej vrstvy loga na prisvitnu, napr. overlay, multiply ...
ja mam PS v angline, corel nepouzivam vobec.

bambi2
14. aug 2010

@linnetka diky, ja som to uz nejako dokazala, teraz to vyskusam dat na fotku uz mi to ide, len to musim este zmensit... a dam to potom na flickr, mozes si to pozret, poslem ti adresu potom...

linnetka
14. aug 2010

@bambi2 🙂 super, sikovna si. posli link, flickr pozriem.
ja som dnes bola s rodinkou na furmanskych dnoch a mam zopar paradnych zaberov, aspon mne sa velmi pacia, tak potom ked ich poupravujem, hodim sem na ukazku. som zvedava, co poviete.

bambi2
14. aug 2010

@linnetka jasne ale asi to este potrva chvilu... 🙂 tesim sa na fotecky... 🙂

bambi2
14. aug 2010

uz ma asi porazi z toho... vo windows live galerie mi to nenachadza tie fotky na ktorych je logo... ☹

bambi2
14. aug 2010

a dokonca ani v coreli photoshope X2... robila som to v X5, je to mozne???

linnetka
14. aug 2010

@bambi2 ja ti neviem poradit ako robit v coreli, keby si to robil vo photoshope, neni problem. skus mi to poslat, ak chces

linnetka
14. aug 2010

@bambi2 nasla som este takyto tutorila pre corel na vymazanie pozadia a vlozenie do fotky http://www.corel.com/servlet/Satellite/us/en/Co...

bambi2
14. aug 2010

@linnetka ako tak na to pozeram, medzi tou kresbou su este nejake biele miesta, to bude treba tiez odstranit... ono je to este komplikovanejsie ako sa mi zdalo. behnem buduci tyzden za jednym znamym, on da najprv do poriadku tu kresbu a potom da dokopy logo... ale dakujem za pomoc... 🙂 vyskusam este nainstalovat ten photoshop... a ak budem mat v noci cas tak to skusim tam....

bambi2
14. aug 2010

@linnetka poslala som ti mail ako by to malo vyzerat na fotke, teda vzor zatial... som zvedava co na to povies... 🙂

linnetka
14. aug 2010

@bambi2 vyzera to super uz teraz a foto je tiez pekne 🙂 a vo photoshope je to uplne jednoduche, da sa krasne vybrat len biela farba a potom ti zostane len kresba, pridas k tomu pismo a ulozis ako .png len to pozadie musi byt potom priesvitne

bambi2
14. aug 2010

@linnetka trosku som este zmensila tu laliu, teraz to vyzera este lepsie 🙂 ale ta biela farba nezide podla mna ani vo photoshope, ja som pozadie biele odstranila a toto tam zostalo... v pondelok behnem za kamosom, zoberem aj labtop so sebou nech to urobi, on ma spezialny program na to...

bambi2
14. aug 2010

@linnetka vdaka a som rada, ze sa ti to paci... dufam, ze aj inym sa to bude pacit... 😉

lili_a_mimi
14. aug 2010

Ahojte! Mate niekto skusenosti s Zoner Photostudio Profesionalom? Za chvilu budem mat meniny, tak neviem, ci si ho nevypytat ako darcet 😉 A mimochodom, vraj bude fotacik 😀 tasim sa velmi! Dufam, ze potom sa vam uz aspon troska priblizim 😎

lili_a_mimi
14. aug 2010

Baby, mam na vas este jednu otazku: skusali ste uz fotit aj nejake tehulky - kamosky a tak? 😉

linnetka
14. aug 2010

@lili_a_mimi ja som skusala minuly rok jednu kamosku

bambi2
14. aug 2010

@lili_a_mimi ja este nie, rada by som ale skusila... svagrina mi slubila, ze sa ozve, je teraz ale 4 mesiaci...uz som sa jej pytala asi 3x a nic... tak asi nechce fotky.. 😖

bambi2
14. aug 2010

@linnetka a vydarilo sa nieco??

zajo79
14. aug 2010

ahojte kocky, hlasim sa len kratko od tatu z prace...maly zaspal v kociku, isli sme cestou z gulasu co robilli polovnici okolo tatovej prace tak checkujem co nove....

dnes som zarobila prve prachy fotenim, boli nadseny, co ma potesilo...... fakt som to necakala. tak odkladam na nove sklo 😅

linnetka
14. aug 2010

Tak ako som slubila, zopar foto. Budem vdacna za akukolvek kritiku. Fotene canon S5IS

linnetka
14. aug 2010

kvalita zobrazenia nic moc ... ale aspon nieco 😉

bambi2
14. aug 2010

@zajo79 no super!! 🙂

linnetka
14. aug 2010

@bambi2 zopar fotiek sa mi pacilo, len ich musim vylovit na nejakom zalohovom DVD, lebo to bolo uz 2 roky dozadu, ale ked najdem, hodim