Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

lili_a_mimi
1. jún 2011

@olienka12 emovie su fajn tema. len ja by som sa do toho asi nezapojila, nemam totiz vhodne objekty na fotenie... ☹ nikto mi totiz nechce pozovat ☹((

lili_a_mimi
1. jún 2011

@domyyy ahoj! a ake mas skla? V podstate D5000 je o cosi lepsia ako D3000, najlepsie vysledky (co do cparametrov) ma D3100 z tychto. Jediny rozdiel medzi nimi je v tom, ze D5000 ma otocny display (ale myslim si, ze to ano moc nevyuzijes) nevyhodou vsetkych troch je to, ze nemaju vstavany motorcek, takze ak mas objektivy bet vstavaneho motorceka, bude musiet ostrit manualne... 😒

lili_a_mimi
1. jún 2011

inac baby, nasla som zaujimavu temu na DU s nazvom "vyfot svoju drogu" - fantazii sa medze nekladu, ved kazda z nas je zavisla na nicom inom (kava, cokolada..) 😉 hmm? 😀

domyyy
1. jún 2011

@lili_a_mimi ďakujem krásne 🙂 ja mám nikkor 70-300mm a nikkor 28-80mm a viem o tom, že nemajú vstavaný motorček, ja budem rada ked si to budem musieť doostrovať sama, alebo si to len myslím? 😀 každý mi vraví, že ma to prestane baviť ale na D90 peniaze nemám... on má zabudovaný motorček 😒 🙂

cruela
1. jún 2011

@domyyy ja mam 90tku, ta ma vstavany motorcek, aj objektivy mam take, co maju motorcek, ale aj tak si ostrim manualne 😀 neboj, zvladas 😉

olienka12
1. jún 2011

@domyyy a d90 z druhej ruky?

qetinka
1. jún 2011

@lili_a_mimi téma zaujimavá..hehe može to byť všeličo 🙂 😀 😎

lili_a_mimi
1. jún 2011

@domyyy a nechces pokukat nejaku D90ku v niektorom fotobazariku? 😉

qetinka
1. jún 2011
domyyy
1. jún 2011

@cruela podľa mňa je naj. keď si to doostrí každý podľa seba 😅 ja sa už na to teším 😵 😅

@lili_a_mimi
@olienka12 najlepšia by bola tá 90-ka 😅 ale chcem nový so zárukou 😒 bojím sa kupovať z druhej ruky, keď už tak by som skôr objektívy tak kúpila 🙂

barbarka
1. jún 2011

@olienka12 tema emocie mi pride velmi zaujimava aj droga je fajn napad @lili_a_mimi

saskarisko
1. jún 2011

ahojte,
@ivka000 - dakujem 😉

mne sa najviac pacila v celku a detaile foto od zuzu080 (dievcatko a nozicka), potom slon od ivky000, posta od cruely, globus od silvii.t. ale celkovo boli vsetky moc vydarene. do vody som sa nestihla zapojit, ale odtial sa mi pacili foto od cruely, od ivky, a ta duhova od barbarky

@domyyy - ak si kupis nikon d3000, d3100 , a chces sa troska viac venovat foteniu, tak najneskor do 6 mesiacov ti uz nebudu stacit. ak vyberas telo z tohto tak d5000. ale ja by som radsej pockala, a dosetrila 200 eur (rozdiel oproti d5000), a kupila d90. ona je uz ako vybehovy model, tak ta cena ide aj postune dole

maruskak13
1. jún 2011

ja som tieto temy nestihla.. ale velmi s ami pacili fotky ktore ste nafotili..
ak sa mozem prihovorit za dalsiu tak hlasujem ze tie emocie.. 🙂
jednu uz mam 🙂 vola sa ze "milujem svoju odrazku a nedam si ju.. 🙂"

brisilda
1. jún 2011

kocky mate pekne foto 😀 ja som vodu aj nafotila aj nestihla vlozit 😀 😀 😀 akosi stale riesim nieco ine 😠 tema emocie sa mi paci 😀 maly je teraz strasne uplakany tak ho asi zajtra cvaknem ked bude plakat 😵

ivka000
1. jún 2011

@domyyy ja mám D 3100 mám ju od začiatku roka a zaiaľ mi stačí 😀 ( a neviem koľko ešte bude musieť ) teda aj som nadmieru spokojná 😵 ale je pravda že s fotením len začínam ...

inak ked už sme pri tej záruke koľko má životnosť foťák jasné pokiaľ nespadne ale neviem ako inak sa nepoškodí ... teda kedysi sme sa pýtali jednej fotografky a hovorila že one za dva roky foťák vyfotila 😕ale fotila tak 200 fotiek denne ... myslím koľko fotiek dokáže nafotiť ... neviem to vysvetliť 😅

