Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

glee
3. okt 2012

@puhinka teraz mas na mysli foto, co som hodila tu (portret s kamoskou)? Lebo tam mam ISO 100 😕

puhinka
3. okt 2012

@glee ,nie nie,to čo si hovorila ten druhý prípad 🙂

glee
3. okt 2012

@puhinka nooo, tak to ano 🙂

luciferova
4. okt 2012

ahojte, chcela by som spravit nejake 3v1 fotky a vraj sa to da v Picase nejako, neviete mi blizsie poradit? do sluzby gmail com prihlasena cez mejl, aby mi to nestiahlo vsetky fotky a nevystavilo niekam 😅 poradte mi prosim ako na to, dakujem 🙂

olienka12
4. okt 2012

@luciferova oznac foto a hore je vytvorit a daj kolaz tam si nastavujes ako to chces rozlozit

luciferova
4. okt 2012

@olienka12 ale asi to chce nainstalovat cosi, ci nie? Nemam to v pc

luciferova
4. okt 2012

Dnes som odfotila par zaberov, s ktorymi nie som velmi spokojna, rada by som si vypocula nazory skusenejsich, kto by bol ochotny mi sukromne poradit, nechcem zadavat fotkx do verejneho fora. Alebo mate aj sukromnu temu? Vdaka. 🙂

erique12
5. okt 2012

ahojte, otazocka:
ked fotim vnutri, bez blesku len s prirodzenym svetlom zvonku pripadne su lampy v dome zapnute, tak sa casto stane, ze sa mi biela farba prepali, ako tricko atd. nejaky trik ako tomu predist? tiez ta seda karta?
dalsia farba, co je problematicka, je ruzova. strasne krici a je doslova neprirodzena...

kvietocek7
5. okt 2012

@briketa ahoj proficka moja 🙂 idem na vyzvedy, ci ty mas doma studio na fotenie alebo take daco... lebo by som chcela nejake rodinne foto len neviem ci napr tito http://tj-photography.co.uk/groups.html fotia akoze ''dobre''. Myslim vyvazene farby a tak... alebo na co je dobre prihliadat ked hladam nejake family foto studio...dik za raduuu 🙂
Inac tu cierno bielu foto co si aj upravovala - uz sa na to tolko chystam,rozhodujem sa ci sepia alebo CB.

dosa
6. okt 2012

@erique12 vnutri pri dennom svetle by problem nemal byt - jedine v tom, ze mas prilis velky dynamicky rozsah - pomoze ked zmenis pozadie, nesmie byt prilis tmave, alebo neosvetelne.

pri bytovych lampach pozor, treba vyvazit spravne bielu a ja napriklad aj keby som nastavila WB na ziarivku - mam napriklad farebne steny, farebne tienidla na lampach, takze to vsetko vplyva na kvalitu a hlavne odtien svetla - tu naozaj je najlepsi pomocnik seda tabulka

babatko88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
winsletka
7. okt 2012

Baby, poradíte ? Obdržala som foťák Nikon d90 s pevnou 50-tkou ale všetky fotky, ktoré som doteraz urobila nie sú ostré, celé sú také zrnité. Je niečo treba nastaviť vo fotoaparáte alebo čo?

luciferova
7. okt 2012

nenajde sa tu ziaden radca?

dosa
8. okt 2012

@luciferova ja techicky poradit viem, ale hodnotit fotky neviem - pretoze kazda si fotime do svojich albumov, kazda ma svoj styl a kazdemu sa paci nieco ine... do takychto debat sa ja radsej nepustam 😅 a co ja z duse neznasam, su fotky akoze "nakrivo"

luciferova
8. okt 2012

@dosa ja technicky potrebujem, neviem ako myslis nakrivo, chcela by som aj radu ohladom farieb, ako docielit niektore veci, ci sa to vobec da alebo treba iny objektiv a tak.

lucqa
8. okt 2012

@luciferova ved si hod foto do albumu, odtial to vies potom aj vymazat a poradia Ti viaceri.
A co potrebujes docielit, ze nevies cim?

@dosa tie akoze "nakrivo" nemam rada ani ja, alebo pri atelierovkach nakrivo motiv na pozadi a dieta rovno 😝

luciferova
8. okt 2012

@lucqa vies, len ja som chcela sukromne, je tam moj maly a nechcem sa tu zverejnovat. Alebo ak mate sukromnu temu a beriete aj novych clenov..

lucqa
8. okt 2012

@luciferova tak potom na Flickri sa pridaj ked chces 🙂

mirca
8. okt 2012

Ahojte, mam na Vas taku laicku otazku. Akej kvality je full HD video na zrkadlovkach v porovnani s priemernym kompaktom. Oplati sa investovat amaterovi do zrkadlovky s videom? dik

luciferova
8. okt 2012

@lucqa a to neuvidi kazdy flickrista?

