Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

monika0001
31. aug 2010

@amunet - to občas všetci 😀

mishusha
31. aug 2010

tak kym mala spinka ja som sa hrala s tou texturou, nedalo mi to...cela som zhava bola... 😀 a tu je len taky pokus, viacej by som sa s tym vybavkala.....len nieto casu....

monika0001
31. aug 2010

@mishusha nápodobne.. 😀 som to skúšala na troch rôznych foto ale iba tak zhruba..
popri tom som pracovala takže som sa s tým tiež moc nehrala.. len som to chcela skúsiť či mi to ide 😀

zajo79
31. aug 2010

kebyze su deti vacsie, uz aj idem http://www.ephoto.sk/fotoscena/workshopy/fotovy...

aky luxus..niekam ist, sama...a fotit a fotit... 😀

zajo79
31. aug 2010

V Hlohovci robievaju asi v maji, fotosutaz... za 24hodin vyfotografovat snimky na urcity pocet tem..
To uz teraz nestiham, buduci rok si to musim zapisat do kalendara

babatko88
2. sep 2010

@zajo79 určite choď, je to super, hlavne keď sú ľahké témy a vyhrajú taký, čo ich snímky nemajú s témou nič spoločné 😝 je to tam nefér hodnotené, ale zabavíš sa, pochytáš nové inšpirácie... určite odporúčam...

monika0001
2. sep 2010

halooo
kde ste kto? 😕

mona12071
2. sep 2010

ahojte mozes vam sem skocit???potrebujem radu som amaterka ale vzdy mna bavilo fotit a hlavne teras ked mam krpca doma chcem si kupit dobry fotacik na ktorom by som zacala co hovorite na nikon d90?
a ktory je dobry od canonu?dakujem velmi pekne 😉

mona12071
2. sep 2010

http://www.jessops.com/online.store/products/77...
a toto uz nieje moc oki vsak 😒

babatko88
2. sep 2010

@mona12071 z vlastnej skúsenosti ti odporúčam určite Nikon, mne osobne sa cannon vôbec nepáči, ale to je len môj názor, D90 mám aj ja a som nadovšetko spokojná...
Nikon D3000 je slabší, lepší je D90, poznám fotografa, čo s D90 fotí svadby a D3000 hneď ako kúpil aj predal, že D90 fotí lepšie... ale treba k nemu aj dobrý objektív a blesk

amunet
2. sep 2010

@babatko88 a preco sa ti canon nepaci a preco odporucas nikon, velmi by ma zaujimalo, vlastnila si uz obidva?!
@monika0001 nikto tu nieje uz dva dni ....de su vsetky 🙂

babatko88
2. sep 2010

@amunet nie, mám len nikon, canon som mala na dovolenke požičaný od kamošky, popravde ani neviem, lepšie sa mi ovláda nikon a aj do ruky mi lepšie sedí, najprv som mala d40, teraz d90 a muž chce d700, že ten je teraz lepší, mne stačí d90, na d700 je toho už na mňa moc 😀

monika0001
2. sep 2010

@amunet - veď to. no včera som to nechala tak, keďže sviatok... ale že ani dnes tu nikoho.. hm..
my sme včera sviatok nemali. my máme sviatok ak majú Rakúšania alebo Česi 😀
Zlatík daj nejaké foto.. mám absťák ako vo fotení tak aj vp vaších fotkách 😀

amunet
2. sep 2010

@monika0001 nemam ziadne nove foto 🙄 myslim na to od vcera, ze nieco by som aj pofotila ale neviem co.....
@babatko88 jasne na nikon si zviknuta, ale ci vies napr. technicky alebo inak vcom je lepsi a preco ho odporucas 🙂

monika0001
2. sep 2010

@amunet - juj ani nehovor. mám absťák jak hrom.. a neviem čo mám fotiť. vonku je škaredo.. aach jaaj

monika0001
2. sep 2010

a pokiaľ bude ešte chvíľu pršať v sobotu sa 4-kolky nekonajú takže ani to nebudem fotiť.. aaaaaaaaaaaaaaaaaaa

mia1111
2. sep 2010

júúúúj, tu je prázdno. My sme mali včera návštevu, tak som na net moc nemala čas...
@monika0001 - skúšala si ten Continuous AF?

