Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

rainee
1. sep 2011

@mirica4 nie, len na fb ale nemam verejne pristupny profil 😉 ale urcite pridam postupne nejake fotky aj sem 😅
@zajo79 hej, asi sme sa nepochopili 🙂 az tak zle na tom zas nie som 😀 ale ako hovorim, aj tak s tym ostrenim mam problem. a celkovo sa mi cez kukacik zle foti, akosi si neviem na to zvyknut 😖

dadush
1. sep 2011

@silvia.t dik , nie ja nepouzivam zatial polarizacny filter lebo ho este nemam 😀 mam len klasicky filter, asi som vystihla dobre svetlo 😀

dadush
1. sep 2011

@zajo79 mas na mysli, ze by ostrilo inde ako je ostriaci bod?

zajo79
1. sep 2011

@dadush ano,zeby to bolo posunute - front / back fokus.

dadush
1. sep 2011

to som si skusala odsledovat to je v poriadku , takze ostrenie samotne by malo byt ok. len mi chyba ta iskra v niektorych fotkach ,ale to bude len treba vela skusat, skusat a aj novy objektiv ...dufam ze uz coskoro bude 😀

zajo79
1. sep 2011

@dadush svetelny objektiv a blesk s difuzerom by to nespravil? a odrazna doska... tak sa to robi aby bol "catch light" v oku

nikonka
1. sep 2011

viete o tom, ze difuzer na blesk ma len "libido efekt"? tento nazor som pocula od odbornika a celkom sami pozdava.. bo ja som fotila aj s a aj bez a rozdiel veru ziadny porovnatelny nie je... a veruze som nevidela "normalnych" fotografov fotit s difuzerom...

zajo79
1. sep 2011

http://2.bp.blogspot.com/_MkhucPbPsDI/TC-q5WSTA... toto je bez difuzera...ale setak 18-150 na d90tke..

dadush
1. sep 2011

@zajo79 je to velmi dobra volba ale ja sa snazim dosetrit aspon na ten objektiv a ostatne bude hudbou buducnosti, som predsa len na materskej a tie financie su obmedzene ☹

zajo79
1. sep 2011

@nikonka daj fotky 😉

ked sa zaostri na oci, tak to tam musi byt. a s difuzerom je to este lepsie. aj fotografi lepsejsi s nim chodia...pripadne si upravia vykon blesku a expoziciu...ale to uz je sama teoria. lepsie je skusat.

zajo79
1. sep 2011

@dadush jaaaj, dakujem...uz som ho predala..idem do ineho..zatial s pevnou 50tkou. len este musim taky mesiac cca pockat..som bez fotaka ako bez ruky, chodim si hladkat moj objektiv co mi zostal a studujem teoriu, zahrabavam sa v casopisoch, knihach a nete... ale pride moj cas coskoro dufam 😉

nikonka
1. sep 2011

@zajo79 presne ako vravis - hrat sa s nastavenim blesku, ale nejake "cepicky" su zbytocne.. fotky nemam, nedavam si do pocitaca vsetko co nafotim, len to co ma hodnotu....
inak, teoria je dobra, ale prax este lepsia.. samozrejme v kombinacii s praxou... a to ja mam... a aj fotim...

nikonka
1. sep 2011

inak, akurat som si to "skonzultovala" so znamym, profesionalnym fotografom, ktory aj vedie kurzy a toto mi povedal: " nejaky extra efekt to nema... osobne ho mam...ale v podstate nepouzivam... ked, tak softbox, dazdnik a pod."
to len aby ste si nemysleli, ze sa chcem vadit, proste len pocuvam ludi co fotia, radim sa a ucim sa... tak ma zaujalo, ze som vsetky baby videla blyskat s difuzerom, tak som trochu aj patrala, ci to na nieco je, alebo len "ked to ma ona, musim mat aj ja" samozrejme, nieco malo to moze pomoct, ale len nepatrne...

nikonka
1. sep 2011

ten skorsi prispevok obsahuje chybu...
"inak, teoria je dobra, ale prax este lepsia.. samozrejme v kombinacii s praxou" samozrejme som chcela napisat "v kombinacii s teoriou"

zajo79
1. sep 2011

ja mam taky velky difuzer, ze je ako maly softbox 😀

ale fotim vacsinou s pevnou 50tkou a blesk vobec nepouzivam.

