Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

barbarka
3. máj 2011

@olienka12 ten softbox som kukala ale nepochopila 😒
ja mam svetelny stan zo skatule ale iba malinky, a ako odrazku pouzivam prave tu striebornu vec z auta - co sa dava na predne sklo a potrebovala by som difuzer na vstavany blesk

dosa
3. máj 2011

tak take moznosti veru nemam, jedine tak v obchode keby i dovolili... som rada, ked ma v mojom okoli niekto vobec normalny kompakt, lebo dnes tusim vsetci fotia len na mobili 😀 😀 😀 😀

barbarka
3. máj 2011

@olienka12 fotopozadie sa da tiez s tej folie do auta? to by asi divne odrazalo, ci?

maruskak13
3. máj 2011

@dosa no vidis tak sa mozes kuknut a cvaknut cez moj ked chces 🙂
ked sa pozries na moje foto tak ja som ale drvivu vacsinu fotiek urobila 85tkou a niektore 50tkou 🙂
na kurzoch v AKF som mala vacsinou 50tku nasadenu.. a menila som si obcas za 85tku..

dosa
3. máj 2011

@maruskak13 - dakujem pekne za ponuku, mozno neskor, po mojich kurzoch, sa mozme stretnut, lebo teraz ked mam pravdu povedat, ani neviem, ci by som ten fotak vedela do ruky chytit 😀 😀 😀 nie to poznat rozdiel medzi objektivmi 😀 zatial len snorim po nete, ktory objektiv kupit, ci zoom, alebo pevny, na zaciatok... ale kupim az po kurze, mozno to konecne pochopim a budem vediet, co potrebujem 😉

olienka12
3. máj 2011

@barbarka ja som nepisala o pozadi z autofolie

barbarka
3. máj 2011

@olienka12 sorry, motak som 😅 hej uz vidim to je v dalsom prispevku

maruskak13
3. máj 2011

@dosa jasne .. ponuka plati 🙂
po kuze budes vediet aj fotak drzat v ruke aj sa budes tesit na vlastny..
ja som tiez tak isla na kurz ze som este nemala fotak a ako hovoris ani som ho nevedela drzat v ruke..

amunet
3. máj 2011

@dosa myslis si, ze po kurzoch budes vediet drzat fotak a aky objektiv si kupit ?! o akych kurzoch pises ak smiem vediet, teraz nemas ziadny fotak?!
prepac moje otazky 😵

dosa
3. máj 2011

@amunet - nie, nemam zrkadlovku, pohravam sa dlhsie s myslienkou kupit canon 550D a k nemu nejaky objektiv. prihlasila som sa do akademie kreativnej fotografie na kurzy "zrkadlovka 1, 2, 3" kde okrem ineho pisu aj - naučíte sa, že nie je objektív ako objektív, a aj to, ako si správne objektív zvoliť a ako ho používať. tak verim tomu, ze nieco pochytim... nehovorim vyslovene, ze neviem drzat fotak v ruke, ale naozaj som zrkadlovku este v ruke nemala, mam zatial kompakt canon power shot, ktory funguje aj na manual, co teda sa snazim vyuzivat, ale chcem sa to naucit poriadne... mam par knih od kelbyho, z ktorych taham rozumy... a na kurzy mi pozicaju zrkadlovku, konkretne maju v ponuke canon 450D, tak myslim, ze daleko od toho mojho tipu to nebude...

maruskak13
3. máj 2011

posielam jednu z dnesneho fotenia..
ostatnych par potom dam na flickr vecer.. 🙂

@dosa fotila som s tou 35tkou a na tejto fotke som bola od neho asi na dva - tri kroky..

olienka12
3. máj 2011

@maruskak13 chcela som sa ta opytat,ci vyuzivas aj video na fotaku a aka je kvalita pri horsich svetelnych podmienkach v byte napr.pri umelom svetle dik

cruela
3. máj 2011

@olienka12 teda nie ze by som sa chcela montovat do vasej debaty, len ma zaujalo, preco si tuto otazku dala len maruske... ze ci je na to daky speci dovod, preco to nebola otazka do plena... 😅

maruskak13
3. máj 2011

@olienka12 zatial som skusala len raz ale mala som nasadenu 85 a to nebolo moc dobre lebo ked este bol maly na mieste tak to bolo krasne ostre ale akonahle sa pohol uz to bolo rozostrene asi musim nasadit zoomovy objektiv..

