Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

silvia.t
9. sep 2010

ahojte fotografky 😀 mozem sa k vam pridat ja som este len zaciatocnik,spoznavam sa s novym fotkom sem tam nieco odfotim ale nie je to ono... 😒 no dufam ze sa naucim...mozno mi aj s niecim poradite,pomozete 😝

monika0001
9. sep 2010

@silvia.t - my sme tu všetci taký začiatočníci 😀 😀 😀 😀 😀 😝
ale nie, podaktorí nie...
vitaj medzi nami 😉

klara_klara
9. sep 2010

@silvia.t ahoj silvia, no aj ja som zaciatocnik, ale niektore baby co sem chodia su super proficky a robia nadherne fotky. Su zlate urcite aj tebe pomozu. Inac je tu kopec perfektnych rad pre zaciatocnika, kukni aj dozadu stranky. Pozeram ze mame aj skoro rovnako stare deti....iank Tamer je zvlastne meno ale znie to velmi pekne 😉 Tak vitaj v tejto teme 😉

klara_klara
9. sep 2010

@monika0001 ty furt nieco vymyslas 😉 a podla mna ty uz nie si zaciatocnik...skor mierne pokrocily 😉

silvia.t
9. sep 2010

@monika0001 dakujem,ja mam doma asi 2knihy ale este som sa do nich nepustila,ja mam radsej prakticku cast ako teoreticku 😝
baby a ake mate fotaky???mate nadherne fotografie 😵 😵 😵 mate aj dokupene nejake specialne objektivy??
ja som z mojho fotaku troch sklamana,myslela som ze bude robit vascie divy 😖 no ale asi chyba bude vo mne mozno ked sa naucim tak budem spokojna

klara_klara
9. sep 2010

@silvia.t a aky mas silvia? ja mam nikon d90, objektivy nikkor 18-55 a 55-200mm a ci som spokojna neviem, lebo este fotit poriadne neviem...ale tiez sa ucim vela citam a chodim sem po rady a verim ze aj mne sa zacne darit 😉

silvia.t
9. sep 2010

ja mam nikon d5000 a objektiv zatial zakladny co som kupila ako set( nikon 18-55)

klara_klara
9. sep 2010

@silvia.t nuz su tu super fotografky aj canonacky aj nikonacky...nikonacka je tusim briketa a ta je uzasna co tu uz dala super rad...ked budes mat problem skus napisat jej ona bude sto percent vediet 😉

monika0001
9. sep 2010

@klara_klara - no nemôžem byť namyslená 😀 radšej budem písať, že som začiatočník, lebo stále sa mám v čom zlepšovať 🙂

@silvia.t - ja mám nikon D 60 a som spokojná.. D90 musí byť ešte lepší 😉
objektív mám základný a potom 70-300mm.. ten je úplne superný!!!!! 😉

silvia.t
9. sep 2010

tak sa tesim ze som natrafila na tu temu 😀 ja mam par fotiek tu v albume na MK moje prve,to som fotila Tamerka 😵 ale kym som si to ponastelovala tak mi zdrhol a zas odznova...
velmi sa mi pacia fotky kde je rozmazane pozadie,to fotit neviem aj ked to skusam vselijako nejde to,a neviem v com robim chybu ☹

klara_klara
9. sep 2010

@monika0001 inac chcela som sa spytat, ktory objektiv preferujes ked fotis deti vonku? ja skusam 55-200, ale sa nabeham...ale zasa oproti tej 18-55 mam krajsi bokeh a to chcem mat no neviem ci by sa mi nehodil este jeden objektiv aby som nebola tak daleko 😉

monika0001
9. sep 2010

@klara_klara - ked som vonku fotím 70-300mm. ten je úplne bohový. musím byť síce ďalej od foteného objektu ale stojí to za to... iba keď chcem fotku nejakú takú kde musím byť blízko osoby čo fotím tak si dám ten základný...

klara_klara
9. sep 2010

baby musim ist maly sa zobudil papa 🙂

bambi2
9. sep 2010

caute baby... boli sme minuly piatok v marinelande, ten tam mal v kazdom parku svojich fotografov, dokopy ich bolo asi okolo 12 az nie vac, kazdy jeden mal v ruke CANON eos 1d mark ale nevidela som ci lll alebo IV, s bleskami a co som videla objektivy robili portrety s canonom EF 24- 105 f /4L IS USM... paradne fotky... 🙂 to bude tazke rozhodnutie medzi 24- 105 alebo Canon EF 24-70mm f/2.8L USM... a sporit a sporit... ☹

