Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

adus123
15. feb 2012

Baby, mna teraz napadlo, tu knihu od Pihana Mistrovství práce s DSLR, ktoru zhanate som minule videla v jednom knihkupectve. Neviem presne kolko stala, ale urcite to bola ona, lebo ma zaujala aj obsahom , aj formatom....len ta cena...bolo to okolo 30 eury...ta ma odradila....keby ste chceli niektora, mozem sa tam skocit pozriet, kupit ju a poslat Vam ju. Zial, bola by drahsia o to postovne...ale to by mozno vyslo do tych 1,2 - 1,6 eur, keby som to poslala ako doporuceny list....

carrie84
15. feb 2012

@dosa @slovakia13 - Nechcem byt drza, ale nechcete tu knihu aspon v e-forme? 😅 😀 Ja ju mam aj aj teda 😉 Jasne, ze tlacena je lepsia, ale ked sa neda zohnat 😉

rabiva
15. feb 2012

@lenka3007 moj muz cely min.tyzden riesil blesk, studoval vsetky mozne recenzie, len my mame Canon tak to ti na nikon moc poradit neviem, ale nakoniec to zavrhol a radsej zvazujeme kupu noveho objektivu 85mm s lepsou svetelnostou (len kde na to naskrabat, ze 😅 )

@michalag 🙂 stara znama dilema 😉 Canon vs. Nikon .... zavisi aj od toho aky mas rozpocet, tak ako pisali aj ine kocky, setak ok na zaciatok, casom sa asi budes chciet nieco lepsie 🙂

michalag
15. feb 2012

@rabiva no ved ten rozpocet ☹ , popravde asi hlavne koli tomu zvazujem Canon. Mne je jasne ze setak na zaciatok (vo vnutri velmi nefotim, skor som na prirodu a deti vonku) a neskor by sa dokupilo nieco lepsie. Hlavne sa potrebujem so zrkadlovkou naucit pracovat

carrie84
15. feb 2012

@michalag - skus pozriet aj bazar nejaky teda. Osobne si myslim, ze kupit radsej nieco lepsie, lebo ak ta to chyti, coz asi chyti 😉 , tak potom by ta slabsie telo mohlo dost limitovat. Ci chces len novy fotak? Asi fakt najlepsie stanovit rozpocet, kt. nemozes prekrocit a do neho sa vtesnat a hotovo. Poznam podla seba - ja by som vyberala aj 20rokov 😀 I ked - vcera som muzovi zahlasila, ze by sa mi hodilo nove telo (po D90tke mi srdce pisti), tak ma riadne vysmial. Ale pri blesku nekladol odpor 😀 😀

michalag
15. feb 2012

@carrie84 praveze nechcem z druhej ruky, lebo az tak sa do techniky nevyznam a bojim sa aby som nekupila mačku vo vreci 😅 a co sa tyka rozpočtu som dost limitovana kedze mojho mm to nejako nebavi a zda sa mu vela uz aj 500€ za zrkadlo

lenka3007
15. feb 2012

@carrie84 ahoj. No ved ono je to v podstate jedno, ja by som asi potrebovala nejake parametre, znacku si uz najdem podla mojej, ale ked pozeram, tak su mensie, vacsie, silnejsie, slabsie... no jednoducho chcem taky poriadny, aby ma aj vydrzal a aby mi stacil hlavne na interier...

dosa
15. feb 2012

@carrie84 - no prave ked som sa postazovala, ze tri tyzdne nic, tak pred obedom zvoni kurier. nedockavo som ulozila dieta na poludnajsi spanok a v teplucku v gauci som si polistovala. sem-tam chodim aj na fotoroman - je to v podstate to iste, ale niet nad listovanie v knihe 😎 k pc sa dostanem az ked deti vecer spia a to uz aj mna tahaju oci z obrazovky.

carrie84
15. feb 2012

@michalag - hm, tak to ano. To je fakt problem. No, v canonoch nemam vobec prehlad, ale z nikonu ti do 500e vychadza d3100 (432e fotolab) 😉

michalag
15. feb 2012

@carrie84 viem ze vo fotolabe je za 432€ ale ja chcem uz aj objektiv, pre zaciatok chcem setak, kedze zatial na viac nemam ☹

carrie84
15. feb 2012

@michalag - tak v tpd-cku, resp. iny shop, kde ho maju aj s objektivom. Pozri heureka.sk. A este toto som nasla - aj so sklom - http://www.mader.sk/zrkadlovka-nikon-d5000-1855... Len tento shop nepoznam, treba precitat recenzie (to ja vzdy nechavam na muza 😉 )
A neboj, aj setak bude stacit, ked nic ine nebude. Aspon si riadne precvicis kreativitu 😉

mirica4
15. feb 2012

@michalag a ktorý si si vybrala foťák s kt. seťákom?