@brisilda hod ich aj sem kukneme 🙂

@cruela prosím ťa ako zvladaš manuálne ostiriť pri deťoch ??? niekedy som rada že mám ostriaci bod na očiach 😅 😀

cruela
1. jún 2011

@ivka000 sak prave pri detoch sa lepsie ostri manualne... podla mna je to rychlejsie... a aj presnejsie

hajanka
1. jún 2011

@domyyy ja suhlasim s tym co ti napisala @saskarisko
Ostrenie - ja pri detoch manualne neostrim, to sa neda stihat a hlavne nie pri plne otvorenych clonach, ked chces mat focus presny, tam ide o milimetre, najrychlesie a najpresnejsie to ide so single point focus, ale ak ide o vacsie dieta a portret, tak sa da aj manual. Hlavne musi byt ostrenie presne, ci uz pri manuale alebo auto, ziadny front alebo back focus.
@ivka000 myslis zivotnost uzavierky predpokladam 🙂 ta je pri kazdom fotaciku ina ale je dost mozne ze nim nafotis aj viac ako udava vyrobca. Ale aj menej 🙂 poznam oba pripady

ivka000
1. jún 2011

@hajanka hej to som myslela 😀 ok kuknem si to ...
a pri tom ostrení nedá sa to napísať jednoduchšie 😅 aby som to pochopila 😀 čo je single point focus alebo front alebo back focus ? 😝

domyyy
2. jún 2011

ahojte kočky 🙂 ďakujem veľmi pekne za rady 😵 😵 cením si ich 😵 vyzerá to tak, že začnem tou D5000 a potom sa uvidí ako mi to pôjde 😅 len sa ešte naučiť riadne fotiť 😝 ja viem aj s malinkým foťáčikom porobiť fajn fotky, ale neni to nič typu "waaaau 😀 " vy máte krásne fotky 😉 a prosím vás kde ste sa naučili všetky tie výrazy, skratky? 😅 😅 😅 ja som z toho jeleň 😕 😉

lili_a_mimi
2. jún 2011

@domyyy ak mas moznost, bez si ich obe (D3100 aj D5000) vyskusat do obchodu, ako ti ktory sadne doruky 😉 mam pocit, ze D5000 je o cosi vacsia 😎 a nestresuj sa kvoli tym !odbornym nazvom" do toho casom prides (spominaju to v kazdom manuali aj vo vsetkych knizkach) 😉 😀 😉
@ivka000 ja si tiez neviem predstavit ostrit manualne 😕 😨

michalag
2. jún 2011

@domyyy ja som tiez rozmyslala nad Nikonom D3100 ale asi sa nakoniec rozhodnem (teda ak sa nakoniec rozhodnem pre zrkadlovku, lebo nejako ma to uposta 🤐 ☹ , hlavne koli financiam, nejako vzdy nieco pride a usetrene eurace su fuc 😠 a drahy tiez moc za zrkadlovku nie je kedze foteniu sa moc nevenuje) pre Canon Eos 1000D alebo 1100D. Neviete aky je tam rozdiel okrem toho ze 1100D je novinka, ma tam nieco navyse alebo v com je lepsi? Zatial sa v tomto moc nevyznam

Baby este sa chcem spytat, myslite si ze sa da odfotit blesk aj kompaktom??? a ak ano poradte ako?, lebo som to skusala uz aj samospustou (mam iba 10s) a vzdy som sa trafila bud tesne po blesku alebo medzi nimi ☹

olienka12
2. jún 2011

@michalag da sa odfotit kompaktom

adus123
2. jún 2011
olienka12
2. jún 2011
michalag
2. jún 2011

@adus123 ked ja sa bojim kupovat z druhej ruky a zase kebyze mam ist a poskusat tak sa do toho tak nevyznam aby som vedela ci je dobra alebo je tam nejaky problem

@olienka12 ale ako?

olienka12
2. jún 2011

@michalag ved pri tej prvej co som ti davala link mas exif mozes pozriet ako mal nastaveny fotak

olienka12
2. jún 2011

@michalag ale asi kazdy kompakt inak foti,tak skusat okolo toho nastavovat

adus123
2. jún 2011

@michalag ... no, to asi aj ja...tiez take drahe veci radsej kupujem nove, lebo clovek nikdy nevie, preco to ten predavajuci predava. Nie kazdy predavajuci na nete je seriozny. Urcite su aj taki, ktori predavaju, lebo chcu kupit nieco lepsie, ale urcite sa najdu aj taki, ze tovar ma skrytu chybu a snazia sa to predat ako "bezchybne"....

brisilda
2. jún 2011

dievcata ja osobne by som zrkadlovku z 2 ruky nekupovala 😒 predsalen neviete ci tam neni nejaka skryta vada ktoru pri skuske neodhalite a uz vobec nie amater 😖 teda ja osobne by som na to neprisla ....
@ivka000 zeby som ju hodila na kritiku 😀 no co ja viem? hm... ozaj uz mas doma tu 50 tku? aka je presne? lebo su rozne .... aspon co som mrkla v obchode
@olienka12 ten blesk je uzasny !