Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

domyyy
6. nov 2012

@slovakia13 štvrtok mi príde tešííím sa 😵

@dosa dakujem pekne za rady, uvidím časom, som zvedavá 😅

patris309
10. nov 2012

@glee Ako si spokojna s fotakom a aky mas objektiv?

glee
10. nov 2012

@patris309 Ahoj, zatial som spokojna, akurat by som potrebovala, aby mi niekto poukazoval, ako si ho lepsie nastavit... objektiv mam pevnu 50tku Nikkor 1,8f 🙂

kinkinga
11. nov 2012

@missy97231 kup sigmu 18-200 3,5-5,6 is lebo ten tamron je bez stabilizacie a pri zoome ti to dost pomoze.a cena ale neviem ako sa pohybuje.. 😕 ja som pozerala novy,no ked chces uz ,,ojazdeny,,tak omrkni bazar aj na ephoto.sk

iviatko
11. nov 2012

baby, prosim, vidim, citam, ze mate prehlad o objektivoch...chcem si tiez nejaky kupit, fotim s 50mm /1,4/ som max.spokojna, ale potrebujem aj nieco so sirsim zaberom...prosim, ak viete o niecom, dajte vediet. dakujem 😵

nostek
11. nov 2012

caute kocky. nebola som tu hadam 100 rokov. mam otazocku. je tu niektora z vas, ktora zije v DE? budeme sa stahovat ku mnichovu a hladam nejaku partacku na pokec a tak ;) dik

kleopatris
12. nov 2012

@nostek a kam presne sa stahujete? 😉

nostek
12. nov 2012

@kleopatris do okolia mnichova, oberbayern. orientujeme sa smer na sazlburg. pozeram, ze ty si v Mnichove tiez 🙂. fajn.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ifkael
12. nov 2012

@dominika1988 stiahni si Recuva - program na obnovu

kristina14
13. nov 2012

ahojte, pridávam sa ku vám tiež rada fotím. ale mám už štyri roky kompakt olympus a už ma to nudí. Od ježiška čakám niečo lepšie 🙂 ako zrkadlovku len mu treba pomôcť vybrať. Poradíte mi čo pre začiatočníka? fotím zatiaľ deti, a niekedy prírodu. Mal by byť tak do 400e. Len neviem či kúpim za tú cenu len telo alebo aj k nemu objektív???

janulabj
13. nov 2012

baby ja som neštastna tak trochen.... nejak stale neviem prist fotaku na meno, nijak mi nejde velmi urobit normal foto, ako viem že musim študovat, no kde začat? mam nikon 5100 (18-105) ☹

michalag
13. nov 2012

nemate niektora v pdf.?

lucqa
13. nov 2012

@kristina14 daju sa zohnat aj s objektivom, pozri si Canon 1100D a Nikon D3100.

@janulabj skus pozriet knizky od Scotta Kelbyho Digitalni fotografie 1,2,3, pekne, jednoducho vysvetlene a este si mozes pohladat, niekde na nete je aj expozicny trojuholnik online, len teraz ho neviem na rychlo najst.
Bola tam fotka beziaceho psa a prestavovanim parametrov si rovno videla zmeny na tej fotke.

@michalag kukla som, ale nemam ju v pdf.

janulabj
13. nov 2012

@lucqa dakujem budem čitat študovat, no po pravde, som z toho jelen.mam fotak a neviem s nim robit, hanba že? hned by som šla na nejake hodiny čo sa fotografie tyka 🙂 achjo

michalag
13. nov 2012

@lucqa nevadi, idem sa skusit spytat este bab

lucqa
13. nov 2012

@janulabj to neni hanba, ja som prvy rok na zrkadlovke fotila na automatike a viac-menej sa jej vyhybala, potom som si k tomu sadla, precitala, nacvicila a teraz bez nej neviem zit 🙂 chce to len cas a chut preluskat sa vsetkymi tymi pre zaciatok zlozitymi pojmami a potom uz to bude hracka 🙂

chrumka
13. nov 2012

Baby ste tu niektore co fotite aj ako profi, napr. deti? Mam taku otazku. Ak nemate atelier, chodievate fotit deti aj priamo k nim domov? Mate nejake finty co potom pouzivate? Hlavne co sa tyka pozadia a tak podobne 🙂 Dik.

