Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

maruskak13
1. máj 2011

@majulcek ani ja..ked stihnem tak poslem dve fotky na jedej bude detail na druhej bude komplet 🙂
nevadi? 🙂

majulcek
1. máj 2011

@olienka12 no ved snazi sa vyuzit svoje prednosti 😀

@maruskak13 sak ja verim ze tutok baby skusene nam vysvetlia co a ako 😕

cruela
1. máj 2011

@adenka ja som svoje svadobne videla raz 😀 sak jja som ani tak vela fotit nechcela, ale ta moja kamoska ma furt tlacila aby som fotila komplet vsetko.... no slahnuta... 😀

@majulcek @ivka000 ak este celkom nezvladate PS, tak aj v Picase viete uplne jednoducho spojit dve fotky do jednej... ak budete mat problem, dajte vediet, poradime, ved na to sme tu 🙂

@olienka12 akoze o malych priestoroch mne nemusis hovorit ☹ ja som z mojho mini-bytu na nervy 😖

zuzu80
1. máj 2011

dobry vecer vo spolok 😉
@olienka12 uplme nadherne HK 😉
baby vy ste sa inak rozbehli, idem to preluskat 🙂

maruskak13
1. máj 2011

@olienka12 velmi pekne fotky 🙂
jaaaj kedy aj ja uz budem vediet takto fotit 🙂

majulcek
1. máj 2011

@cruela co sa tyka velkosti nasho tak taky objektiv este ani nevymyslelli aby sa tu dalo fotit 😀 picaso som vyhodila asi rok dozadu 😝

cruela
1. máj 2011

@maruskak13 no, ja osobne si myslim, ze to trochu vadi ak budu fotky dve.... ono to potom tak dobre neukaze, ked budu tie fotky od seba, aspon to je moj nazor... a kedze sa chceme zlepsovat a ucit, tak sa takto mozno niektore naucia nieco nove 🙂
a okrem toho ty v postprocese ficis naplno, tuto problematiku zvladas, tak uz spojenie dvoch fotiek je najmenej 🙂

olienka12
1. máj 2011

mno ja fotim 19 rokov ked sa to tak da povedat svoj prvy kinofilmovy kompakt som dostala ked som mala 10 rokov stale nefotim dobre 🙂 taka lepsia amaterska fotografia 🙂 nemam ziadne kurzy no prisla som na jednu vec, to wow dodava fotke uprava 🙂) a prisla som na to na konikovi 🙂) a tak od septembra skusam programy a mam pocit,ze sa posuvam, no chce to lepsiu techniku snad sa podari 🙂)

cruela
1. máj 2011

@olienka12 a ja zasa furt hovorim, ze to nie je len o technike 😀 to je len taky katalyzator... ten kto nema oko a cit pre fotografiu, moze mat vybavu akukolvek a kvalitnu foto spravi maximalne nahodou... ale dobry fotograf spravi dobru fotku aj s najobycajnejsou zrkadlovkou... za tymto si ja budem stat stale 😀

maruskak13
1. máj 2011

@cruela ja to skusim v tom picase.. 🙂
u mna postproces je ze hodim dajaky farebny filter na fotku a pripadne orezem co sa ale snazim minimalizovat .. tot vsio 🙂 velmi sa mi zatial nedari hrat sa s tym postprocesom lebo potom dokafrem fotku uplne..
tak mam zavazok fotit tak aby som nemusela upravovat 🙂

maruskak13
1. máj 2011

@olienka12 wow tolko rokov to je slusne..

olienka12
1. máj 2011

@cruela no hej len uz ked technika nepusti potrebujem ist dalej a mam pocit,ze stagnujem...

cruela
1. máj 2011

@maruskak13 a v com upravujes? PS? inak, tvoj zavazok sa mi paci, taky mame asi viaceri 🙂 a ja sa snazim to aj dodrziavat a tak postproces sa snazim obmedzit na vyvazenie bielej, dorovnanie expozicie, vykontrastnenie a to je asi tak vsetko... ja som zastanca prirodzenych fotiek... inak, teraz toto co napisem ber bez urazky, len moj postreh... ako som ti uz pisala, mala som z tvojich fotiek pocit, ze robis co kazdy zaciatocnik, ze len "nabuchas" na fotky filtre, akcie... to si vlastne teraz aj potvrdila, ze sa nejak s tym moc "nebabres", ale mohla by si sa bud viac venovat postprocesu alebo nechat fotky tak, lebo mne osobne pridu niektore tie filtre dost rusive... na flickri som ti videla fotky bez filtrov a tie su podstatne lepsie ako tie, co si dala sem... tot moj nazor 🙂