mona12071
9. sep 2010

holky mozem sa aj ja k vam pridat ako som amater ale tym budem urcite aj o niekolko rokov zacala som sa tomu venovat naplno kazdy den som za pc a studujem alebo fotim no kym maly spinka inak nemam cas viem ze pre vas budu niekedy moje otazky asi trapne lebo vy to viete z lavu zadnu ale bola by som vam velmi vdacna keby som k vam mohla chodit na rady a zdielat svoje radosti s mojich prvych fotografii 🙂

silvia.t
9. sep 2010

@mona12071 ahoj tak to sme na tom obe rovnako 😝
baby este mam jednu otazocku vsetky fotky ked si ich priblizim su take neostre ,preco???co mam ponastavovat aby mi to pekne fotilo?teraz vascinou fotim len cez program auto...a to iso ake je vhodne na ake fotenie???a este co to znamena f...???a nesmejte sa ja som fakt amater 😝

bambi2
9. sep 2010

@silvia.t ak fotis na auto tak to inak asi vyzerat nebude... ☹ automatika nikdy nevie co ides prave fotit takze to nevie ani nastavit presne tak ako by si ty chcela... odporucam ti kupit si na zaciatok knizku od felch a jones- fotografujeme deti, tam je super vsetko vysvetlene... 🙂 potrebuje to cas, najprv musis pochopit tri veci- rychlost uzavierky, clonu a iso. potom tie ostatne a ked to budes ovladat a budes fotit na manuali uvidis potom ten rozdiel alebo to pochopis potom aj sama, preco su tie zväcsene fotky fotene na auto take neostre...

cruela
9. sep 2010

@silvia.t @mona12071 cafte babulky, vitajte 🙂 ja by som vam ako zakladnu literaturu odporucila na www.ephoto.sk sekciu fotoskola, su tam uplne uzasne clanky a postupy a vysvetlenia, pre zaciatocnika ako stvorene... ja chodievam aj na kurzy fotografie, dnes sme sa zoznamili s novym lektorom a ten nam tuto stranku dal ako "povinnu literaturu"

cruela
9. sep 2010

mne sa inak v poslednej dobe nejak neda dostat k poriadnemu foteniu, tak aspon upravujem trochu starsie fotky... len neviem, v akej kvalite tu budu...

mishusha
9. sep 2010

@mona12071 a @silvia.t ja sa pridavam k vam do trojky... 😀 tiez som total amater, ale zacala som trosku studovat tu knihu co mi tu zajo raz dala link, stiahla som si v pdfku a citam, pokial mi to mala a praca dovolia.... je to super lahko a s vtipom pisane, dakedy sa riadne nachechtam... 😀

baby na vase rady som si zalozila blog, ale nejako nemam foto, ktore by som pridala... mam tam jednu, hanbim hanbim 😔 ale snad casom sa polepsim...

@cruela ephoto je super, tiez tam casto chodim citat.

tiez som posledny tyzden nic nefotila, ale ani nestiham nic upravovat... mali sme perno v praci a mala ide mat narodky, takze tiez bludim po nete a planujem ine veci.... ale dufam, ze 23 bude krasne, lebo planujem fotiiiiiiiit 🙂

bambi2
9. sep 2010

ja mam tiez plno stranok, ktore su super, tiez mi dost pomohli len ich hodim az v nedelu na net ak ma niekto zaujem lebo som neni doma na svojom pc kde ich mam ulozene... ale jedno som si ista, v nedelu mam velky plan, po tom co som dnes videla ma uz nikto nezastavi 😀 😀 😀

a co je s amunet, nejako sa neozyva... ☹

zajo79
9. sep 2010

@bambi2 ktovie ci nam nerodi... 😵

bambi, stranky potom sup sem..hadam to tu raz docitam a popozeram stranky.

prezraaad velky plan. 😵

lili_a_mimi
9. sep 2010

@silvia.t ahoj! ja som si kupila tiez Nokon D5000 ale s objektivom 18-105mm. Ja som si kupila knihu Nikon D5000 od Jeffa Revella a je to tam celkom dobre rozpisane, ze co, kedy a ako sa nastavuje.
http://www.gorila.sk/product/292373 😉

klara_klara
9. sep 2010

ahojte, veru co je s amunet?

klara_klara
9. sep 2010

@mishusha @zajo79 aky link na aku dobru knizku o foteni to mate na ktorej sa da aj zasmiat, poslite prosim 😉

zajo79
9. sep 2010

ktory tyzden mala? 37? 38? ...to uz moze byt v porodnici...

zajo79
9. sep 2010
klara_klara
9. sep 2010

@zajo79 no tak to uz moze byt veru... 😉

klara_klara
9. sep 2010

@zajo79 a ktora to je vsak je ich tu milion 😀 😀

zajo79
9. sep 2010

od kellbyho, digitalne fotografovanie...na trhu su tri, ani som nepozerala ci su tam vsetky.

http://ulozto.cz/4082821/scott-kelby-digitalni-...