Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

briketa
autor
19. aug 2012

@kvietocek7 najlacnejsi taky objektiv je Nikkor 50mm,f1.8.
Ja by som si na Tvojom mieste s myslienkou dobreho odclonovania, moznosti zoomu a vybornej ceny a zaroven kvality objektivu kupila samotne telo Nikon d7000 a objektiv Tokina 50-135mm f2,8 a neskor dokupila pevne ohnisko objektiv Nikkor 35mm f1,8.
Setovy objektiv co ponukaju s telom by som nekupovala. Zbytocna investicia ktoru mozes vyuzit na iny objektiv omnoho lepsie

ivanajelinek
19. aug 2012

@briketa Ktory pevny objektiv je podla teba lepsi Nikon 35mm f/1.8G AF-S DX alebo Nikon 50mm f/1.8G AF-S? Ktory je z nich lepsi?

briketa
autor
19. aug 2012

@ivanajelinek ja odporucam 35-ku koli vacsej univerzalnosti, pretoze aj v cinziakovej izbe s nim v pohode vies fotit, kde s 50-kou musis byt dalej a na skupinku v malej miestnosti Ti to nestaci.
Ja s jednym 35-kovym objektivom obidem celu dovolenku.

briketa
autor
19. aug 2012

@ivanajelinek ano, ten mas uplne super. Je aj 35mm f1,4, ale to je uz v profesinalnej rade, aj cene.

ivanajelinek
19. aug 2012

@briketa A ty to ktory predavas? Nejak sa mi to zacina motat tie pevne objektivy 🤐

briketa
autor
19. aug 2012

@ivanajelinek ale ja nie som na Slovensku :(
Predavam zatial toto: Nikon D300s fotoaparat, objektivy Sigma 10-20mm, Nikkor 50mm f1.8, Tokina 50-135mm f2.8.
Idem kupovat Nikon D700 a Nikkor 24-70 f2.8 + Nikkor 70-200 f2.8
Mozno neskor budem predavat aj Nikkor 70-300mm, uvidim ako bude vignetovat na plnoformatovom tele. Lebo ten pouzivam vela v prirode ako telezoom a hlavne na zapasoch konskeho pola

briketa
autor
19. aug 2012

@ivanajelinek ale stale ti odporucam Nikon 35mm f1.8 ako lahucky, ostry ako ziletka, univerzalny a krasne svetelny na dobre odclonenie pozadia

ivanajelinek
20. aug 2012

@briketa Dobre dakujem za pomoc 😉

sejbry
21. aug 2012

@briketa tak z predajne mi poslali nové telo,dnes dorazilo, tak sa teším 🙂

briketa
autor
21. aug 2012

@sejbry SKVELE! rychlo mi nieco odfot a prihod sem! uz sa tesim! 🙂

sejbry
21. aug 2012

@briketa tak moje prvé foto 🙂 niektorým veciam vobec nerozumiem,stlačam,nastavujem,prestavujem,no hruza! ☹ budem potrebovať určite pomoooc 🙂

sejbry
21. aug 2012

@briketatokina 50-135mm f2.8. predávaš? to je dobrý obj,už si ho spomínala,že?ja mám iba setový ☹ tento by som mohla použivať ako univerz? už by som nemusela dokupovať?chcela by som jeden poriadny zatiaľ.a cena prosím ťa?pošli IP,ďakujem 🙂

iviatko
21. aug 2012

@sejbry nabuduce si cupni a bude to skoro dokonale 🙂

sejbry
21. aug 2012

@iviatko ok, dík 🙂

lucqa
22. aug 2012

@sejbry kompozicia na stred nie je najlepsia volba 😉

iviatko
22. aug 2012

@lucqa nie,nie je,ale to uz je len vec nazoru,fotka ma svoju atmosku,pekne zaostrene,nabuduce staci cupnut a bude to super,neskor sa nauci supnut kompoziciu. Tato fotka je vhodna na kolaz,kde sa daju po oboch stranach napr po 2 _3 fotky.

sejbry
22. aug 2012

@lucqa júúúj moja,keby som to vedela inak,tak isto skúsim 🙂

sejbry
22. aug 2012

@iviatko hups, to malo byť vyššie 🙂

sejbry
22. aug 2012

@lucqa júúúj moja,keby som to vedela inak,tak isto skúsim

lucqa
22. aug 2012

@sejbry neboj, naucis sa, chce to len troska casu, kazdy takto zacinal 😉

sejbry
22. aug 2012

@lucqa dnešná ´´balkónovka´´ 🙂 toto je to rozmazané pozadie???

lucqa
22. aug 2012

@sejbry pekna 🙂 a hej, toto je to rozmazane pozadie 🙂

mirunka33
23. aug 2012

Prosim vas maminky, vy ktore ste skusenejsie fotografky potrebovala by som poradit. Minuly tyzden mi konecne prisla moja prva zrkadlovka Canon 1100D +18-55 EF-S IS II (jupiii) :D takze teraz citam, ucim sa, skusam...a na zaciatok som zistila ze je dobre si zaobstarat
1.Nejaky filter (zevraj najlepsie polarizacny) ale nerozumiem tym nazvom, mne to nic nehovori...to mam hladat filter 55mm? Ktoru znacku mam kupit, je ich tam milion 🙂 Som teraz trochu vyhadzana z rozpoctu (narodenie maleho+bliziace sa krstiny) takze by potesilo keby to nestalo vela 🙂
2.Slnecnu clonu mam vyberat tiez podla velkosti objektivu? teda u mna 55mm?
3.Cistiacu sadu- a tomuto teda fakt nerozumiem a hlavne by som sa bala cokolvek vo fotaku cistit okrem displeja 🙂)
Prosim vas o rady co by bolo pre tento moj fotak najlepsie.... dakujem 🙂

sejbry
23. aug 2012

@mirunka33 ahoj,no poradiť ti ešte tiež neviem,ale zveziem sa s tebou ak môžem,tiež by ma zaujmal ten filter,isto tiež potrebujem ,takže maminy aký prosím? 🙂 Ďakujem

lucqa
23. aug 2012

@mirunka33 @sejbry polarizacny filter je sice fajn, ale nie je nutnostou. Staci UV filter, ktory chrani objektiv. Ja mam zn. Hoya.
Slnecnu clonu musis kupovat podla objektivu, inac ju nenasadis.
Na cistenie myslim staci handricka na okuliare.

sejbry
24. aug 2012

@lucqa ahoj,posielam dnešnu na kritiku 🙂 prosím ťa ako zvýrazním farby??? conu som konečne pochopila a prišla na to ako ju aj s tymto objek.docielim,teraz ale by som chcela fotky so sytejšími farbami,hmm? a v čom upravuješ fotky,keby som chcela ako vylepšiť farbu či nedokonalsti pleti,pozadie,farby,text.....dakujem a nevieš čo je s ´´briketa´´ ? sa neozvala...

dakujem moc a pošli kritiku prosím alebo ako som mala odfotiť lepšie

iviatko
24. aug 2012

@sejbry ja osobne by som odfitila drobca nizsie, mas vela volneho priestoru nad nim, pridaj trosku jasu a kontrast 🙂

lucqa
24. aug 2012

@sejbry ako napisala @iviatko
a fotky mozes upravit v hocicom, Nikon ma aj nejaky program, briketa ho pouziva a velmi si ho chvali, ale to Ti ja neporadim co je to zac. Dalsie moznosti mas Gimp, Zoner, Photoshop...

iviatko
24. aug 2012

urcite skus lightroom, je lahky na pracu s farbickami a zakladnymi upravami 🙂