olienka12
1. máj 2011

@cruela stale mam inak pocit,ze filmovou zrkadlovkou som robila krajsie foto 🙂))

cruela
1. máj 2011

@olienka12 tak to by som chcela vidiet tie fotky, lebo tie uz musia byt bomba spica, lebo mne sa tvoje digitalne fotky pacia moc a ked tie filmove boli este lepsie... hmmmm... 🙂

maruskak13
1. máj 2011

@cruela no som si zobrala tvoju radu k srdcu a nefiltrujem uz 🙂 iba ak ma niekto vyslovnu prosbu ze to chce s nejakym kontretnym filtrom..
a upravujem v lightroome

cruela
1. máj 2011

@maruskak13 jeeeej, to si moj clovek! si asi okrem mna jedina, co robi v LR 🙂 si bola na dakom kurze ci samouk? LR je uplne paradny programcek, ja nedam nan dopustit! (btw. tymto si u mna poskocila aspon o dva schodiky 😀 )

olienka12
1. máj 2011

@cruela mno svetelnejsi objektiv krasna kresba len tie scany su otras :(

cruela
1. máj 2011

@olienka12 no to hej, kinofilmy mali (maju) svetelnejsie objektivy... ja som sice na kinofilm zrkadlovkou nefotila, ale mam znamenho a som len kukala ked mal nasadeny objektiv s clonou 1.1 😅

maruskak13
1. máj 2011

@cruela 🙂 dik
zatial som samouk preto s tym moc neviem len skusam a potom tak aj vyzeraju fotky 🙂
ale chystam sa na kurz uz dlho..

cruela
1. máj 2011

@maruskak13 ja som na kurze bola, ale moc som sa nenaucila, takmer vsetko co sme sa tam naucili som ja uz poznala... zaciatocnicky zas z toho mali gulas.. takze taky, co s tym len akurat zacina a este celkom dobre neovlada, tak ten je asi najlepsi adept na takyto kurz
ja som tiez samouk a celkom to uz zvladam.... a to som zacala myslim v decembri

maruskak13
1. máj 2011

@cruela no tak sa tesim 🙂 ja dufam ze sa naucim vela 🙂

ivka000
1. máj 2011

tak ja foto upravujem len minimálne a všetko sa snažím naučiť v ps tak sa posnažím aj túto úlohu nejako zvládnuť tak ked nafotím tak to skúsim a ak nebudem vedieť kam s konope tak sa ozvem o návod 😅 mne sa tie filtre nejako moc nepáčia nehovorím zasa všetky, na niečom to vyslovene sedí ako riť na šerbli . Tiež sa učím fotiť tak aby som nemusela upravovať ... najčastejšie kontrast a jas a orezy už som skúšala rozostriť pozadie , upraviť časť fotky , najakú tú retuš ,... no koľko krát to nechám nakoniec tak ako som odfotila ... 🙂

@olienka12 super ale ja som prišla zatiaľ viac na chuť LK ALE ešte som neprišla na ako na to 😅

cruela
1. máj 2011

no, davam nejaku foto zo svadby, tato momentka sa mi celkom paci.... len tu ju asi nebude moc vidno....

olienka12
2. máj 2011

@cruela krasne
mam otazocku ked davate foto davate len s logom vasim? mne sa to tak nepaci,ked ma niekto vytlacene foto a tam drb logo ja sa preto bojim davat logo na foto

cruela
2. máj 2011

@olienka12 ja nedavam logo na fotky, ktore idu do tlace, to davam len na fotky, ktore su na webe... ked davam CD s fotkami, tak davam dve verzie - plna kvalita bez loga na vytlacenie a zmenseniny na web s logom

olienka12
2. máj 2011

@cruela super dik za tip

hajanka
2. máj 2011

@olienka12 samozrejme ze do tlace bez loga! 🙂

cruela
2. máj 2011

@hajanka no, pre niekoho to take samozrejme nie je... ja som videla vytlacene fotky (svadobne!!) s logom fotografa.... akoze to som nepochopila....

olienka12
2. máj 2011

@hajanka no pytam sa pretoze top brutal super fotografi tlacia fotky s logom a mne sa to nepaci!