Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

cruela
30. apr 2011

@maruskak13 tiez sa mi moc nepacia upravy, ale to je myslim postup kazdeho zaciatocnika, co sa zacne venovat aj postprocesu... ja som to tiz tak robila, zacala som trochu s PS a uz som placala na kazdu fotku kazdy filter co mi prisiel pod ruku 😀 clovek si musi najst svoj styl, to co sa mu paci a potom to bude take jednoliatejsie... dovolim si povedat, ze (takmer) kazda tu mame nejaky svoj styl a ja uz dokazem niektore fotky rozoznat ze kto to fotil aj bez toho aby som kukla na meno (narazam na albumy na picase).. maruska ma vyhodu, ze chodi od zaciatku na kurzy, to jej iste ulahci a urychli pracu, takze iste mozeme cakat (a ja sa na to uz tesim jak to budem sledovat), ze sa bude zlepsovat... zatial su tie fotky take "obycajne", aspon pre mna, ale ked zoberiem, ze foti ozaj len 4 mesiace, tak je to OK 🙂
ozaj, aky mas fotak? pochval sa 🙂 a objektiv?
a este ta upozornujem, ze mna niekedy ber s nadhladom, ak mas pocit ze rypem, alebo nebodaj urazam, tak to iste tak nie je! ja len niekedy zacnem pisat vela a rychlo a potom nerozmyslam, ci to pisem tak, aby sa nikto neurazil.... takze tak 😉

maruskak13
30. apr 2011

dakujem moc za kritiku..
naozaj to neberiem v zlom..
chcem sa zlepsit a najst si ten svoj styl ako hovori cruela..
som rada ze mi ma kto zkritizovat fotky 🙂 hlavne ked vy uz asi fotite dlho.. aby som mohla napredovat..
lebo aj ja sama vidim ze este mam co dohanat..

fotak mam NIKON 7000D a objektivy mam zo 4 ale najviac fotim s pevnym 85
cruela a ty ako dlho fotis? a aky fotak mas?

olienka12 ta fotka balkonova vznikla az uplne na koniec ked som to uz vzdavala s balkovom lebo to
moje dieta je uz tak zvyknute ze ho nahana objektiv ze ma uplne ignoruje a stale mi odkraca prec 🙂
preto je taka zle useknuta 🙂 ale dala som ju tam lebo sa mi pacila.. 🙂

dakujem este raz za kritiku.. idem sa dalej zlepsovat 🙂
ked nafotim zase nieco mozem dat na skritizovanie? 🙂

maruskak13
30. apr 2011

inak tie upravy take cienobiele a tak som robila na fotkach schvalne kvoli tomu ze robim
malemu taky klasicky album aby vyzerali akoze su historicky stare 🙂

maruskak13
30. apr 2011

inak mozete pozriet aj zopar fotiek mam na flickri.. to su este jedny z prvych 🙂

http://www.flickr.com/photos/58299914@N08/page3/

saskarisko
30. apr 2011

@maruskak13 - zapoj sa aj do tem, co su na picasse. ak mas nejake foto rozkvitnutych stromov, tak to daj na upload. detto, ak mas nejaku foto, kde su protiklady. terminy na uzavretie su dnes 😉 od zajtra budu nove temy 😉

maruskak13
30. apr 2011

@saskarisko vytvorila som si tam ucet.. kde najdem tie temy?
zatial teda nemam take foto co by som sa mohla pripojit ale pozriem dalsiu temu potom 🙂

olienka12
30. apr 2011

@maruskak13 mas moj vysnivany fotak a jednu obrovsku vyhodu,to ze fotis od zaciatku "pod dozorom" myslim,tie kurzy a nenachytas tolko zlozvykov 🙂)

maruskak13
30. apr 2011

@olienka12 ak je to tvoj vysnivany fotak tak ti prajem aby si ho raz mala..
mne sa s nim naozaj super foti. som spokojna..
a som rada ze som sa dala na tie kurzy hned na zaciatku ako hovoris.
len si este musim najst ten svoj styl ako pisala cruela 🙂
chcela by som sa naucit fotit ludi tak aby som zachytila emocie nie len nejaku pozu..

qetinka
30. apr 2011

kočeny aká ja dalšia téma???

silvia.t
30. apr 2011

Ahojte baby tuto temu nestiham,este mam muza doma tak moc na fotenie nie je cas ☹ dnes u nas bola riadna burka,a obloha bola neskutocna,mam jedno foto nie je vobec upravovane len z raw do jpg fotila som na rychlo z okna 😝

saskarisko
30. apr 2011

fotenie v pupave bolo zaujimave, trvalo az 15 min., a to uz deti vymyslali, idem rychlo stiahnut foto.a ak bude nieco pouzitelne, tak zverejnim
😅
@maruskak13 - https://picasaweb.google.com/101464930584620627461

qetinka
30. apr 2011

@silvia.t u nás bola aká istá obloha...