inak k tým du..vtedy sme to posielali na mail a niekto to tam pridával a neviem kto...tak neviem ako to poriešime..

a ja som tiež niečo fotila seťákom vo vnútri a bez blesku veď pozrite na fb miriamima photography

mirica4
15. feb 2012

a ja mám nejaké knihy v e-forme a myslím že aj tú mistrovství

michalag
15. feb 2012

@mirica4 povodne som chcela Nikon D3100 18-105 , ale mm sa cena zda uz privela 😖 , takze bud polavim alebo pojdem do Canonu so setakom pre zaciatok 18-55 II IS

mirica4
15. feb 2012

@michalag a canon kt.?

michalag
15. feb 2012

@mirica4 eos 1100D 😅

michalag
15. feb 2012

ked sme boli minule v Datarte tak mi mm vravi ze na tento by si už aj mala - Nikon D3000 18-55

mirica4
15. feb 2012

skús si pozrieť tu ja som brala od nich ale neviem či je táto predajňa aj u vás
http://www.focus.sk/

mirica4
15. feb 2012

skús zadať toto ID:11579 na ich stránke
cena 419

mirica4
15. feb 2012

akurát som si všimla že tam je obj a na konci DC neviem čo to je lebo som nečítala ale s IS je v cene 467

to sú ceny ak sa objednáva cez web

lucqa
15. feb 2012

@michalag a neskusala si kombinaciu telo a k tomu objektiv inej znacky?

baby, tie DU ako fungovali? ja som sem nechodila, ked ste ich predtym robili 😝

michalag
15. feb 2012

@lucqa ja viem len o Tamrone a Sigme ale moc ich nepoznam ake su kvalitovo, zase nechcem kupit nieco take ak sa mi to ma o rok - dva pokazit ... ale kludne ak mate dobre skusenosti aj s tymito objektivmi tak si necham poradit 🙂

rabiva
15. feb 2012

@michalag tiez som mala rozpocet do 500€ a nakonie som ho prekrocila o dalsich 350€ 😅 ale aby si sa neprekvapila ze to nakoniec chyti aj manzela a zazerie sa do toho este viac 😉 Tak stastny vyber prajem 😵 😵

matima100
15. feb 2012

zienky daju sa niekde na nejakej stranke dat vytlacit skusobne fotky zdarma? ako to bolo niekedy na stranke canonu?? 😕

lucqa
15. feb 2012

@michalag ja mam teraz novy Tamron, ale aky bude o rok Ti neviem povedat. Ale @briketa ma Tokinu a je s nou spokojna (asi 3-4 strany dozadu o tom pisala). Co ja viem, tak Sigmy su dost drahe, Tamron dost hlucny a pomalsie ostri a Tokina neviem. Treba sa preluskat recenziami, na ephote urcite najdes kopec otazok ohladom inych objektivov ako original znaciek.

@dosa chcela si vediet nazor na Tamron, takze: to, ze je hlucny, je pravda... najprv som sa zlakla, potom som si zvykla 😀 Vcera som s nim bola fotit trening gymnastiek, a ked uz som prisla na to ako pouzit to pomalsie ostrenie, tak fotky vysli celkom fajn 🙂 Takze ja sa stale priklanam k nazoru, ze nech mate hocijaky fotak alebo objektiv, treba si nan zvyknut, vychytat muchy a nakoniec budete robit paradne fotky 😉
Hodim nejake foto na Flickr, verejne ich nechcem davat.

zzuzana82
15. feb 2012

@michalag ja mam tiez Tamron, je trochu hlucnejsi ako canon objektiv, ale teraz to uz vobec nevnimam a som s nim zatial spokojna 😉

missy97231
15. feb 2012

ahojte... ked uz radite ohladom objektivoch 🙂 ja mam setak 18-55, a aky iny by bodol? So zoomom? Nieco lepsie nez je tento setak? Este sa nevyznam v tych parametroch 🙂 Dik.

dosa
15. feb 2012

@lucqa dakujem pekne, fajn, ze si spokojna, pekne si to napisala...

sunnysummer
15. feb 2012

@janefonda ahoj, zistila si nieco o tej knihe? lebo mne dnes dosla postou. v pondelok som objednala a dnes ju mam, parada 🙂