kasami
3. máj 2011

@dosa ja som mala 450 do teraz 😉 550 je vlastne jej nastupca a vie uz nahravat video ... myslim, ze to je jediny rozdiel 🙂 tak verim, ze budes spokojna 🙂
prosim ta ktory power shot mas ? a kolko stal ? ja rozmyslam, ze by som ho kupila ako doplnkovy vreskovy fotak .... ale chcela by som nejaky lepsi ... ale nie za 500,- 😝
@maruskak13 skoda tej travicky v tvaricke inak to vyzera fajn

Inak baby su aj take piknik deky a zo spodu maju to strieborne .... to zevraj tiez super odraza 🙂

a odporucam sledovat www.mini-max.sk mavaju dobre akcie .... ja som si cez nich kupila odrazku 5v1za perfis cenu

maruskak13
3. máj 2011

@cruela asi som bola len po ruke..
ja by som tiez chcela vediet aku mate skusenost s videom na fotaku 🙂

maruskak13
3. máj 2011

@kasami ano aj ja som si vsimla ale to bola sekunda ked spadol 🙂 bud som cvakla alebo nie 🙂

olienka12
3. máj 2011

@cruela lebo ma d7000 🙂 tu chceme kupit

cruela
3. máj 2011

ja bezne natacam video na fotaku... som si kvoli timu kupila aj velkokapacitnu kartu, aby som mohla v pohode fotit do rawu a mala miesto aj na video... aj teraz v sobot ked som fotila tu svadbu, urobila som vyse 1600 fotiek a nahrala nejake videa a na karte bolo miesta este dost 🙂 najprv som myslela, ze video vo fotaku je blbost, ale teraz si to neviem vynachvalit

olienka12
3. máj 2011

@cruela zaujima ma ako toci video vo vnutri mam malu kamerku a dnu je to hruza des vonku nadhera 🙂)

kasami
3. máj 2011

@maruskak13 jasne 🙂 momentka 🙂))

maruskak13
3. máj 2011

@olienka12 skusala som teraz s tou 35tkou a velmi pekne video 🙂
v kuchyni pri umelom svetle uplne tak ako ked fotku robis..

olienka12
3. máj 2011
olienka12
3. máj 2011

no ja sa zacinam tesit kamos bol pred velkou nocou doma z irska a fotil nas foto bude tento tyzden huraaa

qetinka
3. máj 2011

@barbarka ja som sa prihlasila a pevne verím ze mi to vyjde a budem mat komu dat deti..zasadne bez nich lebo tie moje tornada by to tam dali doporiadku!!! 😲 😎

dosa
3. máj 2011

@kasami - mam powershot a720 is, ale mame ho uz vyse dvoch rokov, tak uz asi aj lepsie budu. nie je taky uplne malicky, do vrecka, ale je sikovny a robi pekne fotky. este za koruny sme ho kupovali, stal nieco vyse 8500 korun.
http://recenzie.sme.sk/test/Fotoaparaty/Canon-P...

kasami
3. máj 2011

@dosa no asi popozeram .... ale budem s tym musiet pockat .... lebo teraz sme sa doooost vyhadzali z peniazkov 😝 ale som rada, ze si spokojna .... skusim potom asi priamo cez canon ...maly tam ma zlavu 5% aleb vo velkoobchode 🙂 ale asi az na vianoce 😝

dosa
3. máj 2011

@kasami - teda pekne fotky robi, som myslela, ze vonku, lebo vnutri je to katastrofa, ale to bude zrejme tym, ze sa z toho ja neviem vysomarit... ked dnu svieti pekne denne svetlo, tak aj by sa dalo, ale ja som z toho uplne vedla 😖

olienka12
3. máj 2011

kocky dala som do sukromneho na kritiku foto prosim o komentar dakujem

kasami
3. máj 2011

@dosa skusim ich potom niekde mrnut .... vo fotolabe alebo tak ... ohmatat a pozriet funkcie ... chcela by som maleho viest k fotografii ... zatial foti s canon ixus .. alebo mobilom .... ma iphone ... ale foti vsetko ked ho to chyti ... teraz mam od pondelka novy pocitac tak mu posuniem notebook a budem ho ucit stiahnut si fotky ... pomalicky ... tak od jesene by som chcela zacat ... lebo on by fotil a natacal stale 😀