Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

briketa
autor
27. feb 2012

@katuska26
Dievcata, kniha Mistrovstvi prace s DSLR je takmer cela tu:
http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm
Vzdy si pozrite kapitolu a vytlacte to najdolezitejsie.
Zatial studujte tu a ked bude dostupna na kupu tak ju kupite.
Ked budete ovladat a vediet pouzit v praxi len to co je na nete, uz ste vyhrali!

briketa
autor
27. feb 2012

@glee No ja Ti vzdy budem odporucat Nikon ;)
a odporucam Nikon D5100, koli jeho vybornej kvalite fotografi fotenych v interiery (nizsie svetelne podmienky, vyssie ISO (sum) )
Je to vyborny fotak, ktory Ti posluzi aj ked uz sa dostanej do fotenia a pri uplne niecom nastupnom by si uz musela kupovat nieco nove.
V interieri nutne potrebujes aj externy blesk. Na doma je vyborny SB600, nemusis ist do SB800 a 900, to je profesionalne pouzitie.

glee
27. feb 2012

@briketa dakujem briketa 🙂 a ako by si zhodnotila NikonD 5100 versus Nikon D3100?
Este sa spytam tak laicky: viem s tymto Nikon docielit fotku, kde osoba v popredi je ostra a pozadie rozmazane?

michalag
27. feb 2012

@glee ano pekne sa to da docielit 🙂

missy97231
27. feb 2012

@glee nooo, k tej fotke je potrebny tiez aj objektiv,, napr. so setovym objektivom 18-55 sa to mne nie vzdy podarilo, aj ked - jednu dve som vykuzlila 😉

dosa
27. feb 2012

@missy97231 @glee ale tak netreba fotit na nahodu, ale radsej sa naucit, ako to docielit. na kurze som fotila aj tymto objektivom a rozmazane pozadie urcite som mala - bola to jedna z uloh na konci.

ja som volila radsej kupu tela samotneho a trocha lepsi objektiv k tomu, nie setovy...

missy97231
27. feb 2012

@dosa vsak hovorim, ze som ich par vykuzlila 😉 ako hovoris - naucit sa ako to docielit... prisla som na to - koneecne... ale uz mam pevnu 50tku, s nou to ide ovela lepsie 🙂
@glee necakat zazraky s rozmazanym pozadim hned,,, 😉

briketa
autor
27. feb 2012

@glee Nikon D3100 je oproti 5100 trochu lahsi a lacnejsi. Vsetko ostatne ma 5100 lepsie, pretoze je to fotak na vyssom stupni od 3100. Ide ti hlavne od dynamicky rozsah sceny (skala od najsvetlejsieho po najtmavsi bod), kvalita obrazu pri vyssich ISO nastaveniach co je prva vec co potrebujes pre interier.
A kupovala by som zvlast telo fotoaparatu a zvlast objektiv, nie setovy. To rozmazane pozadie za vola bokeh a na fotku s bokehom potrebujes nieco co ma nastavenie aj na velku clonu na blizsiu ohniskovu vzdialenost (fotenie deti)

glee
27. feb 2012

@dosa uz som tu na predchadzajucich strankach citala o "tele".... len nerozumiem, co to je? Aky je rozdiel medzi objektivom a telom?

@missy97231 da sa nejak zovseobecnit, ako to docielit? Co a ako musi byt?

glee
27. feb 2012

@briketa odporucas kupit zrkadlovku od ruky?

dosa
27. feb 2012

@glee a ak by si sa co to chcela priucit, tak je kopec dobrych kniziek o foteni. niektore su tak pisane, ze im musi rozumiet kazdy a dovedu ta k tomu, aby si vedela, kedy si co nastavit... napriklad spominana tu kniha od pihana - mistrovstvi prace s DSLR. alebo mam doma aj od kelbyho digitalni fotografie 1, 2, 3.

ak by si sa rozhodla pre canon, tak toto su dobre knizky, je to akoby navod na pouzitie, ale ludsky napisany: http://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=search&u...

tu su podobne knizky aj k nikonom:
http://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=search&u...