lili_a_mimi
30. apr 2011

caute caute 😎 tak, kto navrhne novu temu? 😕 ja som na tuto DU mala tolko napadov... ale prd z toho 😖 akosi som sa za cely ten cas nedostala poriadne k foteniu 😒 a konecne uz musim kupit pevnu 35-ku alebo 50-ku, lebo s mojim setakom sa neda fotit v nasom nie moc slnecnom bytiku 😠
@maruskak13 vitaj medzi nami 🙂 dufam, ze sa tu budes citit ako doma 😉
@cruela ako bolo na hokeji? pridaj nejake to zaujimave foto... predpokladam, ze si nefotila len mobilom 😉
@silvia.t u nas to vyzeralo tiez podobne, no nakoniec prsalo len u susedov v rakusku 😎 ale fotak som pre istotu so sebou na prechadzku nezobrala 😀
@olienka12 nie si jedina, ktora tuzi po D7000-ke... 😔 ach joooo, ked raz budem zarabat veeeela veeela penazi.... to mi bude hej... 😀 😀 😀 ale toho sa asi nedozijem 😖
@saskarisko a kde su foto? sem s nimi 😵

silvia.t
30. apr 2011

Tak prisli sme akurat domov boli sme vypustat lampiony ale tak som sa znervoznila 😠 😠 😠 chlap stretol nejakych kamosov tak isli na pivo a ja som ostala s malym sama...na vypustanie,fotenie a strazenie 😅 to bolo o nervy kopu ludi ale atmosfera uzastna tamer si to riadne uzil 😀 ale zdokumentovany mam prd ☹

lili_a_mimi
30. apr 2011

@silvia.t jooooj, moja, uplne si to viem predstavit... moj ma takto nechava samu tak 2-3x do tyzdna, len s tym rozdielom, ze on nechodi s kamosmi na pivo, ale cvicit... a ja som cele dni doma sama s malou 😠 niekedy mi uz z toho poriadne sibe... 😖 a ked mu poviem, ze aspon 1x do mesiaca potrebujem na take 3-4 hodinky vypadnut, tak sa ma prekvapeny opyta "uz zase???" 😠 😠 😠

maruskak13
30. apr 2011

@saskarisko my sme sa tiez dnes fotili 15 minut 🙂

http://www.flickr.com/photos/58299914@N08/

dosa
30. apr 2011

@maruskak13 ja som si prave vcera vyplatila terminy na kurzy fotenia, vybrala som si tiez akademiu kreativnej foto a vyhodny balicek zrkadlovka 1, 2, 3. zacinam 15.5., neviem sa dockat... @cruela dala som si terminy tak, aby som bola u toho isteho, vzala som to u toho p. bugara, dufam, ze nesklame... snad sa aj ja raz k vam pridam, lebo zatial vas len chodim sem tam obdivovat...

baby, vsetky fotite pevnym sklom? ja mam stale dilemu s tym objektivom... zatial si to neviem predstavit, kedze som zvyknuta z kompaktu na zoom. pri detoch mi je velmi napomocny, ked nemozem byt pri nich blizko. preto zvazujem objektiv zo zoomom, ale zase ta 50-tka nie je taka hrozne draha a vsetky ju chvalite...

adenka
30. apr 2011

ahoje,
nestiham ani pisat a ani DU som nestihla... nejak mam pocit ze sa stale niekde flakame... 😀
@maruskak13 vitaj medzi nami, tesim sa na dalsie fotecky 🙂

@lili_a_mimi ty si priamo z BA? ak ano, nemas chut sa niekedy stretnut? mozme pokecat, pofotit... hm? 🙂

maruskak13
30. apr 2011

@dosa tak to si urobila dobre 🙂 uvidis budes spokojna..a este len potom ta to zacne bavit 🙂
aj ja som zacinala s tym balickom 🙂
tak sa tesim s tebou.. daj vediet potom ako sa ti pacilo..

ja odkedy som si kupila pevnu 35, 50 a 85 tak zoomovy je odlozeny..
najviac fotim 85 lebo tak ako pises nepotrebujem byt blizko a predsa som blizko 🙂
skus sa niekedy pozriet cez taky objektiv a urobit par fotiek a hned si zvyknes 🙂

@adenka dakujem za privitanie 🙂
nic si z toho nerob.. ja standardne tiez nestiham.. len teraz som s drobcom na vychode u babky
na prazdninach dva tyzdne a nemusim robit kopec veci ktore doma musim tak mam cas 🙂

majulcek
30. apr 2011

ahojte baby,
no spominate tu pevnu 50tku,tak som si ju pozicala aj ja a nejak som jej este neprisla na chut,mozno za to ze som s nou fotila asi 10min dokopy 😝 tak ma poucte nech viem ako co s nou vlastne a sa mi zda ale teraz som si neni ista ale kamos mi davnejsie spominal ze foti s nou hlavne postavy,nevesty atd...moze byt ci ee? 😕