janulabj
13. nov 2012

@lucqa jaj dakujem krasne, Ty o tom pišeš tak automaticky, a ja čitam a do hlavy to neleze 🙂 ale dakujem , budem Vas čitat aj tu a snad sa niečo naučim.

lucqa
13. nov 2012

@janulabj pred 3 rokmi to ani mne do hlavy neliezlo a myslela som si, ze sa to snad nikdy nenaucim, ale to iste som si myslela aj o soferovani... chce to cas, kym sa to v tej hlave pospaja a clovek sa dostane do fazy, kedy uz bez vahania nastavi vsetko tak ako ma byt.

@chrumka ja idem o 2 tyzdne fotit domov, ale nechystam sa brat pozadie. Poberiem rekvizity a pojdem, ved ak chce niekto fotky doma, tak sa mi zda zbytocne brat pozadie 😅

lucqa
13. nov 2012

@michalag kukni sem: http://ebookbrowse.com/fotografujeme-deti-obsah..., len tam su asi len ukazky

chrumka
13. nov 2012

@lucqa no to beriem kebyze ma niekto zavola fotit doma, ale my ponukame vianocne fotenie doma kedze nemame momentalne atelier k dispozicii, tak ci v takom pripade riesit pozadie, alebo fotit doma, ze ci ti ludia potom tak divne nepozeraju ked ako pozadie pouzijem plachtu, deku 🙂

kiki30
13. nov 2012

@lucqa @chrumka a ako napr. fotite deti co uz behaju a zdrhaju vam z objektivu? hlavne teda ak fotite u niekoho doma ma zaujima, lebo ved nie kazde pozadie potom dobre vyzera.

iviatko
13. nov 2012

@chrumka ja fotievam deti von, v prirode, doma len babatka sem tam...urcite je von lepsie svetlo a okolie ;)

lucqa
14. nov 2012

@chrumka ja by som to v takomto pripade poriesila prenosnym pozadim na stojane.

@kiki30 v tom pripade musi pomahat rodic, mam skusenosti s detickami, ktore ked videli atelier, tak sa zacali jasit, predvadzat, behat... najprv som ich nechala, nech sa rozkukaju, pohraju s cim chcu, a ked sa troksu ukludnili, tak sme zacali fotit 🙂

briketa
autor
15. nov 2012

@janulabj co na fotke ti nejde urobit normalne? kompozicia, ostrost, spravna expozicia?

janulabj
15. nov 2012

@briketa ahoj, dakujem hlavne za zaujem, vieš čo ja to proste nejak neviem pochopit, čitam iso ,clona všetko ale pochopit to , no neviem, ako hej mam ho chvilku, asi by to chcelo keby si ku mne niekto sadol a po lopate mi to vysvetlil tu maš toto hento 😀 😀 fotila som von a rozmazane, čo nechapem, svetlo dobre...
viem musim si nad to sadnut a skušat čitat a neviem čo, jaaj myslela som si ja že to bude jednoduchšie 🙂

adus123
15. nov 2012

ahojte,davno som tu nebola,ale pravidelne vas citam...🙂 baby,chcem sa spytat,ten novy fotak od Nikonu D5200,ktory teraz vychadza,ma motorcek na zaostrovanie v tele? Ja mam Nikon D90, budu mi pasovat tie objektivy? Hladam to na nete,ale nejako sa k tomu neviem dopracovat.
.Dakujem za odpovede 🙂

lucqa
15. nov 2012

@janulabj ked mas vonku rozmazane fotky, tak si skontroluj cas, ak bol pod 1/60, tak staci minimalne pohnutie rukou a uz mas fotku rozmazanu. Pri pohybe mozes dat cas kludne 1/800 a viac. Ozaj si sadni k tomuto: http://www.kamerasimulator.se/eng/?page_id=2 a skusaj, ISO a clonu si nechaj rovnaku a hyb len casom, uvidis ako sa Ti fotka bude menit. Skus vonku fotit s prioritou casu a potom si doma k fotkam sadni a pozri si rozdiely v ISO a clone.
A pokial nerozumies, ktore tlacitko je na co, tak tam pomoze precitat si znova navod na pouzitie a postupne si vsetky gombiky prejst.