Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

adenka
19. sep 2010

ahojte,
vidim ze tu to zije viac ako v sukromnej 🙂
tak pridavam tych par mojich aj sem, a budem rada ak date nejake nazory, kritiky... fotky su neupravene, len tak ako vysli...

a este otazocka, mam nikon D5000 a neviem kde sa na nom nastavuje expozicny cas... neviete niekto poradit?

csikike
19. sep 2010

@adenka bozske, hlavne tak pri zapade slnka 😵

idris
19. sep 2010

Tak uz som si par stranok precitala a a zistujem ze polke veci nechapem. No chcem sa pochvalit aj mojimi foto co som porobila kedze mam malu dcerku tak fotim najme ju a predtym som fotila kade co ale najme prirodu

Zatial nepouzivam ziaden poriadny fotoshop ACDSee takze tam sa nedaju robit zazraky aspon ja neviem fotky babetka su upravovane najme sytost farieb a ostatne sa mi podarili take ako vidite

Ale idem vas dalej citat este mam nejaky 90 stran

cruela
19. sep 2010

@adenka no ja som teda rada, ze to tu zije, pretoze ja v tej sukromnej nie som a obavala som sa, ze tu potom "skape pes", ale nastastie to tu zije 🙂
mne sa najviac lubi ta fotka v nahlade stvrta zlava (aj ked ja by som sekla tu vec vpravo, trosku to tu fotku rusi) a aj ta vedla, co sa babo batoli po piesku je faaaajn

idris
19. sep 2010

@adenka super fotecka tak s malou a zapadom slnka 😵 😵 😵

adenka
19. sep 2010

dakujem vam... 🙂 no este mam co robit, aby to bolo take ze si ja sama poviem super 😅

@idris krasne fotky, mne sa najviac pacia 2 a 8 🙂

inak v skuromnej som sa pytala a nedosla odpoved, neviete niekto ako zvyraznit farbu oci na fotke? niektory fotky su uzasne ze tam ma fotena osoba syte krasne oci a to je dominantou fotky...

a chcem sa pohrat s texturami a nejde mi to spustiiiit 😠

idris
19. sep 2010

@adenka ja ti neporadim este len zacinam 😅

silvia.t
19. sep 2010

@adenka to by aj mna zaujimlo ako ponechat foto taku prirodzenu a zvyraznit iba ocka 😀 ja som si stiahla photoshop ale je format.zip a nejde mi to otvorit ☹

idris
19. sep 2010

@silvia.t skus ho otvorit cez total comander ak mas pojde ti to a ak nie na nete sa da stiahnut vela programov na odzipovanie

cruela
19. sep 2010

@adenka tak si musis oznacit len oci a pohrat sa s tym, bud upravis farbu alebo jas, ako sa ti paci... alebo znacis vsetko okrem oci a ten zvysok odfarbis... treba sa s tym trosku pohrat... aky software pouzivas na upravu?

adenka
19. sep 2010

@silvia.t stiahni si winzip, ten ti to rozbali

adenka
19. sep 2010

@cruela photoshop, ale este sa len ucim s nim robit... mam to robit vo vrstvach?

cruela
19. sep 2010

@adenka hej, mozes to robit vo vrstvach, alebo len v selektivnom vybere... ja preferujem vrstvy, lahsie sa tam opravuju chyby 🙂

csikike
19. sep 2010

@adenka aden ja to robim tak, ze okopirujem vrstvu a spodnu bud zafarbim farbou aku chcem aby boli oci a vrchu bud zosvetlim, dam cierno bielu a potom oci gumujem, takze zostanu oci vo farbe predchadzajucej vrsty, ale existuju aj navody na youtube

adenka
19. sep 2010

idem sa s tym skusit pohrat... potom dam vysledok 🙂
dakujem za rady 🙂

adenka
19. sep 2010

tak mesiac som nerobila s vrstavmi a zabudla som ale uuuuplne ako no to 😀

adenka
19. sep 2010

@cruela vies mi poradit ako sa robi selektivny vyber?

