Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

estherka73
3. mar 2012

žeby radšej tento:
Nikon 35mm f/1.8G AF-S DX

zzuzana82
3. mar 2012

@estherka73 rozdiel je v ohnisku, ak mas doma setovy objektiv, alebo akykolvek objektiv kde si mozes nastavit zoom na 50 a zoom na 35 tak laicky povedane vidis rozdiel kolko sa Ti zmesti do objektivu. 35 ka ma tiez nizke clonove cislo, tak je to takisto kvalitny svetelny objektiv len sa s nim lepsie zmestis co sa tyka fotenia do bytu 😉 ale pokial viem Vy mate RD (z fotiek ) tak by Ti nemala robit problem ani 50tka 🙂

estherka73
3. mar 2012

@zzuzana82
Ja doposiaĺ mám len setový objektív Nikkor 18-105 mm f/3.5-5.6 VR DX IF ED a telo Nikkon D7000 už dlhšie zvažujem to pevné sklo ale bojím sa ho, ja totiž rada zoomujem, s tým pevným som ešte nidy neskúšala fotiť. Síce bývame v RD ale aj tak najradšej fotím vonku, príroda je príroda a hlavne to svetlo tam vonku.
Ak teda bude pevné sklo, napr. 35 -tka nemusím ani vo vnútri používať blesk?

annika11
3. mar 2012

poviem ti to tak ľudovo, s 35ťkou nebudeš mať problém fotiť aj v menšej miestnosti, zatiaľčo s 50tkou nezaberieš celú postavu, lebo nemáš už kde cúvať 😉
a ten blesk nemušíš, pokiaľ budeš mať dosť svetla, ale je to omnoho lepšie ako setový. Ja fotím skoro stále bez blesku 😉

zzuzana82
3. mar 2012

@estherka73 ak nechces pevne sklo a mas rada zoom, tak si kup zoomovy objektiv s lepsou svetelnostou, vacsinou maju nizsi rozsah ako setove, teda ten co mas, ale maju lepsiu svetelnost f2.8. Ak mas dobre svetelne podmienky doma tak sa zaobides aj bez blesku 🙂 skus si popozerat svetelne zoomove objektivy pre nikon, mozno tu niekto aj nejaky ma a poradi Ti 😉

glee
3. mar 2012

@briketa briketa prosim ta: D3100 versus D40? Mohla by si sa mi k tomu vyjadrit? Dakujem

glee
3. mar 2012

@briketa ale zatial to vyzera asi tak, ze pojdem do tej 3100vky. Manzel nasiel na bazosi inzerat, za 400e, vraj malo pouzivana. Ma tam napisane, ze sa jedna o Nikon 3100.... to bude to iste ako Nikon D3100, vsak? ...akurat tam nenapisal to "D". Totiz na 5100 teraz nemam, tak sa musim na zaciatok uskromnit.

briketa
autor
3. mar 2012

@glee jasne, ber ju.

briketa
autor
3. mar 2012

@annika11 @estherka73 G - ckovy objektiv nema clonovy kruzok, tym padom je nekompaktibilny s manualne nastavujucimi fotakmi. D-eckovy objektiv systemovo informuje fotoaparat na aku ohniskovu vzdialenost je prave zaostreny.

briketa
autor
3. mar 2012

@glee a ked sa naucis fotit budes s tym fotit krasne fotky. Krocik za krocikom sa naucis, zakladom je aby si svoj fotak perfektne ovladala . Kazde jedno tlacidlo, kazde nastavenie. Len tak ho budes vediet spravne pouzivat. Pretoze len nastavit automatiku a cvakat nema so zrkadlovkou zmysel. Neboj co nebudes vediet, alebo sa ti nebude darit, vzdy sa kludne opytaj.

