Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

hajanka
10. máj 2011

@michalag z toho co sa tu da vidiet, prva vemi pekna farba, skoda kompozicie, inak sa mi paci, mne by sa to pacilo este viac na svetlom pozadi, ale vyzera na celkom peknu ostrost. Konik pod nou, pre mna eee, hlava odseknuta v krku, vstupujuca v rohu, stredovka, kompozicne mi vobec nesedi. Ta posledna malicka vyzera naj, ja by som este viac ustupila, uvolnila priestor, mozno sla do jeho urovne, pozadie mi pride take nijaka, moc blede, konik je zase moc tmavy v tieni, tazko rozoznat z takeho nahladu.

lili_a_mimi
10. máj 2011

@hajanka ahoj! tie red leaf akcie si si zakupila na ich stranke alebo sa daju aj niekde free stiahnut? 😉

michalag
10. máj 2011

@hajanka dakujem za kritiku 🙂 , ono s tou kompo mas uplnu pravdu 😔 a velmi sa mi nedalo ist k nim ani blizsie ani dalej lebo oproti mi svietilo priamo slnko, za konikmi boli uz domy + panelaky (prisiel k nam cirkus) a tie som vo foto nechcela, takze som to orezala ako mi prislo spravne ale mozem dat aj uplne foto 😅

lili_a_mimi
10. máj 2011

Ach jaaaaj, cely moj volny cas, co mala spi sa stvem s upravou fotiek do DU a potom sa mi cely PS vypne 😖 😠 ☹ Nic sa mi z toho neulozilo ☹ a vecer mozem zacat odznova 😕 😢 Od vcera je to uz 3 zla vec, ktora sa mi stala (ostatne sa vsak netykaju PS, ale prerabky nasho noveho bytu) ☹ ☹ ☹

barbarka
10. máj 2011

@lili_a_mimi no ked sa dari tak sa dari 😒 to poznam

barbarka
10. máj 2011

@michalag konik sa mi zda dost tmavy nevidno dobre crty a tulipkovi by sa hodila bud ta useknuta stonka alebo uplne bez 😉

nostek
10. máj 2011

@hajanka ja tiez pouzivam z florabelly sem tam. niektore su primoc veru, treba si to prisposobit. ale to ja este nie som taka macherka ;o). ako viem si co to,ale este mam pred sebou dlhu cestu. ty mas neskutocne krasne, ciste fotky.
ja mam doma malinku modelku a dako mi nevychadza jej fotenie. len take bezne domace fotky. a je mi to luto. musim a musim a musim s tym cosi urobit ;o). stale fotim len Simcu, aj ke dona ma ma uplne na haku 😀

no idem porobit co treba, nech mam vecer trosku cas na blog a tak pa kocky.

hajanka
10. máj 2011

@nostek dakujem, a ty mas doma take drobatko? Tak to je podobne mladucka ako moja neterka na fotkach 😀 😀 😀 ona bude mat vo stvrtok 8 tyzdnov. Tak sup sup, spravit nejake fotocky!!! Lebo cas uz nevratis 😉

silvia.t
10. máj 2011

@nostek co ja by som dala zato mat doma taku malu slecnu 😀 😀 😀 to by som fotila az pokial by mi fotak neskapal 🤐

lili_a_mimi
10. máj 2011

ahojte! Baby v okoli BA, za kolko fotite na svadbach? Mozte aj IP 😉

ivka000
10. máj 2011

baby ja jednu otázku čo používate ako pozadia ... dajte nejaké typy napr do DU napr. biele alebo čierne už so skúšala všeličo ale nie je to ono alebo máte mobilné pozadia 😕

cruela
10. máj 2011

@lili_a_mimi tato otazka zaujima aj mna, tak mozete pisat aj mne 🙂

cruela
10. máj 2011

@ivka000 skus texturu ked nemas pozadie co by sa ti pacilo.... ja som teraz texturovala jednu fotku, lebo sa mi lubil ten cvak, ale za dievcatkom bol "bordel" tak som to skusala nejak zachranit...

barbarka
10. máj 2011

@cruela
@lili_a_mimi aj mna zaujima ale len cisto teoreticky 😅

barbarka
10. máj 2011

@cruela krasna fotecka 😵 pravdu povedat netusim ako sa pouziva textura ale vyzera to velmi dobre 😵

cruela
10. máj 2011

@barbarka ja sa snazim moc textury nepouzivat, ale niekedy po nich siahnem, hlavne ked chcem maskovat pozadie 😀 je to jednoduche, v PS si na fotku vlozis v druhej vrstve nejaku fotku, ktoru chces pouzit ako texturu, zvolis si sposob a silu prekrytia tejto vrstvy a potom ju zgumujes na miestach, kde ju nema byt vidno, teda v tomto pripade cez to dievcatko

ivka000
10. máj 2011

@cruela dik super ale ani ja poriadne neviem ako na to 😝 asi by som ju obrezala "čarovnou paličkou" a potom miesto pozadia šupla textúru ... somarina či? 😀 len to potom vyzerá tak ako vystrihnuté a nalepené ako to spravíš tak aby to nebolo ani vidno že to je takéto pekné ???

ivka000
10. máj 2011

ahá už si ma predbehla 🙂

ivka000
10. máj 2011

@cruela a dajú sa niekde stiahnúť aj free ?

cruela
10. máj 2011

@ivka000 ja si hladam obrazky na nete.... ako texturu mozes pouzit cokolvek

olienka12
10. máj 2011

fnuk smrk dnes sme sa boli k veceru prejst,ze nieco nafotime vyskusam fotak... no neviem ci jednu ostru mam :(((

olienka12
10. máj 2011

@ivka000 daj si na flickri hladat textures a najde ti milion i pol 🙂))

ivka000
10. máj 2011

super a ako si uložím novú textúru? mám asi radne blbé otázky čo 😀

ivka000
10. máj 2011

našla som ich strááááášne veľa len neviem ako uložiť 😀

olienka12
10. máj 2011

@ivka000 klikni na obrazok a vyber moznost zobrazit originalnu velkost a potom save as alebo ulozit ako...no nieco vtom zmysle 🙂

cruela
10. máj 2011

@ivka000 no, pokial ja viem, tak z flickru sa stahovat neda.... aj ujo google ti najde vela textur, tam si dokonca mozes zvolit aj velkost obrazku, lebo zas nemozes tahat obrazok (texturu) ktory ma 100x100 pixelov

cruela
10. máj 2011

no, prave som zistila, ze sa tam daju stahovat fotky... ale mam pocit, ze sa to nedalo, resp. da sa to nastavit, aby sa nedalo... alebo sa mylim? 😕

olienka12
10. máj 2011

@cruela ale da a krasne textury

takze postup pravou myskou kliknut a dat original alebo najvacsiu velkost a potom download original...

olienka12
10. máj 2011

@cruela pokial viem,tak sa to da zablokovat ale textury su volne pristupne,ale zasa tiez nie vsetky

cruela
10. máj 2011

ja mam aj tak radsej googla, rychlejsi, prehladnejsie a na tie tri textury do roka mi to staci 😀