babatko88
2. sep 2010

@amunet technické parametre neviem, avšak z nikonu sú fotky čistejšie a ľahšie sa upravujú, niektoré nemusím upravovať vôbec, no keď som robila fotky z canonu, tak som sa teda natrápila a to som si nastavovala všetky parametre fotenia a aj tak sa mi tie fotky moc nezdali byť pekné, kamoška hovorila, že to je zvyk, ale keď fotím jednu vec, rovnakými parametrami z oboch foťákov, na tej fotke je vidno, že z nikonu je lepšia, farby, ostrosť, proste všetko...
kamoška napr. nikon nechce, je zvyknutá na canon a je s ním spokojná, aj keď občas uznáva, že ja odfotím tú istú fotku krajšie...

briketa
autor
2. sep 2010

@amunet
Preferencia Nikonu, ci Canonou je ciste osobna. Ci Sony, Pentax.....
Ja som isla jednoznacne do Nikonu, lebo ked som ho chytila do ruky, cely som ho vedela ovladat zaroven drzania, jednou rukou. U Canonu to tak nebolo.
To ze z Nikonu su fotky cistejsie je na fotografovi, nie na fotaku ;)
Senzory maju obe znacky kvalitne na profesionalne fotky.
Samozrejme zalezi aj od toho, do akeho stupna fotakov nastupis. Ale technika fotografa nerobi 🙂 Napomaha, ale nerobi. Ak vie niekto vyborne fotit urobi super obrazok aj s uplne zaciatocnickym fotakom. Lepsi ako ktosi kto fotit nevie a ma naj techniku...
Technicke parametre fotaku sa nedaju opisat vseobecne. Musis zadat konkretny model.

babatko88
2. sep 2010

@briketa plne súhlasím, ale myslím, že pri rovnakých parametroch by mali byť aj rovnaké fotky, nie?
ja som čisto Nikon, aj muža som nakazila 😀

amunet
2. sep 2010

@briketa ja to vieeeeeeeem 😀 😀 ze ide o sympatie znacky 😉
ale inak som citala, ze nikon je lepsi v ostreni
a canon sa lepsie vysporiada zo zlymi svetelnymi podmienkami, ale celkovo su canony viac popredu ako nikon aj objektivmi
takze je to to aj tak jedno co si kto vyberie 😉
len ked niekto nieco odporuca mam rada ked vie preco.....

amunet
2. sep 2010

@briketa mas blog alebo galeriu?

briketa
autor
2. sep 2010

@amunet
ostrenie a svetelne podmienky to zalezi dost hlavne od objektivu. tam potom aj stupaju ceny.... celkovo nikonacka technika je drahsia ako cannonacka.
jednoznacne si davam telo aj vsetky objektivy vzdy poistit. uz sa mi to parkrat vyplatilo. nehody pridu v zlomkoch sekundy... zatial mi poistovna vzdy preplatila, ved predsa len, su to tisice, ci uz euro,alebo dolarov.
moja fototechnika je mi vsetkym. (srdieckovy smajlik)

briketa
autor
2. sep 2010

@amunet http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/page2/
niektore veci musis preklikat, lebo mam tam aj fotoreportaze, ked je viac fotiek do jednej skupiny a este som to netriedila.
a taktiez fotky upravujem uplne minimalne, naozaj nemam momentalne cas.

amunet
2. sep 2010

@briketa ja hovorim o tele nie o objektive ze nikon ma lepsie presnejsie ostrenie a canon zvlada svetelne podmienky lepie (bolo tym myslene pravdepodobne zvladnutie sumu)
napriklad na nikone nerobia take problemi znacky objektivov ako Sigma a Tamron canon uz s nini broblemi mava viac..
nehovorim vsak s vlastej skusenosti ale s toho co som citala a citam dost vela 😀

briketa
autor
2. sep 2010

momentalne som uplne "hin" z tejto fotky (nie moja 😀 )
pozeram, ze tu je to o nicom. su to arkticke ladovce a navrchu tie bodky su tucniaci. ja to mam vo velkom , ale tu sa to neda.
Osobne ma najviac zaujimaju fotky divej prirody, krajinky a fotoreportaze. Nejako nastavovane a superupravovane portrety mi moc nehovoria. U mna fotka musi mat "stavu" 🙂
alebo tato...

amunet
2. sep 2010

@briketa fajn foto 😉 najviac sa mi paci
trenujeme bez PP
vysita nevinnost
huncut - i ked tam sa mi zda pletovka namodrala, ale to je mozno zamer

briketa
autor
2. sep 2010
amunet
2. sep 2010

@briketa fuuu mne zase nic nehovori diva priroda, krajinky a fotoreportaze ja skor detajli prirody, deti a portret 😉

amunet
2. sep 2010

@briketa pozeram ze aj ty to budes mat s deckami vesele 😅
mne nema ani kto pomoct povarovat som na decka uplne sama s musom ziadna babka ani kamoska 🙄