Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

kinkinga
24. feb 2013

@jizzlgirl len tolko ti poradim,kym ten ,,bordel,,nieje vidiet na vyslednych fotkach tak senzor nedavaj cistit,moze sa stat,ze ti pride viac spinavy,
tie drobnostky pracu je vidiet len v malo kontrastnych miestach ako napr na oblohe ked fotis vonku na vyssej clone,ja mam sooc-ky take bodkate ale je to 30 sek,zalezitost vPSku takze ak to nieje akutne radsej s tym zi takto,volnym okom tu spinku neuvidis ,skus si kupit ten balonik na odfukovanie necistot a podla navodu z netu sprav domacu udrzbu ale NIKDY NIKDY sa nedotykaj matnice....z vlastnej skusenosti viem ze sa to robit nema..🙂 moja je uz nenavratne poskodena,musim ist do servisu dat ju vymenit,ale netusim ako dlho im to bude trvat.tak len tolko

jizzlgirl
1. mar 2013

@kinkinga diki za feedback. Praveze to je vidiet na fotkach, cez display to nie je vidno.
Este sa mi nestalo, zeby tie sluzby boli na takej urovni, ze by senzor v servise viac zaspinili... 😕 Ja zijem v Nemecku a zatial som s mojim servisom celkom spokojna... Ale ty mas asi ine skusenosti.
Pravdu-povediac ma to dost stve, prikladam foto, kde je to vidiet. Domacu udrzbu som robila, vsetko na to mam. Dokonca mi to prefukli este raz aj v servise. Technik ktory ma na starosti udrzbu fotakov je momentalne na dovolenke, takze este s tym budem musiet vydrzat.
Myslis ze by to mohla byt software-ova chyba?

lucqa
1. mar 2013

@jizzlgirl pokial mas vypucovane telo, nemas objektiv spinavy? ja by som to hodila cele do servisu, skus dat dlhy cas uzavierky a odfotit v tme. Ja som minule vybrala po dlhom case ultrazoom stary a ked som si pozerala fotky, tak same bodky, najviac to bolo vidno pri dlhych casoch, ale pri nom je to uz jedno, dala som ho synovi na hranie 🙂

kinkinga
1. mar 2013

@jizzlgirl ale vidiet ho je len na vysokej clone ze?to preklonujes,videla som aj horsie spinavy senzor ale mas ho tam viac ako ja teda..ako dlho mas fotak? moj bude mat 1 rok a zopar bodiek si stale najdem ale teda iba na oblohe.ja skusenost s cistenim nemam ale citala som o tom na nete aj s ukazkou ored a po a bolo to obcas este horsie,ved ak ti to vadi tak daj si to vycistit a uvidis sama.a nemyslim ze to bude softom.

jizzlgirl
1. mar 2013

@lucqa @kinkinga viete, nechce sa mi vyvalit 50Eur ked by sa to dalo riesit inak... ale ako to vidim, budem to musiet hodit do servisu. Mne to dost vadi, ved tych bodiek je tam neurekom ☹
Potom dam vediet, ako to dopadlo

kinkinga
1. mar 2013

@jizzlgirl drzim palce

aurorag
2. mar 2013

Tiez by som sa k vam rada pridala! Dala som si zavazok, ze cez tuto matersku sa naucim fotit! Mame doma Canon D20 a zatial viem pouzivat akurat automatiku a poloautomatiku! 😝

lucqa
6. mar 2013

@jizzlgirl tych bodiek je tam moc, preto by som to riesila cez servis.

@aurorag tak zacni prestudovanim vsetkych tlacitiek, manualu a skus knihu od Scotta Kelbyho Digitalni fotografie 1 🙂

aurorag
6. mar 2013

@lucqa no snazim sa..... pri dvoch behajucich detoch vyuzijem snad len rezim sport!! manzel je technofil, tak k tomu mame kopu prislusenstva..... musim sa v tom zorientovat!
🙂 🙂 🙂

modrofuzik11
6. mar 2013

hmm, dostala som na narodeniny samsung galaxyIII. aj preto, aby som mohla fotit. nemam ziady super fotak, som rada, ze tento telefon mam stale poruke a mozem zachytit kazdy moment, ktory chcem.

lucqa
6. mar 2013

@aurorag najviac vyuzijes rezim clony 😉 cas si budes musiet ustriehnut... mam 2 chlapcov co sa nezastavia, takze mam co robit, aby mali pekne fotky, ale zas na druhu stranu, clovek si potom taaaak strasne oddychne ked foti kvetinky 🙂

aurorag
8. mar 2013

@lucqa napodobne! dostat obidve na fotku naraz a este aby sa pozerali jednym smerom.... tazka uloha! 😎

ivetka09
9. mar 2013

Ahoj kocky tak sa pridavam aj ja ku vam. Mam Nikon d7000 a zacinam sa ucit fotit poprosim hlavne zaciatocne pomoci co a ako nastavovat a na co si davat pozor. Dakujem za rady a pomoc budem rada aby som mohla robit pekne fotky o mojich detoch 🙂