glee
27. feb 2012

@dosa xixi super, ako pre blbecka 😀 ale uz mi je to uplne jasne, co je telo 🙂 cize lepsie je nekupovat setovy, ale radsej nejaky iny... ale aky? Na taky druh fotenia, ako chcem ja?

dosa
27. feb 2012

@glee nooo, tak snad som ta neurazila, ale ked si sa spytala, tak som ti odpovedala...

ak chces fotit deti a este k tomu v interieri, bude treba dobru svetelnost a zoom. alebo zoom s premenlivou svetelnostou na von a na doma pevny svetelny. zalezi, aku znacku si vyberies...

missy97231
27. feb 2012

@glee briketa vyssie trochu objasnila 😉 ja som tiez iba zaciatocnik A amater 😀

glee
27. feb 2012

@dosa samozrejme ze som sa neurazila 😉 ja som sa zasmiala sama na sebe 🙂 a ako pekne si to tam hodila 😀 ale ak sa clovek opyta, je hlupy chvilu, ak sa neopyta, ostava hlupy navzdy 🙂

fuuu, no tak co sa tyka tej svetelnosti, zatial mi to nic nehovori 😖

dosa
27. feb 2012

@glee ked som kupovala fotak, ani mne to nic nehovorilo 😀 ale neboj, na zaciatok si treba vybrat znacku a minimalne to telo, ostatne tu snad dievcata poradia...

glee
27. feb 2012

@dosa da sa to nejak konkretnejsie povedat ohladom toho objektivu, ak by som si vybrala ten spominany Nikon D5100?

dosa
27. feb 2012

@glee jasne ze da, ale ja mam canon, nikonom sa nerozumiem, to ti snad poradia ostatne kocky 😉

briketa
autor
27. feb 2012

@glee ano kludne. Foto technika sa bezne presuva cez bazar.
Potrebujes vediet ci je fotak cisty zvnutra a kolko ma urobenych zaberov. Da sa to zistit podla najnovsej fotky.
Kazda zavierka (spust) ma urcitu zivotnost.

briketa
autor
27. feb 2012

fototechnika ma byt spolu prepacte. uz uplne po tolkych rokoch rozmyslam v anglictine.

glee
28. feb 2012

@briketa aha, dakujem 🙂 orientacne - kolko urobenych zaberov je este v norme a pri kolkych by som uz radsej kupovat nemala?

michalag
28. feb 2012

@glee ja ako amater by som radšej z druhej ruky nekupovala 😝

mirica4
28. feb 2012

@carrie84 aj ja čakám že čo ako s du...
@zzuzana82 proššššíííím si aj jaaaaa ten set dakujeeeem

tak ak nikto nevymyslel dú tak ja idem premýšľať nad ňou 🙂 ak neva 😎

zzuzana82
28. feb 2012

@mirica4 a ako to ste to robili s tymi DU? kde ste posielalai fotky, tak aby ich vsetci videli, lebo mna tak napadlo ze vytvorit blog, tam to budu vsetci videt a da sa to aj komentovat atd 😉

@glee ahoj a do akej cenovej relacii si ochotna ist? ja mama canon tak budem odporucat ten, ak tak 550d alebo 600d a k tomu lepsi objektiv s dobrou svetelnostou, robia uz aj velmi kvalitne videa 🙂

glee
28. feb 2012

@zzuzana82 no cca do tych 550 eur 🙂 snad je to realne(?)

glee
28. feb 2012

Dievcata, robite tu niektora projekt 365?

zzuzana82
28. feb 2012

@glee ja robim 52 , 365 sa mi zdalo uz vela 😀 😀 😀

annika11
28. feb 2012

@glee ja ho robím 😀 ale priznávam v poslednej dobe ho dosť flákam 😀

zzuzana82
28. feb 2012

@glee do tych 550, ked pozeram doma ceny tak 550d alebo 600D len so setakom aj to uz troska prekrocis, alebo potom ako tu uz aj Miska rozmyslala, canon 1100D , ten je lacnejsi ,len telo a k tomu dokupit napr pevnu 50tku. mozno v ramci Nikona budes mat lepsi vyber neviem 🙂 baby nikonacky poradia 😉