padam smer postel, deti budu rano hore...kto vstane? 😅 ale som rada ze tu vecer mozem v klude snorit a nikto ma nerusi.

tak dobre svetlo vsetkym zelam 🙂)) a uz sa skoro aj ja dufam pochvalim s novym telom. 😵 😵 😵

rainee
2. sep 2011

@zajo79 vies mi prosim poradit ako najlepsie fotit bez blesku so zakladnym objektivom 18-55??? lebo potom su fotky neostre a zrnite, diky.

olienka12
2. sep 2011

@rainee no zaklad mat svetle miesto a ked sa to neda tak hrat s sa isom,clonou,casom a kompenzaciou expozicie a skusa,,,,,t univerzal navod neexistuje,lebo kazdy foti na inom mieste pri inych svetelnych podmienkach..

olienka12
2. sep 2011

@rainee a ked to neide ani tak, tak pouzit aj interny blesk ale nastavit vyvazenie bielej a intenzitu...

ivka000
2. sep 2011

ahojte baby ste sa nejako rozpísali 🙂 dú sa nám pekne plní nejako nás to protisvetlo chytilo 😀 super rozmýšľam nad novou ale nič ma akosi nenapadá skúsim kuk na nete 😝
ja stále uvažujem nad externým bleskom skôr ako na vianoce by ani nepripadal do úvahy ale ked ja vlastne fotím tiež len bez blesku a s pevnou 50 tak neviem či by som ho vôbec zaťiaľ aj využila ... uvidím v zime budeme viac vnútri, bude menej svetla tak možno bude treba aj blesk zapnúť 😀

silvia.t
2. sep 2011

@ivka000 ja som teraz blesk kupovala aj koli tomu,ze pojdem fotit svadbu ,no doteraz som ho este nepouzila ani raz :P Len doma na testovanie

nikonka
2. sep 2011

@silvia.t pouzitie blesku nie je ziadna veda 😀 vlozis baterky, nastavis TTL a viac sa nestaras 🙂 len si nezabudni zobrat nahradne baterky, bo sa budes divit, ako to zere....

nikonka
2. sep 2011

a co keby sme si dali ako dalsiu temu ciernobielu fotografiu? mohlo by to mat aj nejaku temu, ale finalna fotografia by musela byt CB... hmm...?

mirica4
2. sep 2011

@nikonka CB foto sa mi páči na du a dáme aj niečo konkrétnejšie? ja teraz nemám nápady...
@silvia.t dávala si už niekde spracovať foto? ak tak v ktorom labe?

ja som dnes fotila svojho malého 5 záberov som pridala na fb http://www.facebook.com/pages/Photo-Miriamima/1...

olienka12
2. sep 2011

@mirica4 maly zlatucky 🙂)
ja mam nove tieto 🙂 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=21259163...

nikonka
2. sep 2011

@mirica4 hej, aj nejaka tema by bodla ale ze boli by len CB fotky....

annika11
2. sep 2011

@olienka12 krásne fotečky 🙂 úplne, že naj, keby som si mala vybrať sú tie s tými prstovými maňuškami, sú veľmi milé.... 😀

ale ste sa tu baby rozpísali, normálne nestíham čítať, pár dní tu bolo ticho, len tak decentne po jednej správe a teraz toto 😅 😀 😀 😀
aj ja už chcem dalšiu DU 🙂 zajtra ideme na svadbu, tak dúfam, že urobím nejaké pekné fotečky

silvia.t
2. sep 2011

@nikonka skada ze si nenapisala hodinu skor 😀 som tam p..vala jak besna

nikonka
2. sep 2011

@silvia.t dosli baterky?😀 ja som uz poucena a nosim so sebou baterky vzdy a na velke fotenie aj dve sady 🙂

silvia.t
2. sep 2011

@nikonka hej dosli v polovici 😝 potom to som fotila uz len na striedacku vstavany blesk a ISO 1000 ,tesim sa na to upravovanie sa nadrem jak kon na tom 😒

nikonka
2. sep 2011

@silvia.t nabuduce uz budes vediet 🙂 ale iste aj tieto fotky budu fajn 🙂