cruela
19. sep 2010

@adenka ja to robim najcastejie kuzelnou palickou (magic wand tool) - oznacim si co potrebujem a ak chcem spravit z toho vrstvu tak ctrl+c si skopirujem a ctrl+v to prilepim a mam ten vyber v novej vrstve a mozem to upravovat... ak nepotrebujes z toho novu vrstvu, tak si nechas len oznaceny ten vyber a robis upravy, tie sa ti urobia len v tom vybere, ostatne ostane nezmenene

adenka
19. sep 2010

tak nieco som porobila a vysledok katastrofa... chce to este trafit sa do dobreho odtiena modrej....

cruela
19. sep 2010

@adenka veru, posprocesing je zdlhava robota.... ja teraz uz treti den upravujem fotky co som jednu akciu fotila a uz mi je z toho pomaly aj zle....

adenka
19. sep 2010

@cruela nuz ocka dostanu zabrat... a ja som este taka, ze kym to nie je tip top, tak mi to neda... zeby dalsia kava? 😀

adenka
19. sep 2010

nooo nie je to ono, ale takto to zatial vyzera...

adenka
19. sep 2010

no tak tu to ani nevyniklo... 😒

minitrouble
19. sep 2010

ahojte, poprosim rady na zlepsenie ....nemam na vas ani zdaleka ale chcem sa naozaj ucit - cize snaha tam je aj ked talent zjavne zaostava 😎 😀

briketa
autor
20. sep 2010

@cruela
@olienka12
mam kamarata fotografa (http://bb-photo.com/) , ktory dostava styritisic dolarov za svadbu. nikdy v zivote by nemal k niekomu taky neprofesionalny pristup a komentoval povysenecky niekoho techniku, ci pracu. je to obycajna ubohost ( a tak trochu slovenska mentalita? ;) ).
to na margo toho, ako nad vami gulali ocami koli SB600-ke blesku....
cruela - ze ina kategoria fotografa? skor ina kategoria d.e.bilizmu

briketa
autor
20. sep 2010

@minitrouble chod na tuto stranku http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm a uplne vpravo si nastuduj kapitolu Perspektiva a Kompozicia. Tu usetri mnoho vysvetlovania a podla mna kazdemu da vela. Potom si postupne citaj celu tu stranku. Je to vlastne kniha "Mistrovstvi prace s DSLR" od R. Pihana. Je tam vsetko co by si mala vediet ked chces fotit.

briketa
autor
20. sep 2010

@adenka ked si kupovala fotak, tak si tam urcite mala prilozeneho maleho kamarata s nazvom "Manual uzivatela" 😉
tak si to pekne nalistujes na obsah, pozries kapitolku o rychlosti, cize casu zavierky a naucis sa nastavovat.
Keby si tuto otazku dala do fotografickeho fora, tak ti odpisu taku vseobecnu odpoved RTFM 😀 (read the f.uc.king manual)
Kazdy ma iny fotak a kazdy si musi pozriet pri svojom tipe ako ovladat. Jedine tak si vies prestavovat v terene fotak na ideanu expoziciu, ze ho mas perfektne "v ruke". Vies kazde tlacidlo a otocenie kolieska na co sluzi a kedy ho pouzit.

adenka
20. sep 2010

@briketa neuveris, ale nemala 🙂 .. podnikatelia na slovensky sposob, fotak drahy jak svina a manual sme si museli prosikat dodatocne mailom... nuz co k comu, uz ho mam, ale nemala som ho vcera k dispozicii a chcela som sa s tym pohrat... dnes mi ho manzel posle, tak si to kuknem 🙂

csikike
20. sep 2010

@adenka tak to je vazne dost od veci, nemat slovensky manual.... 😅 ved to uz zavana odporucanim navstevy soi-ky 🤐

@briketa diky za radu, ide aj ja citat, aj ked tiez by som si rada vypocula kritiku na moje fotky co som hodila na predchadzajucej strane uplne dole 😅

adenka
20. sep 2010

@csikike ja uz to neriesim... je mi celkovo zle zo sluzieb co su ponukane na slovensku... a soi-ka, tam mam prosim pekne na presetrenie jednu reklamaciu uz 3 mesiace... a zatial si to len preposielaju z jednej kancelarie do druhej, takze tam sa tiez velmi spravodlivosti nedovolas... 😒