lucqa
12. mar 2013

@ivetka09 najprv si poriadne nastuduj navod, zakladne info o foteni najdes aj v tejto teme, opakuje sa tu dost casto, tak skus si prebehnut par stran dozadu, pripadne si precitaj zaklady tu: http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm

ivetka09
12. mar 2013

@lucqa Ahoj dakujem za radu, a ano studujem navod poriadne zatial ked mam cas co nemam toho vela ale snazim sa ... takze vzdy ked mam cas si otvorim knihu a luskam ju. dokonca som si to stiahla aj do telefonu a ked mam cas aj ked som vonku alebo niekde tak si to citam tam 🙂 A dakujem aj za tu stranku je toho tam dost ale budem sa snazit ju nejako preluskat 😉

ivetka09
12. mar 2013

@lucqa este by som ta chcela poprosit nevies mi prosim poslat link kde sa o tom pisalo priamo tu na diskusii? Ak nie nevadi skusim hladat snad najdem 🙂

lucqa
12. mar 2013

@ivetka09 opakuje sa to cca kazde 2 strany. Tu som ja pisala, pre lahsie pochopenie na uplny zaciatok, prispevok hore 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/ktora-z-vas-rada-foti/

lemurko
12. mar 2013

Ahojte, tiez rada fotim 🙂 poueram, ze je tu kopec takto postihnutych.🙂. Dlho som fotila canonom 1000d s lacnejsimi objektivmi, chystam sa kupit nieco lepsie. Teda nieco uz aj je doma, len este sme sa uplne nezzili. Fotim hlavne deticky, v podstate odkedy som mamina, tak nic ine sa fotit ani neda. Par fotiek mojho najvacsieho modela mam v albume. 🙂.

aurorag
13. mar 2013

@lemurko jej, krasne dieta! krasne fotky...... ako skuseny model! 🙂

lemurko
13. mar 2013

@aurorag Dakujeme, no uz je to s nim a pozovanim ovela horsie. Maly nikdy neobsedel a teraz uz duplom, takze jeho fotit je dost zahul. Ale tak o to to potom ide lepsie pri inych detickach. 🙂

aurorag
14. mar 2013

@lemurko moje su tiez neposedne modelky! skor donutim na mieste sediet nasho psa, ako ich dve! 🙂

jizzlgirl
22. mar 2013

@lucqa @kinkinga @briketa - kocky, tak moja sony alpha je cistucka ako zrkadlo. Story k tomu: zistila som ze na okraji displaya zliezol povrch. Tak som to doniesla do toho servisu. Technik mi povedal ze to bola chyba vyroby prvych modelov, vzali to do servisu a behom 5 dni mi vratili fotak s novym displayom. Vycistenie senzora a fotaku aj zvonku patri k ich sluzbam, takze vsetko som mala zadara - 😎 😎 😎
Senzor bol zaneseny prachom.
Dakujem pekne za pomoc a info od vas 😵

briketa
autor
22. mar 2013

@jizzlgirl SKVELE! nech uz sa dobre foti!

lucqa
22. mar 2013

@jizzlgirl super, tesim sa s tebou 🙂 a aspon vies co to bolo a uz sa len pustit do fotenia 🙂

kvietocek7
26. mar 2013

@lucqa ahoj, chcem sa spytat ci na tych canonovych zrkadlovkach sa da nastavit datum tak aby bol zobrazeny aj na fotke alebo to robia iba digitalne fotaky?

olienka12
26. mar 2013

@kvietocek7 datum mas v exife naco ti je na fotku? ved to fotku nici...

lucqa
26. mar 2013

@kvietocek7 nechcem klamat, ale myslim ze tuto funkciu maju len stare kompakty. Naco potrebujes datum na fotke? Ten najdes vzdy v exife a ked ho tam chces mat, tak si ho dotuknes v PS.

kvietocek7
27. mar 2013

@olienka12 viem,ze to nie je velmi esteticke,ale niekedy pre mna potrebne @lucqa exfile myslis v nataveniach alebo kde presnejsie?na tomto sa to da nastavit ale na foto to neukaze. Co znamena ta skratka PS?vdaka
vacsinou na foto pri detoch

lucqa
27. mar 2013

@kvietocek7 kazda fotka obsahuje obrazove informacie a datove, exif su tie datove. Tie obsahuju datum, cas, nastavenie clony, casu atd. Pokial si fotku otvoris v nejakom programe (neviem v akom pracujes, PS je photoshop), tak skus pohladat Informacie o obrazku. Pokial si fotku otvoris napr. vo Windows photo viewer, tak tam si das Subor/Vlastnosti a v okne co sa Ti zobrazi Podrobnosti. Tam najdes aj datum. V exploreri, ked mas miniatury, tak pokial si nejaku oznacis, tak dole by to malo vypisat aspon meno suboru a datum.

modrofuzik11
27. mar 2013

baby, tiez rada fotim. len mam dve male deti a pracu. cas na fotenie ziadny. ako to, prosim, stihate? 🙂