@mirca asi zalezi od fotaku, my sme si kupili taky s kamerou a na bezne veci to bohate staci 😉

lucqa
8. okt 2012

@luciferova tam si nastavujes kto to ma vidiet, bud len ty a skopirujes tag do temy, alebo das, ze to maju vidiet len priatelia alebo len rodina, alebo zaskrtnes, ze to ma byt verejne. Zadava sa to hned pri nahravani fotiek, ale da sa to kedykolvek menit.

@mirca tak napr. zrkadlovkou sa natacali aj niektore casti Dr. House 🙂

idris
8. okt 2012

hojte kočky vedeli by ste mi poradiť aj ohľadom poloprofesionálnych kompaktov čítala som kopec recenzíí ale nejako som už dopletená. Zrkadlovku nechcem lebo je veľká ťažká , treba kopec veci dokupovať a tak však same viete . Chcem to iba na rodinné fotky ale aby bol fotáčik dosť rýchli na dieťa 😀 😀
ja som našla tento Sony Cyber-shot RX100 Digital Camera aj sa mi pozdáva ale radšej by som ostala verná nikonu

missy97231
9. okt 2012

@mirca noo, ja som nedavno na Spievankove natacala... Videa su krasne, ciste, ale velke. 2min.ma 600mega... Ma slo trafit,,, lebo na konci sme chceli fotku so spievankou a zahrajkom,,, a karta 8gigova plna... Musim sa s tym pohrat,,, lebo video mi potom v pc neprehra... Kockuje. ☹

mirca
9. okt 2012

@missy97231 a da sa nastavovat kvalita?

missy97231
9. okt 2012

@mirca popravde este som neskumala , lebo ja vacsinou iba fotim,,, akurat ze som chcela nahrat Spievanku a Zahrajka pre Davidka,,, lebo som mala vybity mobil, ktorym zvycajne nahravam taketo videjkaaa 😀

dosa
14. okt 2012

@erique12 a ešte iekto sa tu pýtal na šedú tabuľku: hore je obrázok, ktorý mi odfotí v obývačke, kde mám žiarivky, ale žlté tienidlá, WB mám nastavené na auto. spodný obrázok je upravený pomocou šedej tabuľky - koláčik je na nej položený, tým pádom mi stačí na úpravu jedno kliknutie. teda dal by sa ešte vylepšiť, ale to len na ukážku, aký je v tom rozdiel

briketa
autor
14. okt 2012

@luciferova v nastaveniach mas ISO (sum) ked je fotka zrnita, mas vysoke ISO. Prestav ho na 100. To sa tyka denneho svetla. S meniacimi sa svetelnymi podmienkami na scene musis aj prestavovat ISO. Cim je tmavsia scena, tym musis mat vyssie ISO.

@dosa neprijemna provokacia ten kolacik. aj za usami by som sa oblizala 🙂. to mas u mna ulozene. takto ma provokovat.. 🙂

briketa
autor
14. okt 2012

@kvietocek7 rodinne fotky su najkrajsie a najprirodzenejsie v prirode vonku. a teraz na jesen ked sa v miernych pasmach menia listy a priroda hra uzasnymi farbami, by som roddinu foto v studiu povazovala za hriech 😉
tym padom je moja odpoved jasna - nie, studio nemam. mne sa studiove fotky pacia iba glamour - modelky a fotografia produktu. deti a rodinky nie. je to vecou mojho osobneho vkusu, nehovorim, ze je zle, len mne to nesedi.

dosa
14. okt 2012

@briketa jaj, to ma mrzi, ja inak taketo veci nefotim, toto bol moj vcerajsi experiment a mala som poslat vysledok - lebo ono to malo uplne inak vyzerat, len mi to dobre nelepilo a nedrzalo tvar, tak som to svihla do formy na muffiny 😀

briketa
autor
14. okt 2012

@mirca na mojom fotaku je rozlisenie videa v plnom HD 1080/30p s rychlostou 30 zaberov za sekundu.
ked chces zrkadlovku kupovat len koli videu s tym, ze ju inak nevyuzijes, urcite by som ju nekupovala.
radsej by som volila videokameru a kompakt.