@maruskak13 vitaj a ako si sa vlastne dostala k fotaku,si spominala ze si to dostala s kurzom ako darcek,ale predtym si sa k tomu mala ,alebo to manzela napadlo? 😕

barbarka
30. apr 2011

@maruskak13 krasny synak i fotecky aj krasna fotovybavicka, v dobrom zavidim 😉 velmi sa mi paci ta fotecka co mas tvaricku maleho , hned prva na flickri 😉 krasa 😵

babenky prosim znova o radu - tema iso kedy zvysovat - dnes som fotila na 200 a su zasumene 😠 😠 nie vsetky ale co som fotila osoby tak to dost, a este raz na co ostrite pri fotke celej postavy alebo viacerych osob

barbarka
30. apr 2011

@olienka12 skusala som teda fotit clona medzi 8-11 niektore vysli daktore nie , ale dakujem za tip, budem sa snazit viac vyuzivat 😉

dosa
30. apr 2011

@maruskak13 - tie objektivy by bolo dobre vyskusat, len nemam vo svojom okoli u koho. ani zrkadlovku este nemam kupenu, ale v akf pozicivaju, tak som to vyuzila. maju canon a ja chcem kupim canon 550D, takze mi to vyhovuje... takze 85 je dobra do terenu? lebo vraj do bytu je velka, tam by bola asi lepsia 50... ze by som teda kupila dve pevne? 😅

maruskak13
30. apr 2011

@majulcek ano ja s 50tkou ked fotim tak portrety alebo aj vonku maleho.. lebo to zase nemusim byt
daleko a mam ho tam celeho pekne.
s 85tkou zase nemusim byt blizko a mam pekny detail 🙂

ja som sa k foteniu a fotaku dostala nahodou 🙂 chcela som dat nafotit drobceka.. a nakoniec ho fotim sama 🙂
dovtedy som moc nefotila ale obdivovala som fotky inych 🙂
a vyber fotaku sme robili s manzelom spolu.. boli to dlhe debaty a porady a citanie recenzii 🙂
a dnes som stastna ked mam fotak v ruke 🙂

@barbarka dakujem.. to ma uplne ignoroval dlho az nakoniec som vytiahla kluce ze ideme domov a vtedy urobil kuk
tak som rychlo cvakla preto som nestihla tu bradu celu 🙂

co sa tyka toho ISA aky mas fotak a objektiv a kde si fotila (vonku, dnu) a aj co si fotila?
Ja ostrim stale na oci.. tak ma naucili v AKF 🙂 ked su oci ostre ostatne sa da odpustit 🙂

@dosa tak to zacinas ako ja 🙂 tiez som na prvej hodine vyuzila tuto ponuku a pozicali mi canon..
ja pouzivam v byte aj 50 aj 85 🙂 striedam a skusam..

majulcek
30. apr 2011

@maruskak13 takze ked pojdem kamoske na svadbu (fotky len do osobneho archivu) staci mi tato pevna 50tka? a so svetlom je to ako,budem potrebovat aj externy blesk ci staci aj zabudovany,nebudu tie fotky zasumene pri umelom svetle?

hajanka
30. apr 2011

Baby to nemyslite vazne, ze viete kritizovat fotky a upravy zobrazene tu na MK? Ved ich kvalita tu je hrozna ☹ neda sa s nou nieco spravit? Ja som tu natiahla len zopar ale vyzerali fakt hrozne ☹ ☹ ☹

@maruskak13 fotky mas pekne, uplne prirodzene, ziadne drasticke upravy ani nic podobne som si nevsimla, az na tie dve co mas na prvej strane na Flickri, ja ich vidim cele zeleno-modre. Straz si white balance a kompoziciu.

saskarisko
30. apr 2011

@lili_a_mimi - ja som sa ti nejako pustila do zehlenia, a upratovania 😅 a s foto nie som moc spokojna, zajtra si asi dame repete 🤐
@hajanka - foto su aj na picasse

ja som pevnej 50/tke stale nejako neprisla na chut.

maruskak13
30. apr 2011

@majulcek ja sa bez 85 nepohnem z domu 🙂 takze brala by som aj 50 aj 85.
urcite externy blesk vnutri..zabudovany ti nepomoze, nema taky dosah a nevies si ho ani nikam nasmerovat len
rovno do tvare..
nebudu zasumene ak mas dobry objektiv a externy blesk.. aky mas fotak?
ja som fotila aj na karnevale deti a sum nebol ziadny.. najprv som fotila s 50tkou ale potom
som si dala 85 lebo chcela som z dialky aj detailnejsie fotky deticiek..
popravde svadbu neviem ako by som fotila.. tam potrebujes mat asi viac v zabere takze myslim ze tu 50tku viac vyuzijes.. ale to je len moj osobny nazor..

maruskak13
30. apr 2011

@hajanka dik za radu 🙂 budem na to viac mysliet..
hmm ja ich vidim dobre..

majulcek
30. apr 2011

@saskarisko no neni si sama s tou 5Otkou 😝
@maruskak13 canon EOS 500D s tym ze ja mam len zakladny setak 18-55 a tuto 50tku atd si mozem pozicat od znameho,tak za to sa pytam co vlastne k tomu ci mi staci len tento pevny,nech som zase neni ovesana taskami 😝 predsa budu to fotky len do sukromneho archivu