briketa
autor
3. mar 2012

Aby ste si nemysleli, ze ja nevzdycham.....vzdycham. Tento mesiac mi vychadza na trh Nikon D800 (zagooglite) a ja ho nebudem mat ;o)

bihan
3. mar 2012

@briketa haha.. tak ja som si povedala, že do roka si na 800-ku zarobím 😀

janefonda
3. mar 2012

@briketa no teda googlila som a naozaj vyzera paradne. Len ta cena 😝

zzuzana82
3. mar 2012

@briketa 😀 a my canonaci mozme vzdychat nad novym 5D markom , mozno raz 😀 😀 😀

estherka73
3. mar 2012

@briketa
Mám Nikkon D7000, tak ktorý pevný by si mi prosím odporučila?

janefonda
3. mar 2012

@estherka73 ja mam tiez nikon d7000 a mam pevnu 50-tku. To co ti baby pisu je pravda, ze v mensich izbach celu postavu nezaberies. Ale vo väcsich je to v poho a na portrety je super 😉

michalag
3. mar 2012

Ahojte
tak ja sa od dneška pripajam k Nikonačkam 😵 😵 😵

nelicefo
3. mar 2012

@michalag gratulujem.🙂))

nelicefo
3. mar 2012

Kočky ja nestíham vôbec dočítať 😉 Na flickr pridám zopár nových foto a potom sem hodím link 😉

janefonda
3. mar 2012

@michalag parada! tesime sa na foto!

michalag
3. mar 2012

@nelicefo @janefonda ďakujem 🙂 ... normalne sa v nej nevyznam, ale to je asi normalne ked prechadzam z kompaktu
Nakoniec nevyhral ani Nikon D3000 ani Canon eos 1100D ale Nikon D3100, proste som jej neodolala 😵

nelicefo
3. mar 2012

Kočky tak tu je zopár foto
http://www.flickr.com/photos/nelicefo/

estherka73
3. mar 2012

@nelicefo
Maji a ked sa chcem pozrieť aj ja, čo mám kliknúť?

nelicefo
3. mar 2012

@estherka73 neni si tam registrovaná? ☹ Lebo to mám iba pre kontakty 😕

estherka73
3. mar 2012

@nelicefo
Nie som, a ako sa mám?

nelicefo
3. mar 2012

@estherka73 uff...to sa tej správnej pýtaš 😀 ja ani neviem ako som sa tam registrovala...daj si hl.stránku a daj že sing up.😉

lucqa
3. mar 2012

@michalag gratulujem 🙂

@estherka73 daj sign up a tam Ti to da na vyber ci sa ches prihlasit cez FB alebo Google, ak si na niektorom z nichh registrovana, tak klikni, napis heslo a si tam 🙂

domyyy
4. mar 2012

ahojte kočkyyy 😵

@michalag gratulujeeeem 😵 😵 😵 😵 ani si nevieš predstaviť aká som happy z toho, že už máš svoj vysnívaný foťáčik 😵 aj ja som tak veľmi túžila a nemohla som sa dočkať, držím palce, aby ste sa čím skôr skamarátili 😵

babyyyy prosím vás pridajte si ma na flickri ja sa tam nevyznám 😀 som rada, že som zaregistrovaná a volám sa domyyyc

domyyy
4. mar 2012

aaa už si niektoré pridávam cez nelicefo 😀 @nelicefo dúfam, že máš v priateľoch len baby z koňa 😅 😀 a nie, že si tam dám niekoho cudzieho 😅 😀

lucqa
4. mar 2012

ahojte, toto som dnes mala na FB, tak som si hned spomenula na tu 3100-vku co sa tu spominala:

Dobrý den,
velice Vás prosím o uveřejnění výzvy. Ukradli mi dva fotoaparáty a snažím se je získat zpět.

Pokud někdo narazí v bazaru nebo na internetu na černý Nikon D3100 s výrobním číslem 6760713 a na objektiv Nikkor AF-S DX 18-105/3,5-5,6 s výrobním číslem 33944865 nebo na černý Canon PoweShot A2200 s výrobním číslem 273062001338, nechť mě prosím okamžitě informuje na čísle 731784984 nebo na e-mailu pavelka1989@gmail.com. Fotoaparáty byly odcizeny v Praze-Podolí dne 1. března 2012. Nikon D3100 byl v modré brašně značky Lowepro.

Velice děkuji

Jan Pavelka