Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

adus123
2. jún 2011

este ze su tu take ochotne babulky a radi nam poradia aj v takychto banalitach..... 🙂

adus123
2. jún 2011

@olienka12 ..a nepisalo sa tu par stranok dozadu, ze ma vyjst nova 50? Ci to je ta, co si kupila Ivka?

olienka12
2. jún 2011

@adus123 ano ta co ivka kupila AFS s motorcekom

michalag
2. jún 2011

no ja uz mam v tom totalny gulas 😝 😒

adus123
2. jún 2011

@michalag ..tak co Ty na to, ideme do toho? dame sa do boja? tie fotky ale stoja za to..je vidiet ten rozdiel...ze?

adus123
2. jún 2011

@michalag .. z coho? z tych motorcekov?

adus123
2. jún 2011

@olienka12 ...ok, tak si kupim tu 50, co si mi poslala link...skoda platit eura navyse( ta 50 bez motorceka je o dost lacnejsia)...ked aj tak by to nemalo efekt, alebo ano? asi nie, ze? Dva motorceky su uz asi zbytocne, ci?

michalag
2. jún 2011

@adus123 ides?

zo vsetkeho z motorcekov zo znaciek, z objektivov no proste zo vsetkeho

olienka12
2. jún 2011

kocky megafoto dava k nikon zrkadlovkam poukaz na kurz kde vam vysvetlia co je co na tom fotaku 🙂)

adus123
2. jún 2011

@michalag ...no asi ano...asi kupim D90 + ten objektiv, co mi poradila @olienka12
A Ty? Apon by som mala spojenkynu.... 🙂

adus123
2. jún 2011

@olienka12 ...mne to asi manzel zozenie zo zahranicia...takze budem sa to musiet naucit sama.... ☹ ...je to tazke? tazsie ako s kompaktom?

michalag
2. jún 2011

@adus123 a kedy planujes kupit?
oki tak sa mozeme potom ucit a porovnavat 🙂

olienka12
2. jún 2011

@adus123 heh no tazko povedat kompaktom fotis na utomatike,ci si nastavujes manualne?

adus123
2. jún 2011

NO ja som taky typ, ze ked sa pre nieco rozhodnem, musim konat rychlo..lebo ma to po par dnoch prejde a uz by asi z toho nic nebolo....zacnem spekulovat, a naco, a preco....a vacsinou od toho odstupim...tak asi co najskor...necham to na manzela... 🙂

adus123
2. jún 2011

@olienka12 ...no fotila som na automatike, v poslednej dobe aj manualne, ale len par fotiek sa mi podarilo, kde sa dali rozoznat zmeny clony, popripade uzavierky. Nezdali sa mi tie zmeny az take "viditelne" ked som prestavila hodnoty....

adus123
2. jún 2011

@michalag ...jej, to by som sa potesila vzajomnej podpore...a Ty kedy?

olienka12
2. jún 2011

@adus123 tak pri zrkadlovke zabudni na automatiku nastuduj si nejake veci a odporucam skusat rozne clony,casy,iso a ucit sa na vlastnych skusenostiach postupne prides na to co kedy pouzit... len to ta posunie dalej, na automatike dokaze odfotit kazdy no je to len technikaautomatika nerobi ziadne zazraky 🙂)

adus123
2. jún 2011

@olienka12 ... a mozes mi prosim este vysvetlit rozdiel medzi tym objektivom 50 a tym, co som ti poslala lnk v tom sete? to bol tusim 18 -105? dakujem

lili_a_mimi
2. jún 2011

@adus123 ja mam setak 18-105 a som s nim spokojna. Jedna sa hlavne o to, ze pri nom mozes priblizovat a vdalovat foteny pbjekt podla potreby a pri pevnej 50ke musis behat, lebo tam mas len pevne sklo a nezoomuje ti 😉

adus123
2. jún 2011

@lili_a_mimi ... aha, tak preto "pevna". Takze ten motorcek v tele ani nevyuzijem? kedze je pevna?

lili_a_mimi
2. jún 2011

@lili_a_mimi je pravda, ze tento setak ma horsiu svetelnost, ale da sa vyuzit aj pri krajinkovskych a inych foteniach. Ta 50ka je lepsia co do svetelnosti, ale je hlavne na portrety

lili_a_mimi
2. jún 2011

@adus123 motorcek vyuzijes, lebo ten je na zaostrenie 😉

lili_a_mimi
2. jún 2011

@adus123 jedna sa o to, ze ten motorvek ti ostri sam - ako kompakt a ty si len zoomujes (kompaktom si tlacila + alebo - a tu otacas objektivom)

domyyy
2. jún 2011

ja som si doteraz vždy doostrovala sama 😵 🙂

lili_a_mimi
2. jún 2011

@domyyy ten motorcek je super vec, ale ty uz teda mas super cit pre ostrost 😵

adus123
2. jún 2011

no baby..klobuk dole pred vami..ste sikulky....aj ja by som sa tak chcela vyznat...ale snad ked ho uz budem mat doma, tak sa do toho dostanem......
@lili_a_mimi ...a aky mas ty fotak? a mas len ten setak?

olienka12
2. jún 2011

@lili_a_mimi ked bude mat fotak s motorcekom nemusi kupovat 50tku s motorcekom staci jej af kovy objektiv

olienka12
2. jún 2011

@adus123 rozdiel je v tom,ze pri 50 mas pevnu ohniskovu vzdialenost ked chces zoomovat musis behat 🙂) 18-105 mozes priblizovat aj vzdalovat ale zasa vo vnutri velmi tazko bez blesku no s 50tkou vo vnutri bez blesku pohodka je to svetelny objektiv plus da sa nastavit nizsia clona co sa odrazi na hlbke ostrosti to je to ked mas ostru len vybranu oblast a ostatok rozostrene 😀

lili_a_mimi
2. jún 2011

@olienka12 ano, ja som to myslela s tym motorcekom tak vseobecne - ze je na ostrenie - ci uz v tele alebo v objektive 😉
@adus123 ja mam D5000 a zatial len setak 18-105, ale uz lamem muzicka na pevnu 50ku 😀 tak dufam, ze coskoro ma nou prekvapi 😉

barbarka
2. jún 2011

@adus123 si sa este na zaciatku pytala ci ti to vystaci aj na makro tak to nie, na zrkadlovke odfotis naozaj makro len s makroobjektivom, ostatne odfotis proste fotku kde mas malu lienku napr. a musis urobit vyrez - tym padom uz neni taka velkost fotky ako original. ale ta 50tka sa da otocit- ale na to treba dokupit taku srandu a vtedy sa to da pouzit ako makro ale skusenost s tym nemam