Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

dosa
30. aug 2012

@kvietocek7 nasad ten zakladny a chod do terenu 🙂 vezmi knizku, alebo navod a skusaj - rozne clony, rozne ohniska, vela citaj a pozeraj si fotky s popisom exifu.

myslim, ze viac ako mas tych 300 ti uz na priblizenie netreba... jedine ze by si sa chcela venovat paparazzi foteniu 🙂 ale to uz by si chodila s inou hmotnostou. asi takto:

kvietocek7
30. aug 2012

@dosa 😀 paparazzi amater 😀 😀

lucqa
30. aug 2012

@kvietocek7 no a este Ti potom ostava Hubblov teleskop 😀 😀 😀

domyyy
31. aug 2012

@dosa preboha to čo je za objektív? 😅 však by som sa bála, že mi zlomí foťák 😀

dosa
31. aug 2012

@domyyy to je este slaby odvar oproti tomuto. ale tak ako vacsina fotakov, drzi sa to za objektiv, zvladlo by to aj moje chrastitko, verim 🙂 su to telezoomy, na nepozorovane spiclovanie zvierat, "celebrit" a pod 😀 😀 😀

domyyy
31. aug 2012

@dosa tak toto je ozaj brutál 😅 😅 😅 😅

lucqa
31. aug 2012

@dosa tak ten je asi na spiclovanie martanov 😀

briketa
autor
31. aug 2012

@boska79 @lucqa @dosa
D800 je doma!
bohuzial dnes sa naozaj nemozem s nou hrat, musim odist, ale postupne budem davat fotky. objednala som aj knihu, lebo na tento fotak sa treba aj co to znova poducit oproti mojemu D300s

briketa
autor
31. aug 2012

@lucqa ten Nikon sa pouziva napr. na Safari - levy, slony ....atd. Je to 800mm ak sa nemylim.
Najvacsi objektiv akym som fotila bol 400mm, to je ten co ma chalan na obrazku od cervenych (navrchu stranky)

lucqa
31. aug 2012

@briketa super zuzi, tak hlavne nech Ti dobre sluzi a som zvedava na fotky 🙂

a tu je taka perlicka, Canon 5200mm, s tym by sa dali martanom aj chlpy na nohach poratat 🙂 http://www.petapixel.com/2010/01/06/ginormous-5...

dosa
31. aug 2012

@briketa super, takze rozhodnute 😉 nech ti robi nova masinka len a len radost!

carrie84
31. aug 2012

@briketa - no paradicka! Gratulujem a tesim sa na fotky 😉

briketa
autor
31. aug 2012

skuska

briketa
autor
31. aug 2012

baby toto je aj poriadne orezane a stale ta kresba je neuveritelna. a samozrejme MK este dobre domrvi fotku, ved toto nie je fotoforum

boska79
1. sep 2012

@briketa 😵 😵 jedna rozpravka

zzuzana82
1. sep 2012

@briketa gratulujem k fotaciku 🙂
@lucqa kebyze mi to niekto ukaze si poviem ,ze si robi kozy 😀 😀 to uz co je 😀 😀

slovakia13
2. sep 2012

@briketa fotak snov ,gratulujem 🙂
idem po radu co si myslite o tomto skle Nikon 135mm f 2 DC ? @briketa ty si odbornik 🙂 myslis ,ze by bol velky problem pri ostreni na nikone d90? mam moznost kupit za velmi dobru cenu. ma zrnko prachu ,ale myslim ,ze photoshop by to zvladol

luciferova
3. sep 2012

ahojte dievcata. prosim vas, existuje nejaky dobre napisany manual alebo kniha na internete, v ktorej by som sa naucila co a ako? nerozumiem sa tomu moc a chcem sa to naucit, uz ma nebavi automatika, lebo nefoti tak, ako chcem ja 😀 dakujem 🙂

carrie84
3. sep 2012

@slovakia13 - moni, tu ti asi pomoze len precitat nejake recenzie 😝 Ale ak je dobra cena a mozes si ho dovolit, tak ber 😀 Teda, ja by som brala urcite 😉 Este sa skus spytat na ephoto.sk - mozno tam k tomu tiez nieco najdes

rainee
3. sep 2012

babule mate niektora zoomovaci objektiv nikkor 18-300 a ak ano, ako ste spokojne?

rainee
3. sep 2012

@dosa no ty koxo, to by som nechcela vlacit, uz aj zrkadlovka je pre mna tazka 😉 hlavne ked idem s malou sama von a mam trepat este ruksak, brasnu, fotak, bundicky, proviant a neviem co 😀 manzel kupil aj stativ ale ten bojkotujem, nie som stonozka-storucka. ale ked tak pozorujem takych profesionalnejsich fotografov, tiez maju riadne dlhe tie objektivy, medzikruzky atd. to musia byt riadne palky....

luciferova
3. sep 2012

nik mi neporadi?

boska79
3. sep 2012

@rainee 18-200 alebo 70-300?

rainee
3. sep 2012

@dosa ten fotak vyzera skor ako jadrova hlavica 😀

boska79
3. sep 2012

@rainee co s tym chces fotit?

briketa
autor
4. sep 2012

@luciferova ale nenapisala si kniha ku comu? tvoj fotak? editacia? kompozicia? fotosop? svetlo? deti? priroda? hdr? cb? napis konkretne.
ak hladas vseobecnu knihu kde je vsetko napisane o foteni, fotakoch, svetle, tak jednoznacne Mistrovstvi prace s DSLR a Mistrovstvi prace se svetlem od pana Pihana.

a moze byt aj v anglictine?

luciferova
4. sep 2012

@briketa dakujem, da sa stiahnut z netu ta knizka? Ja potrebujem od zaciatku vysvetlit, nepoznam ani pojmy, co je co. Neskor chcem fotit hlavne deti a jedlo. Fotak mame pentax k5 plus pevne sklo sme teraz kupili nan do interieru a s tym mam roblem, automatika si foti vselijak len nie ako chcem ja. Ked fotim maleho, zaostreny je jeden bod a chcem ho mat ostreho celeho, pozadie rozmazane, a pod. A toto by som potrebovala vediet ako na o plus teda tie zakladne fotograficke pojmy. Diky 🙂

briketa
autor
4. sep 2012

@luciferova zacat manualom tvojho fotoaparatu. jednoznacne.
automatika vzdy pocita iba priemerne, nie optimalne hodnoty expozicie. preto tie obrazky nie su ako chces. a aby si si vedela fotak prestavit na to co potrebujes, musis ho ovladat ako hodinky = manual

rainee
4. sep 2012

@boska79 vsetko 😉 ide mi hlavne o ten zoom,to mi moc chyba,tento ma 16,7x. Len ta cena 😒